Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomaszpa1    0

silva, to nie filozofia to potwierdzenie tego ze np. czarne to nie białe i ze okrąg jest kołem:P. sama prawda ja nic nie wymyslam pisze tylko tak jak jest. lubie takie gorące tematy i dyskusje:) mnie ktos moze jedynie do czegos przekonac prawdziwymi argumentami poniewaz sam jezeli bronie swojej tezy uzywam rzeczywiste informacje a nie wymyslone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

skoro chcesz mowic o regionach to moim skromnym zdaniem sprawa wyglada nastepujaco:

srednia wielkosc gospodarstwa w wielkopolsce to 13,47 a w lubelskim 7,46 http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/srednia-powierzchnia-gospodarstwa.html

srednia cena za ha: 31 715,0 - 14 029,6 http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/srednie-ceny-gruntow-wg-gus.html

wnioski niech kazdy sam sobie wyciagnie i kropka...jak dla mnie to ta dyskusja nie ma juz sensu, bo jesli chcecie wiedziec ktory rolnik jest inteligentny zrobcie im testy IQ :lol:


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

hehe dobre mozna by tak zrobic jak mowisz:D ale w dziedzinie rolnictwa . jak sadzisz kto by wygrał bo ja juz jestem niemal pewny?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

brawa dla przemol87 !!! Liczby określające różne parametry w dziedzinie rolnictwa nie odzwierciedlają inteligencji osób wpływających na te statystyki. Aby wiedzieć kto jest inteligentny zostawmy te dane tylko zróbmy im testy, albo przeprowadźmy jakieś eksperymenty. Wtedy się dowiemy który z nas ma rację. Widzisz kolego Tomaszu, nie tylko ja tak uważam. I nie rozumiem jak możesz mówić że tu mieszkający rolnicy potrafią myśleć, a w innym regionie inteligentnego ze świecą szukać. A wnioski te wyciągasz na podstawie dorobku gospodarza :blink:. Nie chcę cię obrażać ale według twojej teorii jesteś durnym rolnikiem gdyby cię porównać z twoim wujem. Nie ma czegoś takiego że ten region jest bogatszy bo lepiej gospodaruje od drugiego regionu, a wszytko jest za sprawą inteligencji tych że rolników. Aby wiedzieć na podstawie majątku kto jest bardziej przedsiębiorczy musiał byś zbadać minimum 2 gospodarstwa które startowały z takim samym areałem i maszynami w tej samej okolicy, a nie 2 regiony różniące się od siebie wszystkim. Nawet zaborcą z przed laty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

damianzbr widze ze wyciagasz zle wnioski. Wytlumacz dlaczego srednia wielkosc gospodarstwa w lubelskim jest tak mala?oraz dlaczego mali "madrzy"rolnicy nie pozostawia roli i nie zajmia sie czyms innym bardzej dochodowym...a nie tak jak teraz ziemia i praca

a pozy tym to o rolnictwie w lubelskim powinien sie wypowiadac silva a nie my, ktorzy mieszkamy gdzies indziej


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

damianzbr, przedstaw mi swoje gospodarstwo ja moge przedstawic swoje nie widze problemu. hehe ja jestem durnym rolnikiem mowisz ? to powiem tak nie mam wykształcenia rolniczego tylko zupelnie inne a wiem o rolnictwie niz wiekszosc rolników z moich stron chodz mam dopiero 23 lata;]

 

sadze ze moj wujo ma gospodarstwo naprawde elitarne i warte kilka grubych baniek :) ja swoje mam jakie mam ale i tak jestem w scislej czołowce gminy pod wzgledem ilosci ziemi i ogolnie gospodarstwa. hehe i co najlepsze moj ojciec pol zycia grał na weselach i w gospodarstwie nic nie robił , zero pojecia o rolnictwie nowoczesnym , dopiero w wieku 34 lat zajał sie gospodarstwem chodz w naszej rodzinie nie było tradycji rolniczych dlatego przejete gospodarstwo było słabe. dokladnie jezeli ludzie na wschodzie byli by lepszymi rolnikami niz w WLKP mogli by ich przescignac jak narazie to sie nie zmieni w kilka lat i sadze ze tak juz pozostanie długo. widac albo nie sa w stanie stworzyc lepszych gospodarstw albo gospodaruja na takich jakie maja , jedni lepsze drudzy gorsze. sprawdz sobie ile jest gospodarstw w wlkp na sprzedanie a ile jest na wschodzie , jezeli takie znajdziesz to porównaj ceny. Lubelskie ma bdb gleby lessowe ale to nie zmienia faktu ze jest jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Panowie ale ta rozmowa raczej jest nie na temat wiec może wróćmy do tematu wiec u mnie WLKP dokładnie 30 km od poznania cena ziemi 50 tyś za 1 ha i to 5 klasy i brak możliwości kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

popieram bo zaraz bedzie duzy konflikt i moze beda %


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Piotras, miło ze sie ktos z WLKP wypowiedział.

własnie rozmowa jest na temat tego ze poziom rolnictwa od strony technicznej danego regionu ma wpływ na cene... no to zaraz załoze nowy temat i moze dyskusja sie dopiero zacznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Tylko przestańcie już tutaj dyskutować to nie o tym temat ;) a prawda też jest taka że dużo ziemi mają "cwaniaki" tzw biznesmeni co kupili za grosze a teraz chcą sprzedać czy też dzierżawę przekazać a żeby z agencji dostać dzierżawę to też trzeba mieć znajomości. A dlaczego dzierżawcy się burzą że chcą im ziemie odbierać ponieważ 90% dzierżaw jest własnością dzierżawców z zagranicy a polacy do spółki na papierku i taka cała Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

to masz tak samo jak był kiedys film o rolniku z USA ktory przybył gospodarowac na tereny Ukrainy. jak wiemy tam jest jedna z wiekszych krain dobrej gleby w Europie. dobry kąsek dla nie jednego rolnika. gosciu opowiadał ze niektore maszyny zanim kupił to trwało kilka miesiecy bo nie były dostepne na rynku ukrainskim dopiero z zachodniej europy sprowadzono mu poszczegolny sprzet. ziemia tam jest tania i jednoczesnie dobra takze pewnie dlatego tutaj przybył. miejscowi ludzie przygladali sie jak on te pola uprawia np siew bezpośredni i wiele innych nowoczesnych rozwiazan w dziedzinie rolnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Średnia wielkość gospodarstw to troche bzdura bo będąc na spisie rolnym wiele ludzi podawało złe dane bo większość dzierżaw w naszym rejonie jest ustna i w obawie podawali że sami je obrabiają a ja musiałem im wierzyć na słowo. Co prawda ci mniejsi najczęściej mają inną prace poza rolnictwem a rolnictwo to tylko hobby lub po prostu ojcowizna której trodno zbyć albo zostawiają ziemie z innych powodów. No to co do nich to pewnie kiepsko z wiedzą na temat rolnictwa choć oczywiście są wyjątki. M. in. niektórzy na forum. Ale czy poza małymi wyjątkami można nazwać rolnikami? Jest u nas również mnóstwo bardzo dobrze prosperujących gospodarstw i sporo dobrej ziemi i często również drogiej. U nas też są przeetargi po 60tys. Tylko zależy od mikroregionu. I wcale nie chodzi o okolice miast. Myśle że na zachodzie jest po prostu mniej ludzi niepotrzebnie trzymających ziemie dlatego taka statystyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

oferta u mnie w okolicy (południe mazowieckiego): 1,68 ha większość to klasa V trochę IV i trochę VI. w skład nieruchomości wchodzi rudera po oborze i trochę drzew. pole ugorowane.

Cena (UWAGA): 60.000 pln (sześćdziesiąt tysięcy złotych).

Nie mam pojęcia kto to kupi za takie pieniądze.

Ja byłbym w stanie zapłacić za to 25.000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Na Ukrainie owszem ziemia tania i dobra tylko w pierwszej kolejności musisz dogadać się z tamtejszą władzą "Mafią" jak nie to długo tam nie po gospodarujesz. W moim regionie żyto dało na niektórych kawałkach po 800 kg z 1 ha wiec ziemia po 50 tyś za 1 ha to porażka. A byłem kombajnem na usługach w okolicach Wrocławia to 8 ton pszenicy z 1 ha i to na kiepski rok a tak to nawet dochodzi do 12 ton. I tam również 50 tyś za i ha z tego co mówili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

hehe dobre mozna by tak zrobic jak mowisz:D ale w dziedzinie rolnictwa . jak sadzisz kto by wygrał bo ja juz jestem niemal pewny?:)

to przejedź się do nas pod granicę z Ukrainą :) zobaczymy czy masz wiedzę przynajmniej na poziomie jak co niektórzy u nas ;) bo o większej to możesz tylko sobie pomarzyć :D

@piotras ty to nigdy na Ukrainie chyba nie byłeś :blink: że takie durnoty wypisujesz :lol:

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walek    0

do tomaszpa1

"WLKP to najgospodarniejszy region Polski pod kazdym wzgledem" - tu się zgodzę,

z tym niszczeniem przez Ruskich i dachami w dachówce to już sie tak nie zgodze bo i owszem częśc budynków ma swoje lata i jest kryta dachówką ale to wynika własnie z historii a nie z gospodarności bo ta gospodarnośc wzięła się z pochodzenia ludzi mieszkających w wlkp. i takiego a nie innego położeniaregionu, a historycznie to od zaborców

EEE pierwszy ze stadionem Poznań bo stadion prawie już stał - ale trawy nie moga jakoś dobrze zasiać na płycie

bo częśc tej autostrady to przerobiona droga ekspresowa

targi maja i kielce i wawa

agro show ok

SGGW w wawie na pewno jest lepsza

top agrar współpracuje z rolnikami z wlkp bo sam pomyśl jak tu dojechac pod rzeszów ( zapewniam Cię że i tam sa dobrzy rolnicy)

w wlkp jest dużo dealerow bo tu zawsze było dużo duzych gospodarstw ot i cała tajemnica

 

Kaczyński to se mógł podzielić - po mapie wyników wyborczych widać granice zaborów i to wywodzi się z tych czasow a nei od Kaczynskeigo

 

taksiarze sieją i hodują wszędzie tylko akurat w wlkp może troszke mniej chociaz bym nie byl tego taki pewien

 

Co do opadów to w 100% masz rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

walek - ,,bo częśc tej autostrady to przerobiona droga ekspresowa''- nieprawda od nowego tomysla do samego strykowa koło łodzi autostrada a2 była zbudowana praktycznie od podstaw ,fakt ze jest odcinek od konina do wrzesni gdzie autostrada była wczesniej ale i tak przebudowa wymagała duzych nakładów, po za tym kawałek za nowy tomyslem konczy sie wielkopolska i tam jeszcze autostrady nie ma tylko droga ekspresowa

,,top agrar współpracuje z rolnikami z wlkp bo sam pomyśl jak tu dojechac pod rzeszów ( zapewniam Cię że i tam sa dobrzy rolnicy)''- w dzisiejszych czasach dojazd nie jest przeszkoda jezeli ktos jest w stanie zaskoczyc jakąś innowacyjnoscia w dziedzinie rolnictwa i podzielic sie tym z innymi. ja nie mowie ze tam nie ma dobrych rolników w ogole i sa nagłupsi ludzie Polski. mówie ogólnie bo wyjatki sa wszedzie w kazdym regionie.

,,Kaczyński to se mógł podzielić - po mapie wyników wyborczych widać granice zaborów i to wywodzi się z tych czasow a nei od Kaczynskeigo '' - człowieku kiedy były zabory , dawno dawno temu i nie ma to przełozenia na dzisiejsze czasy

 

JanekJelonek, moja wiedza niech pozostanie moja sprawa. ale nie watpie ze ty masz wieksza :):D , i tak tego nie zmienisz ze WLKP rzadzi czy tego chcesz czy nie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Zdziwiłbyś się jak bardzo widać wpływ zaborów na dzisiejszą sytuację oraz mentalność ludzi.

 

W Wielkopolsce Prusacy traktowali teren jako przynależny do Prusów i inwestowali na nim tak samo jak u siebie natomiast w zaborze rosyjskim tereny Polski były swojego rodzaju strefą buforową gdzie nic się nie robiło.

Zwróć uwagę, że na wschodzie nie ma takiej ilości dróg czy kolei wąskotorowych jak an zachodzie.

Podobnie ma się rzecz z budynkami.

 

Jest jeszcze dużo pozostałości po zaborach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przekol87 sam napisałeś słowa: ,,jesli chcecie wiedziec ktory rolnik jest inteligentny zrobcie im testy IQ,, a teraz mówisz że źle wyciągam wnioski? Dlaczego średnia gospodarstw jest taka a nie inna, poszukaj odp w historii. Albo porozmawiaj z dziadkiem, może ktoś jeszcze starszy od niego, opowiadał mu od kogo wasz klan uzyskał pierwszą ziemię do uprawy, dlaczego masz pola przez miedzę z twoimi kuzynami (czyt.) twojego pradziadka, brata dziećmi. A jeśli takie sytuacje nie mają u ciebie miejsca to poczytaj o ziemiach odzyskanych.

Nigdy nie powiedziałem że dani rolnicy są ,,mądrzy,, a drudzy już nie. Właśnie cały czas prubuję obalić tę teorię i bez różnicy jest mi którzy rzekomo mają być bardziej inteligentni. Po prostu nie ma regionów lepiej gospodarujących dzięki inteligencji!!! Mogą być lepiej gospodarujące np. dzięki korzystnym glebą, warunką atos. historii itp. a nie inteligencji. Radzę i tobie dokładnie poczytać wszystkie moje i Tomasz posty aby móc się obiektywnie wypowiadać.

Nie jestem z LU ani WLKP i dlatego właśnie nie wypowiadam się o rolnictwie w LU czy WLKP, wypowiadam się na temat braku możliwości sprawdzenia inteligencji rolników na podstawie danych z GUS z tych regionów czy innych

 

tomaszpa1, nie powiedziałem że jesteś durnym gospodarzem. Wynika to z teorii którą sam głosisz, tylko ja się z nią nie zgadzam, a zatem nie twierdze że jesteś złym gospodarzem . Nic nie będę sprawdzał, bo ilość gospodarstw i ich ceny w żadnym stopniu nie obrazują inteligencji gospodarzy.

 

Czy oby na pewno dobrze rozumiem twoją teorię?

,,rolnicy z LU źle gospodarują bo są głupi, czego skutkiem jest niedostatek materialny i niedorozwój gałęzi rolnictwa w tym regionie, natomiast rolnicy z WLKP są mądrzejszy, przez co lepiej gospodarują, a skutki takie same jak na LU tylko skala pnie się w przeciwnym kierunku niż tam,,

Podałem już parę porównań aby było bardziej przejrzyście typu kamienie, taksówkarze a ty dalej swoje. To może jeszcze jedno. Rolnictwo w Polski oraz w Niemczech. A więc: polskie rolnictwo=biedne, niemieckie=bogate. W takim razie ułomność naszego rolnictwa i niedostatek materialny jest skutkiem złego gospodarowania przez polskich rolników, a wszystko to jest spowodowane naszą małą inteligencją i wiedzą w tej branży, natomiast u niemieckich rolników wiedza i inteligencja jest na wyższym poziomie, czyli mogą lepiej gospodarować, a nawet to robią i z tego powodu są bardziej zamożni, mają lepiej rozwinięte rolnictwo. Jeśli potwierdzisz to ja milknę, bo nie widzę sensu dalszej konwersacji z kimś kto nie dostrzega i nie rozumie oczywistych rzeczy. Jeśli zaprzeczysz, zaczniesz odwracać kota ogonem i powtarzać że nie do końca o to chodzi i ogólnie mącić, to zacytuję a pewnie z parę twoich wypowiedzi mówiących że właśnie o to ci chodziło.

Odpowiadając skup się na tym tylko porównaniu, Polacy, Niemcy, inteligencja, oraz rozwój tych że 2 grup rolników. Bo pisząc o swoich rodzinach i gospodarstwach wujka powstaje zamęt.

 

przemol87 jaki konflikt? Konflikt to może być o miedzę. Kulturalna wymiana zdań to chyba nic złego. A jeśli chodzi ci o napisanego przez mnie ,,durnia,, wyjaśnienie znajdziesz w drugim wersie. Nikogo nie obraziłem i nie mam takiego zamiaru więc nie musisz strzelać z ucha o jakieś procenty dla mnie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

damianzbr, oczywiscie zgadzam sie ze Niemcy sa rolnikami z najwyzej połki Europy. Tylko wiesz ludzie zamieszkujący wojewodztwo opolskie , wojewodztwo dolnosląskie jak ich pytano kim są to mówili ze ślązakami a nie Polakami lub Niemcami . ale przeciez pewnie o tym wiesz ze te tereny kiedys nalezały do Niemców i ludność rdzenna obecnie tam zamieszkujaca to nie do konca Polacy. w Zachodnich wojewodztwach jest troche ludzi ktorzy maja zwiazek z naszymi zachodnimi sasiadami. chodzi mi o ich pochodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dobra, mniejsza o to gdzie kto kiedy z kim. Wróćmy do porównania.

Powiedzmy że niemieckie rolnictwo to rolnictwo z WLKP a polskie rolnictwo to teren LU. Rozumiesz Polska to LU, Niemcy to WLKP. A więc tak, mówisz że WLKP lepiej rozwinięta od LU bo rolnicy w WLKP bardziej inteligentni i wyuczeni w tym temacie. Czyli Niemcy lepiej rozwinięci od Polski z tych samych powodów. Czyli twoja teoria dalej drąży opinie na temat czyjejś inteligencji. I tak się składa że znów opinia na temat inteligencji grupy do której należysz, według twojej teorii nie jest pochlebna. Czaisz, jesteś polakiem, czyli twoja teoria mówi że jesteś głupkiem i rolnikiem do bani w porównaniu z niemcem ponieważ rolnictwo w twojej grupie jest słabo rozwinięte.

Pomyśl, czy jest sens mówić tak o polakach wobec niemców, czy jest sens mówić tk o LU wobec WLKP?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

damianzbr , własnie nie . jak jestem rolnikiem do bani to trudno:). ja robie swoje i wazne zebym ja z tego miał korzysc. hehe nazwales mnie głupkiem to jak ja mam Cie w takim razie nazwac? ale troche jest w tym prawdy ze jestesmy Polakami ale i tak nigdy nie dorównamy naszym sasiadom. nasze rolnictwo jest dosc niezłe mowie o moim regionie , był tez majątek ziemski 300 ha , 150 ha i Niemcy w nich stacjonowali nawet pozostalosci jednego zamku sa do dzis i widze je z okna swojego domu. a ten dziedzic był tu dlatego ze jego ojciec był Niemcem a matka Polką i dlatego on sie stad wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ręce opadają. Kiedy powiedziałem (gdzie osobiście uważam) że jesteś głupkiem, durniem, dobrym rolnikiem, złym rolnikiem, czy kimkolwiek? No wskaż to miejsce w którym tak napisałem o tobie. Jedna rada, gdy będziesz szukał tej obelgi to czytaj dokładnie i ze zrozumieniem bo się możesz ośmieszyć.

 

EDIT: Po za tym co ma do rzeczy zamek w twoim ogródku oraz historia rodu tam pomieszkującego, nie jest to też żaden argument co do naszej rozmowy. Bo rozmawiamy o grupach i jakieś pojedyncze przypadki wyjątki nie wnoszą niczego konkretnego.

Twoja teoria brzmi: ,,WLKP jest bardziej rozwinięta w rolnictwie od LU, bo jest inteligentniejsza,, ok, niech ci będzie.

A teraz skup się nad odpowiedzią na to pytanie: Niemiecy są bardziej rozwinięci w rolnictwie od Polaków, bo są od nich inteligentniejsi? Mam nadzieje że tym razem odpowiesz na nie w końcu. Wystarczy ,,tak,, lub ,,nie,,. ,,Nie,, obala twoją teorie o LU i WLKP. ,,Tak,, kończy naszą rozmowę i świadczy że do niczego ona nie doprowadziła, zmarnowała mój i twój czas. Przypomnę o co cię proszę, co byś nie zaczął pisać o sąsiadach wuja... krótka odpowiedź, tak lub nie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj