Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#1261 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 listopad 2011 - 20:22

Ceny ziemi rozegrali to z cholery jak od 30 koła już tylko we dwóch zostali, bo nikt nie jest tak głupi w okolicy aby płacić cholera wie ile za pole, które wnuki będą spłacać ;)
Ja zrobiłem pas po 22 koła bo na tyle dostałem zgodę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 04:27
  •  

#1262 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Validating
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 15 listopad 2011 - 20:38

Ceny ziemi Mówicie że ziemia taka droga. Ostatnio kupiłem po 28 tyś. za hektar. Jak mam dać za ciągnik 300 tyś to wolę 10 ha.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#1263 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 15 listopad 2011 - 20:45

Ceny ziemi @Janek na więcej już żona nie pozwoliła? ;P
swoją drogą jest w okolicznej miejscowości na sprzedaż grunt orny o pow. 1.2ha za 100tys pole leży przy drodze wojewódzkiej ale to typowy grunt orny

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1264 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 listopad 2011 - 20:57

Ceny ziemi też :) bardziej pojechałem na spotkanie ze znajomymi a żeby nie stać jak przygłup podczas licytacji i nic nie robić, także zapłaciłem zaliczkę na poczet przetargu i sam zacząłem szastać kasą :) Poza tym Sebastian nie dokładam do pola kasy z roboty. Pole ma na siebie samo zarobić.
Rolnicy czasami tak mają, że próbują sprzedać działkę orną, której nie ma szans zagospodarować inaczej jak pod uprawę roślin na działkę inwestycyjną. Czasami trafi się jakiś jeleń i kupi pole za kilkaset tyś :lol:

#1265 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 15 listopad 2011 - 21:23

Ceny ziemi JanekJelonek, hehe poziom rolnictwa ciagle pnie sie do góry. w moim przypadku cena 12 tys/ha była dlatego ze kupowalem od ludzi ktorych cisły długi oraz ziemie maja zlokalizowana w takim połozeniu gdzie nikt ziemi nie chce i tam w promieniu 5 km nikt nie kupuje ani ara ;D . z kolei jak kupowalem pole nie daleko domu 2,85 ha to wyszło 61 tys cos około 21,5 tys/ha, w 70 % to ziemia klasy 4a. to była cena tak jak u nas płaca 20 - 25 tys/ha za 3,4 klase.

#1266 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 listopad 2011 - 21:29

Ceny ziemi tłumacz się tłumacz a ludzie sie dalej z ciebie śmieją :P

#1267 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 21:55

Ceny ziemi lamborghini105, jezeli po te 28 tys/ha dales za 3 klase to moim zdaniem cena przystepna jak na kujawsko-pomorskie. w jednym kawałku to masz?

JanekJelonek , hehe oj kolego po co te złosliwosci?;] pewnie ze wschodu jestes jak sie domyslam , lepiej bierz sie za tworzenie lepszych statystyk na temat swojego regionu bo narazie w oczach wielu ludzi i wielu faktów wschod nie jest najlepiej postrzegany;] . poki co moich danych ktore ja wrzucilem na to forum nikt nie jest w stanie podważyc takze smiac sie mozemy z tych ktorzy sa w gorszej sytuacji ;D , jejku dobrze ze sie z ciebie nie smieja ;), a jesli nawet sie smieja to kto mnie tutaj zna? <lol> , niektorzy nie moga prawdy przebolec czytajac wyniki swojego regionu jak słabo wypada...

#1268 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 639 postów

Napisany 15 listopad 2011 - 22:06

Ceny ziemi Ja myślę że wschodnia polska nie ma się czego wstydzić. Za dobra glebę płaci sie tu 50-60 tys./ha. Może ogólnie gleby sa tu nie najlepsze a grunty rozdrobnione, ale tu naprawdę widać przyspieszenie w rolnictwie. Życzę takiego postępu innym regionom. Zapraszam na lubelszczyznę.

#1269 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 16 listopad 2011 - 13:44

Ceny ziemi jankis on nie przyjedzie, bo się wstydzi swojego zadupia. ;)
A tak swoją drogą, to ten temat co założył to chyba tylko po to oby podnieść oglądalność swoich filmów na yt, bo cały czas się nimi chwali :blink:
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1270 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 21:41

Ceny ziemi Przasnysz: ziemia 50-60 tys/ha. chociaż znam przypadek 80 tys/ha. Klasa III-IV

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1271 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Validating
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 16 listopad 2011 - 22:08

Ceny ziemi To była klasa III i IV. Ale w jednym kawałku to było. Kiedyś jak sąsiad sprzedawał po 20 to sądziłem że na głowe upadł, ale teraz jak by mi zaproponowali do 35tyś za III klase to bym się nie zastanawiał i spokojnie dobrał z 20 hektarów tylko że nie ma gdzie wziąść. Ludzie są czasami tacy zawistni że wolą iść i sprzedać komuś nawet za mniejszą cenę na inną wioskę żeby sąsiad się na jego ziemi nie dorobił.

Edytowany przez lamborghini105, 16 listopad 2011 - 22:10.

Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#1272 Share Moryc

Moryc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 22:58

Ceny ziemi Niektórzy rolnicy kupują ziemię za wszelką cenę nawet kosztem swojej rodziny, choć nawet nie zdają sobie z tego sprawy, kupiłem ostatnio około 9ha w jednym kawałku gleba słaba IV, V,VI klasa za cenę 18 tys. zł/ha, ale z drugiej strony gdyby nie program na młodego rolnika też by tego nie kupił :lol: a tak wpadła jeszcze premia.

#1273 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 23:44

Ceny ziemi lamborghini105, kwestia ile tej 3 klasy a ile 4 było bo u nas sa i tacy co mowia ze maja przykładowo 3 , 4 klase a jak przychodzi do sprzedazy i oglada sie mapy to okazuje sie ze 3 klasa owszem jest ale w 15 % całej powierzchni;] takze to tez ma znaczenie. ale jak w jednym kawałku 9 ha to cena do przełkniecia jak na Kujawy.
U nas sa pazerni na kase wiec patrza na to kto da wiecej. teraz mam oferte kupna po 16 tys/ha przy granicy 3a , 3b , 4a , 4b. głownie 4a , pola jest 3,15 ha gosciu chce za to 50 tys. chyba trzeba wziac no i kawalek dalej jest 1,65 ha 3b,4a podobno ze chce za to 35 tys za całosc bo wujas mi mowil wiec musze sie do goscia przejechac, z kolei moj dzierzawca od ktorego mam 11 ha zaspiewał sobie po 40 tys/ha klasa 3b,oferte dał ponad roku temu powiedzialem ze tyle nie dam no i wystawił ogłoszenie do biura nieruchomosci podobno zainteresowanie duze ( tak bynajmniej twierdził ) ale nie sprzedał do dzis.

#1274 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 00:16

Ceny ziemi Czy w waszych regionach występuje zjawisko uprzywilejowania większych rolników przez sprzedających? Bo w mojej okolicy gdy jakiś drobny rolnik wystawia ziemię na sprzedaż z wygórowaną ceną wywoławczą to najpierw chodzi proponuje tym największym. Gdy oni nie chcą to daje ogłoszenie albo poczta pantoflowa. Ale ceny nie obniża. Gdy inni składają propozycję ale z mniejszą ceną to zarzeka się że nie sprzeda za takie małe pieniądze. Na końcu kupuje i tak większy rolnik po cenie którą sam zaproponował i która jest o wiele niższa niż sam sprzedający chciał.

#1275 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3671 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 07:27

Ceny ziemi Bo chyba jest większe prawdopodobieństwo, ze kupi większy za większą cenę...

#1276 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3242 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 07:59

Ceny ziemi przeważnie jak ktoś sprzedaje ziemię to chce kasę już. Załatwienie kredytu trochę trwa a i nie zawsze są dostępne w danej chwili. Większy ma kasę na koncie i dlatego łatwo może kupić taniej bo się nie "czai" tylko płaci i kupuje.

#1277 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 08:04

Ceny ziemi U nas ostatnio facet sprzedawał 7ha i biło się o to 3 dużych rolników. Jeden najmądrzejszy odpuścił przy 25tyś/ha a tych dwóch dojechało do 33tys/ha ludzie mieli ubaw a koleś co sprzedawał chyba się posikał ze szczęścia :D Dwóch gości którzy wiecznie się kłócą ale przepłacać 10tys/ha tylko po to żeby ten drugi nie kupił. Ziemia klasy IV-V.

#1278 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3918 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 17 listopad 2011 - 10:14

Ceny ziemi U mnie była ostatnio sytuacja tego typu. Że ja zgodziłem działke zadatkowałemspisalismy umowe w miedzy czasie zaorałem i obsiałem. Wtedy dowiedział sie koles który ma przez miedze uwazałem go za "kolege" pojechał do włascicielki i prosił na kolanach zeby jemu sprzedałą, przebił cene tak zeby jej sie opłącało oddac mi zaliczke 2x. Ale ze miałęm swoich informatorów i wiedziałem o tym jak do mnie przyjechała zerwac umowe ( sciema ze nie sprzedaje bo....) to dałem tyle samo co on dał wzieła dodatkowa zaliczke zeby znowu tamtemu oddac 2x :) I myslałem ze juz odpuszcza :) Ale nie koles znowu podbił i powiedział ze kasa nie ważna i musi to kupic :). Jak przyjechali oddawac zaliczke 2x to juz nie chcieli gadać :) Ja odpusciłem koles zapłacił 2x tyle co ja zgodziłem, z czego ja zarobiłęm zaliczke i rok dzierżawy za free no i biore dopłaty całe.

#1279 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 11:31

Ceny ziemi bialy2005 , hmmm nietypowa sytuacja , mowisz ze gosciu dał dwa razy tyle czyli ile bo tego nie napisales? jezeli przykładowo ty dawales jej 15 tys /ha a on dał 30 tys/ha to ladnie cie przebił. u nas tez tak kiedys było ze kuzyni sie podkupili nawzajem i do dzis nie gadaja a mieszkaja przez płot.ja to jak robie umowe to nie dublujemy zaliczki tylko liczymy razy 3 czyli jak płace przykładowo po 20tys/ha to daje zaliczki z 6 tys i to razy 3 czyli ktos musiał by dac jeszcze raz tyle zeby sie opłacało. u nas poki co nie ma takich cudów ze ktos płaci po 40 tys/ha 3,4 klasy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1280 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 15:31

Ceny ziemi

Bo chyba jest większe prawdopodobieństwo, ze kupi większy za większą cenę...

Niekoniecznie. U mnie Ci najwięksi rolnicy także nie chcą przepłacać i odsyłają od jednego do drugiego a jak cena będzie dla niego satysfakcjonująca to dopiero kupi. Często tą ziemię kupują za śmieszne pieniądze.

Większy ma kasę na koncie i dlatego łatwo może kupić taniej bo się nie "czai" tylko płaci i kupuje.

Z tym też się nie zgodzę. Załatwienie kredytu nie trwa tygodnie czy miesiące a sporo rolników nawet tych mniejszych ma trochę oszczędności na koncie.