Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 14:18

Ceny ziemi Marzenia :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 09:46
  •  

#1022 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 15:29

Ceny ziemi silva po co piszesz posty zawierające po jednym słowie?
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#1023 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 maj 2011 - 10:29

Ceny ziemi Tam od razu szaleństwo ziemia to lokata kapitału. Dodany obrazek Niech każdy osądzi ile jest dla nie warta. Dodany obrazek Jak już wiele razy pisałem, ziemi nie przybędzie, a jeżeli nie zmieni się forma dopłat to nie stanieje. Dodany obrazek Nie mniej jednak, często ceny za ziemię są brane z kosmosu. Dodany obrazek

#1024 Share Maluch

Maluch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 28 maj 2011 - 21:31

Ceny ziemi Witam

Ja byłem 26 maja na przetargu chciałem zakupić 5.50 ha ok. 2 km od mojej posesji działka leży na końcu wsi pasowała by mi, ponieważ obok niej po drugiej stronie drogi. Mam 14 ha w jednym kawałku tylko przejechać przez drogę. Miałem nadzieję ze będę sam na przetargu a pojawił się miastowy z Torunia. Ja zaproponowałem 95.000 a on 98.000. Zrezygnowałem, ponieważ płacił on gotówką nie chciałem się pchać w koszty, bo i tak by mnie przebił i działka przeszła mi koło nosa.

#1025 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 29 maj 2011 - 08:58

Ceny ziemi No to jeśli miastowy to może choć w dzierżawe dostaniesz. Ale to był przetarg z agencji?

#1026 Share Maluch

Maluch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 29 maj 2011 - 12:07

Ceny ziemi Tak był to przetarg niegraniczony z ANR sam mnie zaczepił i zaproponował bym bez żadnych dodatkowych koszyków to obrabiał zgodziłem się, ale co z tego dopłaty już niedostane na tą działkę.

Edytowany przez Maluch, 29 maj 2011 - 12:08.

#1027 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 29 maj 2011 - 12:24

Ceny ziemi U nas jakies 2 tygodnie temu poszlo 30 ha na przetargu likwidujacym kolko rolnicze za 900 tys czyli po 30 tys za ha lecz jest pewien szkopul bo te 30 ha jest w przynajmniej 3 rozlogach a moze 5 juz sam nie wiem oddalonych od najwiekszego kawalka o 15 km moim zdaniem gowniany interes

#1028 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 29 maj 2011 - 13:49

Ceny ziemi po ile chodzą łąki w prywatnym obrocie w okolicach kolna na podlasiu?

Edytowany przez ahme999, 29 maj 2011 - 13:50.

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#1029 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 29 maj 2011 - 14:03

Ceny ziemi Wg mnie cena była dość przystępna

#1030 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 07:18

Ceny ziemi Wczoraj byłem z ojcem u jednego gościa i zgodziliśmy się po 50tys/ha. Jest tego 2,8ha, ziemia całkiem niezła nie pamietam jaka klasa. Jest to w moim rejonie bardzo atrakcyjna cena ponieważ ceny dochodzą do 120tys/ha. 40km na zachód od Warszawy. Już miałem kupowac kombajn, nawet oglądałem kilka, ale chyba lepiej rok przezyc bez kombajnu a nie przegapić takiej okazji. Szkoda tylko że na razie mozna zapomnieć o nowym Binie, opryskiwaczu i małym ciagniku. Ale najważniejsze jest to, że jak się ziemie raz kupi to zostanie na zawsze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 10 czerwiec 2011 - 08:18

Ceny ziemi 50tys za hektar to bym nigdy nie dał chyba ze to działka z mozliwoscia zmiany na budowlana w dobrym połozeniu

#1032 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 10 czerwiec 2011 - 10:14

Ceny ziemi a ja jak kupowałem rok temu po 8tyś to mi się za drogo widziało ;) IV i V klasa.
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#1033 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 12:59

Ceny ziemi

50tys za hektar to bym nigdy nie dał chyba ze to działka z mozliwoscia zmiany na budowlana w dobrym połozeniu

To podpowiedz mi może co robić? Usiąść i płakać że ziemia droga i nic nie inwestować?

Gdyby u mnie byla ziemia po 8 tys to bym od razu brał kredyt i dawno mia ze 100ha

#1034 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 13:49

Ceny ziemi

Witam

Ja byłem 26 maja na przetargu chciałem zakupić 5.50 ha ok. 2 km od mojej posesji działka leży na końcu wsi pasowała by mi, ponieważ obok niej po drugiej stronie drogi. Mam 14 ha w jednym kawałku tylko przejechać przez drogę. Miałem nadzieję ze będę sam na przetargu a pojawił się miastowy z Torunia. Ja zaproponowałem 95.000 a on 98.000. Zrezygnowałem, ponieważ płacił on gotówką nie chciałem się pchać w koszty, bo i tak by mnie przebił i działka przeszła mi koło nosa.

za taką cenę to bym się nie zastanawiał tylko brał. poniżej 20tyś/ha to bardzo dobra cena.

#1035 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 13:50

Ceny ziemi

To podpowiedz mi może co robić? Usiąść i płakać że ziemia droga i nic nie inwestować?

Gdyby u mnie byla ziemia po 8 tys to bym od razu brał kredyt i dawno mia ze 100ha

To ja się wtrącę i na pytanie odpowiem pytaniem. Kiedy kolego osiągniesz zysk z tej ziemi? Według mnie dopiero Twoje dzieci lub wnukowie coś z tego (może) będą mieli. Co innego jeśli jest to bardzo atrakcyjna lokalizacja... W mojej okolicy cena ziemi również pięła się ostro w górę, jednak do czasu, gdy przestało brakować chętnych...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#1036 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 czerwiec 2011 - 14:27

Ceny ziemi Hmmm... czemu traktujecie ziemię, jako narzędzie pracy, które ma na siebie zarobić? Nikt nie bierze pod uwagę, że ziemię się eksploatuje, a ona nie traci wartości?

Jak się sporządza bilans majątkowy to ziemia jest zaliczania do aktywów trwałych i stanowi część kapitału własnego. Nie mniej nie więcej, można liczyć na zwrot kapitału w razie odsprzedaży.

#1037 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 17:21

Ceny ziemi

50tys za hektar to bym nigdy nie dał chyba ze to działka z mozliwoscia zmiany na budowlana w dobrym połozeniu

za taka ziemie to mozna 500 tysi za hektar placic i zarobic na tym krocie za pare lat.
zwykla ziemie dobrej klasy (min 4a, ale wiadomo lepiej 3) to tez bym po 50 kupowal, tylko zeby na wadium miec, albo na wplate na kredyt.
ziemia musi zarabiac na siebie, jak ktos tego nie widzi, to rzeczywiscie lepiej niech nie kupuje.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#1038 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 17:42

Ceny ziemi

Właściwie lokalizacja jest niezła, 4 km od miasta przy drodze asfaltowej i kupuję to ze starym drewnianym domem który jest do rozbiórki ale działka budowlana przy drodze pozostaje.
Więc może za pare lat stac się to łakomym kąskiem dla potencjalnego klienta szukajacego działki na wsi.

#1039 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 18:04

Ceny ziemi No ziemia raczej nie straci na wartości. A jesli masz kase no to ją zamrozisz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 10 czerwiec 2011 - 20:47

Ceny ziemi My ostatnio nabyliśmy działke 8,34ha klasa ziemi 3b ale taka konkretna po 18,5 tyś/ha .Dodatkowo poprzedni właściciel przed sprzedażą wziął geodete i wznowił granice i przepis u noteriusza po pół ceny.Gość się strasznie upierał że po co nam wznowienie granic że on od 30 lat uprawiał i granice zna . :D