Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#41 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 01 luty 2007 - 14:19

Ceny ziemi Według mnie to gruntu powyżej 8000zł nie opłaca się kupować!!!!!!!!!!!!!
GMO jest ok!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 19:32
  •  

#42 Share Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 01 luty 2007 - 15:16

Ceny ziemi od tego roku w moim regionie ceny ziemi troche poszły w góre :angry: , ceny agencyjne to od 6-7tys w ubiegłum roku kupywalismy po 4 tys, 2lata temu po 2 tys za ha :huh: a 5 lat temu od ludzi mozna było kupic po 400zł :( jak unas ceny były 400-1000zł to w innych regonach polski były podobno po 7-10tys :angry:

#43 Share jarek

jarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 luty 2007 - 15:50

Ceny ziemi To masz Wojtek u siebie bardzo tanio. Powyżej 8000 nie opłaca się kupować? Jak bym po 20000 znalazł coś niedaleko to nawet bym się nie zastanawiał! Dla małych gospodarstw to jedyna szansa na rozwój.
Chąc powiększać produkcje musze mieć ziemie ,nie ważne za ile.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 01 luty 2007 - 15:51

Ceny ziemi ja wczoraj patrzyłem na działki rolnicze to np 10ha w jednym kawałku, klasy 3b,4b chodziły po 25-30 tysięcy. zależy jak sie trafi czasami ziemie są cholernie drogie a czasami tanie jak papier toaletowy

#45 Share bosss

bosss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 01 luty 2007 - 16:34

Ceny ziemi Gdyby ktoś miał ziemię i przywióź w moje okolice to ja chętnie każdą ilość po 30000 za hektar kupię, wszystko powyżej 4b

#46 Share adasiorek

adasiorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    mechanika z nia zwiazana
    majsterkowanie

Napisany 01 luty 2007 - 16:38

Ceny ziemi przetarg byl w zdunowie w gm zaluski w powiecie plonskim na mazowszu

#47 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 01 luty 2007 - 16:44

Ceny ziemi Jak kupisz ziemię za 20000 tys za hektar to co tym tam będziesz uprawiał że te 20000tys. ci się kiedyś zwróci
GMO jest ok!!!

#48 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 01 luty 2007 - 16:46

Ceny ziemi A pozatym jak u was ziemia taka droga to ja ogłaszam przetarg na 1000 ton ziemi cena wywoławcza 50zł
GMO jest ok!!!

#49 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 01 luty 2007 - 19:06

Ceny ziemi Sambao masz hol... rację jak ja bym kupił 5ha za 100000 to nawet niedoczekał tego momentu żeby mi się ta kwota zwruciała!!!!!
To ja już ho.... niewiem czy tych ludzi po pie..... żeby za 20000 za ha dać.
Jeszcze przed wprowadzeniem dopłat bespośrednich ceny wachały się w granicach 2500-3000 zł za ha ale teraz to za hektar trzeba dać 20000zł :huh:

#50 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 01 luty 2007 - 19:30

Ceny ziemi U mnie(gmina Krzynowłoga mała powiat przasnysz woj.mazowieckie) 1ha dochodzi do 25 000-30 000zł- 4-5 klasa, lepszą- 2-3klasa to nawet po 35tys i więcej.A cenę podbijają wielcy gospodarze co mają po 80-100 i więcej ha, im nie ma różnicy, aby mieć więcej, a że w każdej wsi się znajdzie 1 czy 2 co najmniej to bitwy niesłychane są.U mnie we wsi na 16 gospodarstw 3 jest takich którym nie ma różnicy za ile. Się trzymają razem i szukają,a jak jest sprzedaż to bój!!Kilka przypadków znam(2 ode mnie ze wsi)jak kłócąc się o NIE SWOJĄ ziemie opierali się o policję.Nawet w sąsiednich gminach ziemia jest kilka razy tańsza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jarek

jarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 luty 2007 - 19:35

Ceny ziemi Co ja będę uprawiał? Rozwijał produkcje mleka ,jakieś warzywka i tym podobne. Kiedy mi się zwróci 20000 za jeden hektar. Jakieś 6-7lat czy to dużo? według mnie nie! A pozatym czy na ten hektar pracuje tylko on sam - według mnie nie. Raczej całe gospodarstwo, a to im większe tym większą ma siłe przebicia.

#52 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 01 luty 2007 - 20:35

Ceny ziemi Kontynuując wątek jarka, to czy się ziemia zwróci zależy od profilu gospodarstwa. W produkcji roślinnej przypuszczam, że ten okres będzie znacząco długi, natomiast w produkcji zwierzęcej ten sam hektar zarabia się kilkukrotnie: raz - dając plon w postaci rośliny, drugi – dopłaty bezpośrednie, trzeci – umożliwiając zwiększenie produkcji zwierzęcej w związku z dyrektywą azotanową oraz jakże niezbędne w produkcji bydła użytki zielone, czwarty – dopłaty do pastwisk, o których coraz więcej się mówi. Tym samym w tym aspekcie cena 15 – 20 tyś za hektar wcale nie jest tak wygórowana, – choć oczywiście mogłaby być niższa :huh:
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#53 Share bosss

bosss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 01 luty 2007 - 21:11

Ceny ziemi Wszystko zależy co na tej ziemi będziesz uprawiał. Jak zaczniesz się siać zboża to zwrot masz po kilkudziesięciu latach, jeśli warzywka to tutaj pojawia się ryzyko. Gdy rok jest do bani to jesteś w plecy, a gdy jest ok wtedy to pole może zwrócić się i w ciągu roku, np pietruszka w zeszłym roku. Dużo zależy od ukierunkowania produkcji, jak i możliwości finansowych potencjalnego nabywcy, a niejednokrotnie jest to też sprawa honoru, Zdarzyło mnie się uczestniczyć w dwóch takich przetargach, nic przyjemnego

#54 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 01 luty 2007 - 22:15

Ceny ziemi ja naprzykład prudukuje tytoń jest to zysk ok. 30-37tyś.zł z hektara więc mi to nie szybko się zwruci ale ci którzy mają zboża to trzeba kulku ładnych lat

#55 Share jarek

jarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 luty 2007 - 22:27

Ceny ziemi @łukasz troche sam sobie zaprzeczyłeś. W poprzednim poście pisałeś o 100 tys za 5 ha i że by ci się to nie zwróciło a tu 30 tys zysku rocznie z hektara.
Nieżle.
Lepiej to chyba tylko borówka albo ślimaki

l

#56 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 01 luty 2007 - 22:33

Ceny ziemi co jarek :huh: mam 2 hektary tego ziela a tak po odliczenu wszystkich kosztów zosteje ok 20000złza hektar ale mam takrze inne uprawy

#57 Share jarek

jarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 luty 2007 - 22:40

Ceny ziemi No to w końcu jak to jest pisałeś 30-37 tysięcy zysku. Teraz ,że mało zostaje.
Więc to miał być zysk czy przychód bo to 2 diametralnie różne kategorie.
Jeśli to zysk to całkiem interesujący ten tytoń. Dzięki już mi odpowieziałeś przed nowym postem.
niestety nie moge jakoś tego usunąć.

#58 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 20:46

Ceny ziemi w mojej miejscowości 4,1ha (3a, 3b) za 100 000 poszło. Wyjściowa kwota 18tyś/ha. W mojej okolicy/gminie nie ma ziemi na sprzedaż więc jak jakiś kawałek sie trafi to dużo dobrych gospodarzy chcę ten kawałek do siebie! Sprzedający zaciera rączki:D:D:D

#59 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 23 marzec 2007 - 15:51

Ceny ziemi u mnie blisko gość sprzedaje 8 ha, jeszcze z emerytem, podobno dają mu już 30 tys za ha i z pewnością jeszcze trochę więcej wyciągnie. Ziemia od 3b do 6.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 marzec 2007 - 16:19