Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#241 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 06 maj 2008 - 15:58

Ceny ziemi Tak się składa że mam znajomego co 4 lata temu walczył o dzierżawę agencjną 30 ha i wygrał dając 2,5 tony i też mu obiecali wykup po trzech
latach.Teraz jest 5 rok po przetargu i agencja milczy w sprawie wykupu a on płaci dalej tą dzierżawę .Już kiedyś pisałem że w naszych realiach
kupno ziemi powyżej 30 tys to absurd .W naszych realiach nie ma żadnych gwarancji zwrotu kosztów zakupu nawet po kilkunastu latach a może
to nawet następne pokolenie będzie czerpać zyski z tej ziemi o ile będzie chętne do pracy na roli.

Edytka: A pro po 30 tys .Słyszałem właśnie o warszawce która nie ma gdzie kasy podziać i liczą że po 2012 roku kiedy będzie swobodny obrót
ziemi liczą że ziemia będzie kosztować jak w Holandii 150 tys pln LoL

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 14:57
  •  

#242 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 maj 2008 - 16:04

Ceny ziemi i jak będzie taka droga ziemia to aż kusi aby na rolników nałożyć podatek od wartości majatku

#243 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 06 maj 2008 - 18:10

Ceny ziemi Takie ceny ziemi to całkowita głupota. Jaszcze troche to będziemy kupować ziemię na zachodzie bo będzie tańsza. W którymś z poprzednich topów wyczytałem że np. we Francji ceny ziemi zaczynają się od 4 tyś euro za ha (taniej niż w sporej części naszego chorego kraju) :angry:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 06 maj 2008 - 18:21

Ceny ziemi

Takie ceny ziemi to całkowita głupota. Jaszcze troche to będziemy kupować ziemię na zachodzie bo będzie tańsza. W którymś z poprzednich topów wyczytałem że np. we Francji ceny ziemi zaczynają się od 4 tyś euro za ha (taniej niż w sporej części naszego chorego kraju) :angry:

HaHaHa
Cos Ci sie pomylilo Kolego. Tam bylo napisane ze ceny ziemii we Francji zdrożały od 4 do 9 tys euro

A jeśli chodzi o ceny ziemi u mnie pod Przasnyszem to ostatnio klient zaśpiewał ojcu 55tys za ha :) Teraz zszeddl do 47.

#245 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 maj 2008 - 20:23

Ceny ziemi póki będą kupujący skłonni zapłacić wyższą cenę to ona będzie rosła aż nie będzie na nią chetnych

#246 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 06 maj 2008 - 20:41

Ceny ziemi

HaHaHa
Cos Ci sie pomylilo Kolego. Tam bylo napisane ze ceny ziemii we Francji zdrożały od 4 do 9 tys euro

A jeśli chodzi o ceny ziemi u mnie pod Przasnyszem to ostatnio klient zaśpiewał ojcu 55tys za ha :) Teraz zszeddl do 47.

Nawet jeśli tyle zdrożała, to cena jest bliska tej która obowiązuje u ciebie http://www.kpodr.pl/...dluz_siebie.php
NAPIS ćWICZEBNY

#247 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 06 maj 2008 - 20:42

Ceny ziemi dla mnie 35tyś to juz jest max :) . więcej to już bym nie dał za ha. W mojej okolicy to 25tyś z ha trzeba dać :)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#248 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 06 maj 2008 - 20:47

Ceny ziemi Z tym akurat sie zgodze, puki bedą chetni na kupno tak drogiej ziemi to ona nie zacznie taniec...mysle tylko ze kiedy skonczą sie kredyty preferencyjne na zakup ziemi to juz tylko kilka-kilkanascie procent rolnikow w polsce bedzie stac na kupno ziemi za gotowke lub na wysoko oprocentowane kredyty. Znaczy bedzie tak jak ma byc, przetrwaja najsilniejsze i produktywne gospodarstwa lub tez małe ktore wyspecjalizuja sie w danej produkcji...to normalna kolej rzeczy...przetrwają Ci ktorzy chcą pracowac na wsi i czerpac z tego zyski i bedą to robili z pasją :)

#249 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 07 maj 2008 - 09:48

Ceny ziemi U nas poszedl kawalek po 40 tys. za ha. Ziemia 4 i 5 klasa. Kupil to facet,ktory mial gospodarstwo przy Poznaniu i je sprzedal. Teraz u nas w okolicy kupuje grunty i podbija cene.

#250 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 07 maj 2008 - 19:47

Ceny ziemi Najgorsi sa tacy cholerni spekulanci ziemią...jezdzą podbijaja cene na całą okolice, a ze są nabici kasą to i tak oni to kupią...cholera :angry:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 07 maj 2008 - 20:02

Ceny ziemi jakiś miesiąc temu był przetarg ANR sąsiedniej gminie Borek Wielkopolski i facet kupił po ostrej licytacji 5 ha ziemi płacąc 56000 zł za 1 ha Szczerze mówiąc nie wiem czy podziwiać takich ludzi czy kazać popukać sie im w czoło.

#252 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 07 maj 2008 - 21:00

Ceny ziemi tacy ludzie sa debilami...chyba nie wiedza ze ta ziemia im sie tak szybko nie zwroci o ile mu sie zwroci za jego kadencji ;) nie ma sensu tyle kasy wyrzucac w ziemie do 30000 jeszcze bym dał (ale to by musiałą byc naprawde dobra ziemia i blisko domu) ale po 25000 to juz bym pomału zaczał sie zastanawiac :) (gdyby było pewne ze takie ceny na zboze i inne płody rolne utrzymaja się przez najblizsze 10 lat a ceny srodkow do produkcji nie zdrozeja to nie miałbym sie nad czym zastanawiac no ale kto mi to zagwarantuje) no ale ba nie ma lekarstwa na takich ludzi :) hehe 56000 za hektar...komedia

#253 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 08 maj 2008 - 10:48

Ceny ziemi To jest choroba tyle placic za ziemie... Pozniej ceny wariuja,a jak normalny rolnik chce powiekszyc to musi zadluzyc sie bie i jeszcze rodzine,a bez powiekszania to w koncu zostanie w tyle. A jak ktos sprzedal ziemie kolo miasta po 300 zl/ metr kwadratowy to pozniej mu nie robi roznicy czy hektar kupi za 40 czy 50 tys zl.

#254 Share DLS

DLS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,bydło mleczne

Napisany 08 maj 2008 - 12:10

Ceny ziemi jestem z zaglebia mleka -podlaskie,okolice szepietowa.u mnie cena ziemi zaczyna sie od 45 tys. za 1 ha i nikt nie patrzy która to klasa.

#255 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 08 maj 2008 - 20:10

Ceny ziemi o ja pier.... u was to sa dopiero ceny...jezeli takie są w całej okolicy to nic nie pozostaje tylko płakac i płacic bo jezeli ktoś chce się rozwijac to nie ma innego wyjscia...zeby tylko w okolicach Brodnicy w Kujawsko-pomorskim do tego nie doszło... ;)

#256 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 09 maj 2008 - 21:43

Ceny ziemi

HaHaHa

A jeśli chodzi o ceny ziemi u mnie pod Przasnyszem to ostatnio klient zaśpiewał ojcu 55tys za ha ;) Teraz zszeddl do 47.

Może i tak nie pamiętam dobrze tylko że nawet 9 tyś x 3.45= ok 31000. Porównjąc wysokość ich zarobków i dopłat to ta cena nie jest wygórowana. A u nas co środki do produkcji drożeją na łeb na szyję, biurokracja jeszcze troche nam w tyłek wejdzie. Jedyną osłodą przynajmniej w tym roku są ceny zbóż. :angry:

#257 Share RAFALW

RAFALW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 maj 2008 - 08:07

Ceny ziemi

u mnie dzisiaj za 100 ha z czego 60 ha w V i VI klasie dali 240 ton. ciekawe kiedy im sie to zwróci???

dobrze piszecie o opłacalnosci kupna ziemi za tak grube pieniądze- bo jest na tym forum kilku konkretnie nie zorientowanych, którzy piszą bzdury na temat: (kupi po trzech latach i będzie miał zysk)---(przyjdzie koniunktóra i ziemia mu sie spłaci) itp -trochę realizmu i znajomosci tematu a jak ktoś nie ma pojęcia na ten temat to swoje zdanie może umiescić na ;) E-EMOCJE ONET.PL :) A tak do tematu , u nas ziemia w obrocie między rolnikami18-21 tyś.zł a agencja sprzedaje kawałki 25 -70 ha (po żniwach) na które cena wywoławcza wynosi 30 tyś (nie dzielą działek ) to napewno kupi to rolnik :) a raczej :angry: ---------- a wszystko psują cwaniacy z kasiorką którzy podbijają ceny , wygrywają przetarg a potem wiadomo((chachmętoza)------------pozdrawiam realistów tego forum :) oraz niepoprawnych marzycieli i tych co słyszeli że dzwoni tylko nie wiedzą w którym kosciele

#258 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 10 maj 2008 - 12:15

Ceny ziemi Wczoraj zakupiłem 22,5 hektara po 12,5 tys zł za hektar. Do tego na kredyt preferencyjny fak że ziemia licha i kamienista i do tego ONW

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#259 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 10 maj 2008 - 13:01

Ceny ziemi garek a skąd jesteś?
AF - to Jest To:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 maj 2008 - 18:18

Ceny ziemi Ile można dostać za ha ziemi pod kopalnie piasku, 6ta kl, koleś oferował po 20 tyś za ha, to chyba dużo za mało?