Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#561 Share QuasiFarmer

QuasiFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 13:32

Ceny ziemi @grzenio a wogóle w jakim rejonie ta ziemia? bo to duże znaczenie ma dosć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 13:54
  •  

#562 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 05 maj 2009 - 11:09

Ceny ziemi Tak poczytałem ostatnie 4 stronki to widze niezły rozrzut cen ;) U mnie ceny nie sa wygórowane choc patrzac na to co było 2-3 lata temu to robi sie drogo po 5-6 tys to było maks a teraz za byle piach cenia 10tys. Krece sie szukam zeby cos kupic ale nie za bardzo jest co :) MAm na oku 2,5 ha ale włąnie wiekszosc Vklasa i z cena sie nei wyryuwa powiedzili ze po żniwach bedziemy gadac ale słyszałem że po 10tys :) (matka powiedziłą że zwariowałem tyle dac :) ) Kolega jeszcze na jesieni kupował po 5-6 tys V-VI kl. Wiec nie wiem czy jest sens sie wyrywac :P

lubelskie pow łukowski gmina wojcieszków

#563 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 maj 2009 - 11:14

Ceny ziemi U nas dochodzą do 35tyś/ha.

#564 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 05 maj 2009 - 11:16

Ceny ziemi Bardzo dużo 35tyś za hektar u nas ceny wahają się zależy dużo od lokalizacji ja kupowałem do nie dawna 15tyś za ha ceny są rozbieżne wahają się od 15-25tyś za ha.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#565 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 05 maj 2009 - 11:24

Ceny ziemi U mnie na podlasiu, niedaleko łomży hektar ziemi kosztuje około 45-50 tyś, niektórzy sprzedawali także za 60 tyś a nawet więcej za hektar ;) :P :), dodam że ziemia nie jest wibitnie dobra,co myślicie o takiej cenie?
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#566 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 05 maj 2009 - 11:29

Ceny ziemi Tak od 12tys. w górę...jest 10ha w jednym kawałku dosłownie przy samej wsi- właściciel chce po 40 tys./ha ;)

@damian jesteś z okolic Łomży a tak konkretniej? :P

#567 Share wawer

wawer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 05 maj 2009 - 11:30

Ceny ziemi u mnie w woj.pomorskim ceny ziemi 18 tyś a nawet dochodzą do 30 tyś

#568 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 05 maj 2009 - 11:32

Ceny ziemi

U mnie na podlasiu, niedaleko łomży hektar ziemi kosztuje około 45-50 tyś, niektórzy sprzedawali także za 60 tyś a nawet więcej za hektar ;) :P :), dodam że ziemia nie jest wibitnie dobra,co myślicie o takiej cenie?

Co myślimy o tej cenie jak dla mnie przegięcie nigdy bym nie zapłacił za 1ha 60tyś :),bo za 60tyś to prawie dom postawi w surowym stanie.Znalazł kupca za 60tyś?.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#569 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 05 maj 2009 - 11:35

Ceny ziemi U mnie właśnie tak płacą ;) , sam się dziwie ale cóż jak ktoś ma kase to niech przepłaca :P

adamlupus-mieszkam w okolicach śniadowa
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#570 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 05 maj 2009 - 11:57

Ceny ziemi Ludzie baaardzo cenią swoją ziemię ;) głównie przez te dopłaty do ha. Parodia.

@damian ja bardziej Kolno Stawiski :P Sniadowo to dalej od Łomży niż Podgórze jak dobrze pamiętam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 05 maj 2009 - 12:08

Ceny ziemi Tak, z twojej strony [Kolno,Stawiski] to dalej ;) pozdro

#572 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 05 maj 2009 - 12:40

Ceny ziemi W moich okolicach 30 tys za ha to standard tylko jest taki problem ze jak chcesz kupic juz to ciezko o kredyt (nikt nie ma przeciez gotowki) bo w banku maja srednia 13 tys/ha i wiecej na hektar nie daja a z tego trzeba jeszcze 20% wlasnego wkladu. Dla przykladu jest do sprzedania 10 ha po 30 tys/ha tj 300tys a bank da tylko ok 100 tys zl kredytu tak sie porobilo ze zwykly rolnik niekupi bo niema tak duzej gotowki wlasnej

