Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#621 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 17 maj 2009 - 18:11

Ceny ziemi Po sąsiedzku mam RSP Lubiń mają 1400 ha z kawałkiem. Chcą sie sprzedać, jest ogłoszony drugi przetarg, cena wywoławcza 120mln złotych. Razem z krowami i maszynami. Zainteresowany ktoś??? http://www.rsplubin.com.pl/
A ta najdroższa ziemia w kraju to była działka 8 ha ogrodzona ze studnią głębinową i posadzony sad jabłoniowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 21:21
  •  

#622 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 17 maj 2009 - 18:35

Ceny ziemi Ja również mam nadzieje że po skończonych dopłatach cena ziemi spadnie do 10 tyś za ha III klasy ;) Choć w to wątpie że zaraz po odejściu od dopłat, u nas ludzie po kupili maszyn troche, nawet nowych, ale to przważnie kosiarki rotacyjne, bo są trzy nowe, dwa agregaty doszły, i jeden nowy ciągnik, ale to inna historia, więc jego nie liczę :D

#623 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 17 maj 2009 - 18:39

Ceny ziemi U nas nawet nie ma III klasy to nie może byc nawet po 10tys za ha ;)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#624 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 maj 2009 - 19:22

Ceny ziemi dopłaty do produkcji a nie ha uzdrowiły by sytuację i zmniejszyły liczbę rolników z Warszawy i rolników alkoholików. Już dziś coraz głośniej się mówi o zniesieniu dopłat ONW. W mojej okolicy ziemia chodzi w cenie od 6,5 do 13 tysięcy. ja kupuje IV za 6,5- 7,5, a III max 9- 10 tys zł wyższej ceny nie zniósłbym psychicznie ale też zimna kalkulacja na to nie pozwala aczkolwiek i po 20 niektórzy krzyczą. Rozwój ale nie za wszelką cenę. Pozdrawiam Sokol

#625 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 maj 2009 - 19:35

Ceny ziemi Zgadzam się z kolegą wyżej, u nas był taki przypadek że gość wygrał przetarg na dzierżawę 22ha gminnej ziemi, pole było w dobrej kulturze, przystąpił do przetargu tylko dla dopłat, nic nie robił tylko wiosna przejechał talerzówką. Ziemia powinna mieć taką wartość jak to co może urodzić. U nas ceny od 15 za małe kawałki słabej klasy do 25 za lepsze. Cenę windują obszarnicy którzy kupują kawałki powyżej 10ha oddalone nawet o 50km od domu, jak taki złapie gdzieś zaczepienie to chciał by wszystko wykupić;)

#626 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 17 maj 2009 - 21:54

Ceny ziemi Właśnie u nas też jest taki gospodarz co kupuje wszystko w promieniu 10 km od domu. Nawet jeśli działka ma pół hektara. Czasami nawet mu się zdarzy ze zapomina o jakimś małym kawałku pola i zostaje nieużytek albo zapomni opryskac a potem ma las na polu ;)

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#627 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 17 maj 2009 - 22:32

Ceny ziemi korekta cen gruntów nastąpi już w 2010 roku, nie będzie preferencyjnych kredytów a te komercyjne będą nieosiągalne dla rolników (ze względu na ograniczoną zdolność kredytową), po 2013 roku mechanizm podobny do dopłat bezpośrednich będzie funkcjonował, jednak zanosi się, iż będzie to związane bardziej z ochroną krajobrazu niż z wysoce intensywną produkcją towarową

#628 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 18 maj 2009 - 10:35

Ceny ziemi Skąd masz takie informacje??? Kredyty kończą sie co roku i zawsze potem ma ich nie być, ale są bo w inny sposób ziemia byłaby nie do kupienia w większej ilości. Ceny ziemi kształtuje popyt i podaż, a w naszym rejonie niestety mało kto chce sprzedać, a jak sprzedaje to ma upatrzonego nabywce <z regóły wcześniej porzyczał od niego kase> i odbywa sie to po cichu. Nie sądze że w takich rejonach ziemia będzie tańsza. Kolega mój kupił 3 ha za 100tysi i też po cichu bo inaczej zawsze jest ktoś kto da więcej.

#629 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 18 maj 2009 - 12:33

Ceny ziemi hmmmm zastanawiam sie nad waszymi wypowiedziami ja tam nie widze sensu zakupu ziemi w cenie wyzszej niz 20 tysi lecz mysle ze realna wartosc ziemi uprawnej III klasa to jakies 10 do 12 tysi bo wreszcie to musi sie zwrocic
Co do spadku cen ziemi to jesli zostanie zmieniony system doplat na taki ktory zalezy od produkcji a nie od obszaru to ceny moga spasc -lepiej zeby sie tak stalo bo wnerwia mnie to ze jakies cwaniaki biora tylko doplaty i nic nie robia a uczciwy czlowiek zapierdziela na gospodarstwie i nie ma kasy na ziemie
szczerze przyznam iz niewiele wiem o zmianach szykowanych po roku 2013 w doplatach jesli ktos moglby mnie oswiecic to bede bardzo wdzieczny:)

#630 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 18 maj 2009 - 13:15

Ceny ziemi trwają jeszcze (albo już) ustalenia na temat kształtu WPR po 2013 roku, jednak z całą pewnością można spodziewać się systemu dopłat kształtem zbliżonego właśnie do SAPS czy też do obecnego SPS czyli wiążącego się z całkowitym oderwaniem od wielkości produkcji, lecz stymulującego do przestrzegania ustalonych norm

co do kwestii wsparcia krajowego od 2010 roku, zgodnie z rozwiązaniami legislacyjnymi UE, wspierane będą tylko te inwestycje, w których zakup gruntów stanowi do 10% wartości kosztów kwalifikowanych (podobnie jak w poprzednim okresie programowania PROW, np w działaniu inwestycje w gospodarstwach rolnych)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 18 maj 2009 - 14:58

Ceny ziemi u mnie jedynym problemem nie jest cena....w mojej okolicy nie ma nic do sprzedania a jezeli juz to za kosmiczna kase(25 tys za 4b,5 i 6 klase) na pewno sa rejony gdzie jest drozej ale moim zdaniem to sie nigdy nie zwroci

#632 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 18 maj 2009 - 20:54

Ceny ziemi Jesli chodzi o dopłaty po 2013 to bedzie tak jak pisał ktos wyzej - system zblożony do terazniejszego niestety ;) W całej strej uni odchodza od systemu do produkcji na rzecz takiego jak jest u nas :) tylko że tam maja "troche" inne dopłaty. Im przeliczaja to co brali do produkcji na uprawiane w danym czasie hektary i tak naliczja stwke do hektara. Także jak ktos duzo brał to i dalej bedzie brał a jak ktos brałmnij to i dalej bedzie brał mniej od innych.

#633 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 maj 2009 - 21:06

Ceny ziemi

co do kwestii wsparcia krajowego od 2010 roku, zgodnie z rozwiązaniami legislacyjnymi UE, wspierane będą tylko te inwestycje, w których zakup gruntów stanowi do 10% wartości kosztów kwalifikowanych (podobnie jak w poprzednim okresie programowania PROW, np w działaniu inwestycje w gospodarstwach rolnych)

Ale nigdy nie dostaniesz prowu na grunty orne tzn nie sfinansują zakupu 1ha pola ornego prz okazji dużej inestycji, te 10% na zakup gruntu to tylko w przypadku gdybyś potrzebował działkę na budowę obory, czy magazynu, czy zrobienie dojazdu do obory i takie tam bzdety

#634 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 19 maj 2009 - 12:14

Ceny ziemi wiec po roku 2013 nie bedzie wielkiej zmiany dalej cwaniaki i nieroby majacy tylko ziemie ktora uprawia kto inny beda brac doplaty

#635 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 19 maj 2009 - 12:21

Ceny ziemi wedlug mnie to bezsnes...doplaty powinny byc do produkcji a nie do pola..ludzie ktorzy cos produkuja to zamiast za to dostac kase to panstwo i unia rzucaja im kolejne,coraz wieksze klody pod nogi....

#636 Share przem

przem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 19 maj 2009 - 20:58

Ceny ziemi @lamboR6 odbiegne troche od tematu, ale może wiesz czemu ta spółdzielnia jest do sprzedania, mają kłopoty finansowe czy ktos pomyslał i stwierdził że lepiej sprzedać i kase podzielić między udziałowców niż meczyć sie bawiąc w rolnictwo??

#637 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 21 maj 2009 - 11:41

Ceny ziemi Napewno to nie są kłopoty finansowe. Oni stale inwestują w zeszłym roku postawili kolejne obory, nawozy dali jak należy i ma to być sprzedane w toku. U nas wszyscy sie zastanawiają dlaczego? Ale pewnie dlatego że prezes sie postarzał i cała ekipa rządząca i jak sprzedadzą to nie zła kasa do podziału zostanie. 120 mln to przesada jak na takie nawet ładne gospodarstwo.

#638 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 21 maj 2009 - 12:14

Ceny ziemi U mnie bank wycenil mi ziemie na ok 10tys za hektar a ludzie winduja ta cene zeby dostac jak najwiecej w pobliskiej wiosce pewna pani za hektar pola chce 80tys na prawde nie ktorym to sie juz w glowach przewraca. Dodam ze u mnie przewaza IV klasa
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#639 Share macursus12

macursus12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 21 maj 2009 - 14:00

Ceny ziemi W gmine kolobrzeg ziemia od agencji kosztuje 12500zl h pola a loki 10000zl h.A od rolnika tez podobnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 maj 2009 - 15:11

Ceny ziemi Lambo R6 to ostatni rok z preferencyjnymi kredytami na zakup ziemi. Od 2010 jedyną radą będą kredyty komercyjne. Witamy w Unii.