Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#761 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 22:53

Ceny ziemi Ja pisałem o zwykłym polu, tylko dodatkowe problemy z tej Natury są. A z tymi ptaszkami to też różnie bywa, łąki trzeba później kosić, a jak wiadomo za późno też nie dobrze i u mnie w wiosce wszyscy za pola i łąki biorą normalne dopłaty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 02:54
  •  

#762 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 07:29

Ceny ziemi

mi chodziło o dopłaty na łace do ptaszków itd :( z RS I piszemy o łace a nie działce budowlanej.

dopłaty do ptaszków na natura 2000 to 1370zł a do ptaszków na zwykłej łące 1200zł więc nie taka znowu duża różnica, ale jest gorszy problem, a mianowicie na takiej łące absolutnie nikt nie wyda pozwolenia na wycinkę drzew czy krzaków na rowie, melioracji nikt nie zrobi, a bobry mogą chodzić jak święte krowy, ale i to nie jest wcale takie najgorsze, bo większość rolników u nas ( duża lesistość) ma przy działce rolnej, łące czy w ogóle ma lasy, niektórzy przed laty nakupili dużo ha lasów, a teraz jak weszła natura 2000 można sobie tylko pochodzić i pooddychać w swoim lesie, wyłomy leżą gniją i ruszać tego nie wolno!!!

#763 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 08:43

Ceny ziemi Co do ziemi pod autostrade nie nastawial bym sie na jakieś szczególne zyski. Po pierwsze jak to w naszym kraju nie wiadomo kiedy będzie zwłaszcza odcinek z wawy do terespola po drugie nie wiadomo gdzie będzie. Wiec jesli kupisz ziemie jeśli ogólne ceny wzrosną zyskasz. Z tym że wykup bedzie poprzedzony wyceną danej działki. Te 2 tys to jest jednostkowy przypadek słyszałem jak ludziom za kilku letnie domy po 400 płacili ze nawet na odbudowanie podobnego nie starczało.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#764 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 20 marzec 2010 - 10:19

Ceny ziemi Co do tej autostrady do terespola to dotarłem do mapki gdzie sa 3 warianty i w tych wariantach sa jescze po 2 lub 3 podwarianty :( takze to wszytko na wodzie pisane. U mnie nie ma natury 2000 wiec szczegółow nie znam :(

#765 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 20 marzec 2010 - 11:50

Ceny ziemi przez moje pole ma tez przebiegac droga ekspresowa niby budowa miala sie rozpoczac w 2011 r czyli juz powinny byc przygotowania a tu jest wielki H.j ze tak powiem wiec nie ma sie co podniecac tak tymi autostradami i innego rodzaju drogami a co do ceny to tez kokosow z tego nie bedzie jesli bedziesz sie opierac to przymusowo cie wywlaszcza masz co prawda mozliwosc odwolana ale to tylko okolo 6 miesiecy dodatkowego czasu polecam lekture-
Ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomosciami(DzU z 2004 r. Nr.281,poz.2782 ze zm.) to sie tyczy wywlaszczenia
A jesli chodzi o odszkodowanie za miedzy innymi utracone dochody niemoznosc uzytkowania gruntu w celach rolniczych (lub w okreslony sposob -jak tam kto woli)itp to reguluje to Ustawa z kwietnia 2003 r. O szczegołowych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie drog publicznych

#766 Share Adrian1985

Adrian1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 18:47

Ceny ziemi Właśnie kupiłem 6 Ha w jednym kawałku za 55,000zł. Na kredyt

#767 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 19:35

Ceny ziemi Kurcze chciałbym żeby u nas ziemia była po te 10-15 tys :( Ale jak tylko coś sie pojawi to zaraz przyjeżdża gostek i po 20 daje bez problemu :( :(

#768 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 20:30

Ceny ziemi A u mnie w okolicy nikt nie sprzedaje i cena też jest kolosalna :(
Chłop ze wsi

#769 Share Bee

Bee

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 20 marzec 2010 - 22:54

Ceny ziemi Adrian to taniutko kupiles, jakie klasy? Bardzo dobra inwestycja

#770 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 06:11

Ceny ziemi Na zakup ziemi są jakies kredyty jak to wyglada z oprocentowaniem. Chciał bym wiedziec jak by nieoczekiwanie jakas atrakcja się trafiła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share bratgarka

bratgarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 08:32

Ceny ziemi HM Jest lina kredytowa na zakup ziemi oprocentowanie 2 %. Resztę dopłaca państwo. Mają to tylko niektóre banki napewno BGŻ. Procedura załatwiania nie jest uproszczona :( trzeba się nabiegać bines plany itd ale warto

#772 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 09:34

Ceny ziemi W bankach spóldzielczych też mozna mieć kredyt 2%, tylko biznes plan zrobinego przez doradcę.

#773 Share Walet

Walet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 10:21

Ceny ziemi biznes plan nie musi być robiony przez doradcę. sam piszę i nie ma problemu.

#774 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 11:13

Ceny ziemi U nas KZ dostępny tylko w BGŻ, BS już nie prowadzi. Ostatnio sam robiłem biznesplan, ale to pierwszy i ostatni raz. Lepiej odżałować parę stówek niż babrać się w te wyliczenia.
Everything is dust in the wind

#775 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 14:16

Ceny ziemi

biznes plan nie musi być robiony przez doradcę. sam piszę i nie ma problemu.

ja brałem w zeszłym roku kredyt na kupno ziemi i choc jestem udziałowcem banku i mam papiery doradcy rolnego odpozyskiwania funduszy unijnych to na biznezplanie musiała byc pieczątka z ODR, u doradcy za taki wniosek zapłaciłem 200zł. Może w twoim banku nie ma tego ale w moim jest.

#776 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 21 marzec 2010 - 14:28

Ceny ziemi To widzi misie banku. Od kilku lat biznesplany do kredytów preferencyjnych mozna robic samemu. JA jestem w trakcie załtwiania tzn czekam na decyzje arimr. Ogólnie BS nie sa zbyt chetne do udzielania tego typu kredytów bo to duzo papierów i niski zysk dla banku. Dla mnie zrobili wyjatek jako dla stałego klienta i ze znam prezesa i jego córke a juz ponad rok nie udziliali zadnego kredytu na zimie :(

Co do biznesplanu zapłaciłęm 500zł ale nic mnie nie obchodziło. a opłata w ODR wyglada tak 200zł do 20tys + 0,8% od kwoty ponad 20tys.

#777 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 21 marzec 2010 - 15:21

Ceny ziemi W końcówce zeszłego roku kupiłem 37ha po 9,1tys. Odwiedziłem BS, pani od razu powiedziała że skredytują i żeby robić biznesplan, wszystko trwało chyba tydzień. Przed świętami podpisałem umowę z bankiem a zaraz po akt notarialny
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#778 Share Walet

Walet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 21:16

Ceny ziemi wszystko zależy od dobrej woli banku, podejścia do klienta. teraz piszę wniosek i biznes plan na kolejny kredyt i też bez udziału ODR czy innych instytucji.

#779 Share Piotrekkk

Piotrekkk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 23:23

Ceny ziemi Wy to macie dobrze. U mnie za 1ha trzeba wyłożyć minimum 40 tyś i chętnych pełno. poprostu masakra

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 22 marzec 2010 - 08:44

Ceny ziemi A Tobie kto broni się przeprowadzić. Jak u Ciebie ziemia droga to sprzedaj gospodarkę po 40 za ha i kupisz sobie 4 razy tyle w miejscach gdzie ziemia jest po 10 za ha. Bez większego wysiłku powiększysz gospodarkę czterokrotnie, OKAZJA nie wiem nad czym się tu zastanawiać. Jest jeszcze w kraju kilka miejsc gdzie ziemię można kupić w cenie do 10 tys za ha, ale tam też zasoby agencji kurczą się w szybkim tempie i cena sukcesywnie idzie w górę. W mojej okolicy agencja wyprzedaje już tylko resztówki głównie małe działeczki, wszystko powyżej 5 ha już poszło zostały tylko grunty w dzierżawie. Dziwię się tym co tylko narzekają na ceny ziemi, że cena blokuje ich rozwój, że jest dwóch we wsie co każdy kawałek i za każdą cenę kupują, że miastowi wykupują pod działki budowlane i takie tam pierdoły. Jak ktoś chce się rozwijać i umie liczyć to wie czy go stać na ha za 50 tyś czy nie. Jedni wolą lokować gotówkę na lokatach inni lokują w ziemię a jeszcze inni biorą kredyty i kupują ziemię bo to im się opłaca.