Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Marcin1997    8

jak by w moich okolicach ziemia chodziła po 10 tys to bym siedział teraz na 100 ha a nie na 30 ;D ale cóż takie życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

i co z tego ze niby tanio jak nie ma w ogóle handlu! w ciagu 3 lat kupiłem całe 8ha :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Gdyby nie było handlu to nie kupił byś nic. Ty miałeś szczęście bo zaledwie w trzy lata powiększyłeś swoje gospodarstwo o średnią wojewódzką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ale ogólnie nie ma ziemi do kupienia. Od 3 lat nic na jesieni było 2 ha ale juz pisałem jaka to byłą akcja w tym temacie kilka miechów temu prawie kupiłem :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Byłem oglądać te 5ha po 55tys/ha i nawet mi się podoba ta ziemia. Ale wczoraj dowiedziałem się że jest starszy gospodarz co chce po 35tys/ha, z tym że to jest kilka kawałów po 1-2ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

u mnie na wiosce jest wystawione 4 ha w jednym kawałku ziemia jak u mnie średnia bo dużo 3a-3b jak posuszy to wypali tam ..... 90 tys za ha pytających było pewnie z pół gminy ale chętnego żądnego, chciałem kupić 1ha od tej samej właścicielki nawet za te 90 tys bo mi bardzo pasuje ten kawałek ale tego gruntu nawet za te 90 tys nie chciała sprzedać więc nie narzekajcie ze drogo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A ja jeździłem dziś oglądać 5ha ziemi za 50tys ale za całość :):) 3b, 4a, 4b klasa. Dobra cena? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Jak orna - to rozsądna. To jest mniej więcej realna cena. Trzeba patrzeć co się na świecie dzieje.... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

w moim rejonie wystawiono na przetarg grunty rolne ( klasaIV- VI) w dwóch rozłogach po 8 ha. Cena wywoławcza 390 tyś za każdy rozłóg. Chętnych nie było. Realna cena w naszym rejonie to 22 tyś za ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

ze 30 arków łąki reszta orna. Kawalek ode mnie ale możliwość rozwoju w tym rejonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moryc    0

co uprawiacie na tych hektarach kupionych od 45-50tys. za ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

ja kupowałem na jesieni 2ha po 21500 za ha a w tym miesiącu kupuje kolejne 2 po 22500 po sąsiedzku mojej działki


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Tylko pozazdrościć wam tak niskich cen ziemi, u mnie w okolicy ziemia minimum 55tys/ha i niema do kupna, a klasa 3-4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Piszcie co chcecie ale żebym znalazł pieniądze to i tak za 1h 50 tys bym nie dał. To się nie zwróci prędko... no chyba że ktoś jest rolnikiem dla bycia rolnikiem... Ale i takich ludzi trzeba - zarobi bank, sprzedawca i żywności taniej ów przyszły właściciel wyprodukuje. A że sam będzie za***przał jak osioł na procenty to inna sprawa. No chyba że za gotówke kupujecie i nie macie co z kasą robić...

 

Zaraz mnie skrytykujecie że cwaniakuje bo u mnie taniej a w waszych rejonach żeby powiększyć obszar trzeba płacić. Tylko w imie czego to powiększanie? Jak macie mało kasy to lepiej za te 200tys przeznaczone na 2 czy tam 4 hektary kupić mieszkanie w mieście np Siedlce - wynająć 4 studentkom - zapłacą po 350zł i przez 9 miesięcy macie czysty pieniądz bez pracy.

 

 

W moich okolicach jest 3 napaleńców którzy windują ceny, rekord 27 tys za hektar - 5 w kawałku, klasa od 5 do 3. Ale i oni powoli mają dość. Można w dzierżawe wziąć sporo gruntu ale nikt się nie rzuca bo zysku ostatnimi czasy z ziemi nie ma. Mam nadzieję że Unia padnie, skończą się dopłaty i droga ziemia.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glon    0

Właśnie liczę i liczę i nie mogę wyliczyć jak można spłacić ziemie 40tysięcy/ha żebym mógł z niej wyżyć?nie mam pojęcia pomóżcie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas cenę nakręcają ci którzy kupują za gotówkę. Mając powiedzmy 200ha masz 200tys dopłat dokładasz 100tys z zysku z gospodarstwa. Kupujesz 10ha. Za rok też chcesz kupić tyle i to nakręca cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Masz rację Damian, przecież, żaden 10-hektarowy rolnik nie wyrwie się do kupna kolejnych 10 hektarów po ponadprzeciętnych cenach. A z kolei taki co ma 100ha, może sobie śmiało pozwolić na zakup tych przykładowych 10ha nawet po wygórowanych cenach aby się rozwijać i nie utracić konkurencyjności na rynku. Ja osobiście gdybym w promieniu 15km od gospodarstwa znalazł ziemię powyżej 2ha w cenie do 40tys/ha to bym od razu kupował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Właśnie liczę i liczę i nie mogę wyliczyć jak można spłacić ziemie 40tysięcy/ha żebym mógł z niej wyżyć?nie mam pojęcia pomóżcie mi.

 

Dwie wersje

 

- kupujesz za gotówkę - masz dochód porównywalny z lokatą bankową, czyli ok.5% od kapitału - 2 tys.

plus - możesz uprawiać coś bardziej opłacalnego niż zboża i powiększyć zysk

 

- kupujesz na kredyt - wpłata własna 20%, reszta z kredytu preferencyjnego na 20 lat, rata 1,6 tys. , dochód 2 tys./ha, zostaje 400zł, niewiele, ale

zawsze coś

 

Dodatkowe czynniki warunkujące opłacalność zakupu

- możliwość nadzwyczajnego wzrostu wartości ziemi w wyniku zmiany jej przeznaczenia z rolniczego na inwestycyjne - działki budowlane, wiatraki, farmy słoneczne (fotoogniwa), inwestycje drogowe itp.

- wiek rolnika - bardziej opłaca się kupić ziemię komuś 20 letniemu, kto będzie ją uprawial przez 40 lat, niż 50 letniemu

- umaszynowienie gospodarstwa - jeżeli gospodarstwo posiada nadwyżkę wydajności maszyn to bez dodatkowych kosztów może obrobić dodatkowe hektary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Każdy musi sobie przeliczyć czy to się opłaca. Zmiennych jest bardzo dużo. Moim zdaniem - tak jak też wielu z Was zauważyło - że ceny miejscami są "spekulacyjne". Nikt nie wie jak zachowają się ceny w przyszłości. Teraz rosną, ale może być tak jak np z mieszkaniami w Warszawie parę lat temu - sztuczne windowanie cen. Wszyscy szybko kupowali, bo zysk był niby pewny. Ceny doszły miejscami do 11 tys za metr kwadratowy. Dzisiaj te mieszkania można kupić za niecałe 7 tys i tendencja jest spadkowa..... . Inwestowanie w ziemię jest opłacalne jeżeli hektar kupi się za REALNĄ cenę, nie spekulacyjną. Wiadomo, cena może być nawet i 50 tys i będzie to dobra cena, gdy działka niedługo stanie się działką budowlaną, rekreacyjną, leży w pobliżu miasta lub jeziora itp. Jeżeli działka np 1 ha jest ziemią 4 klasy, przeznaczona na cele tylko rolnicze z marnym dojazdem i kosztuje 50 tys to ja bym się zastanawiał..... Można wygrać lub przegrać. Teraz zrzuta na Grecję, później Hiszpania i Włochy ( oby nie ). Ceny rosną tylko ze względu na dopłaty, bo przecież zysk z produkcji raczej nie wzrasta... Każde kombinacje przy dopłatach będą bezpośrednio przekładały się na ceny ziemi (działek typowo rolnych). Pozdr i życzę udanych zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Dwa lata temu kupiłem 4ha po 45tys, teraz bez problemu mógłbym sprzedać ją po 60tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

To tak samo jak z akcjami na giełdzie.... :) . Trzeba wiedzieć kiedy kupić i kiedy sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Z miesiąc temu kupiłem od sąsiada za 17 tys/ha. minus taki że pole w kształcie klina. Normalna cena u nas to 22-23 tys. łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Unia padnie, skoncza sie dopłaty, wysokie ceny ziemi, drogi sprzęt i wyzysk tych którzy dzierżawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Ziemia w dłuższej perspektywie czasu może tylko drożeć, po prostu jej ilość jest ograniczona i mówię tu o skali globalnej. Nie ma zbyt wielu możliwości zwiększenia powierzchni uprawnej, a za to ciągle zabierana jest ziemia na cele nie rolnicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj