Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

losktos    356

Może najlepszym rozwiązaniem jest aby rodzice gospodarzyli, syn sobie pracował i im pomagał a w pewnym momencie, wieku przejął gospodarstwo. Ale nie każdy na to pójdzie.

 

haha tzn facet do 40 roku zycia ma być PAROBKIEM u Tatusia, i co zebrac moze o "kieszonkowe"...??

 

Mówisz o mnie??? Apropo Twojego wyśmiewania ze mnie.. Mam już pole na siebie, teraz zamierzam jeszcze dokupić, studiuje i mam dodatkową prace. Nie jestem żadnym parobkiem tatusia jak to powiedziałeś bo już nie siedze na "garnuszku rodziców". Coś jeszcze?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Nie każde pokolenie interesuje sie rolnictwem i może być że dziadek będzie przepisywał na wnuka. Czasami nawet taką sytuacje zauważam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A teraz doleje oliwy do ognią mówiąc że zobaczycie że będzie dalsze nabory do rent strukturalnych, chyba że UE padnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

np. ja przejołem gospodarstwo od dziadka losktos studiujesz chyba filozofie bo wątpie ze ekonomie lub coś związane z finansami bo bys napewno wtedy nie kupował ziemi za 50tys za ha na kredyt

Edytowano przez agrouki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik22    5

A na Podkarpaciu II klasa 10tys./ha, tyle, że ciężko o kawałek większy niż 1ha. Oczywiście nie mówię, że takie ceny są w całym województwie, wioska obok już 20tys./ha ;-)

Wesołych Świąt!

 

Wiem coś o tym, na Podkarpaciu struktura agrarana jest bardzo rozdrobniona, dlatego ceny ziemi są niższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

No właśnie o to chodzi, najlepiej aby pomagać rodzicom ale i pracować gdzieś no swoim.

Mój tato też wpaja mojemu braciszkowi że skończy szkołę to niech spada do pracy a gospodarstwo razem będą obrabiać.

I to jest najlepsze wyjście bo i też dodatkowa kasa będzie na zycie a co z gosp to można z powrotem w gosp. wsadzić.

 

Ale można i robic we dwóch na gospodarce tylko wtedy rodzic musi być rozumny a nie że młody o każdego grosza musi się prosić.

 

I np. stwierdzenie które słyszałam.

Koleżanka wyszła za mąz za chłopaka gdzie jego rodzice mają gospodarkę, robi na niej z rodzicami plus parę ha ma na siebie. I jak usłyszałam stwierdzenie że np.Pani Stasia (mam tego chłopaka) będzie musiała teraz ich utrzymywać to mnie dobiło.

Jakie utrzymywac jak chłopak też robi na gospodarce..

Więc musi być jakieś rozgraniczenie, podział kasy czy coś.

 

Zresztą nawet u mnie, niektórzy mówią że jak Ty mogłas iśc na rolnika, pracowac nie możesz, o kasę na kino musisz się prosić.

Ale ja tak tego w ogóle nie odczuwam. Chociaż oczywiście jak już będę mogła to do pracy pójde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

Madzia to po co pracowac jeszcze na gospodarce jak sie ma etat jak z tej roli nic nie ma i przez nią trzeba isc za chlebem gdzieś indziej ? ja jestem w trakcie szukania pracy bo co ziemia mi daje ziemia mi zabiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Ludzie jest cos takiego jak konto w banku , masz te kilka hektarów , jakiś inwentarz to i masz konto , kogo Ty chcesz prosić o te pieniądze ?? Mamę , Tatę?

Ja gospodaruję z ojcem na jednym podwórku , 85% gospodarstwa jest moją własnością , kasą ja obracam , co mi potrzebne to kupuję , przyjedzie ktoś po towar to ojciec od razu odsyła do mnie o zapłatę itd. J

Dobrze wie , że nic beze mnie nie zrobi , zresztą dużo dla niego znaczy , że chcę się w to bawić itd. jestem vatowcem i średnio 1000zł miesięcznie jestem do przodu z tego tytułu , także na własne zachcianki mam.

 

Madzia20 ja mogę powiedzieć , że to ja ich teraz utrzymuję ;p

 

A tak w temacie to w zeszłym roku kupiłem 3 ha w tym 14arów działki budowlanej , działka obok mego siedliska 10m od bramy wjazdowej:) , 20m szer / 1500m dł .

Klasy Bonitacyjne : 2 ha IV a , 0.5 ha IIIb , 0.36ha V , cena za całość 45tyś.


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Tylko jeszcze sytuacja może się inaczej rozwinąć.

Niedaleko mnie było tak że ojciec miał 30 hektarów syn się ożenił więc ojciec przepisał mu wszystko lecz od władzy nie odszedł. Wszystkim rządził mimo sprzeciwu syna. W końcu syn wraz z małżonką wyprowadzili się bo już nie mogli wytrzymać z ojcem mimo że wszystko jest na syna. Nie wiem jaka jest teraz sytuacja w tej rodzinie i jak to się dalej potoczy. Zaznaczę że syn wszystko robił a ojciec rządził i zgarniał kasę.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Vicia1223: Czy Ty nie kupiłeś gdzieś tego pola w pow. Chełmskim?? Bo te wymiary działki pasują mi do pewnej oferty którą nie dawno temu przeglądałem ...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

@Mathieu92 widze że Ty wiesz o wszystkich działkach jakie są do sprzedania w naszym regionie :) Załóż może bióro nieruchomości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Słuchaj widzę po sobie że jak śledzę ogłoszenia to one sie powtarzają i wchodzą w pamięć także kolega myślę robi tak samo :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

@silva : jak porobimy zakupy w pewnym momencie to się zdziwią !! Wszyscy będą zdziwieni ... :lol: :D


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Nie no dobrze wiedzieć co sie dzieje w koło. Ja już zakupy zaczynam i mam miejsce. Tobie też życze ":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

nie kolego , nie w powiecie chełmskim ...

 

Teraz jakbym to wystawił na allegro itp to 100tyś mogę cenić:)


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Gdzie można znaleźć jakieś oferty sprzedaży gruntów rolnych? Gdzie najlepiej szukać ofert sprzedaży lub dzierżawy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagtra    2

Zresztą nawet u mnie, niektórzy mówią że jak Ty mogłas iśc na rolnika, pracowac nie możesz, o kasę na kino musisz się prosić.

Ale ja tak tego w ogóle nie odczuwam. Chociaż oczywiście jak już będę mogła to do pracy pójde

 

Znaczy wzięłaś premię "MR"...? nie przeszkadza to w pracowaniu gdzie indziej, mozna tez pracowac na umowę o DZIEŁO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Gdzie można znaleźć jakieś oferty sprzedaży gruntów rolnych? Gdzie najlepiej szukać ofert sprzedaży lub dzierżawy? :)

Może to troche prymitywne ogłoszenia ale ja patrzę na allegro i w anonsach. W anonsach jest dużo ofert z mojej okolicy ale działki są małe albo nierolne.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No a raz na jakiś czas sie znajdzie jakaś dobra. Jak kiedyś była działka 40ha za 220 tys. Ale to już z 8 lat temu. 25km od nas. I to był wielki błąd że jej nie kupiliśmy. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No jak jedna działka to nieźle. Tylko że 25 km to też kawałek drogi na ciągnik


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Tylko bylem wtedy za młody. Oprócz tego nie było problemu dokupić tam ziemi i sie osiedlić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Kto wiedział że będą takie problemy z ziemią i że ich ceny tak pójdą do góry... Niestety pewnych rzeczy w życiu się nie przewidzi. Dlatego uważam że priorytetem jest areał, a sprzęt zawsze można później do niego dokupić...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

coś mi się wydaje że jak z tą opłacalnością dalej tak będzie to z areałem nie będzie żadnego problemu byłem nie dawno na południ Hiszpani i czytałem ogłoszenia w lokalnej prasie 5tyś euro ha wiadomo że trzeba nawadniać ale tam tylko warzywa się uprawia lub mandarynki i opłacalność jest inna jak w zbożu uważam że cena 30 tyś za ha to nic innego jak czysta spekulacja i musi ta bańka kiedyś pęknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Pęknie jak nie będzie kredytów preferencyjnych to ceny ziemi spadną ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj