Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#1321 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 14:46

Ceny ziemi Za tamte okolice dałbym z 600 za całość jakbym miał kupować i miał kase.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 23:28
  •  

#1322 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 15:18

Ceny ziemi

Jak by się dało kupić to brałbym tylko samą ziemię, bo budynki z tym eternitem to raczej obciążenie jak wartość dodana do ziemi. Wszystkie dachy do wymiany i utylizacja eternitu, to będzie niezły koszt.

Ja zmobilizowałem gminę , a ta postarała się o kasę i wpadła ekipa w białych skafandrach, ogrodziła teren, wlazła na dach i po 2 godz eternit był spakowany na palety i ofoliowany. W sumie u mnie zabrali około 16t eternitu za free.
Co do tematu to nie które budynki ze zdięć to tylko całe do utylizacji, a nie przekrywać :) .

#1323 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 29 listopad 2011 - 15:43

Ceny ziemi dokąłdnie u mie tez w gmini rusza w tym roku program sukcesywnego utylizowania eterniku do 2032r ma zniknac. obliczyli ze srednio koszt utylizacji etrnitu gdy bedzie juz zdjety to 800zł na budynet. Nie wiem jak beda podchodzic do sprawy czy beda płacic tez za demontaz bo w wycenie mieli oferty firm z demontazem a do dofinansowania wzieli srednia cene samej utylizacji !!!! :) smieszne to troche po mojemu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1324 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 29 listopad 2011 - 17:02

Ceny ziemi ja to policzylem tak 28 ha bylo z łąkami 28x25=700
budynki : dom 150 tys , reszta budynków około 100 tys.
maszyny około 90 tys.
700 tys + 250 tys + 90 tys = ponad 1 mln.
silva, sadze ze jezeli kupilbys to za 600 tys to naprawde bys był wielkim szczesciarzem:)

#1325 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 29 listopad 2011 - 17:03

Ceny ziemi Dziękuje za kilka opinii.
Co do ceny to moim zdaniem maksymalnie 850-900 000zł. Tym bardziej że to są grunty orne bez szans na przekształcenie w najbliższym czasie na budowlane, dojazd do gospodarstwa drogą utwardzoną. Jestem ciekaw jeszcze jak możliwości powiększenia areału... Czy dużo osób chętnych na ziemię. Nie wiem czy kieruje się słusznym tokiem myślenia ale gdyby był głód ziemi w okolicy to czy areał gospodarstwa nie zostałby już wcześniej sprzedany a zostały by same budynki? To takie moje przypuszczenie ...

W budynkach z pokryciem z eternitu nie widzę aż takiego problemu. Zdaje mi się że to mimo wszystko sprawa odległa kiedy masowo będzie zdejmowany on z dachów.

Gospodarstwa też nie można wyceniać poprzez pryzmat gruntów ornych i łąk bo wg mnie dom jak i budynki gospodarcze(no może prócz tego jednego otynkowanego) są w niezłym stanie i gwarantują solidną podstawę. Dzięki temu że wszystkie grunty są koło gospodarstwa jest duża możliwość w przyszłości rozbudować się - tylko jeden sąsiad na przeciwko zabudować.

edit: choć jeżeli dzielić te 850 000zł przez areał to wychodzi mimo wszystko 30 000zł/ha. Czyli mimo wszystko płacić za grunty orne taką sumę i podobną za łąki to kiepski interes. A przecież całe życie nie można by żyć na takim areale...

Edytowany przez Mathieu92, 29 listopad 2011 - 17:06.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#1326 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 17:28

Ceny ziemi o ile dobrze pamiętam to jest to na koloni, czyli można zapomnieć o asfalcie pod sam dom. Co za tym idzie sezonowe problemy z dojazdem do gospodarstwa mleczarni, ciężarówek itp. Kwestia jaka to odległość od drogi utwardzonej.

#1327 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 19:52

Ceny ziemi

To była klasa III i IV. Ale w jednym kawałku to było. Kiedyś jak sąsiad sprzedawał po 20 to sądziłem że na głowe upadł, ale teraz jak by mi zaproponowali do 35tyś za III klase to bym się nie zastanawiał i spokojnie dobrał z 20 hektarów tylko że nie ma gdzie wziąść. Ludzie są czasami tacy zawistni że wolą iść i sprzedać komuś nawet za mniejszą cenę na inną wioskę żeby sąsiad się na jego ziemi nie dorobił.

Znam ten bÓl ostatnio sasiad mnie tak wykiwał myslałem ze mam dobrego sasiada ale okazało sie ze byłem w duzym błędzie sprzedawał ziemie w tajemnicy przede mna po cichemu dowiedzałem się dopiero od nowego sasiada ze kupił ta ziemie chwalił sie za dał po 40 ale w cuda nie wierze choc byłem gotow mu dac nawet i ciut wiecej jak 40 bo ziemie 3 klasa i graniczyła z moja i niedaleko zabudowan ale coz człowiek uczy sie cały czas na błędach

Edytowany przez milanreal1, 30 listopad 2011 - 21:53.

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

#1328 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 30 listopad 2011 - 22:45

Ceny ziemi jan2130, wiesz nieraz jest tak ze mozesz wiedziec o sprzedazy a ktos np tobie nie bedzie chcial sprzedac i nie sprzeda. jego ziemia , jego sprawa. u nas tez taki był co swojego czasu kupowal po kilka ha rocznie i z 12 ha ma około 50 . i tak samo sasiad jawnie mowil ze chce sprzedac ale powiedział ze nie dla niego jest ta ziemia obojetnie ile by płacił.

