Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmermf    80

Ojdana chodzi mi o Jurka J.A hospodar to ze swoim niech zrobi pożądek a pod Hajnówke to raczej nie wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

To może pan Andrzej z Łap wejdzie jak nie hospodar.

Ostatnio 8km ode mnie poszło 11ha w jednym kawałku po 30tys, chętnych zbyt wielu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Tak ten pan Andrzej już wchodzi na ten teren :) A jak ja k.... taki mały mam znimi konkórować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

On kiedyś też był mały, jak zaczynał 20lat temu to 10ha nie miał a obecnie ponad 1k. Wiem że tera kupił Fendta coś pod 300KM i nowe BMW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

to jak ma ponad 1000 ha do na siebie nie kupi :) tylko na kogoś z rodziny


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Czyżby mowa o panu Andrzeju G.? u nie cenią ostatnio sobie po 25tys/ha chętnych nie ma, bo przeważnie za mniejsza cenę ziemia idzie.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@farmermf

Ten kolega co 20km od ciebie to sie niezle trzyma to może namieszać i to na szerokim terenie
Jurek mieszka 8km ode mnie :) więc prawie sąsiad ,,polowy''

 

A Pan Andrzej B. o którym mowa wcale nie ma 1000Ha :) 660Ha ma. Planował kupić Makówkę w całości ale się nie dogadał. I on nie wchodzi na nasze tereny tylko już wszedł i się nieźle urządził :) i proszę nie wciskać kitu bo ''co tydz z ojcem na flasze'' do jego jeździmy :) że tak powiem przyjaciel ojca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

ja ostatnio kupiłem ziemie po 16tyś

i chętnych nie było bo liczyła sie gotówka już klasa IIIa IIIb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Dużo kupiłeś?

Hubert to coś zostajesz z tyłu w powierzchni :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

@farmermf Jurek mieszka 8km ode mnie :) więc prawie sąsiad ,,polowy''

 

A Pan Andrzej B. o którym mowa wcale nie ma 1000Ha :) 660Ha ma. Planował kupić Makówkę w całości ale się nie dogadał. I on nie wchodzi na nasze tereny tylko już wszedł i się nieźle urządził :) i proszę nie wciskać kitu bo co tydz z ojcem na flasze do jego jeździmy :) że tak powiem przyjaciel ojca

 

Jak jesteś tak dobrze zorientowany to powiedz ile ma obecnie samochodów? U mnie na jesieni jeden koleś w wiosce wyskoczył z ceną 100tys/ha i oczywiście w pierwszej kolejności poszedł do największego gospodarza, a ten mu odpowiedział że po tyle to on mu całe swoje gospodarstwo może sprzedać :) , potem spuścił do 50tys ale chętnego do tej pory nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Samochodów? co za głupie pytanie....

Sam jeździ Jeepem koloru bordowego tyle Ci powiem.

Może mam wymienić park maszynowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dużo kupiłeś?

Hubert to coś zostajesz z tyłu w powierzchni :)

Łukasz ja jestem za powiększaniem areału ale ojciec zawsze powtarza.

''Co za dużo to niezdrowo, lepiej synu mieć mniej, ale dopilnować tego aby funkcjonowało jak należy''

 

Ten czarny szwab to ma tylko na wyjazdy prywatne, w pracy Jeep, ale skonczmy te głupie ciągniecie tematu, bo dojdziemy do podawania naprawde bardzo osobistych danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

Jak jesteś tak dobrze zorientowany to powiedz ile ma obecnie samochodów? U mnie na jesieni jeden koleś w wiosce wyskoczył z ceną 100tys/ha i oczywiście w pierwszej kolejności poszedł do największego gospodarza, a ten mu odpowiedział że po tyle to on mu całe swoje gospodarstwo może sprzedać :) , potem spuścił do 50tys ale chętnego do tej pory nie ma.

 

Ale po co ma pisać ile ma samochodów coś ci się pomyliło ? Może jeszcze ma napisać gdzie trzyma kasę. Jaki ma rozmiar członka i sto innych pytań wyluzuj kolego i weź się do pracy a może za parę lat ktoś będzie pytało twoje samochody . A tam kolega wcześniej się podniecił że ponoć ma BMW BMM to u nas na osiedlu każdy szczyl ma. A nowe kupisz już od 100 tys pln. Więc raczej też to nikomu nie imponuje miłego dnia i zmiany podejścia do majątków sąsiadów mogę życzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Hubert ja mam takie podejście, jak Ty, zaś ojczulek jak Twój padre. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@farmermf Jurek mieszka 8km ode mnie :) więc prawie sąsiad ,,polowy''

 

A Pan Andrzej B. o którym mowa wcale nie ma 1000Ha :) 660Ha ma. Planował kupić Makówkę w całości ale się nie dogadał. I on nie wchodzi na nasze tereny tylko już wszedł i się nieźle urządził :) i proszę nie wciskać kitu bo ''co tydz z ojcem na flasze'' do jego jeździmy :) że tak powiem przyjaciel ojca

Flaszke można pić ale te hektary po 8-10 tyś to wykupi naookoło nawet niebędziesz wiedział kiedy :) Ale koniec tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

widze ze wiekszosc rodziców ma podobne zdanie :) Moja matka tez to samo ( myslałem ze tylko matki tak maja :) a jednak ojcowie podobnie )


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik099    0

@HubertOjdana mógłbyś mi powiedzieć czy jest możliwość kupna tam u ciebie ziemi lub całego gospodarstwa tak po 10 tyś. za ha. Interesowało by mnie tak około 80 - 100ha. Jeśli tak to w jakiej miejscowości. A może jakiś inny użytkownik AF mógłby mi doradzić kupno jakiejś ziemi lub całego gospodarstwa tak po 10 tyś/ha. Jeśli to możliwe prosił bym o kontakt np na adres wiesiek.zaq@wp.pl Za wszelką pomoc wielkie dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rolnik099@ przyjdz w ,,moj'' teren i zrob rozeznanie... Myśle, że 100Ha mogłbyś kupić lekką ręką, wszystko w promieniu 10km. Ale czy za 10,000? Piszac wczesniej o tej kwocie moze sie troche przejechalem ze wszystko tyle bedzie kosztowac...ostatnio był koleś u nas i chciał sprzedac 20Ha po 15,000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po przeczytaniu kilku stron tego forum na temat cen ziemi to mogę powiedzieć że ceny za ziemię średnią tzn. 3 - 4 klasy na zwykłym terenie użytkowaną rolniczo w województwach przedstawia się następująco :

warmińsko-mazurskie - 10 000 do 20 000

 

podlaskie, pomorskie, opolskie, lubelskie, świętokrzyskie, dolnośląskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie - 15 000 do 25 000

 

mazowieckie,kujawsko-pomorskie, łódzkie, wielkopolskie, lubuskie, zachodnio-pomorskie - 25 000 do 35 000

 

Głównie chodzi mi o cenę zł/ha za kawałki 20 - 50 ha. Jeśli ktoś nie zgadza się z moim zdaniem proszę o podanie przykładu i wyjaśnienie. I uważam że cena ziemi nigdy nie będzie malała a przeciwnie z roku na rok będzie coraz droższa. Średnio drożeje o 3 - 5 tyś/rok w zależności od województwa i popytu na ziemię. Czy w okolicy jest dużo dużych gospodarstw które będą podbijały cenę dla których liczy się każdy kawałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

według twoich obliczeń to trzy lata temu ziemia w wrm-maz była po1000zł ??? nie sądzę że będzie też w takim tempie rosnąć gdyż większość rolników już przejrzała na oczy i nie pcha się za wszelką cenę w kolejne hektary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

Witam

Po przeczytaniu kilku stron tego forum na temat cen ziemi to mogę powiedzieć że ceny za ziemię średnią tzn. 3 - 4 klasy na zwykłym terenie użytkowaną rolniczo w województwach przedstawia się następująco :

warmińsko-mazurskie - 10 000 do 20 000

 

podlaskie, pomorskie, opolskie, lubelskie, świętokrzyskie, dolnośląskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie - 15 000 do 25 000

 

mazowieckie,kujawsko-pomorskie, łódzkie, wielkopolskie, lubuskie, zachodnio-pomorskie - 25 000 do 35 000

 

Głównie chodzi mi o cenę zł/ha za kawałki 20 - 50 ha. Jeśli ktoś nie zgadza się z moim zdaniem proszę o podanie przykładu i wyjaśnienie. I uważam że cena ziemi nigdy nie będzie malała a przeciwnie z roku na rok będzie coraz droższa. Średnio drożeje o 3 - 5 tyś/rok w zależności od województwa i popytu na ziemię. Czy w okolicy jest dużo dużych gospodarstw które będą podbijały cenę dla których liczy się każdy kawałek.

to zależny kolego od kogo kupujesz i w jakich ,,okolicznościach,, rok temu kopiłem ponad 2ha IVklasa za 17tys zł(od takiego drobnego alkoholiczka) a w tym roku 5ha w jednym kawałku IV klasy po 10tys zł za ha. więcej jak 10tys (średniej klasy ziemi) za ha przy dzisiejszych cenach płodówrolnych to porostu nie opłacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

obecnie można już zaobserwować spadek cen gruntów rolnych (podobnie jak budowlanych), powoli zacznie zwiększać się podaż (kulminacja nastąpi po żniwach), niestety obawiam się, iż niewielu rolników rolników będzie wtedy stać na powiększanie gospodarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

@Lukasz1987 kupiłem niecal 5ha ale lepiej po troche wyrywać w miare tanio :lol: do tego ulga w podatku dopłata obsiew rzepakowy także sie opłacało wyjdą śmieszne pieniądze :lol:

gość miał bank na gardle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj