Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#2221 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 grudzień 2012 - 11:24

Ceny ziemi ciekawe co tam będzie robione bo raczej z produkcji rolnej szybko się nie zwróci więc albo zamiana pod budowę np osiedla lub ktoś chce wyprac pieniądze.
Ot takie moje przemyślenia.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 04:45
  •  

#2222 Share d2tomas

d2tomas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 12:01

Ceny ziemi Jestem z okolic Wrocławia, kilka stron wcześniej ktoś wspominał o sprzedaży ziemi po gospodarstwie Siecieborowice. Ceny wahały się od 40 kilku tysięcy za tereny częściowo podmokłe, z rowami krzakami i drzewami do 107 tyś zł/ha za ziemię w II i III klasie kawałki po kilkanaście, kilkadziesiąt hektarów. Zaznaczam że były to przetargi ograniczone i wiem że te ziemie kupili rolnicy pod uprawy, a nie jakieś piaskownie czy budownictwo. Sprzedaż ziemi z MPZP zosatły wstrzymane.
Płatność za te ziemie agencja rozkłada na 15 lat z oprocentowaniem od 3 do 6%. Pierwsza włata 10% wylicytowanej ceny.

#2223 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 grudzień 2012 - 12:34

Ceny ziemi po nowym roku będą kolejne ziemie po tym gospodarstwie sprzedawane

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2224 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 01 grudzień 2012 - 22:38

Ceny ziemi d2tomas - a czemu ANR stosuje różne procenty? I czemu zaczyna się od 3 % - nie rozkładają już na raty z 2 %?

#2225 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 20:42

Ceny ziemi Nie ponieważ oprocentowanie kredytu preferencyjnego wzrosło do 3 procent
Następna sprawa nawet nabijając te 107 tyś za 1 ha i biorąc kredyt to agencja rozkłada spłade na raty czyli 14 rat ALE!
oprocentowanie preferencyjne tyczy sie tylko tej części kredytu do jakiej sięga cena gusowska czyli 29 284za 1ha a reszta to kredyt komercyjny lub agencyjny który opiewa na dużo większym oprocentowani czyli ANR 5,91% a BGŻ to 7,5% co najmniej

dla mnie takie kwoty to już szaleństwo ludzi ponieważ ta inwestycja zwracać sie bedzie do najmniej 2 pokolenia przy dzisiejszych cenach
a wiadomo co bedzie za rok nikt tego nie wie dlatego jest to bardzo chore

w moich okolicach pole po RSP poszło za 85 tys za 1ha i dodam ze nie jest to klasa II tylko troche IIIa IIIb i same V klasy z tym ze gleba lezy kilka lat a system korzeniowy chwastów wytworzył potworne straty i doprowadzic to do stanu z przed kilku lat to SYZYFOWA PRACA

Edytowany przez lukaszz110, 03 grudzień 2012 - 20:58.

#2226 Share d2tomas

d2tomas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 22:24

Ceny ziemi z tym że dają preferencyjne warunki tylko do cen Gusu to nieprawda. Całą kwotę rozkładają na ten sam procent. Dlaczego procent jest różny? Nie wiem,na pewno zależał od położenia pola,konkretniej nie odpowiem bo nie wiem

#2227 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 10:58

Ceny ziemi

dla mnie takie kwoty to już szaleństwo ludzi ponieważ ta inwestycja zwracać sie bedzie do najmniej 2 pokolenia przy dzisiejszych cenach

Nikt Ci nie każe tam siać zboża są inne bardziej dochodowe uprawy, które powinny te ziemie szybciej spłacić. Jezeli ktos wykłada tyle kasy to chyba wie co robi.

#2228 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 17:37

Ceny ziemi Właśnie nie. Nie każde działanie jest racjonalne. Wg badań w Polsce mamy 62% funkcjonalnych analfabetów - czyli debili.

#2229 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 17:41

Ceny ziemi lukaszz - chyba mylisz kredyty preferencyjne których oprocentowanie faktycznie wzrosło na 3 % z rozkładaniem ceny zakupu ziemi na raty przez ANR W tym drugim przypadku nie mamy do czynienia z bankiem tylko bezpośrednio z ANR W tym pierwszym przypadku faktycznie kredyt przyznają tylko do wysokości cen GUS albo rzeczoznawcy a ANR chyba rozkłada na raty tyle ile faktycznie zapłacimy tylko pozostaje kwestia że trzeba dać większe zabezpieczenie Dlatego pytam bo nie słyszałem aby ANR coś zmieniła ostatnio w wysokości oprocentowania jeśli rozkłada na raty No i poszukałem akty prawne które dalej mówią o 2 % Coś tu namieszałeś kolego i to ostro

Edytowany przez maroon, 04 grudzień 2012 - 18:42.

#2230 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 18:13

Ceny ziemi możliwe ze sie mylę i wprowadziłem w błąd maroon

ale jedno jest pewne jak ktoś daje kwote za grunt rolny trzy razy większą jak cena gusowska na dolnym śląsku na którym nie ma żadnej innej alternatywy jak produkcja zbożowa to już przegięcie

Edytowany przez lukaszz110, 04 grudzień 2012 - 18:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2231 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 18:45

Ceny ziemi Ok - spoko Tylko już się martwiłem że przegapiłem jakieś zmiany odnośnie sprzedaży ziemi przez ANR Co do ceny to pełna zgoda- dla mnie to kompletnie niezrozumiałe

#2232 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 19:14

Ceny ziemi dlatego tyle nabijają w tych przetargach bo warunki są korzystne ale cena za 1 ha powyżej 30 tys to już przegięcie na całej lini

#2233 Share Johnson

Johnson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:wóda, koks, tajski boks

Napisany 04 grudzień 2012 - 19:45

Ceny ziemi z procentem 2% to jest on do końca roku 2012 w roku 2013 będzie 3% - pracownik ANR tłumaczy to tym że byli by bardziej konkurencyjni niż banki, stąd podniesienie od nowego roku.

#2234 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 20:17

Ceny ziemi No ale pomijając kwestie tego że ANR daje tylko na 15 lat a banki w jednej z linii kredytowych na 20 lat to trzeba pamiętać że bank dolicza jeszcze różne prowizje i opłaty za obsługę Z kolei niektóre warunki w banku są dla niektórych korzystniejsze ale co z tego skoro i tak kredytów preferencyjnych w bankach nie ma i pewnie już nie będzie bo już są długie listy oczekujących? Johnson - a ten pracownik to na wysokim szczeblu że posiada takie info?

#2235 Share Johnson

Johnson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:wóda, koks, tajski boks

Napisany 04 grudzień 2012 - 20:28

Ceny ziemi taa... Generał Pracownik :lol: ... kilka dni temu załatwiałem formalności by przystąpić do przetargu i zdziwił mnie fakt że trzeba dopełnić formalności po nim do końca grudnia 2012 (normalnie ma się 3 miesiące na to) zapytałem od czego to jest zależne. Odpowiedział mi ten Pan że mają przykaz, grudniowe formalności związane z rozkładaniem na raty, dokończyć do końca roku bo od nowego roku procent NAJPRAWDOPODOBNIEJ pójdzie na 3 %. Ja to oceniam na 80% wiarygodności - z jednej strony racja są bardziej konkurencyjni niż banki, z drugiej może potrzebowali jak najwięcej wyników pozytywnych do statystyk... cholera wie

#2236 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 20:39

Ceny ziemi To widzę że jesteś zorientowany trochę w tym temacie - mógłbyś coś moze odpowiedzieć na pytania które zawarłem w temacie "kupno ziemi z przetargu od ANR" w dziale przepisy i finanse?

#2237 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 21:11

Ceny ziemi Dla mnie w BGŻ powiedzieli że nie mają kredytu na kupno ziemi która jest od rolnika .Mam do kupienia 25 ha w dobrej cenie.

#2238 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 21:51

Ceny ziemi benio - to ci prawdę powiedzieli Ale nie martw się - kasa na kredyty się znajdzie - po 31 grudnia 2013 roku......... Ciekawe czy byłby możliwy taki myk aby ANR odkupiła tą ziemię od niego - a ty od ANR - prawnie być moze tak - ale w przetargu to pewnie już nie byłaby taka dobra cena

Edytowany przez maroon, 04 grudzień 2012 - 21:53.

#2239 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 820 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 22:04

Ceny ziemi Nie bo tą ziemię kiedyś ja kupiłem od agencji i gdy miałem kłopoty to mu sprzedałem jeszcze nie spłaconą.Mineło już chyba z 10 lat on ją dawno już spłacił-w tamtym okresie były to śmieszne pieniądze,ja ją cały czas robię i teraz on już by mi ją odsprzedał w dobrej cenie ale nie posiadam takich funduszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2240 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 08:42

Ceny ziemi No to staraj się w banku o kredyt - na razie nie ma ale moze coś będzie - spytaj czy jak będzie kasa to obowiązuje jakaś kolejność czy jak i ewentualnie się zapisz