Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

prezesmax    4

działka bud możesz wziąść ze 5 tys u nas pod autostradę to płacili 50 tys za hektar

Edytowano przez andrzej2110
błędy

Zetor i tylko Zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

walnij cene 50 000zł jak nie to powiedz że nie będzie interesu


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Niedaleko mnie jak brali na drogę krajową to płacili w przeliczeniu około 200 tysięcy za ha.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spider85    0

Z tego co zostałem poinformowany to ma być działka pod budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów, a co to oznacza to nie mam pojęcia. A jak widziałem ceny w internecie na stronie GUSu czy jakiś innych to się przeraziłem, 6tys za hektar za taką klasę jak ja mam. To żaden interes:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Chyba wiesz jaka jest cena w okolicy, u mnie za rolną i to słabą już doszło do 30 tysięcy za ha

 

Z tego co piszesz to ma być coś w rodzaju "wysypiska śmieci", a ja takiego sąsiedztwa nie chciał bym mieć za żadne pieniądze. Dodatkowo taki sąsiad może powodować spadek cen nieruchomości w okolicy. Ja bym najpierw dobrze wypytał na czym te zagospodarowanie odpadów ma polegać, czy nie będą w okolicy jakieś zapaszki się z tego rozchodziły.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

U mnie słaba ziemia 5 - 6kl albo łąki zabagnione tak około 6 - 8 tyś, za dobrą miejscówę przy szosie podpadającą pod działkę budowlaną to z 15 tyś.

Ale 6kl po 8 tysi kupować mija się z celem, wolę już 3 -4 kl uprawiać za free i mam z tego lepszą kasę jak spłacać ten piach i nic nie zbierać.

Jak wiadomo wszem i około wszystkie mieszczuchy chcą na wsi działkę do grilowania lub pod domek letniskowy najepiej przy jakichś krzaczorach żeby było gdzie drzewa na aognisko ale i na zime do domu zrobic trochę z dolinką zeby sadzawkę wykopać itp.

Ile ha takiego lasu mieszanego około 14 letniego można cenić?

Ile teraz w końcu działka budowlana na jakiejś małej wsi na uboczu tyle że przy szosie może być warta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spider85    0

No domyśliłem się, że to będzie jakieś wysypisko śmieci. Ja tam nie mam nic więcej poza tym małym kawałeczkiem, który dostałem po dziadkach. Także sąsiedztwo i przykre zapaszki nie są dla mnie problemem. Problem w tym, że nie wiem ile mam zażądać za tą ziemię, bo za 500 zł to na pewno jej sprzedawać nie chcę. Mam dwa pytania:

 

Czy to, że oni chcą tam budować Zakład Zagospodarowania Odpadami oznacza, że nie będą skłonni dużo za tą ziemię zapłacić?

 

Co się stanie jeśli tej ziemi nie sprzedam? Jak z punktu widzenia prawa to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ostatecznosci moga Cie wywlaszczyc ale to pewnie troche potrwa. A jesli beda musieli kilku wlascicieli gruntow wywlaszczac to mysle ze moga sobie odpuscic taka zabawe i poszukac innej lokalizacji.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie jestem pewniej ale chyba przepisy się zmieniły i teraz nawet jeśli nie będziesz chciał sprzedać to i tak mogą to wykupić po cenie rynkowej. Najlepiej żebyś sprzedał ale po wysokiej cenie. ciągnij ile się da bo i tak to kupią.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spider85    0

Po cenie rynkowej? A jaka jest cena rynkowa? To największa zagadka. I dlaczego jak budują autostradę czy domy to płacą aż tyle kasy, a jak wysypisko śmieci to jakieś ochłapy. Mam nadzieje, że też dużo zaproponują, tylko nie wiem jakie sobie przyjąć minimum przy pertraktacji ceny. Żeby nie wyszło że sprzedam tą ziemię za 2 tys a się okaże że mogli dać 2x tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
Po cenie rynkowej? A jaka jest cena rynkowa? To największa zagadka. I dlaczego jak budują autostradę czy domy to płacą aż tyle kasy, a jak wysypisko śmieci to jakieś ochłapy. Mam nadzieje, że też dużo zaproponują, tylko nie wiem jakie sobie przyjąć minimum przy pertraktacji ceny. Żeby nie wyszło że sprzedam tą ziemię za 2 tys a się okaże że mogli dać 2x tyle.

 

jeśli na działce ma powstac sortownia odpadów lub coś w tym stylu to zapewne inwestycja będzie współfinansowana ze środków UE, więc zakup gruntów również (ewentualnie może stanowic wkład własny) dlatego w ramach manifestacji świadomości ekologicznej proponuję przekazac gminie tę działkę nieodpłatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ta ziemia ma zapewne kwalifikacje jako rolna wiec zapłacą jak byś jo miał sprzedać sąsiadowi. Może więcej bo sprzedaż nie z Twojej woli.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
Chyba wiesz jaka jest cena w okolicy, u mnie za rolną i to słabą już doszło do 30 tysięcy za ha

 

Z tego co piszesz to ma być coś w rodzaju "wysypiska śmieci", a ja takiego sąsiedztwa nie chciał bym mieć za żadne pieniądze. Dodatkowo taki sąsiad może powodować spadek cen nieruchomości w okolicy. Ja bym najpierw dobrze wypytał na czym te zagospodarowanie odpadów ma polegać, czy nie będą w okolicy jakieś zapaszki się z tego rozchodziły.

Masz słuszną racje.Ja 10 lat miałem dzierzawe w sąsiedztwie wysypiska smieci to powiem że nie chciałbym tej ziemi kupić za nic na świecie.Problem polegał na tym,że to była jedna wylęgarnia wszelakego zwierza.Mi osobiście najbardziej szkodziło ptactwo,do przykładu jak zasiałem kukurydze to w czasie wschodów ptactwo wszystko mi ładnie wyjadło i nie pomogły przesiewy. :angry: Co do ziemi to myśle że barziej "im" zależy na kupnie niż tobie na sprzedaży więc kolega spider85 może sobie pozwolić na dyktowanie ceny.Ja ceniłbym od górnego pułapu tzn.jak działke budowlaną i w gre wchodziłoby cena za metr kw.i to już zależy jaka jest ona w twojej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spider85    0
jeśli na działce ma powstac sortownia odpadów lub coś w tym stylu to zapewne inwestycja będzie współfinansowana ze środków UE, więc zakup gruntów również (ewentualnie może stanowic wkład własny) dlatego w ramach manifestacji świadomości ekologicznej proponuję przekazac gminie tę działkę nieodpłatnie

 

Olśniłeś mnie, jeszcze zacznę jeść kiełki i jeździć do pracy hulajnogą. Dzięki za radę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpik9    0

Umnie w wiosce jedna taka żąda 55tys/ha to podobno jak usłyszał przez telefon ten co miał te ziemie kupić to aż mu słuchawka z rąk wypadła a na dodatek to IV-V klasa i z 3 kilosy od domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Warto kupic 3 ha po 7 tyś za ha, takie że 1 ha łąka straszne bagno że 4x4 się topi, 10 arów prawdziwego trzęsawiska, i 2 ha pola a raczej wykarczowanych krzaków same pniaki i nie było to uprawiane z 10 lat tylko z 0,5 ha jest w dobrej kulturze, a ziemia to 5ta kl. Właściece chce to sprzedac jakimś mieszczuchom, bo akurat jak dla mnie dac ponad 21 tys za nieużytki to chyba nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Maj śp. babka kiedyś powtarzała że cena ziemi od zamierzchłych czasów cyklicznie co ileś tam dekad rosła i malała i kiedyś jak ludzie śmieli sie że ziemia nic nie warta bo u nas za 300 zł nawet 20 lat temu hektar można było kupic, nie tylko moja babka ale i inni starsi powtarzali ze jeszcze ziemia będzie w cenie ale za ileś tam lat znowu stanieje, także za te 15 czy 20 lat nie koniecznie musi być tak drogo, jeśli chodzi o ziemie rolną, bo taką nikt sie w okolicy nie interesuje, tylko z przeznaczeniem na rekreacje i działki budowlane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1

Mazowieckie/Powiat Żuromiński/Gmina Żuromin/Wies Wiadrowo

Cena ziemi "uprawowej" klasy 4-5-6 wynosi 23.000 za/ha

 

 

A Działki w moim rejonie chodzą po 80.000 żł ;)


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh ceny ziemi sa oszalamiajace ja to najwiecej to moge dac za ha 12tys bo wiecej to sie nieoplaca bo kiedy to sie zwruci heh doplat niedlugo niebedzie?? slyszalem ze te wnioski co skladalismy na prow w 2007r to wcale niebedo rozpatrywane i prowu niebedzie hehe a juz niektorzy porobili porzedplaty na maszyny heh niektorzy to juz poprzyprowadzali maszyny a niebrali faktory i mysleli ze jak bedzie prow to potem wezmo faktory i kasiore i zwruco heh a jak prowu niebedzie to i niebedzie kasy a porzyczki w banku sa??? i teraz wes jak ktos wziol ze 200tys albo i wiecej i wes teraz to splac jak tu wszystko idzie do gory a produkty rolne w dol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeden facet kupił 2ha za 82 tys, i ogólnie teraz ziemi brakuje, a ceny sięgają nawet 45tys/ha (ziemie III, IV i V klasy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

powiem jedno ze czasami cena ziemi to propaganda bo jeden nie chce sie przyznać ze sprzedał po 25 a drugi ze tyle dał i później wychodzą ceny z kosmosu 50 60 tysi takie tranzakcje sa sporadyczne. zreszta kup np 15 ha po 60 i przelicz czy ci sie opłaci (rolna) a kredytu z banku i tak na tyle n ie dostaniesz tylko na GUS owska cene


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj