Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#861 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 15 październik 2010 - 09:35

Ceny ziemi U mnie teraz ludzie się rzucają na każdy kawałek ziemi, dużo ziemi wykupuje lokalny przedsiębiorca. w tamtym roku kupił 36ha w jednym kawałku niby 25-30tys za ha a w tym roku kupił następne 20ha i wszystko dał w dzierżawę. I weź się z takim równaj...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 14:56
  •  

#862 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 15 październik 2010 - 11:23

Ceny ziemi Z takimi nie ma co się równać. Są to ludzie przeważnie z obcym kapitałem lub po prostu polscy złodzieje. Ale jest sposób...zapałka.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#863 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 październik 2010 - 07:06

Ceny ziemi Widze tu pro pisowski ton. A z ta zapałką uważaj bo to można pod paragraf podciągnąć tak więc zastanów się co piszesz. Ziemie kupuje ten kto da więcej jak wszystko w kapitaliźmie czasy prlu juz mineł jak by ktoś nie zauważył. To samo tyczy się ziemi z rezerw anr powinni to sprzedać jak najszybciej polskim rolnikom.y

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#864 Share Tygrysek

Tygrysek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 16 październik 2010 - 17:35

Ceny ziemi podlaskie powiat Kolno cena waha się w granicach 25tys.(4-5klasa) wzwyż, za łąkę spokojnie można kupić za 28-29 tys.

ps jak tylko krzykniesz że sprzedajesz pchają się drzwiami i oknami

#865 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 16 październik 2010 - 17:49

Ceny ziemi Hmm ciekawe, ja zauważyłem pro POwski ton. Jak nie pasuje może być zapalniczka. :blink: Widzę, że ktoś się uraził (być może dzięki przekrętom zdobył trochę ziemi).
Ps. Pisałem nt złodziei lub obcokrajowców szukających szczęścia w Polsce, a ktoś się tu obraża... ;[

Być może już taki jestem i dla mnie Polska jest dla Polaków, a złodziej to nie człowiek. Znam przypadki, gdy Polacy próbowali gospodarzyć u naszych zachodnich sąsiadów i próby te legły w gruzach (nawet w TV była o tym mowa). Ale najważniejsza jest MIŁOŚĆ itd.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#866 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 16 październik 2010 - 18:30

Ceny ziemi jak tak patrze na te ceny które wy podajecie to chciałbym mieszkać w waszym sąsiedztwie. U mnie sąsiad woła 35 tys za ha ziemia ładnie utrzymana III kl. Inny za pole 10 ha w jednym kawałku 30 tys za ha. Najtaniej jest tam gdzie nie meliorowana-25 tys za ha. Normalnie masakra, Kujawsko-pomorskie, powiat lipnowski

#867 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 16 październik 2010 - 18:44

Ceny ziemi My ostatnio nabyliśmy działkę 1,77 ha za 30 tyś .Dodam że w miedze :blink:

#868 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 październik 2010 - 06:35

Ceny ziemi No tak jakie to polskie jak ktoś ma więcej pieniędzy to odrazu złodziej. W mojej okolicy też ludzie kupują dużo ziemi są dela mnie jakąś tam konkurencją ale nigdy nie mam o to do nikogo pretensji. Kto pierwszy znajdzie jaką cene zapłaci ten kupi normalka. Co do wykupu ziemi przez obcokrajowców nie wiem kiedy skończą się ograniczenia dla nich dobrze by byłóo aby do tego czasu ziemia z zasobów anr została sprzedana bo wtedy polski rolnik mooże mieć problem w zakupie za rozsądną cene.
Nie jestem zwolennikiem po jest zbyt mało liberalna jak dla mnie.

#869 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 17 październik 2010 - 06:53

Ceny ziemi Przedział od 33 000 do 54 000 za ziemię II/III klasy. Powiat Ciechanów

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#870 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 17 październik 2010 - 07:24

Ceny ziemi ceny od 30 do 53 tyś. IIIa-IVb, woj. Łódzkie, pow. Łaski, gm. Widawa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 17 październik 2010 - 07:47

Ceny ziemi przeciętna cena za 1 ha IV- VI klasa to 20 tyś. Ale rok temu zdażył się taki hojny gość który zapłacił 100 tyś za 1,6 ha i od tego czasu wszystkim poprzewracało się w głowie wołają teraz po 60 tyś za hektar bo " Kowalski tyle płaci......" <_< - południowa Wielkopolska

#872 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 17 październik 2010 - 07:50

Ceny ziemi A moim skromnym zdaniem jesli ktoś ma możliwości to niech i te 400 tys za ha zapłaci nie ma problemu ja tam nic nie kupuje(biorę w dzierżawę od pewnych ludzi) bo w mojej okolicy 35 tysi za hektar 4 klasy to norma a i trafiajasie tacy którzy życzą sobie wiecej wiec jeśli mam teraz za tyle kupić a raczej zaciągnąć kredyt na zakup to ja nie wiem czy do emerytury ja spłace realny koszt zakupu w takim przypadku bedzie pewnie wynosił jakieś 50 tysi albo i wiecej, wiec moim zdaniem sie nie opłaca nazachodzie ziemia też jestbardzo droga i wiele gospodarstw działa dzieki umowom dzierżawy na kilkadziesiąt lat(cow w rodzaju użytkowania wieczystego w naszym kraju)

#873 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 17 październik 2010 - 10:15

Ceny ziemi Co do wykupu ziemi przez obcokrajowców to chyba od przyszłego roku mogą wykupywać ziemie w Polsce, więc dlatego pewnie ANR nie sprzedaje polakom albo woła spore pieniądze bo wie, że od zachodnich sąsiadów dostanie więcej... Ja może się nie znam ale wydaje mnie się, że nie będzie jakiegos wielkiego bum na polską ziemię, dlaczego? powodów jest wiele... Po pierwsze niemcy nadal są w kryzysie i u nich w kraju się dobrze nie dzieje, po za tym boją się polaków bo ich okradną zaraz albo spalą (jak widać w jednym poście jest to realne zagrożenie), aby tu egzystować trzeba przynajmniej znać język polski w minimalnym stopniu i do tego polska biurokracja, która nie jest warta zachodu dla rolnictwa... Co się stanie jeśli jednak będą kupować to zależy, jedni mogą kupować aby postawić sobie domek na wakcje mam na myśli rejony gór bądź morza, a drudzy po to aby kupić a później wydzierżawić Polakom... Nie wiem jak wygląda sprawa dopłat do ziemi w obcym kraju bo skorą polacy dostają mniejsze dopłaty do ziemi niż niemcy więc rozumiem, że jeśli niemiec będzie miał żiemie w polsce to dostanie taki same dopłaty a nie jakie ma u siebie mam nadzieje, że ktoś wyjaśni tą kwestie bo nie wiem... Taka sytuacja może mieć znaczenie bo jeśli dopłaty zależą od narodowości do ciężki będzie los rolnków i ale jak będzie odwrotnie to jest szansa, że dla małych dopłat to się nie będzie opłacać... Co to samych sąsiadów myślę, że to zależy od ludzi i czasem sąsiad niemiecki może być lepszy niż nasz polski...

Żeby nie było że pisze nie na temat to w powiecie nowodworskim gm. sztutowo w wakacje ktoś sprzedawał ziemie to chciał 35 tys. za ha... Pozdrawiam

#874 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 17 październik 2010 - 11:12

Ceny ziemi co do tego jaką dopłate otrzyma obywatel np niemiecki posiadający ziemie w polsce to wydaje mi się, iż decydująca bedzie tu właściwość miejscowa a mianowicie położenie gruntu objętego dopłatami bezpośrednimi wiec jeśli nieniec bedzie pobierał dopłate za grunty położone w naszym kraju to dostanie taką samą dopłatę jak my narodowość nie ma tu znaczenia lecz umiejscowienie gruntów w danym kraju które wiąze sie z wysokościa dopłaty
co do wykupowania ziemi w polsce przez obcokrajowców to byłbym spokojny raczej nie zostaniemy rozkupieni a jeśli ziemmia bedzie na sprzedaż to każdy ma prawo ją kupić od 2012 roku a blokowanie tego było by juz łamaniem choc by swobody przepływu kapitału obowiązującej w unii
co do blokowania ustawy o sprzedaży ziemi z zasobów anr a dodatkowo odbierania dzierżawcom ziemi aby sprzedać ja rolnikom indywidualnym to moim skromnym zdaniem jeśli ruszyła by lawinowa wyprzedaż tych zasobów mogło by dojść do gigantycznego zadłużenia gospodarstw rodzinnych i fali bankructw bo nie ma sie co oszukiwać ziemia nie daje takich dochodow zeby całe gospodarstwo powiekszyć wybudowac najczęściej nowe budynki odnowić park maszynowy i jeszcze spłacić zaciągniete na to wszystko kredyty znam takich kilku i cudów nie ma

#875 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 październik 2010 - 12:58

Ceny ziemi Obcokrajowiec dostanie taką sama dopłate jak polak wniosek musi złożyc w armir gdzie leży gospodarstwo.. Oczywiście na 5 czy 10 h nie będą się rzucać ale jeśli będzie do sprzedania 400h w jednej okolicy to czemu nie. Na zachodzie ziemia jest o wiele droższa dopłaty na podobnym poziomie francja 250 euro niemcy 300 ale oni mają tez wyższe inne koszty. Oczywiście nie będzie to lawina kupców ale polski rolnik nie będzie miał wielkich szans w starciu z nimi na przetargu.

#876 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 17 październik 2010 - 13:09

Ceny ziemi Województwo warminsko-mazurskie, powiat iławski, gmina iława - Klasa ziemi IIV-VI Cena: 25tyś. złotych. za Hektar.

#877 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 17 październik 2010 - 13:33

Ceny ziemi To trzeba było brać po rozpadzie komuny kiedy ziemia nie była jeszcze tak droga , a nie w tym kraju królowało pijaństwo i nie przejmowanie się jutrem, bo przecież państwo wszystko dało . Sam żałuje ,że nie mogłem decydować w tych czasach o losie mojego gospodarstwa, może miałbym wtedy więcej ha, ale niestety moji przodkowie się tym nie przejmowali , zreszta wszystko było p........ne. A w tych czasach nie ma żądnych szans aby się rozwijać , nie wykorzystując wtey ten czas gdy ziemia była tania a za towary płacili krocie , wtedy na bykach lub świniach mógł się tak dorobić, że w jednym roku postawił chlewnię a za 2 lata już miał spłacone, szkoda że nie wykorzystali tych pokręconych czasów dzisiaj może żyło by mi się lepiej... Dzisiaj to się tylko opłaca handlować i mieć gospodarswto, ale niestety może stety bozia nie dała mi tego fachu..

#878 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 17 październik 2010 - 15:35

Ceny ziemi

Oczywiście na 5 czy 10 h nie będą się rzucać ale jeśli będzie do sprzedania 400h w jednej okolicy to czemu nie.

Wtedy może kupić... Tylko teraz polak też może kupić ale nie kupi bo go nie stać co nie oznacza że przez to pole ma leżeć ugorem... Niestety wynika, że ziemia będzie jeszcze droższa i mniej osiągalna dla polskiego rolnika ale ten okres może być tylko przejściowy zależy od popytu na ziemię... Pozdrawiam

#879 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 19:46

Ceny ziemi To chyba najgorzej jest w mojej okolicy, woj. mazowieckie ok 40km od Warszawy na zachód, ziemia w cenach od 60tys do 120 tys za hektar.
Którego rolnika na to stać? A ci co chcą sprzedać to tylko czekają wiecznie na bardzo bogatego pana który przyjedzie do nich mercedesem i przywiezie worek pieniędzy, a lokalnym rolnikom puszczają w dzierżawę na krótkie okresy, paranoja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share rolniknowyD

rolniknowyD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 07:25

Ceny ziemi U mnie w dolnosląskim od agęcji mozna kupić juz za 12tys ale pózniej trzeba jeszcze włożyć pieniędzy na odkrzaczenie i odchwaszczenie bo większość pól agęcyjnych jest strasznie zapuszczona wiem bo w zeszłym roku kupowałem i wtedy płaciłem jeszcze po 8tys.