#573 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 05 maj 2009 - 14:46

Ceny ziemi Troche przegięcie z tymi cenami ziemi. Przy tej opłacalności produkcji hektar 4 klasy nie jest wart wiecej niż 5 tyś a w moich stronach po 20 sie sprzedaje. 60 tyś to głupota! Wiecej zyska człowiek z lokaty w banku niż z tej ziemi. A jak ktoś liczy na kokosy z unii to niech lepiej sie zastanowi bo dobra ciocia unia staje sie biedniejsza przez nowych członków oraz coraz bardziej chciwa i narazie nie zanosi sie na dopłaty po 2013 roku. Osobiscie bedac w Brukseli to słyszałem oraz od paru mądrych ludzi w Polsce. Ale nasze media niewiele wiecej prawdy mówia jak za komuny. Słychać tylko wielkie kwoty jakie przyznawane sa na rolnictwo ale nikt nie mówi ile do unii wpływa

#574 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 05 maj 2009 - 14:51

Ceny ziemi dokładnie jakby dopłaty znikły do ha to cena ziemi poleciałby na łeb na szyje bo nagle byłoby sporo sprzedajacych ;)

#575 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 05 maj 2009 - 15:23

Ceny ziemi Ja mam takiego gospodarza koło firmy co mu oferowałem 100tys za ha i tak nie sprzedał no bo akurat tam ma najlepszą ziemie (3 kl) a chciałem tylko 0,5ha

#576 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 05 maj 2009 - 15:28

Ceny ziemi Debil ze nie sprzedał ;) ZA te 100 k to by sobie tyle zboza kupił ze szok :P

#577 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 05 maj 2009 - 15:36

Ceny ziemi U nas jest w granicach 10- 15 tys. za ha. (powiat siedlecki)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#578 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 05 maj 2009 - 17:11

Ceny ziemi Tak długo będą za ziemię rolną chciec po 60 tyś/ha, jak długo będą głupcy którzy tyle zapłacą za hektar ziemi. Jeśli miałbym komuś zapłacic 60 tyś za hektar ziemi rolnej, to wolałbym z rodziną jechac na miesiąc na Majorkę (powinno wystarczyc).
Jak dla mnie psychologiczną barierą jest 30 tyś/ha (za najlepszą ziemię do której miałbym blisko). A że ziemie są u nas słabe to bariera ta obniżyła się do 20 tyś/ha.

Inaczej sytuacja wygląda w okolicach miast, bo wtedy ludzie traktują to jako lokatę kapitału, miasta się rozrastają i pewnie kiedyś każdy liczy, że bedzie to teren typowo budowlany.

Rolnik tym różni się od spekulanta, że ziemię kupuję po to aby ją uprawiac a nie żeby ją drożej sprzedac za rok czy dwa.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#579 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 maj 2009 - 17:34

Ceny ziemi już spekulanci na ropie się wyłożyli, spekulanci na walutach i spekulacja na ziemi też będzie skończona, zobaczycie jak ceny ziemi nadal będą rosnąć musi być wojna jak bum cyk cyk lub jakiś przewrót i ziemia znowu będzie za grosze, historia kołem się toczy ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów

Napisany 05 maj 2009 - 17:49

Ceny ziemi według mnie to zadnego przewrotu nie bedzie jedyna nadzija to zniesienie dopłat do powierzchni a to raczej nie realne :P U mnie psychologiczna bariera dla mnie to 10tys bo dla mnie to i tak dużo. wystrczy sobie policzyc ile lat trzeba przewracac ten hektar IV czy V klasy żeby to odzyskac ;) I przy okazji kredyty spłacac kilkanascie lat :) Ale jakby sie trafiło ze 20 ha po 10tys to bym kupił :) Do tej pory u mnie normlne transakcje to 6-7 tys