Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#121 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 15 październik 2007 - 20:11

Ceny ziemi u mnie w łódzkim wokolice kutna to cena wacha sie od 15-25tys. zł za hektar w zależności od klasy ziemi i położenia za takie ceny to ja wole w dzierrzawe wziąść 7 lat temu kupiłem II klase za 7 tys zł z działką budowlaną
Zetor i tylko Zetor

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 07:49
  •  

#122 Share Laraks

Laraks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 19 październik 2007 - 20:48

Ceny ziemi my w zimie kuoimy 3ha za 30tys klasa ziemi chyba III. Ta ziemia jest troche daleki i daltego tak tanio jest.

#123 Share ysiu

ysiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 październik 2007 - 23:30

Ceny ziemi w opolskim agro as ostatnio kupił coś koło 1000 ha za 33000/ha

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share spider85

spider85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 18:59

Ceny ziemi Mam problem, gmina chce ode mnie kupić niewielką działkę (10 arów), ponieważ będą coś budować. Nie mam zielonego pojęcia ile ta ziemia może być warta, a nie chcę jej sprzedać za bezcen. Jakby ktoś mógł napisać, ile miej więcej taka działka jest warta, będę wdzięczny. Dodam, że jest to ziemia V i IV klasy, woj. lubelskie.

#125 Share dar0

dar0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 19:24

Ceny ziemi to działka budowlana ? bo jak tak to dużo kasy możesz zgarnąć ! a nawet jak nie to i tak dużo możesz dostać bo idzie pod budowę ! niedaleko mnie koleś dostał 80tyś zł ! za ha ! bo działka szła pod zabudowę ! Pozdro !

#126 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 04 listopad 2007 - 19:26

Ceny ziemi działka bud możesz wziąść ze 5 tys u nas pod autostradę to płacili 50 tys za hektar

Edytowany przez andrzej2110, 07 listopad 2007 - 20:22.
błędy

Zetor i tylko Zetor

#127 Share Pejus94

Pejus94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 19:35

Ceny ziemi walnij cene 50 000zł jak nie to powiedz że nie będzie interesu
W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

#128 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 19:51

Ceny ziemi Niedaleko mnie jak brali na drogę krajową to płacili w przeliczeniu około 200 tysięcy za ha.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#129 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 19:52

Ceny ziemi U nas ostatnio koleś dal za 30ar działki pod budowę 22tyś zł

#130 Share spider85

spider85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 23:18

Ceny ziemi Z tego co zostałem poinformowany to ma być działka pod budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów, a co to oznacza to nie mam pojęcia. A jak widziałem ceny w internecie na stronie GUSu czy jakiś innych to się przeraziłem, 6tys za hektar za taką klasę jak ja mam. To żaden interes:/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 08:01

Ceny ziemi Chyba wiesz jaka jest cena w okolicy, u mnie za rolną i to słabą już doszło do 30 tysięcy za ha

Z tego co piszesz to ma być coś w rodzaju "wysypiska śmieci", a ja takiego sąsiedztwa nie chciał bym mieć za żadne pieniądze. Dodatkowo taki sąsiad może powodować spadek cen nieruchomości w okolicy. Ja bym najpierw dobrze wypytał na czym te zagospodarowanie odpadów ma polegać, czy nie będą w okolicy jakieś zapaszki się z tego rozchodziły.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#132 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 08:11

Ceny ziemi U mnie słaba ziemia 5 - 6kl albo łąki zabagnione tak około 6 - 8 tyś, za dobrą miejscówę przy szosie podpadającą pod działkę budowlaną to z 15 tyś.
Ale 6kl po 8 tysi kupować mija się z celem, wolę już 3 -4 kl uprawiać za free i mam z tego lepszą kasę jak spłacać ten piach i nic nie zbierać.
Jak wiadomo wszem i około wszystkie mieszczuchy chcą na wsi działkę do grilowania lub pod domek letniskowy najepiej przy jakichś krzaczorach żeby było gdzie drzewa na aognisko ale i na zime do domu zrobic trochę z dolinką zeby sadzawkę wykopać itp.
Ile ha takiego lasu mieszanego około 14 letniego można cenić?
Ile teraz w końcu działka budowlana na jakiejś małej wsi na uboczu tyle że przy szosie może być warta?

#133 Share spider85

spider85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 17:11

Ceny ziemi No domyśliłem się, że to będzie jakieś wysypisko śmieci. Ja tam nie mam nic więcej poza tym małym kawałeczkiem, który dostałem po dziadkach. Także sąsiedztwo i przykre zapaszki nie są dla mnie problemem. Problem w tym, że nie wiem ile mam zażądać za tą ziemię, bo za 500 zł to na pewno jej sprzedawać nie chcę. Mam dwa pytania:

Czy to, że oni chcą tam budować Zakład Zagospodarowania Odpadami oznacza, że nie będą skłonni dużo za tą ziemię zapłacić?

Co się stanie jeśli tej ziemi nie sprzedam? Jak z punktu widzenia prawa to wygląda?

#134 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 17:16

Ceny ziemi O ostatecznosci moga Cie wywlaszczyc ale to pewnie troche potrwa. A jesli beda musieli kilku wlascicieli gruntow wywlaszczac to mysle ze moga sobie odpuscic taka zabawe i poszukac innej lokalizacji.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#135 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 17:19

Ceny ziemi Nie jestem pewniej ale chyba przepisy się zmieniły i teraz nawet jeśli nie będziesz chciał sprzedać to i tak mogą to wykupić po cenie rynkowej. Najlepiej żebyś sprzedał ale po wysokiej cenie. ciągnij ile się da bo i tak to kupią.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#136 Share spider85

spider85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 17:38

Ceny ziemi Po cenie rynkowej? A jaka jest cena rynkowa? To największa zagadka. I dlaczego jak budują autostradę czy domy to płacą aż tyle kasy, a jak wysypisko śmieci to jakieś ochłapy. Mam nadzieje, że też dużo zaproponują, tylko nie wiem jakie sobie przyjąć minimum przy pertraktacji ceny. Żeby nie wyszło że sprzedam tą ziemię za 2 tys a się okaże że mogli dać 2x tyle.

#137 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 19:43

Ceny ziemi

Po cenie rynkowej? A jaka jest cena rynkowa? To największa zagadka. I dlaczego jak budują autostradę czy domy to płacą aż tyle kasy, a jak wysypisko śmieci to jakieś ochłapy. Mam nadzieje, że też dużo zaproponują, tylko nie wiem jakie sobie przyjąć minimum przy pertraktacji ceny. Żeby nie wyszło że sprzedam tą ziemię za 2 tys a się okaże że mogli dać 2x tyle.

jeśli na działce ma powstac sortownia odpadów lub coś w tym stylu to zapewne inwestycja będzie współfinansowana ze środków UE, więc zakup gruntów również (ewentualnie może stanowic wkład własny) dlatego w ramach manifestacji świadomości ekologicznej proponuję przekazac gminie tę działkę nieodpłatnie

#138 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 19:53

Ceny ziemi Ta ziemia ma zapewne kwalifikacje jako rolna wiec zapłacą jak byś jo miał sprzedać sąsiadowi. Może więcej bo sprzedaż nie z Twojej woli.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#139 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 20:11

Ceny ziemi

Chyba wiesz jaka jest cena w okolicy, u mnie za rolną i to słabą już doszło do 30 tysięcy za ha

Z tego co piszesz to ma być coś w rodzaju "wysypiska śmieci", a ja takiego sąsiedztwa nie chciał bym mieć za żadne pieniądze. Dodatkowo taki sąsiad może powodować spadek cen nieruchomości w okolicy. Ja bym najpierw dobrze wypytał na czym te zagospodarowanie odpadów ma polegać, czy nie będą w okolicy jakieś zapaszki się z tego rozchodziły.

Masz słuszną racje.Ja 10 lat miałem dzierzawe w sąsiedztwie wysypiska smieci to powiem że nie chciałbym tej ziemi kupić za nic na świecie.Problem polegał na tym,że to była jedna wylęgarnia wszelakego zwierza.Mi osobiście najbardziej szkodziło ptactwo,do przykładu jak zasiałem kukurydze to w czasie wschodów ptactwo wszystko mi ładnie wyjadło i nie pomogły przesiewy. :angry: Co do ziemi to myśle że barziej "im" zależy na kupnie niż tobie na sprzedaży więc kolega spider85 może sobie pozwolić na dyktowanie ceny.Ja ceniłbym od górnego pułapu tzn.jak działke budowlaną i w gre wchodziłoby cena za metr kw.i to już zależy jaka jest ona w twojej okolicy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share spider85

spider85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 23:08

Ceny ziemi

jeśli na działce ma powstac sortownia odpadów lub coś w tym stylu to zapewne inwestycja będzie współfinansowana ze środków UE, więc zakup gruntów również (ewentualnie może stanowic wkład własny) dlatego w ramach manifestacji świadomości ekologicznej proponuję przekazac gminie tę działkę nieodpłatnie

Olśniłeś mnie, jeszcze zacznę jeść kiełki i jeździć do pracy hulajnogą. Dzięki za radę!