Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 grudzień 2011 - 21:58

Ceny ziemi

jak by tak było jak piszesz że ziemia bez dopłat nic nie przynosi tylko stratę to by nikt nie brał nic w dzierżawę a jednak prawie każdy jakieś ma i oddaje dopłaty i jeszcze dopłaca właścicielowi.

A skąd ta pewność że przynosi korzyść? Polak ma paskudną mentalność, często lubią brać ziemie w dzierżawę wiedząc że na niej straci, ale ja bierze po to żeby mieć więcej a sąsiad żeby tego nie wziął :D

Wujek 9 lat temu wziął 8ha w dzierżawę, umowa na 10 lat, dopłaty brał całe(gdy weszły), tylko trochę zboża oddawał żeby wdowa miała czym kury karmić :P Ziemia IV klasa tylko zapuszczona. Wujek obrobił doprowadził do użytku. Któregoś dnia jesieni przyszła wdowa i powiedziała żeby już nic nie sial jesienią, że dzierżawę przejmuje sąsiad... Sąsiad który odda wdowie dopłaty i jeszcze odda cześć plonu. Sąsiad który jest po prostu leniwy i jego wiedza o rolnictwie jest wręcz na minusie. W 3 lata ta ziemia będzie wyglądać jak 10 lat temu :P Historia autentyczna pokazująca że polak ma okropna mentalność, dopóki tak będzie to na wsi zawsze będzie źle.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 08:37
  •  

#1342 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 22:10

Ceny ziemi O jakich "rolnikach" wy tu mówicie. Rolnik to osoba która żyje przede wszystkim z produkcji rolniczej, a nie z jakiejś jałmużny w postaci dopłat.
Co to jest tysiąc zł na rok za hektar. Prawdziwe rolnictwo zaczyna się przy zysku 5 tys.przy produkcji roślinnej i 10 tys. przy produkcji zwierzęcej z ha/rok.

Te dopłaty obszarowe do powierzchni psują tylko Polskie rolnictwo, hamują jego rozwój i modernizacją.
Na terenie małych i rozdrobnionych gospodarstw nie sposób kupić kawałka ziemi i powiększyć gospodarstwa.

Edytowany przez jankris, 02 grudzień 2011 - 08:29.

#1343 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 grudzień 2011 - 22:16

Ceny ziemi 8h z dopłatami za karmę dla kur?to chyba nie są uczciwe warunki ,zdoił nieświadomą kobietę po całości..kto odda pole na takich warunkach?kto tu jest leniem?

#1344 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 22:20

Ceny ziemi przecież jak nie było dopłat to można było za podatek i 100kg/ha zboża mieć dzierżawę i jak ktoś wtedy na 10lat podpisał to bierze dopłaty z tego pola.

#1345 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 01 grudzień 2011 - 22:25

Ceny ziemi

A skąd ta pewność że przynosi korzyść? Polak ma paskudną mentalność, często lubią brać ziemie w dzierżawę wiedząc że na niej straci, ale ja bierze po to żeby mieć więcej a sąsiad żeby tego nie wziął :D

Wujek 9 lat temu wziął 8ha w dzierżawę, umowa na 10 lat, dopłaty brał całe(gdy weszły), tylko trochę zboża oddawał żeby wdowa miała czym kury karmić :P Ziemia IV klasa tylko zapuszczona. Wujek obrobił doprowadził do użytku. Któregoś dnia jesieni przyszła wdowa i powiedziała żeby już nic nie sial jesienią, że dzierżawę przejmuje sąsiad... Sąsiad który odda wdowie dopłaty i jeszcze odda cześć plonu. Sąsiad który jest po prostu leniwy i jego wiedza o rolnictwie jest wręcz na minusie. W 3 lata ta ziemia będzie wyglądać jak 10 lat temu :P Historia autentyczna pokazująca że polak ma okropna mentalność, dopóki tak będzie to na wsi zawsze będzie źle.

Oj wiem o czym mówisz. Jak rok temu kupowałem ziemie po 15k za ha (IV klasa) to jakoś nikt więcej nie próbował ceny podbijać tylko co rusz przychodził jeden z drugim do sprzedającego żeby nam akurat nie sprzedawał. Ostatecznie jednak udało się kupić ale gadać nadal gadają tylko o tym, że podszedł i za pół darmo kupił. Poprostu cisną się słowa "bo to Polska właśnie".

Edytowany przez kokoman0, 01 grudzień 2011 - 22:38.

#1346 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 grudzień 2011 - 22:28

Ceny ziemi a teraz jak są dopłaty to można za sam podatek i bez karmy dla kur...

