Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#1421 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3735 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 16 grudzień 2011 - 20:18

Ceny ziemi 70 za 2 ha i dziłka siedliskowa to nie jest najgorsza cena. ja kupiłem w sumie na dniach mam notariusza dziłka siedliskowa w srodku wski prawie na przeciwko mojej dziłki siedliskowej 0,58ha za 20tys i uwazam ze to dos dobra cena dziłka ma 26,5m szerokosci i ponad 200 długosci dojazd takze z drugiej strony droga żuzlowa woda i telefon prąd z oboch stron czy mozna powiedziec podwójna dziłka budowlana. a zimia tak normalnie u nas chodzi koło 8tys. dziłaka była zarosnieta i sa jakies pozostałosci po domu ( komin) czyscilismy ja koło tygodnia ale efekt koncowy oki 0,3 ha przywróciłem do uprawy a na reszcie planuje budowe magazynu :) jakby ta działka była u mnie przez miedze to bez wachania 50tys bym wyjał :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 20:54
  •  

#1422 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 20:43

Ceny ziemi Ja dzisiaj kupiłem 1,18 ha łąki torfowej V klasy, choć rzeczywiście jest IV za 15000 zł. To sporo więcej wg tego co podał Biały2005 powyżej.

#1423 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 16 grudzień 2011 - 21:26

Ceny ziemi @Qbszon 70 tys. za tą działkę to dobra propozycja ale jak wiadomo potargować się zawsze można :D

#1424 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 16 grudzień 2011 - 21:34

Ceny ziemi

@janusz20 - jeżeli są możliwości zabudowy to nie wiem czemu dziwi cię ta cena. u mnie w okolicy ziemia chodzi nawet po 15 000zł/a

przecież pisałem że zalewa woda tą działke. to raczej słaby teren do budowy.

#1425 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 14:31

Ceny ziemi Czytając wasze posty widzę że z ceną ziemi jest różnie a dokładnie taka jest cena ziemi ile kto za nią da ;) .Ja niedawno kupiłem 1,20 ha za 40 tys. Ziemia 3-4 klasa ale przez miedzę to się nie targowałem.

#1426 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 02 styczeń 2012 - 17:58

Ceny ziemi Andrzejns, drogo , ale tak jak mowisz ziemia po sasiedzku jest inaczej warta niz oddzielny kawalek.

#1427 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 styczeń 2012 - 18:29

Ceny ziemi widzieliście nowe średnie cenu GUS brane do kredytów? U mnie spadła o 2 tysiące czyli 2 tysiące mniej wyrwę z banku na każdy hektar :(
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#1428 Share Andrzejns

Andrzejns

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 18:59

Ceny ziemi Widziałem, moim zdaniem ten wykaz ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Ale podobnie jest z dochodem jaki wyliczają rolnikom, wszędzie wychodzi inny. Jedynym logicznym wytłumaczeniem spadku średnich cen ziemi np. u mnie w Pomorskim jest duża ilość gruntów sprzedanych przez ANR w ostatnim kwartale. Agencja zawsze taniej sprzedaje niż prywatni właściciele.

#1429 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 19:06

Ceny ziemi Lubelskie widze w góre więc i większe kredyty będzie można brać na ziemie. Tylko żeby były bo narazie tylko odciągają te terminy.

#1430 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 styczeń 2012 - 19:33

Ceny ziemi akurat to jak jest naprawdę to mnie nie interesowało ;)
Chodzio o to że zakup jest od osoby która część kasy może oddać mi pod stołem ;)a tak to nie wiem czy starczy mi na ukrycie wkładu własnego (najpierw go pokryję debetem w koncie a potem sprzedawca odda mi różnicę między ceną z aktu a rzeczywistą bo kupuję poniżej średnich cen).
Zresztą już doszedł geodeta (2400) a gdzie koszta biznesplanu, notariusza. Właśnie to liczyłem ukryć w tym kredycie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1431 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3735 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 02 styczeń 2012 - 20:24

Ceny ziemi tez tak robiłem :)

#1432 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 20:25

Ceny ziemi No to racja. Ja raczej płące więcej od tej ilości o 25% jakieś to musze mieć więcej swojej kasy

#1433 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 20:46

Ceny ziemi silva, zawsze kredyty ruszają jak budżet jest zatwierdzony , pewnie w lutym bedzie sie juz mozna pytac w bankach o kredyt. ja pytalem sie o kredyt na poczatku grudnia to juz odmówili... czuje ze bedzie konkretna nagonka na te kredyty i max żyłowanie cen ziemi. ten rok i nastepny sie skredytuje , ciekawe co potem , heh gorzej jak pozostana kredyty komercyjne i oprocentowanie z 12 % jak nie wieksze.

Nikita_Bennet , masz na mysli zasade ze np dajesz 10 tys zaliczki ktorej faktycznie nie było zeby zwiekszyc mozliwosc uzyskania kredytu i skredytowac nawet w 100 % ? , tez tak kiedys ojciec zrobił.

#1434 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 20:50

Ceny ziemi No włanie u mnie podobna sytuacja też pytałem i nie było, Oj no może już tyle nie będzie drożeć. Bo za co będziemy kupować jak jeszcze trzeba będzie kredyty płacić. Rozumiem rozumiem ala na forum ciiiii :P Żeby sie usłużny nie trafił :P

#1435 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 20:53

Ceny ziemi silva, u mnie wiekszosc rolników sie tym nie interesuje i nawet o tym nie wiedza , a ja kupuje prawie wszystko co podejdzie oprócz piasków i z cena w granicy rozsądku.

#1436 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 21:04

Ceny ziemi Jak skończą się kredyty preferencyjne to spadnie cena ziemi.
Obecnie kupno ziemi jest najlepszą długoterminową lokatą kapitału.Przy założeniu, że cena ziemi będzie rosnąć równo z inflacją, czyli powiedzmy 5% rocznie, hektar ziemi warty dzisiaj 20tys. za 20 lat będzie kosztował 53tys. Ale my, kupując na kredyt z obniżonym oprocentowaniem zapłacimy tylko 25tys. - złoty interes

#1437 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 21:06

Ceny ziemi Co wg Ciebie cena w granicy rozsądku?

#1438 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 21:44

Ceny ziemi czy po 2013 skończą sie wszystkie kredyty czy tylko ten z lini na zakup ziemi rolniczej, a na przykład "młody rolnik" zostanie????. kiedyś czytałem o tym ale nie moge sobie przypomnieć jak to ma być

#1439 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 21:52

Ceny ziemi

Przy założeniu, że cena ziemi będzie rosnąć równo z inflacją, czyli powiedzmy 5% rocznie, hektar ziemi warty dzisiaj 20tys. za 20 lat będzie kosztował 53tys. Ale my, kupując na kredyt z obniżonym oprocentowaniem zapłacimy tylko 25tys. - złoty interes

Po pierwsze ktoś tą ziemię musi od Ciebie później odkupić a co będzie za 20 lat to nikt nie wie. Po drugie jeśli ziemia będzie drożeć tyle samo co inflacja to lepiej wpłać na lokatę albo jakiś fundusz inwestycyjny. Zarobisz tyle samo a o wiele mniejsze ryzyko(jeśli bierzemy zakup ziemi jako inwestycja wolnych środków finansowych).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1440 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 22:04

Ceny ziemi He,he,na lokatę - po pierwsze ryzyko jest większe, a nie mniejsze: bank może zbankrutować, może wystąpić hiperinflacja, której oprocentowanie nie zdąży pokryć - jak pod koniec lat 80-tych, może nastąpić dewaluacja waluty i wiele, wiele innych czynników ryzyka, tymczasem ziemia jest środkiem trwałym, nie ukradną jej, nie spali się itd
Po drugie: mówiłem o kupnie ziemi za kredyt preferencyjny - czy są jakieś kredyty preferencyjne, gdzie pieniądze możnaby wpłacić na lokatę i czerpać zyski ??
i wreszcie po trzecie - do ziemi są dopłaty - prawie 1tys.zł/ha - czyli tyle, ile wyniesie roczna rata kredytu w naszym przykładzie :rolleyes:
I teraz pokaż mi lepszą lokatę kapitału, gdzie po wpłaceniu 20% wartości dostajesz na resztę kredyt oprocentowany poniżej inflacji, którego raty spłaca za Ciebie Unia :lol: