Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko kolego powyżej ty orasz DF 140 km a on ursusem 57 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

A takie przetargi komornicze to na ANR ogłaszają czy gdzie ??

na stronie kancelarii danego komornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Kupuj ziemie i jakiś stary ciągnik duży i gitara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tylko kolego powyżej ty orasz DF 140 km a on ursusem 57 km

 

Kupi ziemie za kredyt, większy nawet używany ciągnik i nie będzie problemu. Za takie pieniądze to kredyt z dopłat się spłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

dokładnie jak i u nas...jest chętnych że głowa mała a nie ma gdzie kupić...i jeszcze za taką cene...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osobiście z ojcem 8 ha swojego + 46 dzierżaw ( w tym roku może dojdzie jeszcze 7 ha) i też byśmy chcieli coś dokupić. Jak dochodzi do przetargu jakiegoś za ziemię to Ci więksi gospodarze dosłownie biją się o nią i nabijają nawet do 43 tys za 1 ha i ja się tu pytam jak taki mały gospodarz ma coś kupić?! Mało tego - likwidując dawne PGR-y - państwo woli sprzedać ziemie obcokrajowcom niż polskim rolnikom.Dziwi mnie jedno: jak banki mogą dawać kredyt człowiekowi który ma już 3 lub 4 kredyty wzięte i to nie na małe kwoty?! To jest chora polityka

Edytowano przez benekbks1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tak to już jest że mały musi zdechnąć:/ nie tylko w rolnictwie. Zobaczcie na sieci marketów i nasze sklepiki... Kończą się czasy kiedy to szwagier ze szwagrem interes zakładali i dali radę. Obecnie możesz się łapać jedynie jako podwykonawca. W rolnictwie przykładów jest wiele np: oddając rocznie 100tys litrów mleka masz za litr 1,45zł a przy 25tys masz 1zł. Następstwem tego jest brak kasy na rozwój. Sprawiedliwości nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Prawo konkurencji. Blokowanie wejścia na rynek. A z tymi kredytami to banki jeśli widzą że ktoś spłaca regularnie kredyty to woli tej osobie dać jeszcze jeden niż dać komuś kto jeszcze nie miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Benek a ile dasz za ziemie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

To jest fikcja Sawickiego że ziemia z byłych PGR dla rolników.To jest legalna furtka dla kolesi aby móc kupić hektary.Ziemie kupują znajomi ,obcokrajowcy,firmy np.Apart!!To jest jedna wielka następna ściema Sawickiego[rządu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Tzn może pomysł nie jest zły ale to jest Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

troche pytanie z innej beczki ile można dać za ha stawów karpiowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Tydzień temu pan Sawicki w telewizji ogłaszał, że są pieniądze na kredyty preferencyjne na zakup ziemi pojechałem do banku no i faktycznie powiedzieli, że są tylko trochę zasady przyznawania się zmieniły. Wczoraj w agrobiznesie już ogłosili, że limity na pierwszy kwartał tego roku są już wyczerpane, a i na drugi też już praktyczne prawie jest wszystko rozdysponowane. W sierpniu zamierzam przystąpić do przetargu na 80ha ziemi wadium trzeba wpłacić, no i po ewentualnej wygranej kupić z tym, że podejrzewam, że do sierpnia to już pieniędzy nie będzie a kredyt komercyjny jest dosyć drogi. Ciężko jest zaplanować kupno ziemi bo w zeszłym roku wielu rolników wygrało przetargi a potem nie otrzymało kredytów bo zabrakło środków no i wadium wtedy przepada... Nawiązując do ceny ziemi w moich okolicach waha się od 30tys do nawet 80 tys za hektar. Z tym, że praktycznie nie istnieje żaden obrót ziemią. Nikt raczej nie sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlis804wd    3

Chyba bardzo duzy obrut jak kupujesz 80 ha i sa przetargi na ziemie bo w mojej okolicy to nawet hektara nie idzie dokupić <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

u mnie w okolicy agencja wystawiła ziemię bo dzierżawca sam oddał pewnie aby mu odgórnie nie zabrało ziemia dość słaba trochę 2-3 ale większość 4-5 klasa i troszkę 6 ale lokalizacja za***ista bo blisko miasta...... cena za hektar 70 tys za ha :D ponad 70 hektarów w jednym kawałku i co myślicie, że kupi to rolnik czy deweloper który postawi tam później po przekwalifikowaniu osiedle domków więc z tą ziemią którą będą odbierać dzierżawcą to jedna wielka mistyfikacja, a druga sprawa, że dzierżawcy sami oddają najgorsze kawałki abo łąki......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak jest u mnie dzierżawca oddał bagna a resztę wziął i chyba raczej wykupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ale mówicie o kredytach preferencyjnych a przecierz ANR samo kredytuje ziemie i z tego co słyszałem to na dogodnych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

oprocentowanie 4%, udział własny 10%, 15 lat kredytowania i zabezpieczeniem jest praktycznie sama kupowana ziemia (banki wymagają dodatkowego zabezpieczenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan122412    1

dobra.policz sobie spłatę kredytu przez te 15 lat a jak niby mają ci dać preferencyjny na 40tyś?komercyjny

aha agencjaNR daje oprocentowanie 5z hakiem

Edytowano przez jan122412

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

ANR faktycznie kredytuje ale nie wszystkie ziemie. Zazwyczaj w ogłoszeniu jest napisane czy agencja udzieli kredytu czy nie, a obrotu w sumie w okolicy prawie nie ma tylko trafiło się, że zlikwidowali państwową spółkę w okolicy, a ziemia pod młotek już sprzedali 280ha głównie II i IIIa klasa. Wszystko kupił jeden nabywca DAWTONA należy dodać, że głównym udziałowcem firmy dawtona jest pan Waldemar Pawlak ale pewnie to zupełny zbieg okoliczność średnia cena za hektar wyszła 82tys zł i do tego podobno jeszcze odstępne bo znalazł się jakiś spadkobierca 15tys do hektara. Pozostałe 80 hektarów ma być sprzedane dla indywidualnych rolników zamieszkałych od 3 lat na terenie gminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj