Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#1281 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 17 listopad 2011 - 16:58

Ceny ziemi Idz i załatw kredyt z dofinansowaniem do oprocentowania, życze powodzenia.
A normalny kredyt komercyjny na grubą kwotę może wykonczyć nie jedno gospodarstwo.

Edytowany przez janusz20, 17 listopad 2011 - 17:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 00:04
  •  

#1282 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 17:05

Ceny ziemi w tym roku braliśmy na ciągnik kredyt z dofinansowaniem i załatwienie go trwało ponad miesiąc. A akurat dawali takie a teraz np nie ma będą dopiero w styczniu.

#1283 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 17 listopad 2011 - 17:28

Ceny ziemi nie pisałem o cenach bo u nas sa doc niskie patrzac na inne rejony :) ja zgodziłęm 15 a koles oststecznie dał 25 za 1,7ha. włąsnie w kwocie zaliczki i tym ze było 2x a nie 3 to był mój bład. Ale zimia nie super V klasa kamienista strasznie. Kolejny zakup juz było 3x :) a przegapiłem to przy drugim podejsciu :) bo zarobiłbymj 2x tyle jesli by chciał podbijac i musiałby dac ze 30tys :)

#1284 Share badyl321

badyl321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 19:20

Ceny ziemi Dzisiaj na tablicy ogłoszeń sprzedam hektar 1,09 przy głównej drodze po telefonie 100tyś.Kur.. już to mnie wkurza.

#1285 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 18 listopad 2011 - 21:34

Ceny ziemi Jak przy głównej drodze to czemu nie brać? Dziel na budowlane działki i sprzedawaj z zyskiem.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#1286 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 18 listopad 2011 - 22:42

Ceny ziemi U mnie taka cena to standard jakąś łąkę zalewową można tylko taniej kupić, ziemia 4 i 5 klasa

#1287 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 23:27

Ceny ziemi

st220, no to masz raptem podlasie ze ma najwiecej bydla ale to nie wszystko ze najwiecej hoduja. u nas gosciu hoduje 25000 sztuk gesi rocznie i nie tylko on, nasz powiat jest zagłebiem gęsiny

Teraz to mnie rozwaliłeś :lol: Co to jest 25k na rok? U mnie w wiosce jest tylko jeden rolnik co ma gęsi i jest nie dużym hodowcą i ma 25k na rzut a nie rok, jego szwagier ma więcej bo 50k na rzut a jego brat ma 150k. Pisząc że 25k gęsi na rok to dużo to tak jak byś powiedział w mojej wiosce że rolnik który ma 3 krowy to duży hodowca :lol: :lol: :lol:

JanekJelonek , hehe oj kolego po co te złosliwosci?;] pewnie ze wschodu jestes jak sie domyslam , lepiej bierz sie za tworzenie lepszych statystyk na temat swojego regionu bo narazie w oczach wielu ludzi i wielu faktów wschod nie jest najlepiej postrzegany;] .

Hahaha, ostatnio trochę kraju zwiedziłem i Podlasie nie ma się czego wstydzić, a wręcz przeciwnie inni mogą nam pozazdrościć :P . Pod względem przemysłu jesteśmy z tyłu ale nie pod względem rolnictwa :). A co do tematu w okolicy ostatnio poszło 5 hektary w cenie 40k klasa lV.

Edytowany przez st220, 18 listopad 2011 - 23:54.

#1288 Share cezary1232

cezary1232

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 10:22

Ceny ziemi W moich okolicach też ziemia w cenie ostatnio za kawałek niecałe 2,6 ha sąsiad dał 130 koła, ziemia większość glina pewnie wszystko w III klasie, dwa lata wcześniej za 2 ha dał po 50.
Są też takie oferty za 15,3 III-IV klasa do dopłat podawane 13,5 z budynkami (nadającymi się raczej na skansen)babka chce 1,5 mln ogłasza to przez 2 lata i jakoś głupiego nie znalazła jeden z sąsiadów podobno proponował jej po 50 za samą uprawną to nie chciała.

#1289 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 12:03

Ceny ziemi

Jak przy głównej drodze to czemu nie brać? Dziel na budowlane działki i sprzedawaj z zyskiem.

Proponuję samemu kupić i sprzedać z zyskiem ;)
Dzisiaj to nie jest takie proste, u mnie we wsi też dużo działek budowlanych zostało sprzedanych za ogromne sumy, a dzisiaj nawet za 20 procent tych cen z przed 2 lat nikt nie chce kupować. Tym bardziej dzisiaj jest w prawie każdej wsi kilka ofert sprzedaży działki budowlanej więc kupujący ma w czym wybierać.

#1290 Share wojtaso

wojtaso

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 17:42

Ceny ziemi

Teraz to mnie rozwaliłeś :lol: Co to jest 25k na rok? U mnie w wiosce jest tylko jeden rolnik co ma gęsi i jest nie dużym hodowcą i ma 25k na rzut a nie rok, jego szwagier ma więcej bo 50k na rzut a jego brat ma 150k. Pisząc że 25k gęsi na rok to dużo to tak jak byś powiedział w mojej wiosce że rolnik który ma 3 krowy to duży hodowca :lol: :lol: :lol:

Hahaha, ostatnio trochę kraju zwiedziłem i Podlasie nie ma się czego wstydzić, a wręcz przeciwnie inni mogą nam pozazdrościć :P . Pod względem przemysłu jesteśmy z tyłu ale nie pod względem rolnictwa :). A co do tematu w okolicy ostatnio poszło 5 hektary w cenie 40k klasa lV.

50k rzut? 150k rzut? Kolego, chyba coś pokręciłeś :rolleyes: też jestem z podlaskiego i uważam że nie mamy czego sie wstydzic :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1291 Share grzesiek5672

grzesiek5672

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 18:02

Ceny ziemi Okolice Sandomierza to i do 40 tyś dochodzi klasa 1,2,3 :mellow:
"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

#1292 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 19 listopad 2011 - 19:54

Ceny ziemi wojtaso, to ze macie najwiecej krów to powód do dumy? dla mnie nie bo widze ile wymaga praca przy takiej hodowli... dzien w dzien,wiosna lato jesien zima, wydój nakram , rano wieczor , swiatek piatek i niedziela, wole 100 % robic w polu niz mialbym hodowac krowy...

#1293 Share wojtaso

wojtaso

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 21:45

Ceny ziemi

wojtaso, to ze macie najwiecej krów to powód do dumy? dla mnie nie bo widze ile wymaga praca przy takiej hodowli... dzien w dzien,wiosna lato jesien zima, wydój nakram , rano wieczor , swiatek piatek i niedziela, wole 100 % robic w polu niz mialbym hodowac krowy...

Hehe :D nie mam krów :rolleyes: mam gęsi :rolleyes: również uważam, że hodowla krów jest uciążliwa, bardzo uciążliwa... mówiąc, że nie mamy czego się wstydzic, mam na myśli to, że gospodarstwa w mojej okolicy(jestem z podlasia) są dosyc duże(hodowla i powiechrznia pól), mają nowoczesne obory i sprzęt, ale też kredyty... No i niestety niektórzy źle tym zarządzają... Też bym wolał robic w polu, ale mając 100ha piasków bez hodowli ciężko by było...

Edytowany przez wojtaso, 19 listopad 2011 - 21:47.

#1294 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 23:31

Ceny ziemi

Dzisiaj na tablicy ogłoszeń sprzedam hektar 1,09 przy głównej drodze po telefonie 100tyś.Kur.. już to mnie wkurza.

przypadkiem nie chodzi ci o tablice w odonowie koło tokarza?

#1295 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 20 listopad 2011 - 14:36

Ceny ziemi st220
http://www.ppr.pl/artykul-tak-nastal-gesi-dolek-70568-dzial-4.php tutaj opisanych jest dwoch gesiarzy z naszego powiatu , maja po 40 tys gesi rocznie akurat w mojej wsi jest jeden co ma cos około 25 tys gesi.ale powiat poddebicki znany jest z hodowli gesi bo jest u nas duzo hodowcow tych ptakow najwieksi maja tak po te 40 tys. w necie mozna znalesc stronki na temat tego ze powiat poddebice to gęsiarskie zagłebie.

wojtaso, no fakt ziemia na podlasiu nie jest najlepszej jakosci. mojego szwagra kuzyn jest z podlasia i mowi ze ma 4,5,6 klase. duzo łak i dlatego ma bydlo, ja tez nie mam rewealacyjnej ziemi od 2 do 5 klasy chodz fakt jest taki ze przede wszystkim mam 3 i 4 klase takze na produkcji roslinnej mozna spokojnie swoje gospodarstwo rozwijac.

#1296 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 21:53

Ceny ziemi Dzisiaj wygrałem przetarg w ANR, 27,5ha za 291tys.Ziemia taka sobie, IVa,IVb,V, mniej więcej po równo.

#1297 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 07:57

Ceny ziemi redek jak za darmo. W jednej działce? Była duża konkurencja? Bo wydaje się że za wywoławczą wziąłeś.

#1298 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 23 listopad 2011 - 12:03

Ceny ziemi Było nas dwóch, ale nie przebijaliśmy się. Cena niska, bo to już trzeci przetarg na tą działkę, chętnych nie było, bo działka jest z ważną jeszcze dwa lata dzierżawą, ale przy tej cenie, to mogę poczekać...
Tym bardziej się cieszę, że dwa tygodnie temu podobną ziemię 5km dalej nabili do 25tys. za ha

#1299 Share cichy26

cichy26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 00:57

Ceny ziemi W tej cenie sam bym kupił ale w moim rejonie to można sobie tylko pomażyć o takiej cenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1300 Share Tomek001

Tomek001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 18:58

Ceny ziemi mam do kupna przez miedzę 6 ha po 35tyś. warto w to wchodzić? jak coś to tylko na kredyt. swojej ma 40ha