Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#1041 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 10 czerwiec 2011 - 20:55

Ceny ziemi Kolego kupujac hektar po 50tys dla mnie to lekkaprzesada. Bo powiedzmy kupujac te 3 ha wydajesz150tys. Ile z tego rocznie mozesz osiagnac czystego dochodu ? Mysle ze inwestujac taka kase w całkiem cos innego spokojnie wiecej zarobisz ( przykład ciagnik siodłowy + wywrotka wożenie kamienia na drogi teraz roboty nie brakuje i ponad 10tys miesiecznie zostaje jesli sam jezdzisz). A takie kupowanie aby kupic napedza takie ceny. U nas niby jest ziemia po 8-10tys ale i tak nie ma do kupienia bo ludzie trzymaja na dopłaty i wola w dzierzawe oddac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 13:30
  •  

#1042 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 05:47

Ceny ziemi Na pewno masz częściową rację, ale z drugiej strony jak bym miał kupić 3ha i z tego żyć to by była porażka. W moim przypadku obrabiamy 37ha więc powiększymy sobie gospodarstwo do 40ha, z tego względu mam nadzieję iż nie odbije się to szczególnie znaczaco na kieszeni. A jeśli chodzi o dzierżawę to w promieniu 15km od mojego gospodarstwa niema nawet skrawka ziemi do wydzierżawienia, wszystko zostało już pobrane przez innych.

#1043 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 06:57

Ceny ziemi

Kolego kupujac hektar po 50tys dla mnie to lekkaprzesada. Bo powiedzmy kupujac te 3 ha wydajesz150tys. Ile z tego rocznie mozesz osiagnac czystego dochodu ? Mysle ze inwestujac taka kase w całkiem cos innego spokojnie wiecej zarobisz ( przykład ciagnik siodłowy + wywrotka wożenie kamienia na drogi teraz roboty nie brakuje i ponad 10tys miesiecznie zostaje jesli sam jezdzisz). A takie kupowanie aby kupic napedza takie ceny. U nas niby jest ziemia po 8-10tys ale i tak nie ma do kupienia bo ludzie trzymaja na dopłaty i wola w dzierzawe oddac.

Po części się z tobą zgodzę ale jak piszesz roboty "jest" ale jak z płatnościami, takie auta chodzą po 2,5 zł/km.

Tylko jeszcze jedno co będzie wart ten sprzęt za 10 lat????? Zakup ziemi jest to pewna lokata gotówki, a jeżeli by każdy kupił ciągnik +naczepa to ceny by jeszcze spadły.
Znajomy ma 7 aut i jak kiedyś na bazie tylko w sobotę i niedzielę na noc tak teraz robią po kursie dziennie bo więcej roboty nie ma.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#1044 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 09:35

Ceny ziemi jadałem tylko taki przykład teoretyczny ze za taka kwote mozna cos innego zrobic co daje wieksze dochody. a ztransportem to jest podobnie jak w rolnictwie raz lepiej raz gorzej :)

#1045 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 10:05

Ceny ziemi

Po części się z tobą zgodzę ale jak piszesz roboty "jest" ale jak z płatnościami, takie auta chodzą po 2,5 zł/km.

Tylko jeszcze jedno co będzie wart ten sprzęt za 10 lat????? Zakup ziemi jest to pewna lokata gotówki, a jeżeli by każdy kupił ciągnik +naczepa to ceny by jeszcze spadły.
Znajomy ma 7 aut i jak kiedyś na bazie tylko w sobotę i niedzielę na noc tak teraz robią po kursie dziennie bo więcej roboty nie ma.

Sadek znasz przypowieść o talentach? nie tylko do ciebie kieruje tego posta tylko do tych co wywalaja po 50 tys za ha i wyciągają z niego max do 1500zl zysku na rok, gdzie inwestując w byle co niezwiązane z rolnictwem np. jak kolega wyżej wspomniał w tiry, czy produkcję handel czy inną gałęź przemysłu mnożymy te pieniądze kilkakrotnie obracajc nimi a wy zamrażacie swój kapitał w ziemi, jak ten głupi sługa w przypowiedni zakopując pieniądze.Nie mówie że kupowanie ziemi jest złe ,ale za jakie pieniądze puknijcie się w czułko , pisałeś że po kilku latach ten jego zestaw będzie mało wart to prawda, ale co go to obchodzi skoro przez te kilka lat zarobi na następny , spokojnie utrzyma dom rodzinę i jeszcze mu zostanie a tobie? ile ci zostanie czystego zysku z tych 3 ha?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#1046 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 11:03

Ceny ziemi najważniejszym w tym naszym szczególnym przypadku jest to że jeśli wykupimy ziemię to nie dostanie jej sasiad-proste wycinanie konkurencji, acz kosztowne i efekt uzyskamy dopiero za dłuzszy czas. to czy ziemia jest taką pewną lokatą to gtów jestem dywagować. przykład z moich stron-15 lat temu o ziemię szły wieloletnie procesy w sądach, płacili Bóg wie ile, aby tylko wyciąć konkurencję. teraz z 30 gospodarzy zostało trzech, każdy obrabia ile chce, co prawda w dierżawach bo większość włascicieli trzyma ją dla dopłat, ale niech minie kolejny prow i zniosą dopłaty, a cena zadnego ha nie ujrzy 2 z przodu.
Zebym nie był gołoduposłowny-pisze tu o okolicach Czyżewa i Bogut na Podlasiu
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#1047 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 16:00

Ceny ziemi chyba nikt przy zdrowych zmyslach wyciagajac 1500 zl z ha nie kupilby ziemi nawet po 30 tysi - bo to oznacza, ze bedzie na zero przez kolejne bagatela 20 lat :lol: :lol: :lol:

jak umiecie na czym innym zarobic to zarabiajcie, a ziemie zostawcie tym co potrafia wyciagnac z niej gotowe.
mi sie podoba przewracanie - tffu mieszanie - ziemi i nigdzie indziej wiecej nie zarobie to po co mam sie brac za co innego?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#1048 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 17:30

Ceny ziemi A ty brzozak myślisz że jak w zeszłym roku każdy nabrał kase za zboża rzepak czy ziemniaki, to co rok już tak będzię? zboża i rzepak napewno jeszcze w tym roku będą drogie, a gdy spadną do poziomu z przed 2 lat 400-600zl to już byś się tak nie śmiał i chyba tych 30 tys za ha też byś nie dał.Pamiętam kalkulacje z przed kilku lat 3 może 4 gdzie z hektara zboża na czysto zostawało ok450zł, a z ha buraków ok 2150zł, dziś z buraków zostaje jeszcze mniej ale czym byście spłacali kredyty gdyby wróciły takie ceny?
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#1049 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 17:33

Ceny ziemi na kazdym rynku sa dolki i gorki, ja sie od takich uniezalezniam podpisujac kontrakty co roku po zblizonych cenach.

a tym ktorzy sa skazani na hustawke polecam ciecie kosztow, bo mozna sporo zaoszczedzic i wtenczas w najgorszych latach wyjdzie sie na zero (po splacie raty za ziemie).

poza tym u nas to rolnik tylko wciaz narzeka, zastanawiam sie po co zatem uprawia te swoje ha jak mu sie nie oplaca?
niech tylko szepnie slowko, ja od niego zakupie w dobrej cenie.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#1050 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 17:59

Ceny ziemi Dobrze powiedziane że każdy narzeka ale jak ktoś myśli na tym co robi to nie jest tak źle.

Jak w każdej gałęzi przemysłu trzeba myśleć a nie gospodarzyć tak jak gospodarzył dziadek i to powielać, czasy się zmieniły. Ale w rolnictwie też jest drastyczna zmiana kiedyś rolnik to tylko praca fizyczna, dziś więcej umysłowa jak fizyczna.

Żona po przyjściu na wieś stwierdziła że Ona ciężej pracowała w sklepie niż Ja na gospodarstwie (choć często przez miasto rolnictwo jest spostrzegane jako ciężkie miejsce pracy).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1051 Share Impor

Impor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 21:40

Ceny ziemi Witam serdecznie. Może Wy poradzili byście mi ile mogę dostać za ziemie. Mam 7h ziemi 4h klasy IIIb, IV 3h V i VI. Nie jest to niestety w 1 kawałku a podzielone na kilka. Woj. łódzkie powiat Łask. Na jaką cenę mogę liczyć według was ? Pozdrawiam.

#1052 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 21:54

Ceny ziemi u nas we wsi są do sprzedania dwa kawałki 2 i 4 ha. Klasa 3 i 4. Obydwa są wystawione za 40tys za hektar. Chętnych narazie brak.

Edytowany przez damian40000, 19 czerwiec 2011 - 21:55.

#1053 Share lorakw

lorakw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 21:02

Ceny ziemi Witam! Tak czytam o tych cenach i jestem bardzo zaskoczony tak wysokimi cenami ziemi. U mnie (mazowieckie,pow. łosicki) ceny są o wiele niższe. Wahają się tak w przedziale od 8 tys do góra 20. Ziemia jest bardzo zróżnicowana. Nie mam pojęcia dlaczego jest taka różnica cen.
Może jest ktoś z moich okolic i chce się wypowiedzieć na ten temat?
pozdrawiam

#1054 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 21:18

Ceny ziemi Może nie ma zbytnio kto kupować.

#1055 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 23 czerwiec 2011 - 10:24

Ceny ziemi 5ha III i IVklasa 110tys

#1056 Share Miras258

Miras258

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:Chodowla bydła

Napisany 23 czerwiec 2011 - 10:46

Ceny ziemi my kilka lat temu kupilismy morge (ok 60 arów) za 8 tys. to stosunkowo niedużo patrząc na posty pozostałych. działka prosta bez zadnych przeszkod. ziemia III lub IV klasy. w mojej okolicy tak wlasnie sie kształtują ceny. zdarza sie jednak ze nie ma chetnych na pole i jest sporo ugorów co mnie troche dziwi <_<
nie ma opierdala... sie :)

#1057 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 10:50

Ceny ziemi jak sie tak dziwisz to czemu nie wykupujesz ty jak masz okazje

#1058 Share Miras258

Miras258

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:Chodowla bydła

Napisany 23 czerwiec 2011 - 11:08

Ceny ziemi poniewarz trzymam bydlo i krowy mleczne i nie mam budynkow na powiekszenie chodowli, wiec nie ma sensu dokupywac pola. <_<
nie ma opierdala... sie :)

#1059 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 11:21

Ceny ziemi to sprzedałbys zboze :) takie podejscie jak masz to krok wstecz zamiast do przodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1060 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 12:26

Ceny ziemi O kurde jak są ugory to kupuj i bierz w dzierżawe. Na polu myśle ze jest lżej niż z krowami. Tylko potrzeba sprzętu