Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#941 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 11 luty 2011 - 22:01

Ceny ziemi To zależy od mikroregionu. Województwo nic nie powie. A w Polsce może być kilkukrotna różnica w różnych mikroregionach nawet będących w bliskiej odległości od siebie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 19:05
  •  

#942 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 11 luty 2011 - 22:24

Ceny ziemi

Nie przesadzaj...
W NRD są też dobre kawałki za które płaci się nie więcej niż w Polsce.

w każdym temacie propagande siejesz :D ceny ziemi, tanie nawozy, ukraina itd, wyobraźnia cię ponosi, czy jak?

#943 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 12 luty 2011 - 10:12

Ceny ziemi A może tak się robi spekulacje :) Choć ceny ziemi to tak jak napisałem powyżej. Ceny nawozów to nikt nie udowodnił że tak nie było a z Ukrainą to nie czytałem chyba.

#944 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 12 luty 2011 - 21:19

Ceny ziemi To wszystko zależy od rejonu bo na naszym terenie Kujawy dobra zeimia to grubo pow. 40tyś za ha której w dodatku nie ma w sprzedaży a max. nawet płacili 80tyś co było w gazecie opisane wiec mysle ze z cenami dogonilismy kraje starej UE a nawet przebite są bo mają wieksze dopłaty i u nich szybciej sie zwróci taka inwestycja.

#945 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 luty 2011 - 23:58

Ceny ziemi szybciej sie zwroci, bo tam rolnicy maja udzialy w rynku, towar przetwarzaja, dzialaja w spolkach itp., a nie dlatego, ze maja wieksze doplaty <_< .
roznice w doplatach pokrywaja wieksze koszty pracy, czy zycia.

nie mam na mysli tego, ze polscy rolnicy sa jacys niewydarzeni, po prostu zostali po 90 roku rzuceni na gleboko wode. chodzi o to by teraz wreszcie zrozumieli o co chodzi i zaczeli sie jednoczyc, a nie patrzyc kto jakim autem jezdzi i czyja zona do galerii chodzi.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#946 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 13 luty 2011 - 10:43

Ceny ziemi Brzozak2 jeśli znajdziesz sposób na zjednoczenie polskich rolników to Pokojową Nagrodę Nobla masz w kieszeni!!!
Jestem rolnikiem i z doświadczenia wiem że jesteśmy (w większości )grupą zawodową która charakteryzuje się taką bezinteresowną zawiścią że aż strach. Jeśli jest nam nieźle ( a w tej chwili tak jest)to na pewno ciężko będzie o jedność, dopiero kiedy wszyscy dostaną dobrze po d*pie ,to się rozejrzą .
Następnym a może podstawowym problemem jest to że nie ma na wsi ani w jej otoczeniu lidera który by mógł nas zjednoczyć.Czasy Leppera minęły , PSL jest partią mało aktywną w terenie a tzw. związki zawodowe czy izby rolnicze istnieją chyba tylko po to aby kierownictwo tych instytucji miało ciepłe posadki i wysokie zarobki.

#947 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 13 luty 2011 - 11:17

Ceny ziemi samex69 tu masz racje bo u mnie tez tak jest grupa to jedność od pocztku u mnie jest grupa ale nie działa bo juz na starcie były problemy za sprzedażą swin czemu mieli na gupe jak ktoś by ich zachecić daje im 10 gr. wiecej. I to musą być rolnicy co bedą jechali podobnymi technologiami a nie po cichu przed sąsiadem :) ale to temat rzeka. Ps. brzozak2 a gdzie my obecnie mamy te mniejsze koszty niż oni bo jakoś nie moge sie ich doszukać i jeszcze 2 lata tamu bym sie z Tobą zgodził ale nie dziś.

#948 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 luty 2011 - 11:45

Ceny ziemi ci co nie zmienia swoich pogladow, po prostu upadna.

@leniwy27 kup sobie chleb czy ser na zachodzie, zatrudnij pracownika, lub postaw dom to zobaczysz wyzsze koszty.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#949 Share leniwy27

leniwy27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 13 luty 2011 - 12:42

Ceny ziemi a widzisz bo u nas jak pójdziesz po prawdziwy chleb czy wędline to cena tez cie zaskoczy ale u nas nie ma ceny ani jakości w tych produktach tanich. Tylko co do pracowników sie zgodze choć i tu bym polemizował ale i u nas poniżej 10zł nikt ci nie przyjdzie co do domu to również nie prawda bo tylko o koszty robocizny bedzie drożej bo biorą całe firmy a u nas jeden majster + pomocnik bo oni stawiaja w Ytonga i kryją dachówką wiec i u nas wyjdzie drgo. Tam jak ciągnik im sie popsuje to jadą na serwis ! a kto im każe polak sam kombinuje i tnie koszty jak może.

#950 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 luty 2011 - 13:18

Ceny ziemi no wlasnie 10 zl, a 10 euro to jest ta roznica.

ale niech ci bedzie, byles, wiesz lepiej, koniec OT.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 13 luty 2011 - 13:26

Ceny ziemi z tym 10 zł za godz . to naprawde ciezko kogos dostać. Znalazłem ogłoszenie w gazecie Praca w Anglii albo Irlandii 8.64 EURO za godz w rolnictwie , i zastanawiam czy to jest dużo czy mało ???

#952 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 13 luty 2011 - 14:56

Ceny ziemi A u nas staram się o jakąś nieformalne zrzeszenie. Zobaczymy jak to wyjdzie ale puki co chętni na to są a jeśli się uda to postaram się jakoś zarejestrować. Większość jest tu zgodnych rolników tylko największym problemem jest konkurencja o ziemie.

#953 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 15 luty 2011 - 19:44

Ceny ziemi hej wie ktoś jak kształtuje się cena ziemi w centralnej Wielkopolsce? chodzi o średnią klasę gleby

#954 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 16 luty 2011 - 19:23

Ceny ziemi Średnio w województwie wielkopolskim w ostatnim kwartale tamtego roku to: 28 915,6zł

#955 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 luty 2011 - 19:40

Ceny ziemi Średnimi cenami np ze strony arimr nie ma co się sugerować. W mojej okolicy gleba jest powiedzmy gdzież od 10 tys do 12. Jakieś 15 km dalej juz od 20 do 30 tys.

#956 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 25 luty 2011 - 13:07

Ceny ziemi Sprzedam działkę rolną 1,71ha, klasa 4a,4b,5 i 6, większość to 4 klasa. Cena 20tys za całość do uzgodnienia, województwo Mazowieckie powiat Lipski miejscowość Chotcza Józefów.
Kontakt pod nr telefonu 667255089.

#957 Share Zenon5072

Zenon5072

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 25 luty 2011 - 14:08

Ceny ziemi

z tym 10 zł za godz . to naprawde ciezko kogos dostać. Znalazłem ogłoszenie w gazecie Praca w Anglii albo Irlandii 8.64 EURO za godz w rolnictwie , i zastanawiam czy to jest dużo czy mało ???

Taka stawka kolego w irlandi jest najnizsza stawką!!! Byłem to akurat wiem;]Tyle ze tez jest roznica w zyciu bo jak u Nas chlebek kosztuje 2 zl to u nich 2euro;/ Z poczatku nie da sie przyzwyczaic do wydatkow bo oczywiscie przeliczamy na swoje ale po pewnym czasie nie mamy wyjscia;/

#958 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 28 luty 2011 - 22:02

Ceny ziemi Jak myślicie, inwestycja w ziemię to dobry pomysł?

#959 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 28 luty 2011 - 22:15

Ceny ziemi Każdy mówi że tak lecz wg mnie tak jeśli na niej umiesz zarobić. Puki co to drożeje choć średnia cena zaczyna się powoli stabilizować. Zobaczymy co przyniesie rok 2013.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 28 luty 2011 - 22:18

Ceny ziemi Właśnie chcę w to zainwestować, trafiło się kilka okazji.