Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#721 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 luty 2010 - 12:35

Ceny ziemi U mnie to by może więcej sprzedawało tylko ze dają w dzierżawe ludzie sieja a własciciele dopłaty biorą. Ale w tym roku troche sie pobuntowali i połowe dopłat chcą. Jednak z kupnem gdzies blisko w dobrej cenie jest problem dodam że u mnie większośc to V klasa więc IV jest powiedzmy rarytasem. Za V chca około 7 tys. Jak patrzę na ceny w innych rejonach to chyba bym nigdy tyle nie dal po 30 tys za h, cena zboza w całej polsce jednakowa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 07:03
  •  

#722 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 26 luty 2010 - 14:12

Ceny ziemi z tymi dierżawami i dopłatami jako czyns to jest wszedzie ta patologia ;)

#723 Share thomek

thomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 26 luty 2010 - 15:55

Ceny ziemi

ostatnio 10ha w jednym kawałku IVa i IVb po 17,5tys zl/ha oczywiście woj. łódzkie powiat brzeziny ;)

ja też mieszkam w powiecie brzeziny gmina rogów

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#724 Share tourner

tourner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 luty 2010 - 23:05

Ceny ziemi witam
posiadam pole z pokladami żwiru nie mam żadnych badan geologicznch itp. pobliska żwirownia wykupiła juz kilka działek wokól mojej i zrobiła odwierty. W tej chili jest na etapie załatwiania koncesji na otwarcie zwirowni. Jest zainteresowana wykupem mojej działki. ile moge wziąśc za 1,75h ??? działka jest zalesiona juz ok. 25 lat

#725 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 27 luty 2010 - 09:29

Ceny ziemi Zależy jaki masz pokład żwiru i jaką frakcję.

#726 Share Bee

Bee

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 23:02

Ceny ziemi U mnie w okolicy (Kujawsko-pomorskie) ceny w granicach 30-35 tys. Jest drogo, ale mysle, ze nie ma sie co juz ogladac, bo ziemia w nastepnych latach bedzie tylko drozsza i czym predzej sie kupi tym lepiej.
Mam okazje dokupic kilkanascie ha oddalone 5-6 km od gospodarstwa. Jak myslicie daleko, czy spoko dystansik?

#727 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 marzec 2010 - 23:06

Ceny ziemi 5-6 to spoko. zależy jakie drogi, ale jak masz dobrą klasę i niesą jakieś małe kawałki to dobra inwestycja na moje. Tylko kiedy Ci się zwróci ta kasa? U mnie w Wielkopolsce podobne ceny ale tu głównie 3-4kl po tej cenie z przewagą 4.

#728 Share pandanger

pandanger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 07:25

Ceny ziemi 35tys za hektar - w życiu bym nie dał! Co to za inwestycja, z której pierwszą złotówkę do kieszeni włożysz po kilkunastu latach - przy dobrych wiatrach! W zeszłym roku kupiłem kilka ha po 18tys/ha klasa II i III (dobrze, że się inni nie dowiedzieli bo by mnie podbili :) )
Everything is dust in the wind

#729 Share Bee

Bee

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 10:45

Ceny ziemi III i troche IV. Wszystko w jednym ładnym kawałku, drogi mam asfaltowe prawie do samego pola.
@pandanger widzisz niby te 35 tys to strasznie drogo, ale cena na pewno nie spadnie, a mysle, ze wrecz systematycznie bedzie sie piela w gore.
Koledzy podaja w postach ceny za ha 8-10 tys zl. Ja bym bral tylko ile bym byl wstanie za taka cene i naprawde zazdroszcze wam, ze macie takie mozliwosci. Trzeba sie rozwijac, a najbardziej wyrazistym tego sposobem jest zwiekszanie arealu. Rolnicy maja monopol na produkcje zywnosci i w tym drzemie nasza sila. Nalezy sie tylko nauczyc jak ja wykorzystywac. My sie nie musimy martwic o to czy bedziemy mieli co jesc, poradzimy sobie.

#730 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 12:28

Ceny ziemi cena nie spadnie dopóki jest tak duży popyt, czyli do czasu aż skończy się tanie kredytowanie (prawdopodobnie 2013 rok), pytanie brzmi jak długo utrzyma się obecny poziom zróżnicowania średnich cen gruntów (od 9 do 27 tys. zł), proponuję także zauważyć jaki procent wydatków każdego gospodarstwa domowego stanowią wydatki na żywność (również na wsi), jakiekolwiek długookresowe zmniejszenie poziomu przychodów oznacza klęskę podmiotów, które nie utrzymają płynności finansowej, w sezonie zapowiada kolejny ciężki okres dla producentów zbóż i jeszcze gorszy dla producentów trzody chlewnej, zatem z ekonomicznego punktu widzenia należy dążyć do minimalizacji kosztów oraz dywersyfikacji źródeł przychodów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share Donato

Donato

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 15:53

Ceny ziemi Ja popieram opinie kolegi wyzej. Trzeba miec nieówno pod sufitem zeby pakowac tyle kasy po to by dodac sobie roboty i poza praca swiata nie widziec, a pierwsze zyski zobaczyc prawdopodobnie na strosc (przy załozeniu ze jestes młodym rolnikiem). Swoją drogą to wszystko przez takich (bez urazy) napalonych na ziemię rolników jak Ty, poniewaz gdyby wszyscy logicznie mysleli przez pryzmat spokojnego i dostatniego zycia do tego jeszcze uzasadnionego ekonomicznie nie mielibysmy takiego cyrku na ziemie jak jest teraz. Nie wspomne o mizernej sytuacji na rynku płodów rolnych i coraz bardziej zmniejszającej sie opłacalności. Inwestycja w ziemie przy takiej cenie to w tym momencie naprawde strzał w dziesiatkę. Chybaze ma sie miliony na koncie....

#732 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 18 marzec 2010 - 18:02

Ceny ziemi U mnie w okolicy pewien duży rolnik wystawił do sprzedania 4ha w jednym kawałku za 160tyś zł, no i od lata niema żadnego chętnego :)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#733 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 18:21

Ceny ziemi jak juz kiedys pisałem ceny ziemi rózne a ceny zbóz takie same. Ja kupuje jak jest okazja niewiele więcej niz 8 czy 9 ty za 4 klase która u mnie jest rarytasem.

#734 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 18:49

Ceny ziemi U nas w woj Lubelskim był tydzień temu przetarg na pole, było około 36 ha, ANR sprzedawała to pole, było podzielone na 12 ha, czyli było 3 działki, i tak się o to pole bili że po 50 tyś za 1 ha muszą wyłożyć, także ja podziękował za 12 ha dać 600 tyś :) Trzeba mieć nieźle nasrane w głowie :)

I jeden facet powiedział, to sobie teraz sami założyli sznurek na szyje...
Chłop ze wsi

#735 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 19:25

Ceny ziemi Tak to jest jak sie wpadnie w trans licytowania :) wtedy sie nie mysli ze to trzeba zapłącic :) JA tez teraz kup[ił 7,5 ha w 3 kawałkach po 8tys głownie IVb. A po 10tys podzikowałem włascicielce choc tyz było jescze 2ha. Moze zejdzie z ceny bo watpie zeby to ktos za tyle u nas kupił :)A jak zejdze do 8tys to kupie :(

#736 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 20:03

Ceny ziemi kuj-pom hektar łąki 25 tyś zł. :)

@biały gdyby u mnie tak było jak u Ciebie to bym się nie zastanawiał... :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#737 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 18 marzec 2010 - 20:32

Ceny ziemi @Pioter a te łąki to są na dobrej ziemi?? dogodne kawałki z dobrym dojazdem?

#738 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 20:36

Ceny ziemi bialy2005
Jednak masz rację, nie kupuj za te pieniądze pola (10 tys/ ha). Lepiej poczekaj, aż gościu zejdzie z ceny. Ty dasz 10, następny 15, a kolejny już 20 i tak będzie się nakręcać spirala. U nas jest kilku, którzy windują ceny i przez to nikt nie sprzeda pola za mniej niż 25 tys zł/ ha.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#739 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 20:39

Ceny ziemi włąsnie o tej spirali juz kiedys pisałem dlatego sie nie wyrywam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share rafalm1978

rafalm1978

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Elektronika,Rolnictwo

Napisany 18 marzec 2010 - 21:00

Ceny ziemi W mojej okolicy cena dochodziła do 60 tys za ha.
Chciałem kupić w mojej miejscowości działkę 2ha , zadzwoniłem cena 100 tyśDodany obrazek ,
poszedlem do banku z ciekawości zapytać się o cenę ziemi którą kredytują to średnio ponad 40 tyś za ha Dodany obrazek .