Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#261 Share garek

garek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 1094 postów

Napisany 11 maj 2008 - 06:09

Ceny ziemi z powiatu świdnickiego

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 08:04
  •  

#262 Share matek1109

matek1109

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 maj 2008 - 08:50

Ceny ziemi Ferdek u nas płacą za taką ziemie co najmniej 100 tys... A tak u mnie grunty orne 30-40 tys i nadal brak ziemi-wiec standard ;) :)

#263 Share garek

garek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 1094 postów

Napisany 11 maj 2008 - 22:18

Ceny ziemi u nas orna około 25 i rośnie taka w miare dobra

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 12 maj 2008 - 21:26

Ceny ziemi hehe Garek to jak udało Ci się wyrwac ziemie tak tanio? chetnych nie było na nią czy co? ile bym dał zeby u nas dało rade po tej cenie kupic... ;)

#265 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 12 maj 2008 - 21:30

Ceny ziemi u mnie na wiosce też już powinni ziemie sprzedawać bo przyjechał jeden z ameryki goły i wesoły.
AF - to Jest To:)

#266 Share garek

garek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 1094 postów

Napisany 13 maj 2008 - 18:27

Ceny ziemi powiem tak umowe wstępną podpisałem rok temu dlateog taka cena a pozatym ziemia masakra dzisiaj nazbierałme 15 ton kamienia jutro 15 i pojutrze też pewnie 15 także jestem wykończony. Ale mam nadziej że ją doprowadze do porządku bo w sumit to połowa to trzecia klasa nie wiem skad się wzieła ale jest trzecia jest i piąta i szusta . i dzisiaj własniei wyczytałem że jest program chyba z UE dopłaty do odkamieniania. Musze się zorientować dokładniej a strasznie mało info w sieci

#267 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 13 maj 2008 - 21:53

Ceny ziemi oj kamienie to jest zmora...u nas zbieramy tylko te najwieksze zeby przypadkiem czegoś nie uszkodzic w jakiejs maszynie...no ale tez jest roboty ale tak jak u Ciebie takie ilosci to szczeze wspołczuje ;) ale myslę ze za tą cene to warto było, naprawde warto :)

#268 Share garek

garek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 1094 postów

Napisany 13 maj 2008 - 23:12

Ceny ziemi a jeszcze jak bym kupca na kamienie znalazłe ;) to juzby się całkiem opłaciło

#269 Share Ricardo

Ricardo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 20 maj 2008 - 23:08

Ceny ziemi Witam.

Ciekawi mnie jedna sprawa, ile każdy z was był by wstanie zapłacić za hektary, tzn. do jakiej stawki za ha byście doszli maksymalnie, proszę o szczere odpowiedzi. Ja osobiście jestem w stanie zapłacić na maksa 30-35 tyś./ha, ale znam przypadek z mojego powiatu co gościu dał 50 tyś./ha, a kupił 6ha za 300 tyś., dlatego że graniczył, moim zdaniem to już przesada.

Pozdrawiam.

#270 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 21 maj 2008 - 08:26

Ceny ziemi Jak by to była np: działka pomiędzy moimi dwoma działkami (mam w ten sposób trochę ziemi), lub przylegająca do mojej działki i blisko mnie, do tego dobra ziemia (III, IV klasa), to myślę że powyżej 50 tys/ ha spokojnie.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 21 maj 2008 - 08:47

Ceny ziemi prawde mowiac to ja jestem w stanie dac oklo 20 no moze 25 tysi za ha a czemu z prostej przyczyny zeby to sie zwrocilo za mojego zycia

#272 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 maj 2008 - 09:09

Ceny ziemi moj wujek (podobno, bo slyszalem to tylko od posrednika) sprzedal 75 ha po 76 tysiecy :) :) :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#273 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 21 maj 2008 - 09:09

Ceny ziemi Ludzie; jeśli miałbym patrzeć na powiększanie gospodarstwa przez pryzmat zwrotu zainwestowanego kapitału, to przepraszam ale na pewno rolnictwem ja bym sie nie zajmował i dziwią mnie ludzie w ten sposób rozumujący a zajmujący sie rolnictwem w niedużej skali ( co innego kilka tys ha). Bo jakbym chciał żeby kapitał sie szybko zwracał to tylko handel, inwestycje giełdowe itp.
Bo co innego kupno maszyn rolniczych, które dzisiaj bardzo drogie, a ta sam maszyna za 20 lat to cena złomu, a ziemia będzie w tej samej cenie lub dużo droższa (jedyne dobro na ziemi, którego ubywa i nie ma mażliwości zwiększyć jej ilości).

@brzozak
Ziemia typowo uprawna czy w możliwośc w przyszłości terenów inwestycyjnych.
Jak by to było blisko mnie, ziemia względna i góra w 2 -3 kawałkach to pewnie też bym tyle dał.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#274 Share garek

garek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 1094 postów

Napisany 21 maj 2008 - 09:18

Ceny ziemi ja dzisiaj bym nawet pięciu tysięcy nie dał a to z prostej przyczyny totalny brak funduszów. i totalne zniechęcenie od załatwiania kredytów dotacji wniosków i całej tej biurikracji.

#275 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 21 maj 2008 - 09:50

Ceny ziemi Ja ostatnio kupiłem hektar od sasiada po sąsiedzku za 13 tys, klasa ziemi 1 i 2, u nas ziemia chodzi srednio po 15 tys za ha ale sa i tacy co chca dać za hektar powyżej 20 tys, ja tam do 20 tys jestem skłonny dać ale nie więcej.

#276 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 21 maj 2008 - 12:20

Ceny ziemi

ja dzisiaj bym nawet pięciu tysięcy nie dał a to z prostej przyczyny totalny brak funduszów. i totalne zniechęcenie od załatwiania kredytów dotacji wniosków i całej tej biurikracji.

Na ziemie podstawowy warsztat pracy, zawsze musi być coś odstawione w zanadrzu. Bo dzisiaj nie ma ziemi do kupienia a jutro jest i kto pierwszy ten lepszy.

#277 Share garek

garek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 1094 postów

Napisany 21 maj 2008 - 23:52

Ceny ziemi kupiłem w ciągu ostatnich 15 miesięcy 60 hektarów i naprawde już mi się skończyły możłiwości

#278 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 22 maj 2008 - 00:56

Ceny ziemi A to chylę czoła :) .

#279 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 22 maj 2008 - 08:46

Ceny ziemi garek a teraz ile masz ha???
AF - to Jest To:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share gigi

gigi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 22 maj 2008 - 09:42

Ceny ziemi JA nie chciałem nawet za 11tyś. kupić sąsiedniej działki bo ma 6,1ha więc 66tyś to troszke dużo.