Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

StasiekS    73

Po 35 tys. to dla mnie bezsensu. Przez pierwsze 30 lat będziesz pracował aby mu ziemię spłacić czyli Twoje dzieci będą dopiero zarabiać. Gdzie w okolicach Sokołowa takie ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to klasa III i IV to bym kupił jak jest przez miedze. Sprubój coś utargować i weź jak ma kto robić :D


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek001    11

jest trochę III ale większa część IV robić też jest komu (młody rolnik). a jak to jest z kredytami na zakup ziemi?

Edytowano przez Tomek001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

50k rzut? 150k rzut? Kolego, chyba coś pokręciłeś :rolleyes: też jestem z podlaskiego i uważam że nie mamy czego sie wstydzic :rolleyes:

 

Nic nie pokręciłem, wystarczy mieć kilka kurników każdy po kilkaset metry długości i bez problemu będziesz miał powyżej 100k.

 

Tak przy okazji ile można hodować gęsi/kur w kurniku o wymiarach 24x400m?

 

Co do nakładów pracy to niestety nic samo nie urośnie, sporo też zależy kto jakie ma maszyny oraz od wyposażenia budynków.

 

mam do kupna przez miedzę 6 ha po 35tyś. warto w to wchodzić? jak coś to tylko na kredyt. swojej ma 40ha

 

Jak dostaniesz preferencyjny kredyt i sprzedający kilka k z ceny zejdzie to można kupić, bo na zwykły kredyt to nie ma co ryzykować w obecnych czasach.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipper    1

Nic nie pokręciłem, wystarczy mieć kilka kurników każdy po kilkaset metry długości i bez problemu będziesz miał powyżej 100k.

 

Tak przy okazji ile można hodować gęsi/kur w kurniku o wymiarach 24x400m?

 

Co do nakładów pracy to niestety nic samo nie urośnie, sporo też zależy kto jakie ma maszyny oraz od wyposażenia budynków.

 

 

ciekawy jestem jak dostał 150k w rzucie gęsi jak brakowało gęsi w kraju, musieliby dowozic z dwa tygodnie tylko do niego ;):P Po drugie produkcja gęsi w Polsce wyniosła 1,6 mln sztuk, więc ten Pan hoduje 10% pogłowia krajowego gęsi w jednym rzucie :) co jest nie możliwe :P może ma w rzucie 150k kurczaka to sie zgodze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

150tyś gęsi, to ile kg paszy dziennie by trzeba było zadać? :D

Znalazłem takie coś;

,,Polska należy do największych europejskich hodowców gęsi, w ubiegłym roku wyprodukowała 7,2 mln sztuk. Głównym ośrodkiem ich hodowli jest woj. kujawsko-pomorskie."

Edytowano przez farmermf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TTjarek    1

Jaka jest cena za 1ha w Lubelskim, klasa 3-4, mam do kupienia 3ha blisko domu ale za hektar chcą 16tyś. Zastanawiam się nad kupnem ale cena jest troche za duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Zależnie od regionu, ale wg mnie za taką cene to prwie wszędzie tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Kolego ty za 3 ha zapłacisz tyle co niektórzy za 1 ha.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

nie wiem z jakiego rejony lubelskiego jestes ale tak jak pisał kolega wyzej np. w okolicach lublina swidnik gdzie sieja buraki to po 30-50 za ha u nas okolice łuikowa 8-10tys IV klasa


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

dzis kumpel mowil mi ze poszło 5 ha w jednym kawałku za 150 tys. ziemia dobra, klasa 3a i 3b. szkoda ze wczesniej nie wiedzialem bo moze bym sie zdecydował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ile jesteście w stanie dać maksymalnie za 1ha pola? Czy za działki sąsiednie jesteście dać więcej i o ile więcej?

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Myśle że za typowo rolną 30tys w swoim regionie oczywiście. Czyli powiat świdnik. a jeśli przy swoim z 5 tys wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Proszę Was o opinie i ewentualne oszacowanie wartości nieruchomości : http://mieszkania.trovit.pl/index.php/cod.frame/url.http%253A%252F%252Fbialopole.lento.pl%252Fsprzedam-gospodarstwo-rolne%252C70762.html/id_ad.116972351/type.1/what.gospodarstwo%20rolne%20lubelskie/pos.58/org.1/pop.1. Dodam że wszystkie ziemie są praktycznie przy gospodarstwie. W cenę gospodarstwa wchodzi sprzęt rolniczy, najcenniejszy z nich to dwa ciągniki- Zetor 7211 i c330m, dwie przyczepy,cyklop, rozrzutnik obornika itp. Ile bylibyście skłonni dać za takie gospodarstwo ?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja za 0,85ha chcialem gosciowi dac 30 tys bo pole było bezposrednio obok mojego placu 3,4 klasa. powiem tak jezeli kupuje oddzielne dzialki takie powiedzmy od 1,5 ha do 3 ha. to za 3 klase moge dac do 30 tys max. za ,,dobra'' 4 klase nie wiecej jak 25 tys. chodz po 25 ani po 30 tys / ha nigdy jeszcze nie musialem kupowac:)... dotychczas najwiecej ile płacilem za ziemie to po 22 tys/ha.

 

Mathieu92 , 1 mln zł moim zdaniem warte jest to gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

500tyś góra za ziemię i góra 300tyś za resztę. Choć ja bym wolał tylko tą ziemię bo na tych budynkach co są to za bardzo z niczym na większą skalę nie poszalejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Jak by się dało kupić to brałbym tylko samą ziemię, bo budynki z tym eternitem to raczej obciążenie jak wartość dodana do ziemi. Wszystkie dachy do wymiany i utylizacja eternitu, to będzie niezły koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

utulizacja eternitu nie jest strasznie droga ale pokrycie nowa blacha to juz spory wydatek.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Za tamte okolice dałbym z 600 za całość jakbym miał kupować i miał kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jak by się dało kupić to brałbym tylko samą ziemię, bo budynki z tym eternitem to raczej obciążenie jak wartość dodana do ziemi. Wszystkie dachy do wymiany i utylizacja eternitu, to będzie niezły koszt.

 

Ja zmobilizowałem gminę , a ta postarała się o kasę i wpadła ekipa w białych skafandrach, ogrodziła teren, wlazła na dach i po 2 godz eternit był spakowany na palety i ofoliowany. W sumie u mnie zabrali około 16t eternitu za free.

Co do tematu to nie które budynki ze zdięć to tylko całe do utylizacji, a nie przekrywać :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

dokąłdnie u mie tez w gmini rusza w tym roku program sukcesywnego utylizowania eterniku do 2032r ma zniknac. obliczyli ze srednio koszt utylizacji etrnitu gdy bedzie juz zdjety to 800zł na budynet. Nie wiem jak beda podchodzic do sprawy czy beda płacic tez za demontaz bo w wycenie mieli oferty firm z demontazem a do dofinansowania wzieli srednia cene samej utylizacji !!!! :) smieszne to troche po mojemu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja to policzylem tak 28 ha bylo z łąkami 28x25=700

budynki : dom 150 tys , reszta budynków około 100 tys.

maszyny około 90 tys.

700 tys + 250 tys + 90 tys = ponad 1 mln.

silva, sadze ze jezeli kupilbys to za 600 tys to naprawde bys był wielkim szczesciarzem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Dziękuje za kilka opinii.

Co do ceny to moim zdaniem maksymalnie 850-900 000zł. Tym bardziej że to są grunty orne bez szans na przekształcenie w najbliższym czasie na budowlane, dojazd do gospodarstwa drogą utwardzoną. Jestem ciekaw jeszcze jak możliwości powiększenia areału... Czy dużo osób chętnych na ziemię. Nie wiem czy kieruje się słusznym tokiem myślenia ale gdyby był głód ziemi w okolicy to czy areał gospodarstwa nie zostałby już wcześniej sprzedany a zostały by same budynki? To takie moje przypuszczenie ...

 

W budynkach z pokryciem z eternitu nie widzę aż takiego problemu. Zdaje mi się że to mimo wszystko sprawa odległa kiedy masowo będzie zdejmowany on z dachów.

 

Gospodarstwa też nie można wyceniać poprzez pryzmat gruntów ornych i łąk bo wg mnie dom jak i budynki gospodarcze(no może prócz tego jednego otynkowanego) są w niezłym stanie i gwarantują solidną podstawę. Dzięki temu że wszystkie grunty są koło gospodarstwa jest duża możliwość w przyszłości rozbudować się - tylko jeden sąsiad na przeciwko zabudować.

 

edit: choć jeżeli dzielić te 850 000zł przez areał to wychodzi mimo wszystko 30 000zł/ha. Czyli mimo wszystko płacić za grunty orne taką sumę i podobną za łąki to kiepski interes. A przecież całe życie nie można by żyć na takim areale...

Edytowano przez Mathieu92

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj