Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robertbara    75

My płaciliśmy ostatnio po 18 tys zł/ha, pole 5,33 ha długie na 800 m prostokątne, klasa III i IV :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takich cenach chodzą działki u Ciebie czy to jakaś okazja? Cena do zaakceptowania.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ceny są różnorakie, 25 tys też się trafi za rolniczą, wszystko zależy od usytuowania i od "widzimisi" właściciela :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

@jarekw, uważam że masz racje, bo jednak skąd ludzie mają brać takie pieniądze na ziemię. Kiedy pszenica chodziła po 900, a nawet 1000zł za tonę, to ludzie co mieli potem dużo kasy ze sprzedanego zboża szybko rzucali się na ziemię, nawet jeśli ktoś zawołał grube pieniądze. Nie było mowy nawet o targowaniu, bo każdy się bał, że sprzedający może znaleźć innego zainteresowanego co da odpowiednie pieniądze. Tak narodził się w mojej okolicy trend mega cen, ale na szczęście nie straw długo. Teraz ten kto sprzedaje ziemie i woła za hektar 40-50tys to nie może znaleźć chętnych. W końcu kryzys jest :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

W mojej okolicy ceny spadają i brak chętnych, np. agencja już 4 przeterg ogłasza na 18 ha cena około 7 tys zł/ha, łąki i nieużytki IV, V VI kl, gościu 100 ha próbuje już od roku sprzedać zaczął od 12 tys za ha teraz ogłasza się za 10 tys chętnych brak. Skończył się bum inwestorów na każdy kawałek jaki agencja wystawiała do sprzedaży, ukrócili trochę tzw orzechowców i zalesiaczy i już tak ten biznes nie jest opłacalny. A uprawa pola to droga zabawa i dochodów z V, VI klasy ziemi nie widać. A rolnika po prostu nie stać na kupno ziemi za takie pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a jakiej klasy sa grunty na tych 100 ha bo jak widze cene 10 tysi to u nas za tyle to nawet VII (slownie siudmej klasy)hehe sie nie kupi poprostu nie ma niczego w tej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Od IV do VI gdzieś na alle...o widziałem ich ogłoszenie jak znajdę to wkleję link. Mam po sasiedzku swoje pola, część to IV klasa tam były łąki, ogólnie pola stały od kilkunastu lat, dzisiejszy właściciel wyciął samosiejki i nic tam nie uprawia więc to ugory, chcieli sadzić las ale teren objety jest Naturą 2000 więc z lasu wyszły nici, W tym roku 30 ha też w tej wiosce kupił jakiś "rolnik" ze śląska, ztalerzował i posiał rzepak jary nie wiem czy wzejdzie mu 20% (susza).

 

link do ogłoszeń http://www.otodom.pl/index.php?mod=show&insId=2432363

lub ze starą ceną http://www.otodom.pl/index.php?mod=show&insId=2695538

 

jak by linki nie działały to szukaj na wp.pl - all... w dziale nieruchomości, grunty polska, lubuskie, powiat żagań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

I kupiłem 5 ha po 15 tys ;) klasa IIIa


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

może słyszał ktoś o człowieku który w okolicy włocławka w kuj-pom kupił kilkanascie ha po 75tyś za ha? bo to chyba rekord jak za grunt orny, przynajmniej ja o wyzszej cenie nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

hmmm juz wczesniej pisalem, ze moj wujek sprzedal ponad 80 ha gruntow ornych po 76 tysi za ha ;) okropnego farta mial, ale dobrze ze mu sie udalo, bo to poczciwy czlowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

W mojej okolicy ceny średnio dochodzą do 35 tysięcy.... ogólnie to tylko jeden gospodarz kupuje wszystko bo go stać ;) .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

@brzozak2 za daleko mam do gdańska żebym słyszał co u was sie dzieje z cenami ;) to wujek niezly interes zrobił, a człowiek który to kupił to rolnik czy pod jakąś inwestycje?jak by mi ktos po tyle dawał to chetnie sprzedam. A przypadek o którym pisałem jest o tyle ciekawy że w okolicy płacą max 35-40tyś a ten jeden tak się wyrwał, niedaleko mnie ceny oscylowały w okolicach 15-16 max 18tyś za ha a dwóch typków w czerwcu ubiegłego roku zaczęło się podkupowac i doszli do 30tyś i to za kiepską ziemie, takie warjacje psują tylko rynek bo teraz wszyscy cenią po 30tyś i sprzedaż sie zatrzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

u mnie ziemia jest po 10 tys zł. ostatnią działkę jaką kupiłem zapłaciłem za nią po 5 tys zł. za ha - 31 ha IV klasy grunty orne ale to było w 2005 roku teraz średnio chcą po 9- 10 tys ale za klasę V i VI


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Żeby tylko u mnie takie ceny były to nawet dziś kupiłbym chociaż 10 ha ;)


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja bym wolał kupić 3 klasę ziemi za 20 tys i się nie martwic czy będzie susza czy nie bo na takiej klasie to i tak urośnie niż 6 klasę za 10 tys i czekać na deszcz z utęsknieniem i patrzeć jak zboże3 na polu mi ginie.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1
u mnie ziemia jest po 10 tys zł. ostatnią działkę jaką kupiłem zapłaciłem za nią po 5 tys zł. za ha - 31 ha IV klasy grunty orne ale to było w 2005 roku teraz średnio chcą po 9- 10 tys ale za klasę V i VI

No to super sytuacja... tylko kupować jak tak tanio jest...

Cena ok 10tyś za ha to jest jeszcze do przyjęcia... ale co z tego, jak nawet by ktoś chciał kupić ziemie to i tak nie ma... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

mysle ze po roku 2013 bedzie bessa na rynku ziemi jesli zniosa doplaty lub zmienią troche to bedzie ziemia na sprzedaz juz nie za tak kolosalna kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Po sąsiedzku mam RSP Lubiń mają 1400 ha z kawałkiem. Chcą sie sprzedać, jest ogłoszony drugi przetarg, cena wywoławcza 120mln złotych. Razem z krowami i maszynami. Zainteresowany ktoś??? http://www.rsplubin.com.pl/

A ta najdroższa ziemia w kraju to była działka 8 ha ogrodzona ze studnią głębinową i posadzony sad jabłoniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ja również mam nadzieje że po skończonych dopłatach cena ziemi spadnie do 10 tyś za ha III klasy ;) Choć w to wątpie że zaraz po odejściu od dopłat, u nas ludzie po kupili maszyn troche, nawet nowych, ale to przważnie kosiarki rotacyjne, bo są trzy nowe, dwa agregaty doszły, i jeden nowy ciągnik, ale to inna historia, więc jego nie liczę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

U nas nawet nie ma III klasy to nie może byc nawet po 10tys za ha ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dopłaty do produkcji a nie ha uzdrowiły by sytuację i zmniejszyły liczbę rolników z Warszawy i rolników alkoholików. Już dziś coraz głośniej się mówi o zniesieniu dopłat ONW. W mojej okolicy ziemia chodzi w cenie od 6,5 do 13 tysięcy. ja kupuje IV za 6,5- 7,5, a III max 9- 10 tys zł wyższej ceny nie zniósłbym psychicznie ale też zimna kalkulacja na to nie pozwala aczkolwiek i po 20 niektórzy krzyczą. Rozwój ale nie za wszelką cenę. Pozdrawiam Sokol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Zgadzam się z kolegą wyżej, u nas był taki przypadek że gość wygrał przetarg na dzierżawę 22ha gminnej ziemi, pole było w dobrej kulturze, przystąpił do przetargu tylko dla dopłat, nic nie robił tylko wiosna przejechał talerzówką. Ziemia powinna mieć taką wartość jak to co może urodzić. U nas ceny od 15 za małe kawałki słabej klasy do 25 za lepsze. Cenę windują obszarnicy którzy kupują kawałki powyżej 10ha oddalone nawet o 50km od domu, jak taki złapie gdzieś zaczepienie to chciał by wszystko wykupić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj