Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
StasiekS    73

Ziemia przez najbliższy czas nie powinna drożeć. Niska opłacalność produkcji, komornicy pukający do drzwi powodują że coraz więcej osób oddaje/sprzedaję ziemię. W swoim regionie zauważyłem że ci co nie potrzebują pieniędzy ziemię oddają w dzierżawy. Tym co puka komornik do drzwi lub potrzebują szybko pieniędzy na inne cele sprzedają za marne pieniądze. Jedna rodzinka sprzedała ponad 4 hektary ziemi za niewiele ponad 20 tys. złotych chociaż było na nią sporo chętnych i mogli wziąć 20 tys. ale za hektar. Potrzebowali szybko pieniędzy. Ziemia jest III klasy głównie. Zdarzają się jednak że niektórzy kupują nawet i po 50 tys. za hektar ale to są wyjątki. Dopóki opłacalność będzie niska to będzie niska cena ziemi. Ale jak wrócą wysokie ceny to i wróci moda na rolnictwo. Więc jak to mówią "kryzys jest najlepszym momentem na inwestycje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaniuka125    0

w tamtym roku byłem na przetargu gdzie cena doszła do 64tys za ha,dla mnie to szaleństwo,jestem z dolnośląskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

w poniedziałek wygrałem przetarg w anr na 2ha. za 21tys. klasa IV i w dodatku sąsiaduje z moją ziemią i był to już szósty przetarg a cena została przeceniona o ponad 20% .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Mój kuzyn zaszalał i zakasował wszytskich w okolicy dał 60tys za ha woj. Podlaskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

to tylko pogratulować kuzynowi za udany zakup ;)

u mnie ostatnio koleś dał 30tyś za ha ale na razie spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hermes    1

Przez pola naszej wioski będzie budowana droga expresowa ,mam pytanie ile płacono Wam za ha ziemi zabranej pod drogę, autostradę?.Od czego zależała cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Od wartości rynkowej gruntu. Przyjedzie rzeczoznawca, oszacuje ile ziemia jest lub będzie warta ile tyle ci zapłacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

60 kafli za hektar. :) Szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1272

Mój kuzyn zaszalał i zakasował wszytskich w okolicy dał 60tys za ha woj. Podlaskie.

To teraz tylko usiąść i płakać ,bo zyski z produkcji to może za 50 lat będą???. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Z sąsiadem tak o tą ziemię walczyli że cena doszła do 60k , a właściciel tylko ręce zacierał i się śmiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

polecam grunty na terenach zalewowych;] bardzo tanie, często również bardzo wysokiej klasy, no i teraz istnieje prawie 100% prawdopodobieństwo, iż będzie się przelewało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Albo traktować kupno ziemi jako lokatę kapitału...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

lokatę kapitału? No chyba że pod ziemią rope ma to wtedy ok:D 60 tys... ludzie mają pusto w głowie. U mnie ceny dochodzą do 30 tys. 5 ha w kawałku większość 5 klasy poszło po 27 tys. Sam kupowałem po 6-7tys 4-5 klasa. I jeszcze przydałoby mi się jakieś 10 ha ale nie ma od kogo kupić. Jest u mnie w okolicy 4 co się na ziemię napalili. Dwóm już uszy opadły bo w tym roku gruuubo do dzierżaw dołożyli. Jest jeszcze jeden co sprzętu nabrał i musi gospodarkę powiększyć, świnie hoduje, zboża ma mało więc pewnie pan w garniturze po traktor i sprzęty przyjedzie. Można dać 20 tys za ziemię 1-2 klasy. Ale za 5 płacić 30 tys??? Kiedy to się wróci? A jeszcze jak jest kredyt i rok po rok popadnie nieurodzajny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

U mnie w terenie, na południu kuj.-pom. ziemia chodzi po 50-70 tys. za ha. Rekord padł w ubiegłym roku, gość dał 85 tys. za ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

U mnie w terenie, na południu kuj.-pom. ziemia chodzi po 50-70 tys. za ha. Rekord padł w ubiegłym roku, gość dał 85 tys. za ha.

powiedz dokładniej miejscowość ... daleko od Żnina ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Urodziłem się w Gniewkowie;p a tak poza tym jak już mowa o woj. kujawsko-pomorskim to w powiecie lipnowskim średnia cena to 30-40 tys za ha. 3 lata temu jeden z większych gospodarzy dal za 3 ha 180tys ale tylko dlatego że wykupił już wszystkie pola w kolo a to akurat wchodziło mu w jego ziemię. Jeden sąsiad chce co prawda po 60 tys za ha(ma 2 ha) ale chętnych jak na razie brak;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

cena gruntów jest determinowana głównie poziomem dochodów z nich osiąganych, stąd grunt orny wykorzystywany do uprawy warzyw może być warty 85 czy nawet 100 tys zł, natomiast za teren zalewowy nikt nie zapłaci nawet 10 tys zł, jeśli prawdopodobieństwo utraty upraw będzie wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Za 10 czy 9 tys to ja w podlaskim kupuje od 4a do góra 5. Za teren zalewowy ani grosza bym nie dal po co się męczyć miałem cos takiego do kupienia ale zrezygnowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tania u was ta ziemia. u Mnie południowa wielkopolska za 3 klasę trzeba dać od 30 do 50 tyś zł za 4 klasę to do 30 tyś, a za 5 i 6 klasę to ostatnio dałem po 20 tyś. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

cena gruntów jest determinowana głównie poziomem dochodów z nich osiąganych, stąd grunt orny wykorzystywany do uprawy warzyw może być warty 85 czy nawet 100 tys zł, natomiast za teren zalewowy nikt nie zapłaci nawet 10 tys zł, jeśli prawdopodobieństwo utraty upraw będzie wysokie

Nie zgodzę sie z tym ponieważ w mojej miejscowości uprawia sie w 80% tytoń a dochody z niego są dość wysokie a za ha płaci sie 17-24tyś klasy IIIa IIIb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

moja wypowiedź oczywiście była znakomitym uproszczeniem, na cenę gruntów wpływa cały szereg czynników i nie można wyznaczyć prostego algorytmu, ale weź pod uwagę czy we wskazanej lokalizacji grunty są tańsze czy droższe niż w regionie, jakie jest ich rozdrobnienie, jaki jest popyt i podaż na grunty, jakie są bariery wejścia w uprawę tytoniu (czy jest to pewna produkcja gwarantująca osiąganie nadwyżki w długim okresie), poziom bezrobocia, infrastrukturę i wiele wiele innych, ale jestem przekonany, iż odchylenie ceny można łatwo uzasadnić tylko nie wiem czy jest ona zaniżona czy zawyżona według Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

witam U mnie (lubelskie, powiat chełmski gmina Dubienka) za 1 ha ziemi krzyczą nawet 10 tys zł a klasa 5 albo i 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj