Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 05 listopad 2011 - 00:49

Ceny ziemi damianzbr, bo ty myslisz ze to jest tak ze moj ojciec jest mozgiem wszystkiego a ja jestem jakims cieciem. tylko ze ja pisalem wczesniej ze glebe kupuje w granicach rozsadku;] moze tego posta nie czytales bo wtedy jeszcze chyba nie uczestniczyles w tej dyskusji. nie bede sie chwalil co jeszcze mam bo nie tylko ziemie ale rowniez dwa mieszkania ktore wynajmuje , czysty pieniadz. i tak mnie nie znasz wiec to nie wazne. ambicje to niby ma kazdy ale nie kazdy moze robic np co moj ojciec a bycie taksówkarzem nie równa sie byciem programista central i ich konserwatorem;] naprawde mało mało wiesz o tym i nie chce mi sie tego tłumaczyc bo ty z tego co wiem jestes lub byles tylko kierowca , nie obrazajac ciebie... tylko ze moj tato jest jedyna osoba w okolicy ktora robi takie rzeczy w swojej dziedzinie i chodz juz ma sporo lat , chłopcy po studiach poki co mu nie dorownuja;]
a nie hoduje tez miedzy innymi dlatego ze moja pasja nie jest siedziec cale zycie w oborze i bujac jaja bykom , troche to nie ladne z mojej strony ale bede szczery...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 05:48
  •  

#1222 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2848 postów

Napisany 05 listopad 2011 - 20:30

Ceny ziemi Nie mów że: ty to i tamto. Nie prowokuj, a nie zaznasz złośliwości. Rozmawiamy o ogóle a ty wciąż wkraczasz w swoje prywatne sprawy i przykłady. Coś się w tobie zacięło czy jak? A może trafiła kosa na kamień i cala rozmowę sprowadza do swojego przykładu aby ciągle kręcić, mącić dowieść swojej wybujałej wyobraźni. Zmieniłeś technikę, zamiast odnieść się do moich argumentów, podważyć je, robisz uniki. Rozwesela mnie to.

#1223 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 01:30

Ceny ziemi kolego nie wiem jak ty rozumiesz moje intencje i wypowiedzi, mowie jak jest... i nie znasz mnie wiec pewnie nic nie rozumiesz , ja nie traktuje rolnictwa jak chlop z krwi i kosci , traktuje to w inny sposob wedlug mnie dobry i to jest dla mnie najwazniejsze... ja nie robie zlosliwosci mowie to co uwazam a ze ciebie cos zabolalo to nie moja sprawa , nigdy nie mozna sie kims przejmowac bo nikt nie martwi sie o kogos... hm mowisz ze ciebie to rozwesela? to dobrze ciesze sie:) a mnie cieszy to ze nie chcesz przyrownac swojego gospodarstwa do mojego , zwatpiles czujesz ze masz gorsze? a moze ja mam gorsze ... a i gospodarstwo nie mam w WLKP tylko w łodzkim zeby nie bylo ze to i tam to jak ty to mowisz. wlasnie nie jest dobre podejscie aby sie czyms chwalic , sprowokowales mnie wiec i ja przedstawilem ci moja sytuacje...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1224 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 08:44

Ceny ziemi Ku.wa, już 3 dni wciskam ten temat by sprawdzić ceny ziemi, a tu referaty po pół strony o c..j wie czym. ;[

#1225 Share Sumik

Sumik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 15:42

Ceny ziemi właśnie panowie jaka jest granica ceny za hektar kupna czy też np dzierzawy aby to się opłacało (chodzi mi o produkcje roslinną ) a gleby klasy 3-4

"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

#1226 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 16:31

Ceny ziemi No to chyba sobie raczej Ty możesz odpowiedzieć przy dzierżawie policz nakłady, czynsz itd i wyjdzie Ci. Przy kupnie każdy inaczej to rozpatruje bo dla jednych jest to inwestycja i jako taki kapitał dla innych ziemia ma się zwrócić w jakimś okresie.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#1227 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 listopad 2011 - 17:27

Ceny ziemi

Ku.wa, już 3 dni wciskam ten temat by sprawdzić ceny ziemi, a tu referaty po pół strony o c..j wie czym. ;[

Dokładnie mi też się przestało to podobać. Jak ktoś ma coś do dodania nt tego o czym mówi @tomaszpa itp to zapraszam do jego tematu jaki założył kilka dni temu.
A teraz rozmawiamy na temat, jak nie to % lecą.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1228 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 17:50

Ceny ziemi Jak u Was kształtują się ceny użytków zielonych w stosunku do gruntów ornych? Wszędzie podawane są ceny gruntów ornych - nawet w GUS ....

#1229 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 21:25

Ceny ziemi u nas za 3-4 klase w kawałku powiedzmy tak do 5 ha trzeba dac około 25 tys /ha

#1230 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 21:29

Ceny ziemi Ok. A po ile chodzą u Ciebie grunty orne? Chodzi mi o różnicę pomiędzy "ornymi" a "łąką".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 21:40

Ceny ziemi maniek33, łaki teoretycznie sa tansze po około 5 tys od ziemi ornej ale to tez w zaleznosci gdzie . bo niektorzy maja łaki nad rzeka ale czesto sa zalewane to nawet mozna po 10 tys zł /ha kupic tylko ze 2 lata zbierasz a nastepne dwa lata mozesz nawet tam nie wjechac z kosiarka

#1232 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 21:46

Ceny ziemi No właśnie. Mam okazję kupić parę ha łąk. Większość to tereny podmokłe. Średnia cena agencyjna gruntów ornych w mojej okolicy to około 15 tys/ha. Zastanawiam się ilę mogę dać za taką łąkę.

#1233 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 22:21

Ceny ziemi jezeli orne po 15 tys to za łąke powiedzmy te 10 - 12 tys mozesz dac jezeli oczywiscie wobec twojego kalkulacji bedzie to sie opłacac.

#1234 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 07:19

Ceny ziemi 35 tys za ha. Brak dużych kawałków. Oczywiście przy lesie bez utwardzonej drogi dojazdowej

#1235 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 07 listopad 2011 - 11:26

Ceny ziemi http://www.agrofoto....post__p__808790
tutaj odpowiedź
ceny ziemi:
IV klasa 3 ha w prostokącie 11 tyś/ha
IIIa klasa 1 ha w kwadracie 20 tyś/ha
IIIb klasa 2 ha w prostokącie 150 tyś/ha poszła pod inwestycje przy drodze krajowej
dzierżawa z gminy 30ha, 25 ornego, klasa IIIa/b 1150 zł czynsz + podatek, dopłaty rolnika, umowa 5 lat

Edytowany przez Lukasz1987, 07 listopad 2011 - 11:31.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#1236 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 16:28

Ceny ziemi witam serdecznie mam okazję kupić 1.8 ha pole 4-5-6 klasa zaraz za wioską i (05ha lasu i 05 ha pola) w kawałku 4-5 klasa ok 2.5 km od wioski za całość chce sąsiad 80 tys. warto proszę o opinie dodam że u nas występuje głód ziemi woj podlaskie

#1237 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 09:45

Ceny ziemi trochę drogawo. u nas jest tak że ludzie by chcieli kupować ziemię ale jak było na sprzedaż 20h po 30tys za h to ogłoszenie pół roku wisiało i nikt nie chciał cena spadła do 20 i w tydzień ziemi nie było

#1238 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 09:56

Ceny ziemi własnie słyszalem o takiej sytuacji jak ty mowisz ze jeszcze rok , dwa do tyłu przykładowo brali ziemie po 30 , 35 tys za ha i nikt sie za wiele nie targował a teraz nie chca dac wiecej jak po 25 tys. pisze o tym poniewaz osoba ktora mi to mowiła mieszka w twoich stronach. niech sie tylko skoncza kredyty preferencyjne to zobaczymy czy ceny nie spadną chociaz troche. juz widze ze ziemi jest coraz wiecej do sprzedazy a kupujących nie az tak duzo przy obecnych cenach u mnie po około 25 tys/ha

#1239 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 10:37

Ceny ziemi bodajże w moich rodzinnych stronach do dzisiaj jest na sprzedaż 12h w jednym kawałku za 30tys od H i tylko ktoś wziął to w dzierżawę a sprzedać nie sprzedali od prawie roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 12:12

Ceny ziemi Odnośnie ziemi i lasu.
Wartość lasu może być skrajnie różna w zależności jaki to jest las. Jego wartość może wynosić od 10 do nawet 60 tyś za ha. Wszystko zależy od jego prowadzenia.
Osobiście to 80 tyś to sporo za 1,8 ha.
W zeszłym roku moi rodzice kupili 2.91 ha w jednym kawałku klasa 5 i 6 ale jest to rędzina (plon jęczmienia w pierwszym roku 5t/ha a pote dość zaniedbane i zaperzone) za 45 tyś zł. Dodatkowo pole jest zaliczone do meijscowości gminnej. Jak uda mi się kupić jeszcze jedną działkę obok to będę mógł zacząć kombinować ze zmianą przeznaczenia terenu i próbować dzielić na działki budowalne jak by była taka konieczność.