Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#1441 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 22:07

Ceny ziemi Unia jest tak samo pewna jak hiperinflacja i upadek banku. Już lepsze jest złoto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 21:56
  •  

#1442 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 22:25

Ceny ziemi

Po pierwsze ktoś tą ziemię musi od Ciebie później odkupić a co będzie za 20 lat to nikt nie wie. Po drugie jeśli ziemia będzie drożeć tyle samo co inflacja to lepiej wpłać na lokatę albo jakiś fundusz inwestycyjny. Zarobisz tyle samo a o wiele mniejsze ryzyko(jeśli bierzemy zakup ziemi jako inwestycja wolnych środków finansowych).

Moim skromnym zdaniem lokata jest dobra na zatrzymanie środków (jeżeli np na coś zbieramy), ale jeżeli miało by to leżeć kilka lat to uważam że gorszej inwestycji jak lokata to nie ma.

Z funduszami inwestycyjnymi różnie bywa jeden mam na "+" drugi na "-" więc jestem na "0" ani zarobiłem ani straciłem tyle że pieniądze nie przepadły.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#1443 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 22:27

Ceny ziemi @radek tyle że to co odnosi sie do lokaty odnosi siee też do kredytu. Gdyby była ogromna inflacja napewno procent by nie został na poziomie 2%. Na wszelki wypadek dobrze miec kase

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1444 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 22:38

Ceny ziemi ale masz w umowie zapisane 1/4 stopy redyskonta weksli , czyli nawet przy hiperinflacji oprocentowanie kredytu będzie rosło cztery razy wolniej
przecież już to przyrabialiśmy w latach 80-tych, kto miał pieniądze na lokacie na samochód, to dobrze jak mu na jedno koło zostało, a kto miał kredyt na dom na przykład, to starczyło, że krowę czy parę świniaków sprzedał i kredyt spłacił

#1445 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 02 styczeń 2012 - 23:34

Ceny ziemi silva, cena w granicach rozsadku w moim przypadku to 30 tys zł / ha 3 klasy bo u nas lepszej ziemi raczej nie ma. wez wybul przykladowo 50 tys za 1 ha i z teoretycznego punktu widzenia twoje dzieci beda jeszcze tą ziemie spłacac a jezeli nie bedzie następców i gospodarstwo pojdzie pod młotek po cenach rynkowych powiedzmy tyle samo dostaniesz za ten hektar ziemi po 20 latach czy wiecej to nie wiem czy to taki złoty interes. teoretycznie oprocentowanie jest stałe 2 % dla kredytobiorcy bez wzgledu jak wzrosna odsetki to reszte pokrywa rząd dlatego jest to kredyt preferencyjny. poki co taka forma kredytu jest najbezpieczniejsza. a jezeli te kredyty nagle by były bardzo wysoko oprocentowane to swiat by sie chyba wywrocił do góry nogami.
redek, teoretycznie najpewniejsza lokata kapitału to ziemia lub złoto , od wielu lat zaobserwowano ze ta forma lokowania pieniedzy zapewnia mały roczny zysk ale pewny! dlatego nie wszyscy maja chec zarobic sporej kasy przez całe swoje zycie i czekac na zyski kto wie kiedy tylko wola ryzykowac i zarobic przykładowo z roku na rok albo stac sie bankrutami... jakby wszystko szło przewidziec to albo nikt by nie zakładał lokat albo nikt by nie kupował ziemi.

robercikj100, młody rolnik tez ma zniknac bo to tez warunki preferencyjne , w krajach starej unii nie ma takich form pomocowych dlatego sie burza do Polaków ze maja takie mozliwosci... prawda jest taka ze z tym sie Sawicki postarał bo w 2010 miał byc koniec a udało sie wytargowac jeszcze na nastepne 3 lata.

#1446 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6301 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 styczeń 2012 - 00:05

Ceny ziemi

Nikita_Bennet , masz na mysli zasade ze np dajesz 10 tys zaliczki ktorej faktycznie nie było zeby zwiekszyc mozliwosc uzyskania kredytu i skredytowac nawet w 100 % ? , tez tak kiedys ojciec zrobił.

tutaj będzie bez zaliczek itp, wkładem własnym będzie albo debet w koncie albo k.komercyjny i cena maksymalna. Czyli mam ~30tysi na koncie które jest moim wkładem, koszt zakupu to 150 tysi i te 30 tysi po sprzedaży sprzedawca oddaje mi pod stołem, a jest to około 20% wymaganego wkładu własnego.
Tylko jak było o 2 tysie więcej za hektar to miałbym na cały wkład własny obu działek które kupuję a tak będzie tylko na jedną :(
I idzie to zrobić tylko tam gdzie sprzedawca chce mniej niż średnia cena GUS.

tez tak robiłem :)

no po to przecież ma się głowę aby nią ruszać ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#1447 Share Cedec

Cedec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 20:44

Ceny ziemi Witam wszystkich. Mam ok 8 h ziemi która będzie prawdopodobnie na sprzedaż. Ziemia jest żony ok 8 lat w dzierżawie. Jest w ok 12 kawałkach. Są mniejsze i większe chyba 1 pole ponad 1 h kilka ponad 0,5h musiał bym zagłębić się w mapki. Ziemia od 3a-6 klasy. W woj. łódzkim pow. łask. Jaka cenę mogę uzyskać za h tej ziemi. Czy mogę sugerować się cenami podanymi przez GUS ? Czy są one wyssane z palca ? Dzierżawca ziemi jest chętny kupić ziemie ponieważ większość graniczy z jego działkami. Oferuje cenę 10 tyś za 1h co nie wydaje mi się atrakcyjną ceną. Czy mogę za taką ziemie żądać cen podanych przez GUS ? Pozdrawiam i liczę na pomoc.

#1448 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 21:13

Ceny ziemi 12 za ha wyciągniesz, pole rozdrobnione a coz tego ze sprzedasz kawalek za 20 czy 30 tyś skoro z reszta bedziesz sie bujał albo puścisz po kosztach co i tak wyjdzie na jedno.. pole tyle warte ile kupiec da...

#1449 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 22:15

Ceny ziemi Według mnie 10 tycięcy to zdecydowanie za mało, spróbój zaproponować kupno innym sąsiadom, nic tak nie działa na wzrost ceny ziemi jak konkurencja.Pamietaj że ziemie sprzedaje sie raz także się targój ;) .

#1450 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6301 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 styczeń 2012 - 22:27

Ceny ziemi czy ja wiem czy mało - u mnie leży troche takich działeczek do 0,5ha, nikt ich nie chce bo jak tam obrócić się z pługiem?
Teraz biorę ~8,5ha w dwóch kawałkach po 10 tysi za hektar. I u mnie tyle płacili rok temu dużo więksi rolnicy niż ja.
Działki ANRu dzierżawcy porzucili jak się pokończyły umowy, wykupu nie chcieli bo 17 tysi to za dużo.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 07 styczeń 2012 - 22:28.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1451 Share daniel10

daniel10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 22:39

Ceny ziemi cedec z jakiej miejscowości dokładnie jesteś?

#1452 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 16:09

Ceny ziemi Ja mam dogadane dwa kawałki jeden 1,4 ha za 15 tys i druki 4,15 za 52 tys niby tanio i klasa 3 i 4 ale same górki i dołki

#1453 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 22:36

Ceny ziemi Cedec, bardzo rozkawalkowane to gospodarstwo... najlepiej wez pogadaj z ludzmi ktorzy sasiaduja z tymi polami to wtedy mysle ze moze ci dobrze zaplaca za ziemie przez miedze.

ostatnio sie dowiedzialem ze pole do ktorego sie przymierzalem poszło po 24 tys za ha , klasa 3b i 4a w proporcji mniej wiecej pół na pół. ladny kawalek był 4 ha w ksztalcie prostokata, pole 520 metrów długosci i nie całe 80m szerokie, bez słupów , klinów. zgrabny kawałek do obróbki. w tam tym roku byłem u tych ludzi na wiosne , obejrzalem mapy . babka chciala za to 110 tys. kilka dni pozniej był ojciec i powiedzial jej ze mozemy dac za to 100 tys , pole było obsiane wiec mozliwosc kupna istniała po zniwach. klientka miała sie odezwac po zniwach zeby sie ostatecznie dogadac , okazało sie ze 3 miesiace temu sprzedała komus innemu za 95 tys a nas nie powiadomila. trudno okreslic czemu sprzedała komus innemu i to za kilka tysiecy taniej. jedyna wada tego pola było to ze jest połozone 9 km ode mnie i w zupelnie innym kierunku niz reszta moich pól. ale moim zdaniem te 100 tys było warto. moze troche w tym naszej winy ze sie do niej znowu nie zgłosilismy po zniwach , podleciał ktos inny i ziemia poszła koło nosa. z kolej tam ten facet wiekszosc pól ma własnie w tam tej okolicy i to pewnie go troche skusilo zeby kupic.

Dzis wujo oznajmił mi ze jego znajomy ktory jest lekarzem równiez kupuje ziemie. 20 ha kupił za 450 tys. ziemia od 3 do 5 klasy.

Ostatnie upomnienie, jeszcze raz napiszesz post pod postem i wiesz czym to grozi.

#1454 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 23:39

Ceny ziemi Ciekawe lekarzyna uzbiera pół bańki i wcale nie musi mieć majątku za 4 miliony... do tego kupuje grunty.. pewnie postawi mega przychodnie .. tak to jest żerować na cudzej krzywdzie.. wizyta do dziecka 10 min- 200zł a co na dziecko nie dasz? recepty na 0% VAT sie żyje na zielonej wyspie..

#1455 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 23:47

Ceny ziemi Ukasz52, coz takie zycie ale wiesz jak on by ci odpowiedzial?? ze równiez mozesz byc lekarzem... chodz nie powiem ze bylem lekko zdziwiony ze to kupil , gosciu nie jest zwyklym lekarzem , jest specjalista w rekonstrukcji stawów i wcale mnie to nie dziwi ze stac go zeby sobie kupic ziemie... bo faktycznie ma pieniadze

#1456 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 00:43

Ceny ziemi W mojej okolicy kupiono pole wybrano żwir zrobiono staw kupił lekarz postawił dom wiejski na betonowych palach i platwormie i za działkę podobno zaplacił 3x tyle co gość od żwirów... w sumie też specjalista od stawów.. nom racja komornikiem też mógłbym być tylko trzeba luster unikać..

#1457 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 16:56

Ceny ziemi Po sąsiedzku poszło 2 ha po 40tys.za hektar 3-4kl.

#1458 Share Cedec

Cedec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 19:43

Ceny ziemi Okolice Widawy. Mniej więcej wygląda to tak: 3 działki od 1h-0,80h 3 działki 0.75h-0.70h 3 działki 0.40h-0,35h 6 działek 0,25h-0,20 Plus jest taki że działki nie są od siebie bardo oddalone. To jak sądzicie jakiej kwoty za h mogę oczekiwać ?

#1459 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 19:54

Ceny ziemi za te większe po 20tys/ha za mniejsze pewnie nawet po 10tys/ha nikt nie da. Chyba że ma pole przez granicę. No i dużo zależy od klasy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1460 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 20:01

Ceny ziemi Cedec, za te wieksze po 20 tys/ha moze dadza a te male zeby sprzedac to tak jak wczesniej pisalem , rozmawiaj z sasiadami