#1329 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 22:54

Ceny ziemi Albo na "pierwszego" czyli kto pierwszy się zgłosi temu się sprzedaję.

#1330 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 01 grudzień 2011 - 18:44

Ceny ziemi 30 tyś lub więcej za ha to głupota. Oczywiście za 2 klasę i tylko pod warzywa. Inaczej to nie ekonomiczne a tym bardziej nie rozsądne. Za parę lat i tak rolników będzie mniej i jak teraz nie przepłaci to później kupi dużo taniej. U mnie ziemia chodzi po 10-15 tyś/ha i za 4-5 klasę to stanowczo za dużo. Kiedy to się zwróci? Po 20-30 latach? Wtedy zapewne już nie będziecie właścicielami tej ziemi tylko dzierżawcami. Jak to ma miejsce w większości krajów ue. Tzn. nawet jak następcy przekażesz ziemie to i tak 80-100%(zależy gdzie) wartości ziemi trzeba zapłacić państwu.
We Francji najlepsze pola dochodzą do 9 tyś/euro za ha a warunki do uprawy na pewno mają dużo lepsze. Tam gdzie robiłem 3ha kupiłem(bo musiałem) za 4,5tyś/euro. A można nawet za 1tyś/ha kupic. Góry więc same pastwiska

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1331 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 19:53

Ceny ziemi po 10tys za ha to nawet tego nie odczujesz weź kredyt na 10lat dopłaty będziesz oddawał na kredyt a to co urośnie to twoje.

#1332 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 20:10

Ceny ziemi Tylko nie mówimy tu o 10 tys. tylko 30 i więcej. Bo dużo osób kupując ziemię po tak wysokiej cenie chyba bierze pod uwagę to że dopłatami będzie ją spłacać a to co uprawi to jego. Tylko pojawia się teraz pytanie co gdy zabraknie tych dopłat?

#1333 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 20:19

Ceny ziemi kiedy zabraknie dopłat to ci którzy ryzykują najbardziej i zadłużają się bez umiaru aby tylko mieć więcej upadną. Znam ludzi którzy już mają problem ze spłatą rat ale szukają stale banków które by im udzieliły nowych kredytów i płacą po ponad 30tys za ha.

Edytowany przez damian40000, 01 grudzień 2011 - 20:23.

#1334 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 grudzień 2011 - 21:09

Ceny ziemi

po 10tys za ha to nawet tego nie odczujesz weź kredyt na 10lat dopłaty będziesz oddawał na kredyt a to co urośnie to twoje.

Tak tylko to co urośnie nie pokryje wartości nawożenia, uprawy paliwa itp. Więc łatwo sobie wykalkulować że jeżeli masz kredyt na 10 lat to przez następne 10 lat ta ziemia nie będzie na siebie zarabiała.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1335 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 21:17

Ceny ziemi jak by tak było jak piszesz że ziemia bez dopłat nic nie przynosi tylko stratę to by nikt nie brał nic w dzierżawę a jednak prawie każdy jakieś ma i oddaje dopłaty i jeszcze dopłaca właścicielowi.

#1336 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 21:20

Ceny ziemi Ziemia to dobra lokata kapitału - nie rozwali się, nie zardzewieje. Ważne, żeby kupić za realną cenę (wartość), która jest zależna od klasy, położenia itp. Jak się napompuje sztucznie cenę, tak jak swojego czasu ceny mieszkań w dużych miastach, to przy różnego rodzaju zawieruchach :) można sporo stracić

#1337 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 21:23

Ceny ziemi Tak, tylko czy wychodzą na plus to tego nie wiemy. Bo nie wyobrażam sobie żebym oddawał komuś dopłaty, płacił podatek i dodatkowo 500 czy i nawet 1000 złotych do ha. To w takim razie skąd się biorą te narzekania na niską opłacalność?

#1338 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 grudzień 2011 - 21:32

Ceny ziemi ziemia panowie zawsze zarobi na siebie jeśli oczywiście jest w odpowiednich rękach,osobiście dokupiłem 35h w ostatnim dziesięcioleciu i nie zamierzam na tym poprzestać... 5 lat temu płaciłem po 13 tys za hektar IV klasy a wy rozprawiacie o 10 tys panowie to już prahistoria .

#1339 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 21:34

Ceny ziemi to każdy musi sobie sam wyliczyć ile może zapłacić i co się opłaca a co nie. Mi jak ktoś by powiedział że sprzeda mi ziemię po 15tys to brał bym kredyt bez wahania a ponad 25tys to dla mnie za dużo. Ale to że dla mnie to za dużo to nie znaczy że dla kogoś innego to dużo. Znam takich którzy mając 200ha kupują co roku 10ha za gotówkę płacąc już od kilku lat ponad 25tys/ha i jakoś nie zanosi się żeby mieli zbankrutować.

Edytowany przez damian40000, 01 grudzień 2011 - 21:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1340 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 21:38

Ceny ziemi A po ile są u was takie nieużytki 6z, jakieś torfy i inne ekstremalne? A taka najtańsza ziemia 6,5 klasy, normalna?