Pavel

Ceny ziemi

Polecane posty

Pawel423    0

U mnie ceny ziemi mieszczą się w szerokich granicach bo nawet od 12tyś. tak jak ja ostatnio 8ha kupiłem do 30tyś. za ile chciałem sprzedać 5ha 25km odemnie.


MOJE CIĄGNIKI:
-Belarus 820
-C360
-T25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadamm153    2
My tydzień temu kupilismy 8 ha po 7 tys za hektar wiec okazja jakich mało. 50 tys za hektar to interes zycia ale dla tego co sprzedał. Poczekajcie jak sie dopłaty skonczą,ludzie sa przyzwyczajenie ze jest kasa co roku za nic.

 

ja jak z lata kupowałem ziemie to po 8,500 tys za ha, teraz jak bym kupował to więcej niż 8,000 nie dam, o toż to skończą się te ceny jak skończą się dopłaty i jeszcze wprowadzą euro, wtedy to będzie się działo.. strach myśleć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
A może te gruny w miejscowym palnie zagospodarowania przeznaczone są pod zabudowę mieszkaniową albo przemysłową? (lub cokolwiek innego, nie związanego z rolnictwem).

W przeciwnym razie, płacic ponad 50 tyś za ha ziemi rolnej to moim zdaniem jest już głupota z wyższej półki ;)

W 2009 roku, według prognoz produkacja budowlana związana z mieszkaniówką ma spaśc o 20-30%. To również wpłynie na ceny ziemi. Czeka nas racjonalizacja cen, miejmy nadzieję, że również w kwestii ziemi rolnej.

 

Co Ty, właśnie nie. Ziemie te są oddalone od dróg miejskich co najmniej w granicach 5-7 kilometrów. No chyba, że w przyszłości powstanie jakaś aglomeracja tam, ale ja chyba się nie doczekam tego :P. W mojej okolicy teraz ziemie to tylko kupują tacy co mają już po 100ha i są już okupieni w maszyny rolnicze oraz mają pełne zabudowanie więc kasę tracą tylko na hektary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0
W mojej okolicy to chyba jakieś rekordy chcą bic jeśli chodzi o cenę ziemi ;). Mój sąsiad zza miedzy sprzedał ostatnio 16 albo 17ha ziemi (nie wiem ile dokładnie tam miał) za cenę ponad 50tys za ha.

he to znam gościa który chce 100tys za 1ha :P (hmm przez granice mam) 10ha w jednym kawałku ziemia 3-4-5kalsa zaniedbana, a znowu na wsi gość chce sprzedać gosp na rentę str. kilku kawalkach 10ha chce po 18tys/1ha.

ogólnie ziemia chodzi u nas w okolicach 15tys/ha

EDIT

aha to ziemia (po 100tys/ha) jest "spirytusodajno"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

To on chyba jej nie chce sprzedać jak wystawia taką cene ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

ta oferta z kolesiem co chce na rente isc moze być ciekawa ;)

 

100tyś za hektar to bardzo tanio :P:)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

To może kupisz? ;) Ja tam nie chce :P


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0
ta oferta z kolesiem co chce na rente isc moze być ciekawa :P

 

100tyś za hektar to bardzo tanio :):)

ja wiem czy ciekawa :) gość chodzi i prosi żeby ktoś to kupił ;) (u mnie we wsi miną czas zakupu ziemi z powodu cen wszystkich towarów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

@Sebastian z kąd jestes?? bo widze że tez łodzkie ;) ano jak nie ma kupców to sie nie dziwie że prosi :P


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojack1014    0

u mnie w okolicy gleby 3,4,5 klasa

i ludzie sobie chca po minimum 10.000tyś./ha

teraz jest wprowadzenie ograniczenia dzierżaw do 300ha a u mnie w okolicy jest taki gościu co ma wszystko po PGR

to ja mu to wyjdzie ziemia to rolnicy z pobliska naperwno będą chcieli kupować, w końcu cenia robi swoje

a jak nie to w dzierżawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

A ja mam ofertę kupna 2 ha klasy 3a za 15 tys hektar. Jak myślicie brać?


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Kurde ja bym się nawet nie zastanawiał i brał! U mnie w okolicy za hektar nadal płacą po 40 tys.! (woj. Mazowieckie) A ziemie ponad 4 kl. Chodź ziemii jest bardzo mało do wzięcia :/


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Mówisz... No to ładnie.... :/ nie zazdroszcze.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1
Kurde ja bym się nawet nie zastanawiał i brał! U mnie w okolicy za hektar nadal płacą po 40 tys.! (woj. Mazowieckie) A ziemie ponad 4 kl. Chodź ziemii jest bardzo mało do wzięcia :/

 

Widze że mazowieckie skąd dokładnie jesteś bo ja okolice Płocka kolega sprzedaje 3 klasa chce 26 tys za ha i jakoś nie może od pół roku sprzedać tej ziemi


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

A jak myślicie 1,18ha za 20000zł warto klasa 4 trochę 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

W wielkopolsce ziemia klasy 4a(chyba) chodzi po 15 tyś więc bym się zastanowił...

 

Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

No ja też tak myślałem o 15000zł ale nie wiem czy tyle spuści bo ponoć jest więcej chętnych. Zaoferuje 15000zł i albo blefuje ze ma innych kupców albo będziemy dobijać targu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

To ty zrób blef i powiedz że jeszcze masz na oku inne pole i że masz mały dylemat którą kupic...

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

W mojej okolicy ceny za hektar ziemi rolnej wacha się od 18.000 do 25.000 tyś,klasa ziemi w zależnośći od położenia 3-5klasy.


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ziemie w woj łódzkim. Na granicy miasta. Pszed tym całym kryzysem przyjeżdżali do nas ludzie z ofertami kupna, nawet po 100zł za metr kwadratowy czy to możliwe że za jeden hektar ziemi 5/6 klasy mugłbym dostać nawet milion pln? A i czy morze ktoś wie coś słyszał na temat tego, że ziemia która znajduje się na terenie miasta, okolic automatycznie z dniem 1 stycznia 2009 została odrolniona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Teraz już chyba nikt Ci tyle nie zaoferuje. Ceny ziemi też poszły w dół, oczywiście najbardziej staniały grunty budowlane, ziemia rolna mniej. W mojej okolicy ceny działek budowlnaych spadły około 20-25%.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj