Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#781 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 marzec 2010 - 12:51

Ceny ziemi @adamj24 dobrze gada. Przyjedz w moje strony i kup sobie ile chcesz po 10,000zl. Jest mnóstwo ,,dziadków'' ktorzy chcą sprzedac ziemie, bądz też dziadkowie już poumierali i przepisali ziemi na wnuków, którzy żyją w mieście. Wystarczy dać ogłoszenie pod sklepem i pełno chętnych na drugi dzień. Ziemie od 3a i 3b przez 4a i 4b po 5 klasy..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 11:53
  •  

#782 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 15:11

Ceny ziemi Wiesz Hubercie mnie chodziło to nawet po głowie :) sprzedać po 30 tyś to co mam i kupić 3 razy tyle właśnie na wschodzie;) tylko jakoś tak mimo młodego wieku trudno "ojcowiznę" sprzedać. Szkoda że pradziadek po powrocie za USA nie pojechał dalej na wschód :) i dochodzi jeszcze fakt że pieniędzy włożonych w infrastrukturę farmy nikt nie zapłaci bo zabudowania zwykle są w gratisie do ziemi a jak je wycenić to trochę szkoda bo z pół bańki warte. Cóż ceny ziemi są po prostu warunkowane popytem gdyby nie było chętnych (jak u Ciebie) nikt by się nie rzucał po 40k.zł czy nawet 60k.zł za ha(Co uważam już za bezsens bo to nieuzasadnione ekonomicznie)
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#783 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 marzec 2010 - 18:43

Ceny ziemi a wiec sprzedawaj ojcowizne i przyjeżdzaj w moje strony :) u mnie na wsi jest sporo gospodarstw domowych ( podworko, dom , obejscie itd ) do sprzedania :) kupisz ziemi po 10,000 Ha i bedziemy sasiadami :)
Do odważnych świat należy :)

#784 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 22 marzec 2010 - 18:58

Ceny ziemi Jak Mi znajdziesz taki plac żeby ciężarówki zmieścił i do tego około 100 ha to się zastanowię :) . Ale to co RolnikSprzedawca mówi ciężko Ojcowiznę zostawić :):)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#785 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 marzec 2010 - 18:59

Ceny ziemi a wie ktoś może ile kosztuje w świętokrzyskim hektar ziemi IV-V klasy?

#786 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 22 marzec 2010 - 19:31

Ceny ziemi Tylko taka przeprowadzka jest możliwa jak nie masz zbyt dużo zabudowań i nie masz hodowli. W innym przypadku porażka. Sam władowałem kilkaset tysięcy w rozbudowę budynków i teraz klamka zapadła, siedzę tu gdzie jestem, chociaż cena ziemii fakt poraża, ok 40 tyś. Pewnie areału już nie powiększę, ale jestem na ojcowiznie z rodziną blisko, ale nie za blisko :) i jest ok. Jest ciężej, bo trochę kilometrów zrobie by nazbierać słomy, ale coś za coś jak to mówią. Dziś bez hodowli z samej ziemi niewiele można zarobić, chyba że mówimy juz o 100ha i więcej.

#787 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 21:04

Ceny ziemi

a wiec sprzedawaj ojcowizne i przyjeżdzaj w moje strony :) u mnie na wsi jest sporo gospodarstw domowych ( podworko, dom , obejscie itd ) do sprzedania :) kupisz ziemi po 10,000 Ha i bedziemy sasiadami :)
Do odważnych świat należy :)

Jak znajdę kupca który mi da po 30 za ha i chociaż ze 250 tyś za budy i trochę za zwierzaki to zgłoszę się do Cibie żebyś mi poszukał ze 250ha i ruszam :) ale kiedy to będzie :)

edit:
My to posrani jednak jesteśmy: gromadzić ta ziemię, majątek dla przyszłych pokoleń itp.... zmiana planów jak znajdę głupiego który mi da te 2,5 mln. to zajmę się inwestowaniem pieniądza i nie będę pracował zbyt ciężko, a kolejne pokolenie niech się samo zatroszczy o siebie ;d
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#788 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 22 marzec 2010 - 23:58

Ceny ziemi

Jak Mi znajdziesz taki plac żeby ciężarówki zmieścił i do tego około 100 ha to się zastanowię

Ja jestem pierwszy w kolejce :):)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#789 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2010 - 07:31

Ceny ziemi Rozmawiałem z kolegą z Zamojszczyzny wczoraj i byłem bardzo zdumiony, jak mówił o ziemi drogie jeżeli kosztuje 20k zł, normalnie jest 10-15k. Jak dodał, że jest dużo wolnej ziemi w okolicy do kupna, to osłupiałem. U nas na Mazowszu przynajmniej tam gdzie mieszkam, jak się kupi po te 20k to jest radocha ceny po 30k nie dziwą. Na dobrą sprawę, to sprzedać u nas i kupić na wschodzie, to można z 50ha mieć 100ha. :)

EDIT: Strach pomyśleć, jak ktoś z kujaw ruszy na podbój wschodu. :)

#790 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 07:31

Ceny ziemi Hubert czy ty lekko nieprzesadzasz z tą podażą gruntów?Wiem że konkurencji w pozyskiwaniu gruntów z strony Berezowa i okolicznych wiosek to niebrakuje ale może mówisz o drugiej stronie Hajnówki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#791 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 07:44

Ceny ziemi Ja jestem w woj lubelskiego a dokładnie mieszkam w powiecie Tomaszowskim i u nas ziemia nie jest po 10 czy 20 tys tak jak to już ktoś pisał, tylko po 50 tys za ha i nie ma gdzie kupić bo kupców jest dużo a sprzedających nie ma, także nie wiem skąd macie takie bzdurne informacje?? Ja mam tylko 22ha i ja by było gdzie kupić po 10 tyś to jadę i kupuję nawet 20 ha, tylko gdzie kupić?? i po 50 tyś dać, to się mija z celem... :)
Chłop ze wsi

#792 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 09:56

Ceny ziemi ja tez mieszkam na podlasiu ale z podazą ziemi nie jest tal wesoło wszystko co lepsze schodzi na pniu ci co maja anie obrabiaja szukaja głupków co obrabiają a właściciel dopłaty bnieże lub przynjmniej połowe dopłat dlatego niekazdy sprzedaje.

#793 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2010 - 10:04

Ceny ziemi

Hubert czy ty lekko nieprzesadzasz z tą podażą gruntów?Wiem że konkurencji w pozyskiwaniu gruntów z strony Berezowa i okolicznych wiosek to niebrakuje ale może mówisz o drugiej stronie Hajnówki.

Mowie o Berezowie i okolicznych wsiach. Po żniwach 2009 80Ha ludzie mi oddali w dzierżawę z czego wziąłem 60Ha bo reszta nie odpowiadała mi-to za daleko, to niby koleś mówi jeden kawałem ma 4Ha ale co z tego jak przedzielony drogą i 2 rowami.
Każdy z tych ludzi co oddawał ziemię pytał czy nie chce kupić, dlatego wnioskuję, że 100Ha można kupić od ludzi.
Nie wiem skąd jesteś @FARMERMF, ale jeśli znasz okolice Hajnówki to wiesz, że SKR lada moment się rozpadnie i tam będzie trochę ziemi do kupienia, oraz BOS, który kupił Makówkę ma problemu finansowe i sprzedał na razie bazy w Waśkach, Makówce i Krzywiec chyba zaraz zostanie sprzedany, doszły mnie słuchy, że BOSS sprzedał by również trochę ziemi-mowa o góra 200Ha tylko, że oni wezmą 20,000zł a nie tyle co upadający rolnicy.
Napisałeś konkurencja w pozyskiwaniu gruntów? Kogo masz na myśli? Jest może jeden główny i @Hospodar, ale ten to mieszka koło Bielska Podlaskiego, wiec nie moje strony.
Kolejny przykład, wyżej wymieniony kolega mieszka ode mnie 20km i też ponoć kupuje ziemię, dlatego też twierdzę że ziemi w moich stronach nie brakuje.
Obeznanie wśród okolicznych wsi mam bardzo dobre i wiem ile realnie jest do kupienia i za jaką kwotę. Mniemam, że w ciągu 5 lat sporo rolników (starych i tych co dopiero zaczynają) zniechęci się do tej ''zabawy'' . Starzy ze względu na wiek i dlatego, że nie mają komu ziemi przepisać. Młodzi ze względu na niskie ceny zbóż i drogie nawozów i ŚOR-mogą jednak zostać zapaleńcy.
Tak czy siak kto by się zdecydował na ''wyprawę z grubszą gotówką'' w strony w których żyję obłowił by się.

#794 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 10:32

Ceny ziemi Tam 3 klase macie myslałem że hajnówka i okolice to 5 same piachy przynajmniej od strony kleszczel. Pozatym ceny zależa tez od ilosci większych gospodarstw w okolicy które chca kupic ziemie u mnie ten popyt jesy większy.

#795 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2010 - 12:08

Ceny ziemi pas ziemi Hajnówka - Berezowo Nowe i Stare , czyzyki,mochnate, zbucz, rakowicze, orla to sa ziemie klasy 3-4b mijscami nawet 2klasa... Na północ w stronę białegostoku i na południe w stronę Kleszczel zaczynają się piachy....

#796 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 23 marzec 2010 - 12:24

Ceny ziemi U nas ( lubelskie powit łukowski pogranicze gmin wojcieszków i adamów) jest kilka sporych gospodarst mlecznych ale jakos takiego szalenstwa z cenami za ziemie nie ma. Bo kazdy liczy i nie wyskakuje przed parade. Moze za wiele nie ma do sprzedania ale oststnim roku cos drgenło i pojawiło sie troche ofert ludzie szczególnie nie mieszkajacy tu na mijscu pozbywaja sie ziemi. Wiec kupuje :)

#797 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 18:09

Ceny ziemi

Mowie o Berezowie i okolicznych wsiach. Po żniwach 2009 80Ha ludzie mi oddali w dzierżawę z czego wziąłem 60Ha bo reszta nie odpowiadała mi-to za daleko, to niby koleś mówi jeden kawałem ma 4Ha ale co z tego jak przedzielony drogą i 2 rowami.
Każdy z tych ludzi co oddawał ziemię pytał czy nie chce kupić, dlatego wnioskuję, że 100Ha można kupić od ludzi.
Nie wiem skąd jesteś @FARMERMF, ale jeśli znasz okolice Hajnówki to wiesz, że SKR lada moment się rozpadnie i tam będzie trochę ziemi do kupienia, oraz BOS, który kupił Makówkę ma problemu finansowe i sprzedał na razie bazy w Waśkach, Makówce i Krzywiec chyba zaraz zostanie sprzedany, doszły mnie słuchy, że BOSS sprzedał by również trochę ziemi-mowa o góra 200Ha tylko, że oni wezmą 20,000zł a nie tyle co upadający rolnicy.
Napisałeś konkurencja w pozyskiwaniu gruntów? Kogo masz na myśli? Jest może jeden główny i @Hospodar, ale ten to mieszka koło Bielska Podlaskiego, wiec nie moje strony.
Kolejny przykład, wyżej wymieniony kolega mieszka ode mnie 20km i też ponoć kupuje ziemię, dlatego też twierdzę że ziemi w moich stronach nie brakuje.
Obeznanie wśród okolicznych wsi mam bardzo dobre i wiem ile realnie jest do kupienia i za jaką kwotę. Mniemam, że w ciągu 5 lat sporo rolników (starych i tych co dopiero zaczynają) zniechęci się do tej ''zabawy'' . Starzy ze względu na wiek i dlatego, że nie mają komu ziemi przepisać. Młodzi ze względu na niskie ceny zbóż i drogie nawozów i ŚOR-mogą jednak zostać zapaleńcy.
Tak czy siak kto by się zdecydował na ''wyprawę z grubszą gotówką'' w strony w których żyję obłowił by się.

Hubert ja bardziej sąsiad Hospodara ale twą konkurencje też znam :) Do Bosa to niema co startować bo jest konkretny kupiec na całość.Ten kolega co 20km od ciebie to sie niezle trzyma to może namieszać i to na szerokim terenie.Ja sie na hajnówke niewybieram choć kto wie :) Powodzenia.

#798 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2010 - 06:38

Ceny ziemi Heh ja w okolicy mam takich pokroju @hospodara, jak licytowali przejęty pgr to weszli na przetarg rzucili ceną o jakiej zwykli rolnicy mogli pomarzyć i po przetargu. Dużo osób pisze, o zwrocie ceny ziemi, ja osobiście uważam, że to jest "lokata" pieniędzy. Wiadomo, że cena może ulec zmianie, jednak trzeba to traktować, jako inwestycję w środki trwałe. Ziemia jest dobrem skończonym, a nieograniczoność ludzkich potrzeb jej posiadania naturalnie podwyższa cenę.

#799 Share keroms77

keroms77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:zawodowo rolnictwo: trzoda i burak cukrowy, a hobbystycznie społecznik, wiem sam się czasami z tego śmieję.

Napisany 24 marzec 2010 - 07:26

Ceny ziemi Zgadzam się z wypowiedzią powyżej, ale pod pewnymi warunkami. Cena za ha musi byc w granicach rozsądku, trzeba tą ziemię kupić za swoje pieniądze, a nie za kredyt ( kiedy się zwróci, a spłacanie kredytu tylko z zakupionej ziemi mało realne, co na niej siać?) i ostatni warunek to ten, że nie ma innej alternatywy by ulokować pieniądze, innej która przynosiłaby większe zyski. Jeśli te warunki byłyby spełnione to chętnie sam bym coś kupił :) , ale jak to w życiu, jak spełniasz jeden, to często nie inny :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#800 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2010 - 16:46

Ceny ziemi @Farmer o Hospodara Ci chodzi ?? tzn o Pana L.