Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#341 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 19:30

Ceny ziemi no wkońcu kiedyś je muszą zlikwidować ,u mnie w powiecie to już praktycznie wszystko wyprzedali zostały ładne kąski (nie pod pług ) pod lasem nad jeziorem ,itp.Może i część mają w dzierżawie ale to mało .Zresztą z dwuch powstał jeden oddział trochę wcześniej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 07:51
  •  

#342 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 22 wrzesień 2008 - 21:02

Ceny ziemi A zeby było smiesznie to ANR sprzeda Ci ziemie...ale w umowie jest paragraf ktory zastrzega ze w ciągu 5 lat ANR moze ja od Ciebie wykupic nie zaleznie od ceny rynkowej (bo tak jest zastrzezone w umowie, kupiłes ziemie po 15tys za ha a teraz jest juz po 30 tys za to ANR i tak ją odkupi za 15 tys zł) i tak sie dzieje w przypadku kiedy ANR sprzeda jakąś ziemie i po 3-4 latach okazuje sie ze powstanie tam jakas fabryka czy osiedle domkow (i wtedy ANR moze zbic na tym duzo lepsza kase) i Ty wtedy nic nie mozesz zrobic...wiem o tym bo mamy takie umowy i tego nie mozna zmienic z tego co wiem. Chociaz nie słysząłem osobiscie o takim zdazeniu nigdzie w okolicy, ale teroetycznie tak moze się stac :/

#343 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 23 wrzesień 2008 - 09:06

Ceny ziemi Tez slyszalem,ze ma byc projekt,ze do 2012 maj zlikwidowac ANR. I jak najwiecej ziemi chca sprzedac,a najlepiej wszystko. I bylo dopowiedziane,ze preferowane,beda gospodarstwa rodzinne,czyli na powiekszenie.

#344 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 23 wrzesień 2008 - 09:21

Ceny ziemi 35 ha
klasa IV,V,VI
cena 330.000 zł
sprzedający - Agencja
ciekawe czy ktoś skorzysta z prawa pierwokupu ?? jeśli nie to trzeba się tematem zainteresować :lol:

#345 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 23 wrzesień 2008 - 11:53

Ceny ziemi

@Hinco, widzę, że masz podobną sytuację jak u mnie. Tzn. blisko miasta, każdy myśli, że może liczyc jak za działkę budowlaną (i to czasami taką jak w mieście). Co jest oczywiście śmieszne, bo ziemia rolna to ziemia rolna. Po sąsiedzku ze mną są takie działki, mają po 20 arów, są przedzielone rowem, szerokości działek to około 8 m, bez dojazdu z drogi. Pytałem znajomego rzeczoznawcy, ile mógłbym za to dac (żeby się nie oszukac), to powiedział, że 5 tyś za ha, a już maksymalnie to 6,5 - 7 tyś/ha. I nic więcej nie dam, jak nie chcą sprzedac, to niech trzymają. Budowlane to może one będa za 100 lat :lol: . Bo aktualnie opracowany plan zagospodarowania przwiduje, że to jest i nadal będzie grunt rolny. A jeżeli taki plan zostanie przyjęty, to wtedy, jeśli nie będzie wyraźnie napisane, że grunt jest budowlany to nikt nawet szopy tam nie pobuduje (chyba, że samowola budowlana). A mogę powiedziec, że już wkrótce zmieni się ustawa Prawo Budowlane i samowola będzie drogo kosztowac :D

No to masz nieco inaczej bo obecnie wybrane władze miasta u mnie starają się wszystko odrolnic i sprzedać i zrobićbudowlane..
Wykupują paski na wskroś pól od rolników dzieląc pole na 2 kawałki i robia budowlane, sporo jest z tego powodu zgrzytu u nas i nie wiem czy legalne jest takie 'przymuszone' sprzedawanie ziemi pod drogi...

#346 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 wrzesień 2008 - 19:16

Ceny ziemi No ceny ziemii u mnie w okolicy ostatnio osiągnęły bardzo wysokie ceny.gleba V klasa i kosztuje w granicach 12-15 tys za ha.to bardzo dużo.ja zamierzam sie ubiegać za rok na dotacje dla młodego rolnika dostane 50 tys i kupie za to 4 ha ziemii.to jest mało.do tej sytuacji też ludziska ze stolicy się przyczynili.kupują ziemię za kasę 2 razy większą niż ona jest warta przekształcają na działkę budowlaną i budują sobie wille.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#347 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 16:40

Ceny ziemi cena ziemi bedzie już stałą w miejscu osiągneła swoje maximum. Możliwe nawet lekkie przeceny gruntów słabych lub bez perspektyw.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#348 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 18:51

Ceny ziemi

35 ha
klasa IV,V,VI
cena 330.000 zł
sprzedający - Agencja
ciekawe czy ktoś skorzysta z prawa pierwokupu ?? jeśli nie to trzeba się tematem zainteresować :lol:

O prosze,to jest rozsadna cena za ziemie.Troche ponizej 10 tys za hektar jest do przyjecia ale placic po 30 tys to juz jest przegiecie...

#349 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 24 wrzesień 2008 - 19:12

Ceny ziemi tydzień temu kolega zakupił 1,2ha 3 klasy za 25tyś:lol:
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#350 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 24 wrzesień 2008 - 19:12

Ceny ziemi

35 ha
klasa IV,V,VI
cena 330.000 zł
sprzedający - Agencja

A ja jeszcze dodam, że jeśli chociaż 60% z tych 35 ha to jest klasa IV to wtedy ta cena wydaje się rozsądna, natomiast jeśli sytuacja jest odwrotna, tzn. 60% to klasa VI, to też trzebaby się poważnie zastanowic, czy jest sens płacic niespełna 10 tyś za ziemię na której najlepiej to rośnie.......... brzoza.

A jeśli chodzi o ceny ziemi, zgadzam się z @garkiem, typowo rolne grunty słabych klas, moim zdaniem, stracą na wartości, bo nawet najwięksi "zapaleńcy" kiedyś jednak dojdą do wniosku, że kupowanie na siłę "piachów" nie ma najmniejszego sensu z punktu widzenia prowadzenia rentownego gospodarstwa. Rosnące ceny środków do produkcji oraz spadające ceny produktów rolnych "pomogą" w takim uświadomieniu się.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 14:19

Ceny ziemi Na dniach komornik wystawi u mnie w gminie 17 ha. Cena wywoławcza to 115tys a oszacowana 145 tysi. Klasy niestety nie podam bo nie znam. Ale to są rozsądne ceny bo co niektórzy w terenie wołają sobie po 3 razy tyle!!!!

#352 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 25 wrzesień 2008 - 22:33

Ceny ziemi No i co gdzie te wyliczenia @grzeska11?
u nas też drogo ziemia chodzi, a dlatego że poprostu juz jej nie ma, wszystko wyprzedane, małych gospodazy może z 4 na wsi zostało.
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#353 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 26 wrzesień 2008 - 10:10

Ceny ziemi hejka powiedzcie mi jak sie płaci za ziemie pod drogi czy też autostrady - jak sie dowiedziałem zaraz obok wioski maja nam budowac autostrade i chciałbym wiedziec czego mozna sie spodziewac

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#354 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 26 wrzesień 2008 - 15:37

Ceny ziemi słyszałem że to zależy od klasy ziemi i cen w okolicy, ponoć płacą za III klasę około 150 000 zł za ha. jest jeszcze sprawa ile od ciebie kupią, jeśli przyszła autostrada podzieliła by twe pole to te małe kawałki do których miał byś już daleko lub utrudniony dojazd też kupują

#355 Share Dominator80

Dominator80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:interesuję się rolnictwem historią średniowiecze mam c-330m<br />pług 2 skibowy kultywator brony itd. ursusy czyli trzydziestki prosto mówiąc są najlepsze

Napisany 26 wrzesień 2008 - 19:20

Ceny ziemi 15000 za ha woj.Podlaskie okolice Moniek i białegostoku

#356 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 03 październik 2008 - 11:45

Ceny ziemi W moich okolicach to już jest kompletna paranoja :P Ludzie są już gotowi po 40 tys za hektar płacić a jeszcze się znajdują tacy co nie chcą sprzedać bo czekają aż będzie po50 tys. Z dzierżawami też paranoja bo jedni chcą 1200zł za ha plus dopłaty czyli bez umowy notarialnej

#357 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 03 październik 2008 - 15:37

Ceny ziemi 1200 zł + dopłaty??????? to prawie niemożliwe. Jeśli kogoś urażę to od razu przepraszam, ale trzeba byc idiotą, żeby na takich warunkach brac ziemię w dzierżawę. Cena 40 tyś za ha to moim zdaniem też jest mocnooo przesadzona.
Jeśli sytuacja gospodarki USA się nie zmieni i kryzys na dobre dotrze do Nas, to o takich cenach ziemi będzie można na długo zapomniec.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#358 Share Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 03 październik 2008 - 19:04

Ceny ziemi Kilku się takich znalazło ale jak nauczyli się liczyć to zaczęli żałować :P Ludziom się całkiem poprzewracało w głowach zamiast obrabiać 12ha to najchętniej by dali w dzierżawę i mieli miesięcznie 1800zł za friko

#359 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 04 październik 2008 - 07:27

Ceny ziemi Wow!!! Gdybym miał płacić 1200zł/ za ha dzierżawy to bym chyba wolał całkiem z gospodarstwa zrezygnować :P Ja płacę 500kg pszenicy + dopłaty i zwrot akcyzy dla mnie. A gdy biorę bez umowy notarialnej to już płacę tylko symbolicznie-za podatek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 04 październik 2008 - 11:18

Ceny ziemi u nas za dzierzawe placi sie tone pszenicy + podatek a za ziemie 29 tys miesiac temu kupilem 1 ha 2 kl za pieniazki z mlodego rolnika