Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@saszeta Tylko że ja np w mojej gminie niema prawie nic ziemi agencyjnej, Nie dla wszystkich spadną ceny w tych rejonach co nie ma ziemi agencyjnej pójdą do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

jak spadnie agencyjna to i taka spadnie. Teraz idzie do góry bo to spekulacja żeby agencja wyciągnęła ile się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

A niech spada... co to za biznes jak wymarznie, ziemniaki za darmo, mleko, żywiec... wszystko za bezcen i lepiej nie bedzie bo nam ciągle towaru z zagranicy dowożą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

W powiecie inowrocławski agencja wystawiła ziemię po 90 tys. za ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

zgadzam się z ,,guzik007,,są miejscowości gdzie niema ziemi do nabycia a wiara chętnie by kupiła

Aczkolwiek czy to rozsądna cena ponad 100tys za ha to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

Nawet gdy by to był czarnoziem to prędzej niż w 20 lat się to nie zwróci, a nie wiadomo jaka będzie sytuacja za kilka lat w rolnictwie. Jest jeszcze opcja że będzie na tym polu coś innego niż uprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pistral    0

Witam.

Odziedziczyłem działkę 2300 m2 klasy B-PsIII (użytki rolne zabudowane) województwo dolnośląskie powiat Mietków na której jest budynek mieszkalny poniemiecki 180m2 ,obora 70m2 i stodoła 100 m2 zabudowania w stanie powiedzmy kiepskim ale się nie walą (jeszcze ).Muszę podać cene poszczególnych elementów byłego gospodarstwa rolnego.

Ile proponujecie za:

1. Działka może być ok 10zł za m2 ?

2. Dom 700zł za m2 ?

3 Obora 200zł za m2 ?

4 Stodoła (elernit na dachu) 200zł m2

Jak ktoś się orientuje prosiłbym o wskazówki co do wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Pomyliłeś portale. Wpisz w wyszukiwarkę wróżka.pl i tam Ci na pewno pomogą.

Skąd mamy wiedzieć, po ile w Twojej okolicy chodzą grunty rolne, budowlane, w jakim stanie są te budynki itp. Nie lepiej wziąć lokalną gazetę i podzwonić po podobnych ofertach i sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio066    5

U nas cena ziemi agencyjnej jest od 40tys za słabą ziemie 4a-5,a za 2-3a trzeba dać 50-60tys.Łącznie teraz w mojej gminie idzie 2000 ha pod młotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Sądzę, że ten artykuł nie do końca jest rzetelnie napisany, kto przyjdzie kupić nasze 5-6 klasy, jak u wschodniego sąsiada same czarnoziemy. Chińczycy oraz zachodnie firmy - szczególnie niemiecki i holenderskie wykupują powoli całą Afrykę oraz tysiące hektarów na Ukrainie. Ze względu na ubożenie społeczeństwa ziemia w Polsce może tanieć, jednak przywiązanie ludzi na wsiach do ziemi jest tak duże, że nie będzie masowej wyprzedaży. Jeżeli chodzi o ANR i wyprzedaż starych PGR-ów- to w Polsce jest spora liczba "dużych" rolników oraz grup producentów, którzy będą mogli pozwolić sobie na zakup dużych areałów. To nie lata 90, gdzie rolnictwo w Polsce było zacofane i mało wydajne. Wiele osób ciężką pracą zdołało osiągnąć sukces i chcąc rozwijać się będzie musiało powiększać stan posiadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a owszem obcokrajowcy kupują. Okolice Krosna Odrzańskiego przynajmniej 15 byłych pgr-ów jest w rękach Holendrów. Każde z minimalnym areałem 500ha. Oficjalnie właścicielem jest jeden Polak a to są same spółki. Ale on jest tylko na papierze właścicielem. Oczywiście nasadzone były orzechy w większości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

saszeta ale era orzechów chyba się już skończyła to co teraz będą sadzić pomarańcze ..? cena ziemi agencyjnej jest wysoka bo wieksza ilość ja sprzedają i muszą zarobić na tym......

po za tym jest duże lobby biznesmenów pod których są szykowane większe areały ziemi, jak się nie sprzeda w przetargach o***rt6ych .... to się sprzeda inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Teraz gryka dominuje. U mnie rolnictwa prawie nie ma i ziemi też już prawie. Mam 4 sąsiadów. Warszawiak adwokat120ha (do zeszłego roku tarnina ekologiczna teraz trawy ekologiczne i wierzba), Jeleniogórzanin 160ha(ten od kopalni kruszyw co na autostrady szło -same ugory), Warszawiak 250ha( też coś ekologiczne), Poznaniak 30ha(sady ekologiczne). Sami rolnicy. Parę km dalej 120ha pana co wozi osady ściekowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Hmm, a jeśli miałbym na oku i chciał kupić 1 ha ziemi ornej klasa 1-2 max 3 to ile musze liczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio066    5

u nas ostatnio poszło 50ha 2-4a za 80tys ha :D a inne ziemie po cenie wywoławczej ok50tys B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

To jeszcze jako tako, drogo ale idzie wytrzymać. 2 lata temu za 4-5klasę znalazł się głupek co zapłacił 27tys - 5 ha kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

A jak to jest z prawem pierwokupu? Mam działkę 4ha a obok niej sąsiad ma 2 ha. Trudny to człowiek i przyjdzie czas że sprzeda tą ziemię. Da się coś zdziałać gdyby nie chciał sprzedać mi tylko innemu rolnikowi który nie ma sąsiadującej działki?

 

Nie chcę nowego tematu zakładać a nic znaleźć na ten temat nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Nie da się. Prawo pierwokupu przysługuje tylko dzierżawcom, współwłaścicielom, ANR, SP i samorządom jeżeli spełnione zostaną określone warunki.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maluch    4

Powyżej 5 ha ogólnej powierzchni gruntów rolnych agencja może odkupić poprzez tzw warunkowa umowa sprzedaży. Np. sąsiad sprzedaje 6 ha dla warszawiaka zgłaszasz zainteresowanie dotyczące tej ziemi do anr, izby rolniczej i gminy ze taka sprzedaż nastąpi. Anr odkupuje od sąsiada a potem wystawia na przetarg ograniczony dla zainteresowanych. Właśnie w ten sposób blokuje wszystkie transakcje w mojej wsi, które nie są kupowane przez mieszkańców mojej gminy.

Jeśli macie pytania to na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

Myślałem że istnieje jakieś prawo typu "pierwokup sąsiedzki" w celu zmniejszania parcelacji działek. Widać nici z tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj