Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

No to chyba sobie raczej Ty możesz odpowiedzieć przy dzierżawie policz nakłady, czynsz itd i wyjdzie Ci. Przy kupnie każdy inaczej to rozpatruje bo dla jednych jest to inwestycja i jako taki kapitał dla innych ziemia ma się zwrócić w jakimś okresie.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ku.wa, już 3 dni wciskam ten temat by sprawdzić ceny ziemi, a tu referaty po pół strony o c..j wie czym. ;[

 

Dokładnie mi też się przestało to podobać. Jak ktoś ma coś do dodania nt tego o czym mówi @tomaszpa itp to zapraszam do jego tematu jaki założył kilka dni temu.

A teraz rozmawiamy na temat, jak nie to % lecą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Jak u Was kształtują się ceny użytków zielonych w stosunku do gruntów ornych? Wszędzie podawane są ceny gruntów ornych - nawet w GUS ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Ok. A po ile chodzą u Ciebie grunty orne? Chodzi mi o różnicę pomiędzy "ornymi" a "łąką".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

maniek33, łaki teoretycznie sa tansze po około 5 tys od ziemi ornej ale to tez w zaleznosci gdzie . bo niektorzy maja łaki nad rzeka ale czesto sa zalewane to nawet mozna po 10 tys zł /ha kupic tylko ze 2 lata zbierasz a nastepne dwa lata mozesz nawet tam nie wjechac z kosiarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

No właśnie. Mam okazję kupić parę ha łąk. Większość to tereny podmokłe. Średnia cena agencyjna gruntów ornych w mojej okolicy to około 15 tys/ha. Zastanawiam się ilę mogę dać za taką łąkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

jezeli orne po 15 tys to za łąke powiedzmy te 10 - 12 tys mozesz dac jezeli oczywiscie wobec twojego kalkulacji bedzie to sie opłacac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

35 tys za ha. Brak dużych kawałków. Oczywiście przy lesie bez utwardzonej drogi dojazdowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/45046-czy-waszym-zdaniem-poziom-rolnictwa-ma-wplyw-na-cene-gleb/page__view__findpost__p__808790

tutaj odpowiedź

ceny ziemi:

IV klasa 3 ha w prostokącie 11 tyś/ha

IIIa klasa 1 ha w kwadracie 20 tyś/ha

IIIb klasa 2 ha w prostokącie 150 tyś/ha poszła pod inwestycje przy drodze krajowej

dzierżawa z gminy 30ha, 25 ornego, klasa IIIa/b 1150 zł czynsz + podatek, dopłaty rolnika, umowa 5 lat

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

witam serdecznie mam okazję kupić 1.8 ha pole 4-5-6 klasa zaraz za wioską i (05ha lasu i 05 ha pola) w kawałku 4-5 klasa ok 2.5 km od wioski za całość chce sąsiad 80 tys. warto proszę o opinie dodam że u nas występuje głód ziemi woj podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

trochę drogawo. u nas jest tak że ludzie by chcieli kupować ziemię ale jak było na sprzedaż 20h po 30tys za h to ogłoszenie pół roku wisiało i nikt nie chciał cena spadła do 20 i w tydzień ziemi nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

własnie słyszalem o takiej sytuacji jak ty mowisz ze jeszcze rok , dwa do tyłu przykładowo brali ziemie po 30 , 35 tys za ha i nikt sie za wiele nie targował a teraz nie chca dac wiecej jak po 25 tys. pisze o tym poniewaz osoba ktora mi to mowiła mieszka w twoich stronach. niech sie tylko skoncza kredyty preferencyjne to zobaczymy czy ceny nie spadną chociaz troche. juz widze ze ziemi jest coraz wiecej do sprzedazy a kupujących nie az tak duzo przy obecnych cenach u mnie po około 25 tys/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

bodajże w moich rodzinnych stronach do dzisiaj jest na sprzedaż 12h w jednym kawałku za 30tys od H i tylko ktoś wziął to w dzierżawę a sprzedać nie sprzedali od prawie roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Odnośnie ziemi i lasu.

Wartość lasu może być skrajnie różna w zależności jaki to jest las. Jego wartość może wynosić od 10 do nawet 60 tyś za ha. Wszystko zależy od jego prowadzenia.

Osobiście to 80 tyś to sporo za 1,8 ha.

W zeszłym roku moi rodzice kupili 2.91 ha w jednym kawałku klasa 5 i 6 ale jest to rędzina (plon jęczmienia w pierwszym roku 5t/ha a pote dość zaniedbane i zaperzone) za 45 tyś zł. Dodatkowo pole jest zaliczone do meijscowości gminnej. Jak uda mi się kupić jeszcze jedną działkę obok to będę mógł zacząć kombinować ze zmianą przeznaczenia terenu i próbować dzielić na działki budowalne jak by była taka konieczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

Ale macie promocje u nas kupno ziemi lub dzierżawa jest prawie nie możliwa choć mieszka w woj świętokszyskim i wydawało by się że ziemia najtanisza powiat kazimierski i wszyscy się nastawili na warzywa zwłasza po ubiegło rocznych cenach teraz jest tragaedia ale mniejsza o to.Po prostu u nas w tym powiecie jest tak popyt na ziemie a np już w promieniu 30km woj świętokrzyskie nikt pola nie chce kupić i stoją ugory a u nas jest tak że gospodarstwo warzywne jedno obok drugiego i sie licytują u nas w tym roku jakiś miesiąc tem gość sprzedał pola 1ha za 120tyś normalnie szok gdzie średnia cena to 30tyś i w górę dodam że przy tej cenie doszło do licytacji dwóch sąsiadów.;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No to Panie Badylu co sie zastanawiać kupuj wkoło a nie u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Nie to głupota :) . Może tam jakieś skarby są....

 

Nawet jak są skarby to należą one do Skarbu Państwa. A jak będziesz prowadzić poszukiwania, znajdziesz i nie oddasz to nawet ileśtam lat można dostać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

rogas, znam goscia ktory wykopał dwie szable z pierwszej wojny swiatowej ktore znajdowaly sie pod ruinami starego budynku gdzie zamieszkiwali kiedys żydzi . sprzedał te szable i za ta kase starczyło mu zeby kupic 10 ha pola i jeszcze garaz pobudował ale to było 15 lat do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj