Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#581 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 maj 2009 - 17:51

Ceny ziemi Macie racje, ale z ziemią jest tak, że to lokata inwestycji, ktoś napisał, że nie opłaca kupować. Z drugiej strony, gdy mamy problem w każdej chwili możemy sprzedać tą ziemię za jej równowartość. Także nie zgadzam się z opinią, że groga ziemia się nie zwróci.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 05:05
  •  

#582 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 05 maj 2009 - 18:11

Ceny ziemi Nikt nie wie co będzie za rok albo dwa. Ja uważam, że nie można zagwarantowac iż ziemię za którą dzisiaj zapałciliśmy 40 czy 50 tyś/ha za rok lub więcej sprzedamy za tyle samo.
Jeszcze rok temu nikt nie pomyślałby, że czeka nas kryzys, nic tego nie zapowiadało. I niezależnie od tego czy ten kryzys jest rzeczywisty, czy uknuty przez Panów w jarmułce, to przeciętny zjadacz chleba odczuje go na własnej d*p...
I taki stan rzeczy należy chyba rozpatrywac, dla mnie równie prawdopodobne jest że ziemia za którą dzisiaj zapłacę np. 40 tyś/ha za dwa lata będzie warta 60 tyś/ha lub że za 20 tyś/ha może nikt jej nie będzie chciał.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#583 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 maj 2009 - 18:12

Ceny ziemi tak jak z kwotami mlecznymi kupiłem po 60gr/l a teraz po 5-10gr chodzi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#584 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 05 maj 2009 - 18:18

Ceny ziemi U mnie kwoty po 1 zł sprzedawali. Pęknie bańka z cenami ziemi pytanie tylko kiedy?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#585 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 06 maj 2009 - 09:51

Ceny ziemi Jeżeli ktoś płaci za hektar ziemi 60tys.,która będzie przeznaczona wyłącznie pod działalność rolniczą ,to mocno przepłaca .Najprostsza inwestycja finansowa jaką jest lokata daje rocznie od tej kwoty 3tys.zysku,nie tak łatwo wyciągnąć te trzy tysiaki z produkcji polowej przy tych cenach skupu,oraz tak wysokich kosztach produkcji.W tej chwili są oczekiwania ze strony sprzedających na uzyskanie wysokich cen i moim zdaniem należy się wstrzymać z zakupem ziemi po tak wysokich cenach.Ja osobiście nie mam zamiaru płacić za ziemię klasy IV (wyższych klas u mnie nie ma)więcej jak 20tys.

#586 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 06 maj 2009 - 10:49

Ceny ziemi w tym roku kupuje hektar za 20tyś ;) cena początkowa to było 50tyś! :P ale trochę sie utargowało :)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#587 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 06 maj 2009 - 10:55

Ceny ziemi To utargowałeś trochę więcej niż tylko trochę ;)
U mnie niektórzy popaprańcy żądają po 60 tyś za ha, znów znajomy z gminy Goniądz powiat Mońki kupił po 7 tyś za ha - 5ha łąki w tym 2 ha brzeziny. Znajomy spod Siemiatycz ma okazje kupić po 10 tyś za ha - 4 ha ornej

#588 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 06 maj 2009 - 11:03

Ceny ziemi A u mnie(war-maz), ceny między rolnikami to tak od 20 do 35tyś za ha, ale ceny agencyjne to nawet do 100 tyś za hektar działki ROLNEJ ;) bo niby blisko do jeziora, a to blisko to ok 2km polem sąsiada a drogą to jakieś 5km.Ostatnio był już 6 przetarg na tą ziemię i zjechali do 35 tyś/ha. Paranoja. Przy tych cenach to tylko dzierżawa,bo nie ma sensu zadłużać się na pół życia i do tego nie mieć pewności co będzie za parę lat.

