Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#1081 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 21:51

Ceny ziemi Pasuje i niepasuje, bo jest obok plac do kupienia jak się zdecydują. Pozatym narazie nie mam dojazdu do tej ziemi tam z obecnego mojego placu, będzie po uprzednim kupieniu tego placu co chcą sprzedać. Znów inny problem to taka kwestia że dalej jest las który w przyszłości nie pozwoli się rozwinąć. I tak pod górkę i tak. A ta cena to dałem taką jaką ja bym dał a ile będą chcieli to nie wiem. Ach zawiłe to trochę :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 04:02
  •  

#1082 Share bartek45

bartek45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 22:37

Ceny ziemi W moich okolicach ziemia chodzi po jakieś 30-40 tysięcy. Czsami trafi się jakaś po 20 lub mniej ale to w kilku procentach sprzedanej ziemi.
A przyczyny wysokiem ceny to:
1. Gdy wykupowano ziemię pod autostradę a1 w mojej okolicy bardzo drogo płacili i teraz się to przełożyło na inne transakcje
2. Mało kto sprzedaje ziemię i jest jej bardzo mało do kupienia...
3. są chętni aby płacić te kosmiczne ceny

Dodam że w okolicach miejsca zamieszkania moich dziadków (nie będę mówił dokładnie gzdie, ale chodzi o okolice włocławka) facet zarządał sobie.... uwaga!!!!! 60 tysięcy za hektar!!!

#1083 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 20:19

Ceny ziemi dziś zakupione z kredytu pref 3.03ha za 45.000 zł.

0.40ha 3b klasa
0.30ha 5a klasa
reszta 4a klasa

w tym 16ar działka budowlana (aktualnie zakrzewiona) z dostępem do drogi asfaltowej . pola uprawnego pozostaje 2.87.

Chyba udany zakup ???
wschodni koniec mazowsza.

#1084 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 29 lipiec 2011 - 20:46

Ceny ziemi Zależy skąd jesteś itp. Ale wg mnie jak najbardziej.

#1085 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 05 sierpień 2011 - 23:27

Ceny ziemi a ja mam oferte 6ha za 220tys więc chyba dam sobie spokój.
Najwięcej dałem 28tys za 1 ha, i niech tak narazie zostanie.
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#1086 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 07 sierpień 2011 - 20:08

Ceny ziemi Mieszkasz koło mnie że taka propozycja? :P

#1087 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 07 sierpień 2011 - 20:32

Ceny ziemi Dzisiaj w telegazecie przeczytałem ,że agencja sprzedała 150ha za 8000000zł.To była jedna z większych wyprzedaży agencyjnej ziemi. :o

#1088 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 18:48

Ceny ziemi Zależy gdzie. Czy w kawałku. Bo w Waszych okolicach tak sie płaci

#1089 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 20:57

Ceny ziemi A za łąki jaka cena, bo mam taką w okolicy z lasem na działke budowlaną. łąka by została na jakąś rekracje, staw bo woda wysoko itp

#1090 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 08 sierpień 2011 - 21:18

Ceny ziemi w zeszlym tyg kupilem 5,5ha z obsiewem qq cena 22 tyś/ha woj świętokrzystkie
"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1091 Share Manio970

Manio970

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 14 sierpień 2011 - 14:58

Ceny ziemi

nie mów że swiry-u mnie łąki dochodza do 30tys/ha poł-zach. podlasie (ok. Zambrowa)

to prawda chciałem kupić 4ha za 120000zł i po cenie, blisko mnie ale facet się rozmyślił WSZYSTKO NA TYM PODLASIU TO DROGO :((((

#1092 Share lemelvaus

lemelvaus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:głównie bydło: rasy, hodowla, nowe technologie

Ale również uwielbiam nowinki ze świata motoryzacji rolniczej.

Napisany 26 sierpień 2011 - 21:26

Ceny ziemi REKORD Okolice Borka Strzelińskiego gościu woła działkę 3ha 70 tyś za hektar I i II klasa. Chyba raczej nikt mu tyle nie da, ale takich dwóch panów w okolicy daje za takie działki po 50 tyś/ha.

#1093 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 11 wrzesień 2011 - 22:21

Ceny ziemi hehe ja szczerze mówiac ziemie kupuje tylko w granicach rozsądku. nie kupuje byle kupic tylko zeby miec z tego korzysc.ostatnio kupilem 5 ha w 3 kawałkach po 12 tys/ha klasa 3,4,5. oraz pole 3ha ktore dzierżawilem 10 lat po 22 tys/ha. klasa 4a , troche 3B i 4b. takze co do ceny nie moge narzekac chodz po te 22tys/ha widzialo mi sie troche drogo ale nie zastanawialem sie wiele bo by mnie ktos szybko podkupił i było by po wszystkim

#1094 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 22:38

Ceny ziemi Ja mam sąsiada co za 1,8 ha woła 100 tys,podobno dawał mu ktoś już za to 60 tys, ziemia 1,2,3 klasa, większość to 2.

#1095 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 23:32

Ceny ziemi jak by ktos kupował ziemie po 50 za ha albo i wiecej nawet 2 klase to chyba jedynie pod działalnosc ogrodnicza w innym przypadku dwa pokolenia musza spłacać tą glebe. a jak ktos tak kupuje byle kupić i płaci kto wie ile to go ziemia wysadzi w powietrze... ja za tydzien prawdopodobnie wykupie reszte gospodarstwa, rok temu kupilem 5 ha i teraz od drugiego wspołwłasciciela 3ha które graniczą z wczesniej kupionymi dwoma działkami. klasa 3b , 4a , 4b. 3b-0.6ha , 4a-0.6ha , 4b- 1.8ha. cena to 12 tys/ha , moim zdaniem ze klasy są średnie z pewnością są warte po te 12 tys bez zastanowienia , tym bardziej ze pola są przez granice. jezeli sie dogadam równiez kupie pole 1 km dalej . 1,7 ha 3b-0.6ha , 4a-0.8ha , 4b- 0.3ha , facet chce po 17 tys/ha jak po 15 tys sie dogadamy to biore.A ci co chca np po 20 tys za 4 klase sprzedaja juz po 2 lata ;]. wniosek sam sie nasuwa, jeszcze którys rok i bedzie wiecej sprzedających niż kupujących, w mojej gminie jest około 25 rolników którzy cos tam kupują , reszta co miała to ma . a niektórych wsiach to jeszcze troche i bedą połacie pól do kupienia , brak następców z racji małych gospodarstw , co nie jeden sprzeda glebe i np w cos zainwestuje , pobuduje sie blisko miasta itp. taki jest obraz rolnictwa w moim regionie. nawet ci co maja po 20 ha , nie sa już w stanie nic pola dokupic.

#1096 Share Bartekh

Bartekh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 10:40

Ceny ziemi Tu są ceny wszystkich klas gruntów na całej Polsce
http://www.arimr.gov...tow-wg-gus.html

#1097 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 12:54

Ceny ziemi nie moge otworzyc tej strony ale jak patrzylem rok temu to w WLKP cena była najwyższa lub na KUJAWACH , z kolei najniższa w świetokrzyskiem , lubuskiem , zachodniopomorskiem i lubelskiem. u mnie ceny były średnie bo i w łódzkim rolnictwo jest na przecietnym poziomie.

#1098 Share point

point

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 17:40

Ceny ziemi Dziś do ojca zadzwonił sąsiad i powiedział, ze chce sprzedać 2ha po 65 tys. każdy. Jest to 4 klasa ziemi, wiec cena piekielnie wysoka. Sytuacja jest dość skomplikowana:
-ziemia leży bezpośrednio pomiędzy naszymi działkami, wiec wybitnie by pasowała.
-po drugiej stronie drogi w przeciągu chyba 18 miesięcy zostały sprzedane 2 działki budowlane (z tego co mi wiadomo to po 100zl/m, tyle, ze to już inna, duużo zamożniejsza gmina) i sąsiad tez chce zrobić dobry interes.
-ceny ziemi w okolicy to nawet 50tys/ha i bynajmniej nie jest to spowodowane jej urodzajnością, a bliskością byłego miasta wojewódzkiego.
- obawiam się, ze jednak możne się znaleźć ktoś, kto się tym zainteresuje i cena pozostanie wysoka.

Czy w związku z powyższymi faktami, zdecydowalibyście się na taki zakup, mając z dzierżawami 25 ornego i 10 mlecznych? Nawet nie ma co myśleć, ze to się zwróci w przeciągu najbliższych kilku dekad, ale istnieje w przyszłości szansa na działki budowlane. Oferta pewnie nawet nie byłaby rozważana, gdyby nie to, że działka przylega właśnie do dwóch naszych pól i będzie można je połączyć. Ojciec chciałby stargować do 50tys/ha i jednak to kupić, a mi szkoda tyle kasy za kawałek mocno-średniej ziemi.

#1099 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 19:16

Ceny ziemi point , ja powiem tak , jezeli przeznaczenie tej gleby było by pod rolnictwo to sie nie opłaca w zaden sposób nawet jezeli jest miedzy waszymi dwoma polami. jezeli mowisz ze to jest blisko waszego miasta , ktore pewnie jest dosc duze to zmienia postac rzeczy. Z kolei jezeli chodzi o te działki budowlane to powiedz mi czy miasto rozwija sie w tym kierunku czy poprostu jest kilka domków i działek budowlanych. jezeli mało jest prawdopodobne ze tam powstanie jakies osiedle zabudowy domków powiedzmy za 10 czy góra 20 lat to tez nie wiem czy warto to kupic. a takie bajki typu ze miasto tam kiedys przyjdzie to lepiej schowac miedzy ,,inne ksiazki'' bo ja jezeli od kogos kupuje glebe to kupie na obecna chwile a nie za przyszłosc. ja mam akurat takie podejscie do kupowania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1100 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 26 wrzesień 2011 - 19:42

Ceny ziemi A ja ci powiem że jeżeli to jest ziemia orna blisko miasta to warto byłoby zainwestować kasę w ten interes. Miasto zawsze mniej lub bardziej będzie się rozrastać więc z czasem ceny będą rosły. Nie wiem jakiej wielkości jest to miasto. Jakie są perspektywy itp.?? Może jakieś strefy ekonomiczne?

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)