Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Anusiak    10

zanajoma sprzedaje 15 km o mojej osady 11ha po 18tys. zł/ha z tym że z 3ha to las i nieużytki sad rowy i takie tam krzaczyska zabudowania drewniane klasa V i VI :D WARTO CZY NIE WARTO? bo trochę jestem nie w temacie ostatnie grunty kupowaliśmy przed wejściem do UE od ANR i ceny byly niższe choć teraz się tak wydaje co w na to? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Hmm trochę słaba klasa ziemi. A w jakim województwie ta ziemia jest, czy w jednym kawałku oraz czy blisko jakiś zabudowań, dróg ??? Ja ostatnio dałem prawie 30 tys. zł/ha, tyle że w mojej okolicy taniej już nie znajdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiak    10

to juz wielkopolskie drogi dojazdowe asfaltowe jednak około 8km od krajowej to sa 3 kawałki najwiekszy 8 ha reszta to jednak klin las zabudowania i krzaczyska jak wspominalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Koledzy mam dylemat kupuje w okolicy 2 działki jedna 3ha po 8500 za hektar druga 2,5ha po 8tys i jest jescze jedna tytlko włascicielka chyba celowa chiała poleciec w h.... tzn przez tel i w ogłoszeniu jest podane 2,31ha a jak dostałęm do reki umowe przedwstepna zeby podpisac to zrobiło sie 2.01ha ( zczeła scimniac ze wpisąła przeliczeniowe itd.) sprawdziłęm w geodezji jest 2.01ha fizycznych z czego jeszcze z 0,10ha trzeba by uprztac bo sa pozostałosci po zabudowaniach jakies drzewa, piwnice, fundamnety. Co do ceny to myslac ze tam jest 2,31 przystałem na 20tys za całosc. Jak okazło sie ze jest mniej to powiedziłęm ze za tyle to tego nie wezme niech opusci zaproponowałem 17,5tys ale to im nie odpowiada. Własciciel mieszka w wawie kiedys mieli klienta za 20 i nie sprzedali bo chieli 25, a tamten kupił gdzies indziej i ma ich w du.... I mam dylemat bo załatwiam kredyt na pozostałe działki nie wiem czy brac to za 20 bo u nas jeszcze nie słyszałem o takiej cenie zeby ktos tyle dał za ha. A moze byc tak ze pózniej zejdzie z ceny ale kredytu moge nie dostac na tak mała sume bo mój bank niechetnie daje preferencyjne kredyty jak sa małe sumy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

U mnie za 20 tys. to już niestety nikt nie sprzeda. Te grunty po ok 8500 zł bierz spokojnie, lecz ten za 20 tys. w woj. lubelskim to za drogo!- chyba że leży w bardzo atrakcyjnym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

chyba zle zrozumiałes ta dziłka 2,01ha jest za 20tys za całosc czyli po 10tys za ha


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Jak tak to bym na twoim miejscu brał. Aha a jaka klasa ziemi ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

mieszkam w woj świetokrzyskim gm wasniów klasa ziemi to od 1 do 3 a ceny wachaja sie od 12 do 22 tys za ha w tamtym roku kupiłem 3,2 ha w jednym kawałku bardzo dobrej ziemi za całosc dałem 40 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

klasa IVb moze miejscami na nizninach IVa i na górkach V. tylko tu chodzi tez oi co innego jak ja sie wyłamie to za rok beda krzyczec jeszcze wiecej i spirala sie nakreca :P


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie chce jakies uparte ludzie :P ten ktos narobił wczesnij smaka na 20tys i teraz pewnei załuje ze nei sprzedała. Troche mnie podk.... ze sciemniali z ta powierzchnia.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

8500 za ha w kujawsko-pomorskim o tekiej cenie marzyc mozna utaj sie wchaja ceny 25-30 na ha moj kuzyn tez chcial kredyt na te 2 ha co kupil ale bank stwarzal za duze problemy i wyloazyli od reki 60tys kolesiowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Ja myślę że jakieś dwa tysiące w skali całego przedsięwzięcia- zakupu takiego kawałka ziemi to pikuś... Chyba warto zapłacić te 20 tys. Przy zakupie ziemi różne rzeczy się dzieją..... Ostatnio słyszałem starą prawdę: zastanawiaj się przy wyborze żony nie zastanawiaj się przy zakupie ziemi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Włąsnie dogadałem kolejna działke za 14 tys za 1,8ha z tym że włąsciciel sobie wykosi zasiane zyto ale płąci podatek a ja skłądam wniosek o dopłaty. A ta za 20 mnie tak troche nurtuje brac nie brac :P


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    49

ile można dać w łódzkiem za 5ha klasy IV,niech ktoś się wypowie z tego województwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

ostatnio 10ha w jednym kawałku IVa i IVb po 17,5tys zl/ha oczywiście woj. łódzkie powiat brzeziny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Do Bialy2005 ja bym brał za te 8500 dzisiaj ludzie nie bardzo chca opuszczać bo każdy mówi ze ziemia droga. Sam kupiłem ostatnio 2,5 h IV klasy po 9000 w podlaskim udało mi śie bo kobieta kasy potrzebowała. U nas mało ludzie sami obrabiaja duzo dzierżaw ale co do sprzedaży to zabardzo nikt nie chce sprzedawać. Jak jest IV klasa i ziemia równa u nas chodzi lekko po 10 tys jak jest bogatsza wioska więcje potencjalnych lupców kilka km odemnie za taką ziemie już trzeba 12 czy 15 tys dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

No po 8500 to kupuje jak leci ale po 10 to sobie odpuszczam narazie mi starczy. Jak kiedys zejdzie z ceny to kupie. W sumie to u nas równin nie ma zawsze jest jakas nizinka i górka ( V kl). Narazie załtwiam formalnosci kupuje te 7,5ha w sumie za 60tys. U nas tez do tego roku nikt nie sprzedawał tez mam wiekszosci dzierżawy ale w tym roku troszke sie ruszyło bo zboze tanie i ludziom juz nie chce sie dokłądac bo korzystaja z usług.

 

A ta dziłka 2ha za 20tys to jest taka dziwna bo zaczyna sie nizinka- >górka -> nizinka ->górka -> nizinka z glina iłem takze na wiosne to sa tam problemy w sumie obok przez miedze zbieram 2ha dzierzawy i znam te pola dlatego biore na luz bo po co przepłacac ;)

 

unas tez sa take rejony 5km dalej ze po 25 daja ( zagłebie trzody i zimniaków) Znowu 5 k w druga strone zimie troche gorsze to mysle ze 5-7 tys by jescze kupił. u mnie na wsi to jest kilku mleczrzy tak jak ja i nikt za ostro sie nie wyrywa z cena i dlatego cena jescze umirkowana. Bo to jest tak ze jak jeden kupi drozej to nastepny sprzedajacy mói ze ten tyle wzioł to i ja tez wezme tyle i tak sie rynek nakreca i cena rosnie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

U mnie to by może więcej sprzedawało tylko ze dają w dzierżawe ludzie sieja a własciciele dopłaty biorą. Ale w tym roku troche sie pobuntowali i połowe dopłat chcą. Jednak z kupnem gdzies blisko w dobrej cenie jest problem dodam że u mnie większośc to V klasa więc IV jest powiedzmy rarytasem. Za V chca około 7 tys. Jak patrzę na ceny w innych rejonach to chyba bym nigdy tyle nie dal po 30 tys za h, cena zboza w całej polsce jednakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

z tymi dierżawami i dopłatami jako czyns to jest wszedzie ta patologia ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    49

ostatnio 10ha w jednym kawałku IVa i IVb po 17,5tys zl/ha oczywiście woj. łódzkie powiat brzeziny ;)

 

ja też mieszkam w powiecie brzeziny gmina rogów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tourner    0

witam

posiadam pole z pokladami żwiru nie mam żadnych badan geologicznch itp. pobliska żwirownia wykupiła juz kilka działek wokól mojej i zrobiła odwierty. W tej chili jest na etapie załatwiania koncesji na otwarcie zwirowni. Jest zainteresowana wykupem mojej działki. ile moge wziąśc za 1,75h ??? działka jest zalesiona juz ok. 25 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj