Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#2321 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4335 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 15:56

Ceny ziemi To jeszcze słabo 3 lata temu 8ha za 42tys w 2 działkach miejscami wychodziło za niecałe 5tys za hektar :D aż wstyd było kupować :ph34r: ziemia od gliny po zółty piach od III do VI.
Btw. Coraz mniej takich promocji :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 06:44
  •  

#2322 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6584 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 grudzień 2012 - 16:15

Ceny ziemi

macie promocyjne ceny koledzy

promocyjnie to kupiłem wiosną (niestety w kredycie 7,5%) 8ha z kawałkiem z czego 3ha łąk a reszta to orny 3 i 4a. Wyszło mnie po 10 tysia za hektar (na łąkach ptaszki i jeśli to wypali łąki spłacą się po 5 latach a orny myślę że po 8-10).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#2323 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4335 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 16:38

Ceny ziemi No zależy przy jakich cenach jeśli byłyby takie co teraz to 5lat orne spokojnie chyba ze strasznie zaniedbane i zależy co uprawiane bedzie. My 3 lata temu też braliśmy na kredyt tylko ze 2% dostaliśmy cos ponad 120tys na 8ha a kupiliśmy za 1/3 kwoty :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2324 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6584 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 17:29

Ceny ziemi no z kredytem był problem. Uprawiana spora część była przez nas, teraz drenacje kładliśmy i wycinka gałęzi i krzaków w cześci działki. Za 2-3 lata może całość doprowadzi się do porządku.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#2325 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 18:54

Ceny ziemi koledzy poradźcie, jest do wzięcia 3,56 ha (0,4 ha - klasa 4b, a reszta 5 i 6) ale na całym obszarze pola natura 2000. agencja z wyceną zwleka bo jakieś kwitki im brakują... połowa terenu jak stół, druga to dość spora górka. nie pamiętam dokładnie ale z 5 lat temu za całość chcieli 12-15 tyś, teraz aż boję się pomyśleć... ogólnie pole w średnim stanie bo jest tam pastwisko, no i co z tą naturą?

#2326 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6584 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 19:32

Ceny ziemi mam całość gospodarstwa na obszarze natura2000 i niczemu to nie przeszkadza w moim gospodarowaniu, no poza zalesieniem jednej działki.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#2327 Share krone125

krone125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 11:20

Ceny ziemi Witam nie znalazłem podobnego tematu,i chciałbym was się doradzić drodzy koledzy ile za działkę 0,5ha mogę zapłacić sąsiadowi,podkreślę ze jest w bardzo złej kulturze rolnej,zaniedbana itp itd.30 tysięcy to chyba z zadowoleniem powinien przyjąć tę sumę,a prowadziłem z nim wstępną rozmowę to nic nie marudził :)

#2328 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 15 grudzień 2012 - 13:31

Ceny ziemi 30 tys to za hektar zaniedbanej działki to wygórowana cena. Osobiście za zaniedbaną działkę o powierzchni 0,5 ha więcej jak 15 tys bym nie dał, co innego jak by to była działka budowlana, ale to wszystko zależy od klasy gleby czy niepodmokła itd. Na miejscu sąsiada nawet bym się nie targował, bo za tą działkę mógł by sobie kupić 1 hektar lepszej, więc dobrze to przemyśl.

#2329 Share petzi

petzi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 16:33

Ceny ziemi

Witam nie znalazłem podobnego tematu,i chciałbym was się doradzić drodzy koledzy ile za działkę 0,5ha mogę zapłacić sąsiadowi,podkreślę ze jest w bardzo złej kulturze rolnej,zaniedbana itp itd.30 tysięcy to chyba z zadowoleniem powinien przyjąć tę sumę,a prowadziłem z nim wstępną rozmowę to nic nie marudził :)

zależy jaka klasa i czy orne, pastwisko, ale 30tyś to za dużo; za 0,5ha ok. 10 tyś max., no chyba że to działka w atrakcyjnej lokalizacji to co innego, ale jak zwykła mędzypolna to więcej nie warta raczej

koledzy poradźcie, jest do wzięcia 3,56 ha (0,4 ha - klasa 4b, a reszta 5 i 6) ale na całym obszarze pola natura 2000. agencja z wyceną zwleka bo jakieś kwitki im brakują... połowa terenu jak stół, druga to dość spora górka. nie pamiętam dokładnie ale z 5 lat temu za całość chcieli 12-15 tyś, teraz aż boję się pomyśleć... ogólnie pole w średnim stanie bo jest tam pastwisko, no i co z tą naturą?

teraz pewnie będzie z 40-50tys. za coś takiego, trzeba było kupować 5lat temu :/

#2330 Share krone125

krone125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 18:26

Ceny ziemi Bo to takie pole jest że aj,perz zaniedane jak nie wiem co,a to na zgorku jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2331 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 19:32

Ceny ziemi petzi ty mnie nie strasz... :( można było ale się nie kupiło, sam już nie wiem czy dobrze czy źle...
Nikita to weź poradź, bo ja słyszałem że tam na tej naturze cuda się dzieją... kolega ma na takim terenie las i dostał jakieś dyrektywy to mówi ze nawet złamanej gałęzi nie może z tego lasu wynieść... a z łąkami to ponoć jeszcze gorzej bo tylko jedno-kośne i to po 20 września...wszystko musi być na swoim miejscu - natura rodzi, natura zabiera...
a z drugiej strony sąsiad ma ziemie i zaczął ją wykupywać jeszcze przed naturą, a jak weszła to wystopował bo gadał że nic z tą ziemią nie zrobi, ani jej nie zrobi na budowlaną, ani siedliskową no nic nawet żwirku nie wykopie.... to jest prawda?

no jak mam taki grunt brać to pieprzyć to <_< a parę lat wstecz jak urzędasy robili tą wycenę to gadali niech pan kupi może działeczki pan porobi i sprzeda i byśmy teraz byli w czarnej d*pie...

#2332 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6584 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 20:25

Ceny ziemi

...Nikita to weź poradź, bo ja słyszałem że tam na tej naturze cuda się dzieją... kolega ma na takim terenie las i dostał jakieś dyrektywy to mówi ze nawet złamanej gałęzi nie może z tego lasu wynieść... a z łąkami to ponoć jeszcze gorzej bo tylko jedno-kośne i to po 20 września...wszystko musi być na swoim miejscu - natura rodzi, natura zabiera...
a z drugiej strony sąsiad ma ziemie i zaczął ją wykupywać jeszcze przed naturą, a jak weszła to wystopował bo gadał że nic z tą ziemią nie zrobi, ani jej nie zrobi na budowlaną, ani siedliskową no nic nawet żwirku nie wykopie.... to jest prawda?....

Na użytek własny sąsiad kopie, drugi chciał sprzedawać piach - U. Gminy i skarbówka się przywalił (brak koncesji). Kopać więc można dla siebie ale czy żwirownię założyć to nie wiem.
Lasu ponoć nie posadzisz bo owszem można sadzić ale czegoś brakuje i w efekcie nie posadzisz.
Lasu nie mam więc nie wiem czy można coś tam ciąć choć jak dostałem zgodę na przycięcie gałęzi z UG to owszem ale wycinka chyba zimą (poza okresem ochronnym).
Łąki - kosisz kiedy chcesz jeżeli nie masz np "ptaszków" czyli nie bierzesz dopłat z tytułu ochrony lęgowisk ptasich (na naturze masz parę PLN więcej niż poza nią). Poza tym ja kosiłem 1 sierpnia i z końcem września, pierwszy pokos w powietrze okranem a drugi znajomy na siano zebrał a mam "ptaszki".
Na budowlaną to nie wiem czy przekształci, ja budowałem u siebie szambo i zb na gnojowicę i musiałem robić to poza okresem ochronnym więc masz pewne ograniczenia.

Ogólnie trochę przepierniczona jest ta natura 2000 ale jeżeli możesz pewne prace zorganizować czyli wcześnie obsiać pola to spokojnie dużo prac zrobisz po siewach i będziesz w zgodzie z przepisami.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#2333 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 12:20

Ceny ziemi dzięki Nikita za info, przydadzą się :) ale jeszcze cena.... pismo czy jesteśmy zainteresowani kupnem przyszło na początku roku i wyraziliśmy chęci, ale w czerwcu przysłali umowę przedłużenia dzierżawy i zwlekają z wyceną... coś to dziwne... tłumaczą się że brakuje jakiś dokumentów bo ta "ziemia należy do nich ale nie do nich" i chyba sr** na ten kawałek bo jak wywalą cenę.... :wacko:

#2334 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 22:19

Ceny ziemi ja miaalem okazje tydzien temu kupic 8.4ha za 48/ha..
jak mam dac tyle za ziemie to mam ja w d...e :/
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#2335 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7206 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 16 grudzień 2012 - 22:27

Ceny ziemi

zależy jaka klasa i czy orne, pastwisko, ale 30tyś to za dużo; za 0,5ha ok. 10 tyś max., no chyba że to działka w atrakcyjnej lokalizacji to co innego, ale jak zwykła mędzypolna to więcej nie warta raczej

teraz pewnie będzie z 40-50tys. za coś takiego, trzeba było kupować 5lat temu :/

To pole jest dla kolegi @krone125 w atrakcyjnej lokalizacji, bo za stodołą ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#2336 Share grucha18

grucha18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 09:41

Ceny ziemi 3.6 ha (3ha IV, 0.6ha V) 45 tys/ha woj. łódzkie :)

#2337 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7206 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 17 grudzień 2012 - 11:58

Ceny ziemi Niezłe ceny macie. To w jednym kawałku? Przy drodze czy trzeba polnymi jechać?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#2338 Share grucha18

grucha18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 19:56

Ceny ziemi Kawałek jeden, ładny ale dojazd polna drogą... :huh: ceny niezłe to fakt II klasa niedawno poszla po niecale 60 tys. za hektar :o

#2339 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 20:02

Ceny ziemi Dla zdesperowanych :)
"Zawsze jest głupi, który sprzedaje - i zawsze jest głupi , który kupuje" i odwrotnie.
Maksyma ponadczasowa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2340 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 09:28

Ceny ziemi maniek 33 ale jest jeszcze drugie powiedzenie " każdy głupi ma swój rozum" ;) i " ten się śmieje kto się śmieje ostatni"... ale to tak poza tematem...