Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#821 Share wielkopolanin77

wielkopolanin77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 maj 2010 - 15:13

Ceny ziemi Witam
Po przeczytaniu kilku stron tego forum na temat cen ziemi to mogę powiedzieć że ceny za ziemię średnią tzn. 3 - 4 klasy na zwykłym terenie użytkowaną rolniczo w województwach przedstawia się następująco :
warmińsko-mazurskie - 10 000 do 20 000

podlaskie, pomorskie, opolskie, lubelskie, świętokrzyskie, dolnośląskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie - 15 000 do 25 000

mazowieckie,kujawsko-pomorskie, łódzkie, wielkopolskie, lubuskie, zachodnio-pomorskie - 25 000 do 35 000

Głównie chodzi mi o cenę zł/ha za kawałki 20 - 50 ha. Jeśli ktoś nie zgadza się z moim zdaniem proszę o podanie przykładu i wyjaśnienie. I uważam że cena ziemi nigdy nie będzie malała a przeciwnie z roku na rok będzie coraz droższa. Średnio drożeje o 3 - 5 tyś/rok w zależności od województwa i popytu na ziemię. Czy w okolicy jest dużo dużych gospodarstw które będą podbijały cenę dla których liczy się każdy kawałek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 19:30
  •  

#822 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 04 maj 2010 - 20:18

Ceny ziemi według twoich obliczeń to trzy lata temu ziemia w wrm-maz była po1000zł ??? nie sądzę że będzie też w takim tempie rosnąć gdyż większość rolników już przejrzała na oczy i nie pcha się za wszelką cenę w kolejne hektary

#823 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 09 maj 2010 - 10:29

Ceny ziemi

Witam
Po przeczytaniu kilku stron tego forum na temat cen ziemi to mogę powiedzieć że ceny za ziemię średnią tzn. 3 - 4 klasy na zwykłym terenie użytkowaną rolniczo w województwach przedstawia się następująco :
warmińsko-mazurskie - 10 000 do 20 000

podlaskie, pomorskie, opolskie, lubelskie, świętokrzyskie, dolnośląskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie - 15 000 do 25 000

mazowieckie,kujawsko-pomorskie, łódzkie, wielkopolskie, lubuskie, zachodnio-pomorskie - 25 000 do 35 000

Głównie chodzi mi o cenę zł/ha za kawałki 20 - 50 ha. Jeśli ktoś nie zgadza się z moim zdaniem proszę o podanie przykładu i wyjaśnienie. I uważam że cena ziemi nigdy nie będzie malała a przeciwnie z roku na rok będzie coraz droższa. Średnio drożeje o 3 - 5 tyś/rok w zależności od województwa i popytu na ziemię. Czy w okolicy jest dużo dużych gospodarstw które będą podbijały cenę dla których liczy się każdy kawałek.

to zależny kolego od kogo kupujesz i w jakich ,,okolicznościach,, rok temu kopiłem ponad 2ha IVklasa za 17tys zł(od takiego drobnego alkoholiczka) a w tym roku 5ha w jednym kawałku IV klasy po 10tys zł za ha. więcej jak 10tys (średniej klasy ziemi) za ha przy dzisiejszych cenach płodówrolnych to porostu nie opłacalne

#824 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 09 maj 2010 - 14:53

Ceny ziemi obecnie można już zaobserwować spadek cen gruntów rolnych (podobnie jak budowlanych), powoli zacznie zwiększać się podaż (kulminacja nastąpi po żniwach), niestety obawiam się, iż niewielu rolników rolników będzie wtedy stać na powiększanie gospodarstw

#825 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 09 maj 2010 - 20:49

Ceny ziemi @Lukasz1987 kupiłem niecal 5ha ale lepiej po troche wyrywać w miare tanio :lol: do tego ulga w podatku dopłata obsiew rzepakowy także sie opłacało wyjdą śmieszne pieniądze :lol:
gość miał bank na gardle

#826 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 13 maj 2010 - 23:18

Ceny ziemi Ziemia przez najbliższy czas nie powinna drożeć. Niska opłacalność produkcji, komornicy pukający do drzwi powodują że coraz więcej osób oddaje/sprzedaję ziemię. W swoim regionie zauważyłem że ci co nie potrzebują pieniędzy ziemię oddają w dzierżawy. Tym co puka komornik do drzwi lub potrzebują szybko pieniędzy na inne cele sprzedają za marne pieniądze. Jedna rodzinka sprzedała ponad 4 hektary ziemi za niewiele ponad 20 tys. złotych chociaż było na nią sporo chętnych i mogli wziąć 20 tys. ale za hektar. Potrzebowali szybko pieniędzy. Ziemia jest III klasy głównie. Zdarzają się jednak że niektórzy kupują nawet i po 50 tys. za hektar ale to są wyjątki. Dopóki opłacalność będzie niska to będzie niska cena ziemi. Ale jak wrócą wysokie ceny to i wróci moda na rolnictwo. Więc jak to mówią "kryzys jest najlepszym momentem na inwestycje".

#827 Share kaniuka125

kaniuka125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 14 maj 2010 - 06:10

Ceny ziemi w tamtym roku byłem na przetargu gdzie cena doszła do 64tys za ha,dla mnie to szaleństwo,jestem z dolnośląskiego

#828 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 14 maj 2010 - 06:47

Ceny ziemi w poniedziałek wygrałem przetarg w anr na 2ha. za 21tys. klasa IV i w dodatku sąsiaduje z moją ziemią i był to już szósty przetarg a cena została przeceniona o ponad 20% .

#829 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 15 maj 2010 - 06:42

Ceny ziemi Mój kuzyn zaszalał i zakasował wszytskich w okolicy dał 60tys za ha woj. Podlaskie.

#830 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 25 maj 2010 - 18:19

Ceny ziemi to tylko pogratulować kuzynowi za udany zakup ;)
u mnie ostatnio koleś dał 30tyś za ha ale na razie spokój

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 25 maj 2010 - 19:26

Ceny ziemi Przez pola naszej wioski będzie budowana droga expresowa ,mam pytanie ile płacono Wam za ha ziemi zabranej pod drogę, autostradę?.Od czego zależała cena?

#832 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 14:14

Ceny ziemi Od wartości rynkowej gruntu. Przyjedzie rzeczoznawca, oszacuje ile ziemia jest lub będzie warta ile tyle ci zapłacą.

#833 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 czerwiec 2010 - 17:33

Ceny ziemi 60 kafli za hektar. :) Szok!

#834 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 12 czerwiec 2010 - 18:07

Ceny ziemi

Mój kuzyn zaszalał i zakasował wszytskich w okolicy dał 60tys za ha woj. Podlaskie.

To teraz tylko usiąść i płakać ,bo zyski z produkcji to może za 50 lat będą???. :)

#835 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 06:14

Ceny ziemi Z sąsiadem tak o tą ziemię walczyli że cena doszła do 60k , a właściciel tylko ręce zacierał i się śmiał.

#836 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 09:46

Ceny ziemi polecam grunty na terenach zalewowych;] bardzo tanie, często również bardzo wysokiej klasy, no i teraz istnieje prawie 100% prawdopodobieństwo, iż będzie się przelewało

#837 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 27 sierpień 2010 - 21:23

Ceny ziemi Płacąc 60tyś za ha pierwsze zyski z produkcji pszenicy zobaczymy za 88 lat na podstawie http://www.wir.org.p...lk/pszenica.htm .
Czyli kupując ziemie za takie pieniądze trzeba być albo idiotą albo milionerem.

#838 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 27 sierpień 2010 - 21:30

Ceny ziemi Albo traktować kupno ziemi jako lokatę kapitału...

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#839 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 27 sierpień 2010 - 22:14

Ceny ziemi lokatę kapitału? No chyba że pod ziemią rope ma to wtedy ok:D 60 tys... ludzie mają pusto w głowie. U mnie ceny dochodzą do 30 tys. 5 ha w kawałku większość 5 klasy poszło po 27 tys. Sam kupowałem po 6-7tys 4-5 klasa. I jeszcze przydałoby mi się jakieś 10 ha ale nie ma od kogo kupić. Jest u mnie w okolicy 4 co się na ziemię napalili. Dwóm już uszy opadły bo w tym roku gruuubo do dzierżaw dołożyli. Jest jeszcze jeden co sprzętu nabrał i musi gospodarkę powiększyć, świnie hoduje, zboża ma mało więc pewnie pan w garniturze po traktor i sprzęty przyjedzie. Można dać 20 tys za ziemię 1-2 klasy. Ale za 5 płacić 30 tys??? Kiedy to się wróci? A jeszcze jak jest kredyt i rok po rok popadnie nieurodzajny...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 sierpień 2010 - 14:41

Ceny ziemi U mnie w terenie, na południu kuj.-pom. ziemia chodzi po 50-70 tys. za ha. Rekord padł w ubiegłym roku, gość dał 85 tys. za ha.