Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#961 Share patryk141

patryk141

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 21:43

Ceny ziemi Zależy czy ta ziemia znajduje się w dobrej lokalizacji, jaka powierzchnia i czy w okolicy jest zainteresowanie gruntami? i oczywiście kwestia ceny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 08:31
  •  

#962 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 02 marzec 2011 - 08:30

Ceny ziemi W moim regionie za kawałek pola by zabili.

#963 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 02 marzec 2011 - 13:39

Ceny ziemi W mojej okolicy już słyszałem ok 40tyś.
Kujawsko pomorskie
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#964 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 13:41

Ceny ziemi U mnie jak zebrało się kilku napaleńców na licytacji to zatrzymali się na 60tys.

#965 Share lamborghini105

lamborghini105

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 13:44

Ceny ziemi Jak dla mnie to nie normalne żeby tak cenę nabijać. Która klasa ziemi?
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#966 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 16:45

Ceny ziemi Nie pamiętam dokładnie ale chyba III. Najlepsze było to, że po przetargu zwycięzca licytacji walił się w głowę. :lol:

#967 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 22:33

Ceny ziemi koledzy a jak jest u was tzn w waszym regionie ze sprzedażą ziemi z agencji

#968 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 08:48

Ceny ziemi Bardziej atrakcyjne działki targują wysoko a mniej czasami nikt nie kupuje i cena sie obniża nawet do 6tys za ha.

#969 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 08:52

Ceny ziemi W moim regionie agencja ma do sprzedaży tylko działki budowlane i inwestycyjne.

#970 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 04 marzec 2011 - 09:08

Ceny ziemi W moim regionie (lubuskie) ostatnio przeglądałem ogłoszenia ANR i zauważyłem, że ogłaszają przetargi na ziemię w dzierżawie, (umowy kończą się w tym roku) gdzie dzierżawca nie skorzystał z prawa pierwokupu. Tak więc jest coraz więcej ziemi do wzięcia i są to kawałki po 30-40 ha. Cena różnie od 11 tyś do około 20 za ha, zależnie od klasy i położenia. Myślę, że cny ziemi zaczną spadać, bo programy dla mieszczuchów inwestujących w ziemię (orzeszki itp.) coraz mniej opłacalne. Dla rolnika cena ziemi powyżej 10 tyś za ha przy takiej huśtawce cen za zboże jest sporym ryzykiem, bo kredyt trzeba spłacać regularnie i można stracić całe gospodarstwo, wystarczą dwa lata kiepskich cen. Za ekonomicznych idiotów uważam tych co płacą więcej jak 20 tyś za ha pod zboża, a już 50 tyś to brak określenia w wikipedii. Taka kasa więcej zarobi leżąc w pierwszym lepszym banku na lokacie bez ryzyka. I jeszcze jako OT totalnymi idiotami są ci co godzą się na dzierżawę za cenę płacenia podatku, oddawania dopłat i jeszcze dopłacania jakiejś kasy. Robią za miskę ryżu, a ktoś bierze kasę i ziemię ma utrzymaną w kulturze, a dzierżawca nawet nie może skorzystać z programów typy środowiskowy czy modernizacja by zwiększyć sobie dochodowość i się rozwijać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 marzec 2011 - 16:03

Ceny ziemi Trudno powiedzieć... Ziemia to dobro ograniczone. Dodany obrazek Ludzi będzie przybywać, a ziemi nie, więc na przestrzeni lat moim zdaniem taniej nie będzie. Dodany obrazek Oczywiście wahania będą, ale w wymiarze kilkudziesięciu lat nie nastawiałbym się na zakup za grosze. Dodany obrazek

#972 Share lamborghini105

lamborghini105

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 17:18

Ceny ziemi Cena na pewno mocno nie zajdzie bo każdy chce inwestować żeby powoli gonić większe gospodarstwa albo zwiększyć produkcje.

#973 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 18:51

Ceny ziemi Strumyk dotacji unijnych wysycha to i ziemia stanieje na pewno .
wschodni koniec mazowsza.

#974 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 19:01

Ceny ziemi na pewno to sie bede cieszyl jak wiecej ludzi bedzie czekac az stanieje :lol: :lol: .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#975 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 20:33

Ceny ziemi u mnie-->dolnyśląsk-->8,4ha jakoś 100-120tys..

Teraz będą 2 przetargi i zobaczymy co z tego bedzie ale wszyscy licza że za mniej niż 30tys za ha to na pewno nie będzie.

Jak dla mnie to te ceny też są bagatelne i nabijają tylko na tych przetargach, sami rolnicy kopią pod sobą dołki..
No bo jak jeden z drugim nie kupi a sąsiad będzie miał..:/

#976 Share przemo1211

przemo1211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 09:20

Ceny ziemi cena z dnia 23.02.2011 powierzchnia 2,4 ha klasa III,IV 109 tyś za całość. to wychodzi po 45tyś za ha :blink:

#977 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 05 marzec 2011 - 10:07

Ceny ziemi Tak panowie ceny ziemi sa juz naprawde wygurowane i watpie zeby szły w góre w dół tez raczej nie pujda po prostu mamy juz do czynienia ze stabilizacją. Nie da sie ukryc ze jesli ktos nie prowadzi produkcji rolnej w ramach działow specjalnych to zakup ha za 30 tysi nie zwroci sie za jego kadencji.
Co do tego ze ludnosci na swiecie przybywa to racja, ale nalezy zauwazyc iz przybywa jej bardzo duzo w krajach rozwijajacych sie takich jak chiny indie i inni producenci tandetnego badziewia tyrajacy w wiekszosci za marne racje zywnosciowe ktorych byt przypomina raczej wegetacje. Wiec jesli nastapi choc niewielki kryzys i właśnie ci ludni producenci tandety sprzedawanej do baogatszych panstw beda mieli trudnosci ze sprzedaża swoich produktow, okaze sie ze żywnosc nie podrożeje choc bylo by jej malo bo nie bedzie na nia stac tych wlasnie tandeciarzy, a jesli wystąpi poważny kryzys to nie ma co marzyc o tym ze rolnik zarobi naprawde konkretna kase i ludnosci w tym momencie moze byc nawet 10 miliardow, bo ci najwieksi odbiorcy i tak nie beda mieli za co kupic żarełka hehe.
U mnie w ostatnim czasie obserwuje iz jest wiecej sprzedających niz kupuacych o ile 2 lata temu sprzedala by sie kazda nawet najgorsz działka to dzis juz ludzi sie dobrze zastanowia czy warto sie w to bawic a nawet nie jeden jako koszt zakupu juz liczy sobie to ile lat bedzie splacal ziemie i koszt oprocentowania dodaje do tej calej imprezy co kilka lat temu bylo nie do pomyslenia

#978 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 16:56

Ceny ziemi nie wiem jak u was ale w lodzkim srednia cena GUSowska ostatnio spadla...czyzby ziemia osiagnela max. cene?
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#979 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 16:42

Ceny ziemi a są u was jakieś większe gospodarstwa czy kawałki ziemi do kupienia tak powyżej 100 ha w góre i otrzywiście w jakiej cenie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 17:29

Ceny ziemi u mnie w regionie nie ma takich duzych kawałkow
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