Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 07 październik 2011 - 21:05

Ceny ziemi krzysiek55555666 , sprawdzilem link ktory wyslales na allegro 3,2 powierzchnia a 1,3 ha przeliczeniowe czyli pewnie 5 i 6 klasa. takich piasków to ja za 5 tys za ha bym nie kupił. sam wetchnałem facetowi 2 ha 5 i 6 klasy za 7,5 tys/ha. wiem ze dostalem mało ale nie chce obrabiac piaskow z ktorych nic nie ma;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 09:48
  •  

#1122 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 16 październik 2011 - 17:38

Ceny ziemi Właśnie dostałem propozycję kupna ziemi 20 tys./ha. Klasa ziemi to 3a i b
Pole mam po sąsiedzku i chyba nie mam się bardzo co zastanawiać tylko kupić... :)
ZETOR Team !!!

#1123 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 16 październik 2011 - 17:43

Ceny ziemi Ja bym brał, im większy areał w jednym kawałku tym lepiej.

#1124 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 16 październik 2011 - 21:27

Ceny ziemi no cena dosc dobra, w moich stronach za taka klase zapłacili by po 25 tys nawet.

#1125 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 17 październik 2011 - 06:37

Ceny ziemi Jeśli koło siebie i nie osłabi w bardzo dużym stopniu kondycji gospodarstwa to i ja bym sie nei zastanawiał.

#1126 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 17 październik 2011 - 18:39

Ceny ziemi

Właśnie dostałem propozycję kupna ziemi 20 tys./ha. Klasa ziemi to 3a i b
Pole mam po sąsiedzku i chyba nie mam się bardzo co zastanawiać tylko kupić... :)

Za taką kasę bym brał i się nie zastanawiał.

#1127 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 22 październik 2011 - 10:34

Ceny ziemi Witam panowie. Widzę na allegro oferty ziemi w zachodniej Polsce, okolice Zielonej Góry, woj. Lubuskie. Ceny są kusząco niskie. Gość za 154ha ziemi ornej, średnio IVkl chce 2mln zł. Oczywiście to bardzo duże pieniądze i nie stac mnie na to.... ale zastanawiam się czemu tam sa takie ceny? U mnie hektar ziemi kosztuje około 60 tys zł. Więc za taki areal musiał bym u siebie zapłacić blisko 10 milionów, a poza tym na pewno u siebie nie znalazlbym kawałków ziemi po 50ha każdy. Czy ktoś orientuje się o co tu chodzi?

#1128 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 22 październik 2011 - 11:55

Ceny ziemi Powiat szydłowiecki - południowe granice woj. mazowieckiego - ziemia w waha się od 25 000 (w większych miejscowościach) do max 10 000 na wioskach gdzie już nawet PKS nie kursuje. Jak w ANR sprzedawali to nawet po 8 000 nie było chętnych. Łąki z ANR kupiłem za 4 000/ha po 50% przecenie. Na 7 przetargach nie było żadnego chętnego.

#1129 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 22 październik 2011 - 12:01

Ceny ziemi to tylko się tam przeprowadzać.:) u nas ostatnio 2ha 4klasy 30tys/ha

#1130 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 22 październik 2011 - 12:09

Ceny ziemi robert812, jest to spowodowane tym ze zachodniopomorskie to rolnictwo towarowe i tam rolnicy maja powiedzmy od 100 ha w góre . taki co ma powiedzmy sporo wlasnej ziemi moze juz poprostu nie widzi piorytetu kupowania gleby tylko idzie w kierunku porzadkujacym gospodarstwo. w lubuskim jest tak poniewaz tam wiele połaci pol lezy odłogiem nie obrabianych. a z kolei lubelskie to wschod Polski i trzeba otwarcie powiedziec ze tam rolnictwo srednio jest na nizszym poziomie niz w wielkopolsce lub na kujawach, rolnicy sa mniej przedsiębiorczy i gorzej sobie radza a to przekłada sie na cene gleb. według statystyk najdrozsza ziemia jest w wielkopolsce ale głownie dlatego ze ma najmądrzejszych rolników a nie najlepsze ziemie jak niektorzy sobie mysla. ostatnio rekord zakupu gleby jaki słyszalem to 80 tys/ha 2 klasa kawałek 7 ha, położony 2 km od srody wielkopolskiej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 22 październik 2011 - 19:38

Ceny ziemi tomaszpa1 określenie ,,najmądrzejszych rolników,, chyba jest nie na miejscu? Co prawda mieszkam w mazowieckim, ale gospodarstwo mam także w lubelskim, więc nie czuję się najlepiej słysząc że jestem głupszym rolnikiem od rolnika z innej części kraju. I mam nadzieję że chodziło zupełnie o co innego, tylko źle sformułowałeś wypowiedź. Natomiast główną przyczyną niższego poziomu gospodarowania w woj. lubelskim jest scalenie gruntów, a w zasadzie jego brak, skutkiem tego było utworzenie się gospodarstw o małych powierzchniach. Z tego powodu produktywność tych gospodarstw była ograniczona. Krótko mówiąc nie mieli równych szans.

EDIT: jak już coś piszę w tym temacie to wypadało by napisać także ceny ziemi w mojej okolicy:
IV a i b, w porywach do III i z śladami V, w kawałku 10 ha, po 50 tys/ha - tylko to kupił przedsiębiorca, który chce stawiać fermę drobiu na tej działce. Ale znajduje się ona nie opodal miejscowości wiejsko gminnej (praktycznie na działce mogło by powstać osiedle mieszkalne dla tej miejscowości) i z powoduj usytuowania działki ma problemy ze zgodą mieszkańców na budowę. Już coś wspominał że by odsprzedał bo tylko same kłopoty, ale my miejscowi rolnicy pukamy się w czoło, bo na pewno nikt od niego tego nie kupi za 50 tys/ha. Nawet ci najbardziej ,,narwani''
IV - w granicach 15-20tys/ha działki zadbane, kawałki po 5 ha
IV a b i w tym 15% V klasy ja chętnie wkupuję po 4000-7000 zł/ha, ale działki leżące odłogiem od kilku lat. Przeważnie nie większe niż 3 ha, ale często się zdarza że dwóch czy trzech sąsiadów przez miedzę takie odłogi sprzedaje ;)

Edytowany przez damianzbr, 22 październik 2011 - 19:55.

#1132 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 22 październik 2011 - 20:28

Ceny ziemi u nas odłogów brak i ruchu w handlu tez nie ma cos tam od czasu do czasu sie trafia alke to sporadycznie. Z cenami nikt nie wyskakuje ale 7-8 trzeba dac za IV-V klase i to najczesciej zaniedbana tyle ze uprawiane na sztuke dla dopłat.

#1133 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2846 postów

Napisany 22 październik 2011 - 21:22

Ceny ziemi A u nas z odłogami zupełnie odwrotnie, każdy robotę ma w mieście, czy co weekend, czy codziennie dojeżdża to i pola się nie chce uprawiać. Ale to nawet jest zrozumiałe. A z rolników nikt bez dopłat w dzierżawy też już nie chce brać. Więc jak ma leżeć odłogiem to wolą sprzedać. Po za tym jak ktoś ma 2ha to zbyt wiele nie ugra. To tak jak by się chciało zbijać fortunę na skokach kursów walut z kapitałem powiedzmy 200 dolarów... Skórka nie warta wyprawki, lepiej od razu spożytkować te ,,200$'' i mieć chwilę przyjemności. A z ruchem w handlu to bardzo podobnie, czyli go brak.

#1134 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 22 październik 2011 - 21:25

Ceny ziemi Niestety u nas sa jeszcze napalency co biora bez dopłat jak leci kazdy kawałek i to jest skutek ze nei ma ugorów i nei ma handlu bo oddaja i dopłaty biora :( Ja jak nie dostaje połowy to nie biore.

#1135 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 22 październik 2011 - 21:41

Ceny ziemi @bialy 2005 czy Ty sobie żartujesz? U Ciebie ziemię można kupić za 7-8 tysięcy za hektar, w mojej okolicy choćby był to zaniedbany od 20 lat sad to by się bili o niego. Sam bym od razu podbijał cenę, może być nawet łąka, nie marząc już nawet o ziemi ornej.

#1136 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 22 październik 2011 - 22:00

Ceny ziemi oj taki u nas rejon uprawa ekstensywna bardzo rozdrobnione działki 0,5-3ha jakas wieksza to juz naprawde cos :) uprawa tego nie jest fajna bo przeskakujesz z działki na dziłke co godzine :(

#1137 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 22 październik 2011 - 22:27

Ceny ziemi to u niektorych jest tanio..ja w zeszlym miesiacu kupilem III kl po 25 ale to tak po cichu bo inaczej ciezko cos wyrwac..(łodzkie)
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#1138 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 22 październik 2011 - 22:54

Ceny ziemi ktoś tu mowil o tym jak to w lubelskiem jest słabe rolnictwo a co za tym idzie, tansza ziemia.
Mieszkam 10km od granic lublina. Tu ziemia orna w calej mojej gminie zaczyna się od 40tys/ha 2,3kl. A są przypadki że ludzie chcą 60 i 70tys za 1ha :lol:
Tu jest mało ziemi, kazdy chce miec jej wiecej, stad taka cena.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#1139 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 23 październik 2011 - 10:05

Ceny ziemi U mnie jest mało ziemii do kupienia, ale jeśli jest to po 22-25tyś / hektar
Klasa III b - IV b dobre ziemie,
Jak bym miał tak jak @Bialy2005 to bym miał już z 10hektarów więcej... Dodany obrazek
Ostatnio 5,5ha poszło za 90tyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 23 październik 2011 - 10:47

Ceny ziemi Mam do kupienia powiedzmy 30ha za 500tys gospodarstwo. Przyznali mi premie 75 tys. Chciałbym to kupić i miałbym przeznaczone na to 100tys plus wiadomo że na obsianie, notariusza itp kasa się znajdzie. Jakie kredyty najkorzystniejsze? Powiedzmy że kredyt przyznają.