#1347 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 22:45

Ceny ziemi

O jakich "rolnikach" wy tu mówicie. Rolnik to osoba która żyje przede wszystkim z produkcji rolniczej, a nie z jakiejś jałmużny w postaci dopłat.
Co to jest tysiąc zł na rok za hektar. Prawdziwe rolnictwo zaczyna się przy zysku 5 tys.przy produkcji roślinnej i 10 tys. przy produkcji zwierzęcej z ha/rok.

co ty człowieku uprawiasz że czysty zysk zaczyna się od 5 tys.? chyba nie zboże kukurydze czy buraki?

#1348 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 grudzień 2011 - 23:05

Ceny ziemi Taki dochód to chyba przy... konopiach? :D

przecież jak nie było dopłat to można było za podatek i 100kg/ha zboża mieć dzierżawę i jak ktoś wtedy na 10lat podpisał to bierze dopłaty z tego pola.

O dokładnie jak mówisz. Gdy weszły dopłaty to ta wdowa była zadowolona że ziemia odłogiem nie leży, ze nie ma problemu itp. Ale jak termin dzierżawy się zbliżał do końca to sąsiad zaczął siać ziarno dziegciu...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1349 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 01 grudzień 2011 - 23:54

Ceny ziemi u nas 4 klase bierze sie w dzierżawe i zero jakiejkolwiek dopłaty. jezeli jest to 3 klasa daje sie na podatek.własciciel bierze oczywiscie dopłaty. jak policzylem sobie ile bym miał za swoje hektary to wyszło mi ze jezeli swoja glebe ,,oddałbym'' za dopłaty to miałbym 4,5 tys na miesiac i lezałbym brzuchem do góry:P

#1350 Share 8piotrek6

8piotrek6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 00:13

Ceny ziemi Dziś przetarg 60ha z pod łap ANR wywoławcza 26tys.zł/ha wadium 163tys.zł
No ale ostatnio ziemia u mnie w sprzedaży to 40-50tys.zł/haDodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 02 grudzień 2011 - 08:11

Ceny ziemi

Tylko nie mówimy tu o 10 tys. tylko 30 i więcej. Bo dużo osób kupując ziemię po tak wysokiej cenie chyba bierze pod uwagę to że dopłatami będzie ją spłacać a to co uprawi to jego. Tylko pojawia się teraz pytanie co gdy zabraknie tych dopłat?

10 tyś za 5 to to samo co 30 za 2klasę. Za dużo.

30 tyś to z samych dopłat około 30 lat. Powiedzmy niech będzie. Ale z uprawy nie zawsze jest dochód bo nieraz zboża są po 200 za tonę. Czyli jeszcze parę lat. Całe życie robić na parę ha? Takie stawki nabijają ci co się rozwijają bo kupując następny ciągnik trzeba go wykorzystać. I rozumiem to bo trzeba się rozwijać. Ale jak spaść to z wysokiego konia :lol: . Zwłaszcza że ta unia chyba się powoli sypie

Edytowany przez saszeta, 02 grudzień 2011 - 08:19.

#1352 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 02 grudzień 2011 - 09:07

Ceny ziemi Jak kolego uwazasz ze 10 tys za V klase to tak jak za II 30 tysi to co powiesz na to ze moj znajomy kupul ziemie pod lasem 4 ha 5 klasa miejscami 6 i dal za ha 35 tysi w takim razie gdyby u mnie byla 2 klasa to powinna wedle twego przelicznika kosztowac 105 tysi czyli i tak w 3 pokolenia trzeba tyrac hahaha

Ale jedno wam powiem 35 tysi za ha 5 klasy pod lasem ze srednim dojazdem i z corocznymi szkodami wyrzadzonymi przez zwierzyne to mega inwestycja hahaha

#1353 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 02 grudzień 2011 - 10:25

Ceny ziemi A pozostali w rodzinie znajomego wszyscy zdrowi. Tak z ciekawości pytam. Czy też może tam są jakieś kopaliny, o których nikt nie wie, może też trafił 6 w totka i nie wie co z kasa robić. Jak dla mnie to 10 tys za 5, 6 klasę piasków, gdzie jedynie uprawa sosny może się udać jest wyrzucaniem kasy w piach. A co do dzierżaw to ziemia za podatek i do 500 kg pszenicy maks w zależności od klasy ziemi. Jak ktoś chce brać całe dopłaty, mieć zapłacony podatek i jeszcze woła kasę lub zboże to niech sam ziemię przewraca zobaczy jakie to są koszty utrzymania ziemi w dobrej kulturze. U mnie już coraz więcej ziemi oddają napaleńcy co zgodzili się uprawiać za oddanie dopłat.

#1354 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 10:26

Ceny ziemi to pewnie jeden z tych którzy żyją nadzieja że jeszcze trochę i dostaniemy dopłaty jak w starej unii wtedy spłaci kredyty i będzie pan.:) tylko że z tego co widzę to idzie w druga stronę i nie wiem czy niedługo dopłaty nie znikną tak jak się pojawiły.

#1355 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 grudzień 2011 - 11:16

Ceny ziemi

...Wujek 9 lat temu wziął 8ha w dzierżawę, umowa na 10 lat, dopłaty brał całe(gdy weszły), tylko trochę zboża oddawał żeby wdowa miała czym kury karmić :P Ziemia IV klasa tylko zapuszczona. Wujek obrobił doprowadził do użytku. Któregoś dnia jesieni przyszła wdowa i powiedziała żeby już nic nie sial jesienią, że dzierżawę przejmuje sąsiad... Sąsiad który odda wdowie dopłaty i jeszcze odda cześć plonu. Sąsiad który jest po prostu leniwy i jego wiedza o rolnictwie jest wręcz na minusie. W 3 lata ta ziemia będzie wyglądać jak 10 lat temu :P Historia autentyczna pokazująca że polak ma okropna mentalność, dopóki tak będzie to na wsi zawsze będzie źle.

dlatego umowa z wpisem do księgi wieczystej na minimum 10 lat lub kupno. Inaczej proszę opuścić podwórko.

O jakich "rolnikach" wy tu mówicie. Rolnik to osoba która żyje przede wszystkim z produkcji rolniczej, a nie z jakiejś jałmużny w postaci dopłat.
...
Te dopłaty obszarowe do powierzchni psują tylko Polskie rolnictwo, hamują jego rozwój i modernizacją.
Na terenie małych i rozdrobnionych gospodarstw nie sposób kupić kawałka ziemi i powiększyć gospodarstwa.

Ciekawe rzeczy waść piszesz ;)
Ja żyję po części z rolnictwa - uprawiam tak aby nie dołożyć a dopłata była czystym zyskiem. Czy da się więcej wycisnąc? Da się ale po co mam za 10-15 lat byc na rencie? Jest sens?
...
Moje małe gospodarstwo jest jedyne we wsi które kupiło jakiś nowy sprzęt w ostatnich 3 latach (nowy czyli nowy z fabryki).
Jedno z niewielu które korzysta z programów rolnośrodowiskowych. Jedyne we wsi które ostatnio coś budowało. Teraz kupuję (jak się nic nie spieprzy około 7-8ha i z początkiem lata chcę jeszcze 2 ha kupić). Według Ciebie się nie rozwijam i moje gospodarowanie nie ma sensu bo nie urabiam rąk po łokcie. Tylko powiedz mi po co mam się urabiać po łokcie jak za durne ptaszki jest tyle dopłaty że zakup ziemi spłaci się samymi dopłatami w 5 lat? Jest sens?
Rolnictwo to dział gospodarki na którym trzeba tak robić żeby zarobić ale nie zmarnować sobie zdrowia.

Co do ceny ziemi - 10 tys na hektar klasy od III do V, orne i łąki na których jest parę rowów. Średnia cena u mnie to coś około 16-17 tys tak więc myślę że złego interesu nie zrobię tylko przerażają mnie opłaty.
Popatrzcie sami
- notariusz teraz 1,5 tys,
- geodeata i łączenie i podział i kilku słupków brakuje - jeszcze nie dzwoniłem ale pewnie z 1,5-2 tys wezmie,
- biznes plan - 1-2 tysi w ODRze zostanie,
- opinia ornitologiczna - chyba z 1,5 tys - potrzebne aby zakup łąki miał sens bo krówek trzymać nie mam zamiaru a gość sprzedaje wszystko albo nic,
- prowizja banku - nie wiem ile
- notariusz i przepis - pojęcia nie mam.
Tak policzyłem że aby kupić trochę ziemi muszę wyłożyć już 10 tys aby ziemia od przyszłego roku zaczęła na siebie zarabiać. Ponad 10 tysięcy i jeszcze nie zacząłem uprawiać ;)
No i jeszcze nie wiem jakie zabezpieczenie wymyśli bank bo pewnie hipoteka na kupowaną ziemię będzie im najbardziej na rękę.
No i pozostanie kredyt.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#1356 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 02 grudzień 2011 - 14:02

Ceny ziemi damian40000, nie sadze ze dopłaty znikną . przeciez jednym z głownych założeń UE jest WPR. jakas forma dotowania rolnictwa bedzie tak czy siak.

#1357 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 02 grudzień 2011 - 14:10

Ceny ziemi

A pozostali w rodzinie znajomego wszyscy zdrowi. Tak z ciekawości pytam. Czy też może tam są jakieś kopaliny, o których nikt nie wie, może też trafił 6 w totka i nie wie co z kasa robić. Jak dla mnie to 10 tys za 5, 6 klasę piasków, gdzie jedynie uprawa sosny może się udać jest wyrzucaniem kasy w piach. A co do dzierżaw to ziemia za podatek i do 500 kg pszenicy maks w zależności od klasy ziemi. Jak ktoś chce brać całe dopłaty, mieć zapłacony podatek i jeszcze woła kasę lub zboże to niech sam ziemię przewraca zobaczy jakie to są koszty utrzymania ziemi w dobrej kulturze. U mnie już coraz więcej ziemi oddają napaleńcy co zgodzili się uprawiać za oddanie dopłat.

W rzeczy samej ta sprawa powinni zajac sie specjalisci z centrum zdrowia psychicznego hehe.
Co do kopalin to istotnie byly tzn pociski artyleryjskie z czasow II wojny swiatowej :D , ostatni dzierzawca tak sie przeja tym znaleziskiem ze wyniosl je do lasu i dopiero zawiadomil odpowiednie sluzby. Zrobil to oczywiscie po to aby dokonczyc orke, zaprawde powiadam wam te pole zawsze trafia na fanatykow hahaha
@ damian40000- nie wiem na co on liczy, ale nie na doplaty na rekreacje sie tez nie nadaje tym bardziej na dzialki, po prostu mial nieodparta psychiczna potrzebe zakupu ziemi i sie powiodlo :blink:

#1358 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 17:06

Ceny ziemi "'Ciekawe rzeczy waść piszesz ;)
Ja żyję po części z rolnictwa - uprawiam tak aby nie dołożyć a dopłata była czystym zyskiem. Czy da się więcej wycisnąc? Da się ale po co mam za 10-15 lat byc na rencie? Jest sens?"
Ty jesteś tym pseudo rolnikiem (tak zreszta jak i ja) który tylko przez te dopłaty psuje rynek.
Po co dawać rolnikowi mającemu 10 ha ziemi dopłate w wysokości 10 tys. skoro jego zyskiem jest i tak tylko ta dopłata (bo niem zasków z uprawy). Daćmu te 10 tys. w formie zapomogi (ideałem byłoby stworzyć mu inne miejsce pracy), a ziemię niech sprzeda po normalnej (a nie jak teraz horendalnej cenie) temu co umie z niej wypracować zysk(większemu, perspektywicznemu, .mającemu maszyny, wiedzę). Poza tym ceny płodów rolnych przestana być psute przez tych pseudorolników, co chcą się pozbyć zboża zaraz po żniwach bo przyczepę pożyczyli od sąsiada, a nie mają gdzie składować, albo świniaka mają na przyczepce i nie będą go wieźli z powrotem do domu więc za bezcen oddają.

#1359 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 17:11

Ceny ziemi

damian40000, nie sadze ze dopłaty znikną . przeciez jednym z głownych założeń UE jest WPR. jakas forma dotowania rolnictwa bedzie tak czy siak.

Dopóki unia będzie w tej formie w której jest teraz to dopłaty będą. Ale jak się rozpadnie to wątpię żeby w budżecie były pieniądze na wspieranie rolnictwa. Mój tata jak ktoś mu mówi że unia i dopłaty z niej to pewna rzecz odpowiada że 30 lat temu mówili że związek radziecki jest wieczny i Polska musi z nim współpracować. Nie ma nic pewnego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 02 grudzień 2011 - 17:45

Ceny ziemi pewnie w jakiej części unia zostanie. Ale raczej w tej co się doi pieniądze a nie rozdaje. Z rolnictwem zrobią tak że niech każdy kraj dotuje swoje i tym sposobem wykończą tych co jadą na pieniądzach z uni a nie na swojej pracy. Stare chłopy małorolne przyzwyczajeni do gospodarzenia za swoje a nie cudze i oni przetrzymają.
Znajomy kupił 30 ha 4 klasy z agencji za 250tyś i sobie w brodę pluł że przepłacił bo dojazd słaby i dlatego pewnie by poleżało a ceny u nas trochę spadły. 5 km ode mnie miedzy lasami za 3 klasę agencja woła 8tyś a za moim płotem za 5 11tyś. Nieważne że tu nic nie postawi bo to teren górniczy ale przy ulicy. Banda debili