Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Nikita_Bennet    314

jakbyś się uparł to znalazłoby sie parę hektarów piachów przechodzących w mokre łąki (w maju dopiero wjedziesz i w październiku musisz już uciekać) tak po 5-7 tys pln ;) ale tego nikt nie chce.

Wszystko inne 10tys za hektar a te trójeczki A to po średniej ANR idą.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

No a u mnie 1ha 5klasy 60tyś. Znaczy przy drodze ale to krzywe, trzeba było krzaki wyciąć, górzyste, trzeba było plantować. Więc dlatego się zastanawiam. Spokojnie moje 7ha bym za 400tyś opchnął. A u was bym kupił za to 25ha 5,4klasy i dostało by mi na chałupę. A maszyny bym swoje przeniósł. Sam się waham, bo jestem jedynakiem znaczy mam 4 siostry ale wątpię czy któraś zostanie. No nie wiem czy sens się rozwijać. U nas nie ma wiosek bo inne tereny u nas są tylko sołectwa. Na 1 osobę przypada 0,9ha. W gminie jest nas 6tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

jakbyś się uparł to znalazłoby sie parę hektarów piachów przechodzących w mokre łąki (w maju dopiero wjedziesz i w październiku musisz już uciekać) tak po 5-7 tys pln ;) ale tego nikt nie chce.

Wszystko inne 10tys za hektar a te trójeczki A to po średniej ANR idą.

 

 

U mnie za taką sumę to by kolejka była można wiedzieć jaki jest to bliżej położony region kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

granica między warmią a mazurami, problem jest taki że albo jest prawie 500ha do wzięcia albo działeczki po 0,5-0,8ha i trzeba trochę się nadłubać aby to kupić, no chyba że w takie 500ha uderzyć ale to nie dla mnie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Witajcie

Mam mozliwość kupić 4ha łaki torfowej w wlkp. Dolina Nadnotecka. Owa łaka nie jest rewelacyjna ponieważ80% pow. to rzezucha twarda trawa której nie chca za bardzo jeść krowy mleczne. A do tego łaka jest dość mokra :( ze wzgledu na obecny stan melioracji. I charakterystyke położenia ukształtowania terenu tzn. stawy rybne są niedaleko. Aha i w tych 4ha jest gdzies ok. 2arów bagna zakrzewionych

 

A wiec do sedna ile tak mniej wiecej jest warta oba nieruchomość według Was.

Jeszcze nie wiem ile sprzedający zarzada wiec chcem sie zorientoweac ile jest to warte.

wiec czekam na odp. w temacie bądz na PW.

z góry dzieki za odpowiedzi

Wazne są dla mnie Wasze obiektywne opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qbszon    0

Witam!

Mam możliwość dokupienia po sąsiedzku działki budowlanej o szerokości 12m + 2ha ziemi IV i V klasy. Dodam, że na działce są postawione dwa budynki które nadają się tylko do rozbiórki. Może ktoś się orientuje ile tak mniej więcej może być warta taka działka? Chce się zorientować ile taka działka może być warta. Czekam na odpowiedź na PW bądź w temacie.


John Deere 4240 i ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Witajcie

Mam mozliwość kupić 4ha łaki torfowej w wlkp. Dolina Nadnotecka. Owa łaka nie jest rewelacyjna ponieważ80% pow. to rzezucha twarda trawa której nie chca za bardzo jeść krowy mleczne. A do tego łaka jest dość mokra :( ze wzgledu na obecny stan melioracji. I charakterystyke położenia ukształtowania terenu tzn. stawy rybne są niedaleko. Aha i w tych 4ha jest gdzies ok. 2arów bagna zakrzewionych

 

A wiec do sedna ile tak mniej wiecej jest warta oba nieruchomość według Was.

Jeszcze nie wiem ile sprzedający zarzada wiec chcem sie zorientoweac ile jest to warte.

wiec czekam na odp. w temacie bądz na PW.

z góry dzieki za odpowiedzi

Wazne są dla mnie Wasze obiektywne opinie

Więcej niż 4tys. nie ma co dawać zwłaszcza jeśli jest okresowo zalewana.

@Qbszon napisz coś więcej o tej działce budowlanej (położenie, czy uzbrojona itp) pytam się bo te rzeczy mogą znacząco podnosić cenę działki.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Najłatwiej ceny działek w regionie sprawdzić przeglądając ogłoszenia. Bo jak mamy Ci na forum pomóc? Wywróżyć ci tą cenę czy podać jakąś pierwszą lepszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Ładny jełop :) marzą mu się duże pieniążki... ale może jak w 12 miesięcy nie sprzeda to pójdzie po rozum do głowy i sprzeda Ci do 2 zł za metr... może się chłopak ogarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Właśnie zadatkowałem zakup kilkunastu ha kl. 3-5 po 40 tys. Drogo jak diabli, ale znów stać w miejscu znaczy cofać się......


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Jak Bóg na ziemię powróci :D

(czytaj raczej nie za jego życia ;p chyba że się mylę i Bóg mnie zaskoczy)

 

 

P.S: Jakoś tak fajnie do rymu się udało :D

Edytowano przez Atsihosam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Rafal180, tylko z przykladowego 1 ha zwirowni mozna zarobic spokojnie 1 mln jezeli pokłady sa chociaz na kilka metrów ;]...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ciekawe z czego będą wyliczać ceny gruntów do podatku katastralnego. Bo napędzanie takimi cenami na pewno się odbije czkawką. Jak wezmą z umowy to podatek ogromny a jak z faktycznej ceny to niektórych majątki bardzo się skurczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

@janusz20 - jeżeli są możliwości zabudowy to nie wiem czemu dziwi cię ta cena. u mnie w okolicy ziemia chodzi nawet po 15 000zł/a


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Możliwości zabudowy nie oznaczają wcale, że ktoś tam coś zbuduje. Wszystko zależy od bliskości mediów, zabudowań, drogi prowadzącej do działki, bliskości miasta itp. Jest dużo czynników które wpływają na ceny i atrakcyjność działki. Ile tak osób zrobiło, że kupiło działki dość blisko miast, przekształciło na budowlane i próbuje od dłuższego czasu sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qbszon    0

@kokoman0 Jest to działka uzbrojona, położona przy głównej drodze we wsi, odległość od miasta to 12km. Jak już mówiłem jest po sąsiedzku więc jest to możliwość poszerzenia podwórka, co bardzo by mi pasowało, ale nie chcę przepłacać. Na działce są dwa budynki do rozbiórki drewniany dom i murowana obórka, ogólnie jest to działka do wysprzątania jeśli będzie się chciało coś na niej budować. Pytam tak orientacyjnie o cenę, bo nie ukrywam że bardzo pasuje mi ta działka, ale czy 70000 to nie za dużo patrząc na szerokość i nakład pracy jaki będzie potrzebny, żeby doprowadzić ją do kultury używalności?


John Deere 4240 i ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Się nie zastanawiaj tylko kupuj.... nie ważne ile jest warta, skoro Ci pasuje aby powiększyć podwórko... jak nie kupisz to powiększysz na polu oddalonym o kilkaset metrów? Jeszcze 2 ha ziemi do tego... nigdy wartość tej działki nie odzwierciedli wartości jaką będzie miała na przyszłość dla Ciebie skoro (jak zakładam)jest w bardzo strategicznym położeniu dla Twoich zabudowań. Wynegocjuj jeszcze, ale nie odpuść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

70 za 2 ha i dziłka siedliskowa to nie jest najgorsza cena. ja kupiłem w sumie na dniach mam notariusza dziłka siedliskowa w srodku wski prawie na przeciwko mojej dziłki siedliskowej 0,58ha za 20tys i uwazam ze to dos dobra cena dziłka ma 26,5m szerokosci i ponad 200 długosci dojazd takze z drugiej strony droga żuzlowa woda i telefon prąd z oboch stron czy mozna powiedziec podwójna dziłka budowlana. a zimia tak normalnie u nas chodzi koło 8tys. dziłaka była zarosnieta i sa jakies pozostałosci po domu ( komin) czyscilismy ja koło tygodnia ale efekt koncowy oki 0,3 ha przywróciłem do uprawy a na reszcie planuje budowe magazynu :) jakby ta działka była u mnie przez miedze to bez wachania 50tys bym wyjał :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja dzisiaj kupiłem 1,18 ha łąki torfowej V klasy, choć rzeczywiście jest IV za 15000 zł. To sporo więcej wg tego co podał Biały2005 powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

@Qbszon 70 tys. za tą działkę to dobra propozycja ale jak wiadomo potargować się zawsze można :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

@janusz20 - jeżeli są możliwości zabudowy to nie wiem czemu dziwi cię ta cena. u mnie w okolicy ziemia chodzi nawet po 15 000zł/a

przecież pisałem że zalewa woda tą działke. to raczej słaby teren do budowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Czytając wasze posty widzę że z ceną ziemi jest różnie a dokładnie taka jest cena ziemi ile kto za nią da ;) .Ja niedawno kupiłem 1,20 ha za 40 tys. Ziemia 3-4 klasa ale przez miedzę to się nie targowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj