Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 23 październik 2011 - 11:14

Ceny ziemi silva , kredyt preferencyjny na zakup ziemi oprocentowanie 2%. jeszcze dwa lata i te kredyty sie skoncza. ja tez mam zamiar kupic jeszcze pola bo warunki sa najkorzystniejsze. kredyt komercyjny byłby około 12-14%. takze chyba mozna sobie odpowiedziec na pytanie czy warto ziemie kupowac na kredyt;]

damianzbr, mam na mysli to ze rolnicy z wielkopolski sa najbardziej gospodarni itp. to ze gazeta top agrar jest wydawana w poznaniu nie jest przypadkiem poniewaz Uniwersytet Przyrodniczy wspolpracuje z okolicznymi rolnikami robiac wiele doswiadczen itp. Mam na mysli to ze rolnicy z WLKP nie tylko maja duza wiedze , madrze sie kieruja i umieja dobrze zarzadzac swoimi gospodarstawami i to niekoniecznie jakims duzymi po 100 ha bo duzo gospodarstw w WLKP jest rozdrobionych. widziales kiedys rolnictwo w tych stronach?. Usytułowanie budynków , wyglad gospodarstw itp? ja nie mowie ze w lubelskim sa sami gamonie ale nieukrywajac rolnictwo jest słabsze na wschodzie i nie pozostaje tu wiecej do powiedzenia. a czemu słowo ,,najmadrzejsi'' jest nie na miejscu? ja mieszkam w WLKP a gospodarstwo mam w łodzkim i przyznaje sie ze nie wiele sie wzorowalem na rolnictwie tamtejszych rolników chodz kilka lat temu gospodarstwa mieli wieksze i lepsze, wystarczylo kilka lat ze sytuacja sie odwrociła;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 00:34
  •  

#1142 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 23 październik 2011 - 11:43

Ceny ziemi tomaszpa1

kredyt preferencyjny na zakup ziemi oprocentowanie 2%. jeszcze dwa lata i te kredyty sie skoncza.

Możesz napisać coś więcej na temat tego kredytu ? W jakich bankach go udzielają itd?
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#1143 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 23 październik 2011 - 11:50

Ceny ziemi Kredyt preferencyjny to ja wiem ale jaka linia kredytowa? Gdzie będzie najmniej załatwień? A to jest gospodarstwo a nie sama ziemia. Potrzebny będzie rzeczoznawca czy tego typu załatwienia? Wiem że napewno w spółdzielczym takie kredyty są i mi to wystarczy.

Edytowany przez silva, 23 październik 2011 - 11:52.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1144 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 23 październik 2011 - 12:55

Ceny ziemi na preferencyjny musisz miec zrobiony biznesplan, wyceny nie trzeba bo biora srednia wojewódzka do obliczania wysokosci kredytu. na ta linie mozesz wziasc tylko zimie. jesli chcesz kupic z bydynkami to pozostaje tzw młody rolnik warunki podobne jak na ziemie. z tym ze nie wiem jak to jest z ta premia co dostałes ale jesli to bedzie twój wkłąd włąsny nie bedzie podwójnego dofinansowania to bedzie oki.

#1145 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 23 październik 2011 - 14:10

Ceny ziemi No właśnie chodzi mi żeby premie zapisać jako wkład własny w kredycie. Słyszałem że sie tak da tylko nie wiem na jakich zasadach do końca

#1146 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 23 październik 2011 - 14:13

Ceny ziemi w kazdym kredycie musisz miec wkąłd włąsny jedynie musisz sie skonsultowac w arimr czy akt notarialny na odpowiednia kwote wystarczy im do rozliczenia premi.

#1147 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 23 październik 2011 - 14:34

Ceny ziemi tak jest kredyt preferencyjny tak jak ja biore w banku społdzielczym. robi sie biznes plan , trzeba przedstawic kilka dokumentow na temat gospodarstwa itp otrzymac go nie jest problem . mi nigdy bank nie odmowil takiego kredytu a dokladniej mowiac o przyznaniu kredytu decyduje ktos wyzej poniewaz rzad dokłada sie do odsetek dlatego kredytobiorca ma 2 % tylko a inflacja wynosi 3,5 % takze taki kredyt jest bardzo korzystny

#1148 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 23 październik 2011 - 14:36

Ceny ziemi dokłąda włąsnie arimr :)

#1149 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 23 październik 2011 - 14:37

Ceny ziemi silva , no przewaznie ktos z odr-u gminnego wylicza mniej wiecej wartosc gospodarstwa, nastepnie idzie bizens plan , trzeba troche dokumentow posiadac co do zakupionej dzialki typu wypisy , decyzje podatkowe itp. załatwiania troche jest ale warto. jak wszystko idzie pomysli to max w 3 tygodnie mozna wszystko załatwic w 100 %.

#1150 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów

Napisany 23 październik 2011 - 14:39

Ceny ziemi kolego nie mieszaj bo wyliczenie wartosci to nie odr :) odr robi biznes plan jesli sam nie chcesz robic :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 23 październik 2011 - 17:53

Ceny ziemi sorry pomylilem. tak odr robi biznes plan bo pamietam ze tam było ujete ile mamy ha ,jakie klasy , sprzet, ilosc doplat, ilosc zawieranych umów np z młynem na odbior ziarna, umowa z cukrownia itp. i tam były wstawki podane np ktora maszyna, traktor ile jest warta i to robiła na bank babka z odr-u.

#1152 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 23 październik 2011 - 23:58

Ceny ziemi

damianzbr, mam na mysli to ze rolnicy z wielkopolski sa najbardziej gospodarni itp. to ze gazeta top agrar jest wydawana w poznaniu nie jest przypadkiem poniewaz Uniwersytet Przyrodniczy wspolpracuje z okolicznymi rolnikami robiac wiele doswiadczen itp. Mam na mysli to ze rolnicy z WLKP nie tylko maja duza wiedze , madrze sie kieruja i umieja dobrze zarzadzac swoimi gospodarstawami i to niekoniecznie jakims duzymi po 100 ha bo duzo gospodarstw w WLKP jest rozdrobionych. widziales kiedys rolnictwo w tych stronach?. Usytułowanie budynków , wyglad gospodarstw itp? ja nie mowie ze w lubelskim sa sami gamonie ale nieukrywajac rolnictwo jest słabsze na wschodzie i nie pozostaje tu wiecej do powiedzenia. a czemu słowo ,,najmadrzejsi'' jest nie na miejscu? ja mieszkam w WLKP a gospodarstwo mam w łodzkim i przyznaje sie ze nie wiele sie wzorowalem na rolnictwie tamtejszych rolników chodz kilka lat temu gospodarstwa mieli wieksze i lepsze, wystarczylo kilka lat ze sytuacja sie odwrociła;]

Nie można porównać kto jest najbardziej gospodarny na zasadzie danych o dochodach, powierzchniach, nakładach, zbiorach itp. z GUS. Nie można dla tego że są to dane ogólnikowe, wynik stanowią wszyscy z danej grupy a nie wybrani. A wyniki woj. lubelskiego osłabiają rolnicy o małych powierzchniach gospodarstw i wcale nie dlatego że gorzej gospodarują. Nie pomyślałeś że przy 8ha duża wiedza zbytnio nie pomoże osiągnąć wysokiego plonu. W tej kwestii lepszym narzędziem być może okazała by się duża ale gotówka. Przez jej brak (gotówki, a nie wiedzy) są zmuszeni ponieść koszt alternatywny typu utrzymanie rodziny. W przypadku rolnika gospodarującego na powierzchniach 100ha i więcej jest znacznie mniejsze prawdopodobieństwo ponoszenia takiego kosztu. Więc bez problemu może inwestować w rozwój gospodarstwa. Od razu się nie obrażaj ale nie popisałeś się twierdząc że biedniejszy to głupszy. A jeśli cię to aż tak ciekawi to owszem, widziałem. Może nie gościłem w żadnym z nich, ale wystarczy mi że widziałem układ i wielkość działek i nie martw się na zapas, bo widziałem to nie jednokrotnie oraz w całym kraju. Za granicą też. Byłem kierowcą, zawodowym. A rolnictwo to pasja.

#1153 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 24 październik 2011 - 10:49

Ceny ziemi wlasnie dobrze ze wspomniales o tych 8 ha. poczatki mojego ojca 25 lat tez były na 9 ha , gospodarstwo przejete po wujach było w opłakanym stanie teraz gospodarstwo liczy ponad 50 ha własnych gruntów i prawie 30 ha dzierżaw.pod wzgledem obszaru drugie w gminie. gospodarze z mojej wsi w tamtych czasach mieli juz po 15-20 ha i u niektorych tak pozostało od 25 lat do dzis. niektorzy sie troche rozwineli. jedank ci co maja nawet po te 30 ha nie stanowia znaczacej konkurencji i gleby prawie nie kupuja. i gospodarnosc trzeba rozumiec w ten sposob , ze mieli duzy potencjał dawno dawno temu , lepsze budynki , lepsze maszyny wiecej ziemi a teraz maja tyły nawet niektorzy z tego powodu nas nie lubia;]. mogli rowniez kupowac ziemie ja nie widze nic na przeszkodzie. i tak mozna sobie pojac przedsiebiorczosc ze rozwoj musi byc ciagle , nieustannie zeby nie zostac w tyle. niektorzy tak jak robili 20 lat tak robia do dzis, to nie powiesz mi ze sa dobrymi rolnikami? w wielkopolsce gospodarstwa od strony łodzkiego tez sa małe po kilka ha dopiero w kierunku Piły, okolice Murowanej Gosliny i na zachod pod Poznania sa dosc duze obszarowo, koło kalisza sa małe gospodarstwa ale trudnią sie uprawa warzyw i jest kilka wsi ktore wygladaja niesamowicie tak ludzie maja urzadzone podwórka ze byłem zaskoczony.

#1154 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 29 październik 2011 - 14:47

Ceny ziemi 15 tys za ha klasa VI ok 15 ha do kupienia, pomorskie, uksztalotowanie terenu, rownina co w moich okolicach nie spotykane. W ogole mam jeszcze jedno pytanie czy gdybym sie zdecydowal na ten zaakup to moge wziasc to na kredyt preferencyjny wraz z nowym ciagnikiem z jedenj linii kredytowej czy misualbym skorzystac z dwoch roznych linii?

#1155 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 29 październik 2011 - 15:07

Ceny ziemi możesz spokojnie wziąść jedna linię MR na pole i ciągnik na 15 lat spłaty i 2 lata karencji w spłacie rat. Tylko co na tej 6 klasie uprawiać?

#1156 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 30 październik 2011 - 07:34

Ceny ziemi Lubin-> zyto-> gryka-> no i moze jeszcze owies-> pszenzyto-> facelia chyba tez by urosla i seradela i tak w kolo macieju:P
Na rzepak i pszenice nie ma co liczyc chyba ze klimat sie zmieni na bardziej wilgotny bez okresowych suz:)

#1157 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 30 październik 2011 - 08:45

Ceny ziemi

silva , kredyt preferencyjny na zakup ziemi oprocentowanie 2%. jeszcze dwa lata i te kredyty sie skoncza. ja tez mam zamiar kupic jeszcze pola bo warunki sa najkorzystniejsze. kredyt komercyjny byłby około 12-14%. takze chyba mozna sobie odpowiedziec na pytanie czy warto ziemie kupowac na kredyt;]

Gdzie ty widziałeś te słabsze rolnictwo na wschodzie, gdzie jest najwięcej bydła PODLASIE!!!

#1158 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 30 październik 2011 - 09:31

Ceny ziemi taka prawda wschodow zawsze bedzie brakowac do zachodu

#1159 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 30 październik 2011 - 10:34

Ceny ziemi To raczej zachód uważa że jest lepszy. Wszystko zależy od mikroregionów. A do tego na zachodzie dużo więcej ziemi jest w dzierżawie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 30 październik 2011 - 22:01

Ceny ziemi st220, no to masz raptem podlasie ze ma najwiecej bydla ale to nie wszystko ze najwiecej hoduja. u nas gosciu hoduje 25000 sztuk gesi rocznie i nie tylko on, nasz powiat jest zagłebiem gęsiny a przy obecnach cenach zywca to hodowcy gesi lepiej zarabiali i poki co lepiej zarabiaja niz ci co maja krowy, mniej sie narobia i twierdza ,,ze do krów juz nie wrócą, poniewaz jest to hodowla mniej opłacalna i bardziej wymagajaca''.jezeli chodzi o wschod to bylem kiedys po kombajn w okolicach minska mazowieckiego to cudów tam nie widzialem , kiedys dotarlem do modliborzyc tez na wschodzie to było gdzies koło Łukowa lub janowa lubelskiego tez bez rewelacji. a teraz wez sobie takie wojewodztwa jak zachodniopomorskie, kujawsko pomorskie , wielkopolskie , dolnosląskie i opolskie no i ewentualnie czesc łodzkiego i masz inny obraz rolnictwa i nie da sie tego ukryc ze tak nie jest. mowie to w ogolnym znaczeniu poniewaz nie da sie przyrownac wszystkiego. np wies w ktorej znajduje sie moje gospodarstwo wziela najwiecej srodków unijnych z całej gminy z kolei nasza gmina wziela najwiecej srodkow w całym powiecie i fakt jest taki ze pod wzgledem rolniczym nasza wies wypada przyzwoicie, najwiecej jest gospodarstw od 40 do 60 ha