#589 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 06 maj 2009 - 13:35

Ceny ziemi To kupił to ktoś wkońcu czy nie?
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#590 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 06 maj 2009 - 21:09

Ceny ziemi Miłakowo ma jeszcze lepsze ziemie to i stawki wyższe ale agencja chociaż chce sprzedać, między ziemią 5 lat temu a teraz jest ponad 3 krotna różnica, a teraz jeszcze agencja nie chce sprzedać dzierżaw dopóki nie pozbędzie się budynków po PGRze które ma drugi dzierżawca.
5 lat temu za ha klas 4,5,6 wyszło średnio 3,5 tyś w zeszłym roku 12 tyś 4 lata różnicy 2 km odległości, wszystko to górki i doliny pełno wymoków i niesprawna melioracja
Teraz agencja często zamiast ziemia rolna pisze ziemia inwestycyjne i stawki strzelają takie że na sam widok można dostać zawału i tak jak kiedyś nie było możliwości kupna inaczej jak całości to i tak było brane to teraz nie chcą sprzedać bo każda sprzedaż powyżej 50 ha idzie przez warszawę a to trwa conajmniej pół roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 06 maj 2009 - 21:22

Ceny ziemi U nas za hektar jest 12 tyś ;O To i tak dużo za nasze super ziemie.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#592 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 06 maj 2009 - 22:31

Ceny ziemi Stasiek84 skąd jesteś?

#593 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 07 maj 2009 - 10:28

Ceny ziemi Gmina Biskupiec, umiejscowienie na tej gorszej części ziem bo sporo klasy 5 i 6

#594 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 07 maj 2009 - 20:49

Ceny ziemi Avendrion, w jakiej części WLKP ziemia jest po 12 tys?

#595 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 07 maj 2009 - 21:03

Ceny ziemi Wolsztyn, może kojarzysz takie miasto? To tam te wsie pobliskie.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#596 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 07 maj 2009 - 21:25

Ceny ziemi ja np znam miejsca gdzie są nieużytki ale jakiej klasy to nie powiem tylko tak wiem jak jadę samochodem to widać

#597 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 10 maj 2009 - 08:55

Ceny ziemi ja tam jak by u mnie ziemia byla po 12 tysi to bym wszystko kupowal jak leci ale u mnie w lubawie i okolicach to cena jakies 35 nawet i 50 tysi najczesciej IV kalsa ale i 5 to nie jest tansza a III klasa to rarytas hehe

#598 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 10 maj 2009 - 09:06

Ceny ziemi U mnie cena trochę spadła, ponieważ jeszcze pół roku temu ludzie dawali po 50tys za przeciętną klasę ziemi, teraz spadła już do 30-35tys za ha.

#599 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 10 maj 2009 - 12:11

Ceny ziemi @coolman, myślę, że ten proces o którym piszesz to powinien się nazywac "racjonalizacja cen". Do tej pory było tak, że na hasło "ziemia do kupienia" zlatywali się wszyscy wyciągając ostatnie pieniądze z kieszeni :P
Teraz to już każdy się zastanowi, popatrzy na uschnięte żyto na V czy VI klasie, pomyśli ile zainwestował, potem jeszcze raz popatrzy na to zboże i pewnie 30 czy 40 tysięcy za hektar słabej ziemi już nie zapłaci.
To jest korzystne zjawisko i wszytkim to wyjdzie na dobre, moim zdaniem.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share juchaf

juchaf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 10 maj 2009 - 13:51

Ceny ziemi czesc! u nas tez sobie cenia ziemie. jestem na kupnie ale nie ma kto sprzedac. bo kazdy wie ze na tym jest kasa a sprzedac mozna tylko raz :P ja osobiscie potrzebuje na powiekszenie by wziasc młodego rolnika ale nie ma kto sprzedac. oczywiscie wieksze kawałki tak po 1ha i wiecej. sa do sprzedania działeczki po 20-40arów ale mało ze to w cydzósłowie w "zadupiu" ze niema jak dojechac wiekszym sprzetem to jeszcze krzykaja sobie za nie sporood 20tys. wzwyż.pozdrowienia