Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#461 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 10:26

Ceny ziemi Mam do kupienia 78ha w kawałku, niestety kasy brak narazie....chce kredyt, taki abym wydał jedynie 20% na zakup. tylko jak?? Srednia województwa to 10,500 a ziemia kosztuje 15500. ;) Jaka stawka podatku VAT na ziemie jest? nigdy nie odpisywałem, a na warunkach ogólnych jestem ;)

Prosze o pomoc, naprawde ważne dla mnie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 19:50
  •  

#462 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 11:10

Ceny ziemi na taka sume to najlepiej jakis kredyt z dofinansowaniem arimr jesli masz mniej niz 40 lat dostaniesz dla mlodego rolnika tani kredyt a jesli nie to juz w banku ok 8%

#463 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 02 styczeń 2009 - 17:41

Ceny ziemi W mojej okolicy to chyba jakieś rekordy chcą bic jeśli chodzi o cenę ziemi ;). Mój sąsiad zza miedzy sprzedał ostatnio 16 albo 17ha ziemi (nie wiem ile dokładnie tam miał) za cenę ponad 50tys za ha.

#464 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 17:50

Ceny ziemi Ja we wtorek kupiłem po 25 tyś za ha

#465 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 02 styczeń 2009 - 17:52

Ceny ziemi Mój qmpel mówił że u niego cena ziemi to wacha się w granicach 50-70 tys za hektar to jest dopiero szczyt głupoty ;)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#466 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 17:52

Ceny ziemi Chyba z ropą pod powierzchnią... ;) :P
DEZERTER

#467 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 02 styczeń 2009 - 17:53

Ceny ziemi Ehh chciałbym taką cenę... W moim powiecie to jest walka o każdy hektar. Ceny minimum zaczynają się od 40tys (cena za ziemie słabej klasy nawet IV i do tego jakieś kliny z rowami i słupami) ;).

#468 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 17:55

Ceny ziemi Ale macie tam ladne ziemie. Jak jezdzilem do Kruszwicy to obadalem do i jak. Ale 40tys jest duza przesada.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#469 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 17:56

Ceny ziemi My byśmy chcieli dokupić ale nie ma już od kogo (wszystkich wykupiliśmy ;) >mały żart<) albo chcą wielką kase :) U nas ziemia jest w cenie 30-35 tys za hektar. :P
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#470 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 02 styczeń 2009 - 18:02

Ceny ziemi

W mojej okolicy to chyba jakieś rekordy chcą bic jeśli chodzi o cenę ziemi :P. Mój sąsiad zza miedzy sprzedał ostatnio 16 albo 17ha ziemi (nie wiem ile dokładnie tam miał) za cenę ponad 50tys za ha.

A może te gruny w miejscowym palnie zagospodarowania przeznaczone są pod zabudowę mieszkaniową albo przemysłową? (lub cokolwiek innego, nie związanego z rolnictwem).
W przeciwnym razie, płacic ponad 50 tyś za ha ziemi rolnej to moim zdaniem jest już głupota z wyższej półki ;)
W 2009 roku, według prognoz produkacja budowlana związana z mieszkaniówką ma spaśc o 20-30%. To również wpłynie na ceny ziemi. Czeka nas racjonalizacja cen, miejmy nadzieję, że również w kwestii ziemi rolnej.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 18:07

Ceny ziemi Po co kupować ziemie za taką wysoką cene jak płody rolne tanie, środki i nawozy drogie... Ta ziemie to po ilu latach dopiero się zwróci ;) A kredyty teraz są na lichych warunkach to prawie wogóle się nie opłaca kupować.

#472 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 18:13

Ceny ziemi My tydzień temu kupilismy 8 ha po 7 tys za hektar wiec okazja jakich mało. 50 tys za hektar to interes zycia ale dla tego co sprzedał. Poczekajcie jak sie dopłaty skonczą,ludzie sa przyzwyczajenie ze jest kasa co roku za nic.

#473 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 18:16

Ceny ziemi A we Francji.... We Francji to mają tyle gruntów co pod budynkami... Reszta to dzierzawa... Ale nie tak jak po polsku, że jak przyjdzie koniunktura to całosc dzierzawy sie wypowiada i staje sie wielkim gospodarzem z miasta, tylko po francusku tzn na dziesiątki lat...
ale gdzie nam mentalnie do Francji... tam ludzie zostawiaja sprzet na polu i jadą asfaltową droga do domu na obiad...
A u nas? zapierniczyli by kraczaka do odmierzania działek pod daną uprawę nie mowiąc juz o sprzęcie...
DEZERTER

#474 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 18:17

Ceny ziemi Po 7 tys za hektar to moi rodzice kilka lat temu kupowali. ;) To u ciebie takie niskie ceny są??

#475 Share zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 18:39

Ceny ziemi u mnie tez kupilismy miesiąc temu pole 2.2 ha za 18 tys, to wychodzi cos koło 8tys/ha. ziemia klasa 4a i 4b. ale u mnie najlepsze klasy jakie sa to 3,wiec to co kupilismy nie jest az takie złe. Własciciel chciał sprzedac wczesniej za 20 tys ale nie było chetnych i obnizyli cene do 18 tys. A na wiosne dawalismy z kolei innej babce 10 tys/ha działka o powierzchnic 1 ha to twierdziła ze za mało... bez łaski,pola nie sprzedala do dziś a my kupilismy taniej i blizej innych naszych działek i domu. ze 3-4 lata temu kupilismy 1ha pola 3 klasy za 5 tys. co do cen takie są,wiecej sie nikt nie ceni,a jak sie cenia to kupców brak.
plony jakie uzyskuje to w tym roku max 5,5 t/ha pszenicy, jeczmienia i pszenzyta, wiec nie sa to za bogate ziemie,a do tego rędziny ;/.

#476 Share Pawel423

Pawel423

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 18:54

Ceny ziemi U mnie ceny ziemi mieszczą się w szerokich granicach bo nawet od 12tyś. tak jak ja ostatnio 8ha kupiłem do 30tyś. za ile chciałem sprzedać 5ha 25km odemnie.
MOJE CIĄGNIKI:
-Belarus 820
-C360
-T25

#477 Share aadamm153

aadamm153

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 20:55

Ceny ziemi

My tydzień temu kupilismy 8 ha po 7 tys za hektar wiec okazja jakich mało. 50 tys za hektar to interes zycia ale dla tego co sprzedał. Poczekajcie jak sie dopłaty skonczą,ludzie sa przyzwyczajenie ze jest kasa co roku za nic.

ja jak z lata kupowałem ziemie to po 8,500 tys za ha, teraz jak bym kupował to więcej niż 8,000 nie dam, o toż to skończą się te ceny jak skończą się dopłaty i jeszcze wprowadzą euro, wtedy to będzie się działo.. strach myśleć..

#478 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 02 styczeń 2009 - 21:37

Ceny ziemi

A może te gruny w miejscowym palnie zagospodarowania przeznaczone są pod zabudowę mieszkaniową albo przemysłową? (lub cokolwiek innego, nie związanego z rolnictwem).
W przeciwnym razie, płacic ponad 50 tyś za ha ziemi rolnej to moim zdaniem jest już głupota z wyższej półki ;)
W 2009 roku, według prognoz produkacja budowlana związana z mieszkaniówką ma spaśc o 20-30%. To również wpłynie na ceny ziemi. Czeka nas racjonalizacja cen, miejmy nadzieję, że również w kwestii ziemi rolnej.

Co Ty, właśnie nie. Ziemie te są oddalone od dróg miejskich co najmniej w granicach 5-7 kilometrów. No chyba, że w przyszłości powstanie jakaś aglomeracja tam, ale ja chyba się nie doczekam tego :P. W mojej okolicy teraz ziemie to tylko kupują tacy co mają już po 100ha i są już okupieni w maszyny rolnicze oraz mają pełne zabudowanie więc kasę tracą tylko na hektary.

#479 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 03 styczeń 2009 - 18:19

Ceny ziemi

W mojej okolicy to chyba jakieś rekordy chcą bic jeśli chodzi o cenę ziemi ;). Mój sąsiad zza miedzy sprzedał ostatnio 16 albo 17ha ziemi (nie wiem ile dokładnie tam miał) za cenę ponad 50tys za ha.

he to znam gościa który chce 100tys za 1ha :P (hmm przez granice mam) 10ha w jednym kawałku ziemia 3-4-5kalsa zaniedbana, a znowu na wsi gość chce sprzedać gosp na rentę str. kilku kawalkach 10ha chce po 18tys/1ha.
ogólnie ziemia chodzi u nas w okolicach 15tys/ha
EDIT
aha to ziemia (po 100tys/ha) jest "spirytusodajno"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 18:26

Ceny ziemi To on chyba jej nie chce sprzedać jak wystawia taką cene ;)