Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#2161 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 21:45

Ceny ziemi pewnie że kupić. Wody gruntowe są coraz niżej za parę lat będzie tam sucho.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 23:11
  •  

#2162 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 21:47

Ceny ziemi Nie wiem czy jeszcze są. Bo po tej cenie w mojej okolicy to znikną szybko.

#2163 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 21:50

Ceny ziemi czyli jak znikają to są coś warte. Za 3 lata się samymi dopłatami zwrócą.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2164 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 21:56

Ceny ziemi

Więc kupić mokre łąki po 3 tys za ha?

to są gdzieś jeszcze takie ceny? ptakami to się w drugim roku spłaci

#2165 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 22:03

Ceny ziemi Tak słyszałem że po tej cenie. Bardziej rekraacyjnie bym je kupił, większą część to dałbym wujowi żeby sobie kosił, albo sam bym kosił.

#2166 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 22:59

Ceny ziemi a ile to ha?

#2167 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 23:11

Ceny ziemi Nie wiem czy coś zostało, ale koło 40ha było łąk, 50ha jeszcze ornej 5-6 klasa może, sam piach.

#2168 Share Johnson

Johnson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:wóda, koks, tajski boks

Napisany 10 listopad 2012 - 01:25

Ceny ziemi Ostatni hit naszej okolicy - woj. Opolskie / Prudnik - pewien rolnik kupuje wszelkie możliwe działki blisko domu po 60 tys. za hektar (3 & 4 klasa) sytuacja o tyle dziwna dla małych rolników że ledwo padały rekordy po 45 tys. i to było wygórowane ponad możliwości drobnych gospodarzy. Rolnik o którym mowa tłumaczy to tym że celowo to robi by wygryźć konkurencję w postaci gospodarzy z niemieckim pochodzeniem - oczywiście kto bogatemu zabroni, aczkolwiek chce się tylko powiedzieć "Debile! wszędzie debile!".

#2169 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 11:06

Ceny ziemi Wg przepisów ANR wystawiając działke na sprzedaż bierze pod uwagę zapotrzebowanie okolicznych rolników w porozumieniu z Izbami rolniczymi. U nas składaliśmy pisma na jakie powierzchnie maja być działki podzielone, bo wg przepisów to jest od 5ha do 150% powierzchni średniej woj. Jak teraz bedą działki na sprzedaż to bedzie od 15-25ha. Ale najbliższe mnie to 20km.

Pytanie troche z innej beczki.
W przypadku sprzedaży/kupna ziemi między rolnikami nie trzeba płacic żadnego podatku do US. A jak jest to w przypadku zakupu przez rolnika działki rolnej i rolno-budowlanej od osoby która nie jest rolnikiem bo ziemi miała 0,5ha.

#2170 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 23:20

Ceny ziemi aby uzyskać zwolnienie muszą być spełnione dwie przesłaniki:
- sprzedawane grunty wchodzą w skład gospodarstwa rolnego,
- nie mogą utracić charakteru rolnego/ leśnego

Nie wiem czy coś zostało, ale koło 40ha było łąk, 50ha jeszcze ornej 5-6 klasa może, sam piach.

czyli to były grunty z zasobu ANR?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2171 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 23:24

Ceny ziemi Tak, tylko ANR przekazała je spadkobiercom po dawnych właścicielach. A czy ja jako przedsiębiorca, bez wykształcenia rolnego, mogę nabyć takie grunty i brać dopłaty? Oczywiście kupił bym prywatnie.

Edytowany przez Marcin91, 13 listopad 2012 - 18:46.
ortografia

#2172 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 09:18

Ceny ziemi oczywiście możesz, jedynie ANR ma możliwość zablokowania takiej transakcji na etapie zakupu

#2173 Share matek1810

matek1810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 15:00

Ceny ziemi czytając forum dwie strony do tyłu można dojść do wniosku ze polityka spisała gospodarstwa 30-50 na straty, nie parcelują kawałków ziemi np do 10ha na które te gospodarstwa mogły by sobie pozwolić ceny ziemi poszły drastycznie w górę są wręcz zaporowe. Jak myślicie czy gospodarstwo z grupy obszarowej 30-50ha za 10 lat bedzie wstanie utrzymać 4 osobową rodzinę????????

#2174 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 17:46

Ceny ziemi Nie bój żaby matek. Ceny ziemi niedługo spadną jak okroją dotacje na rolnictwo to ceny zmaleją ... obecnie ziemię kupują wariaci i spekulanci (słyszalem o cenach 90 tyś za ha czyli 22000 Euro po tyle to ziemia chodzi w najbogatszym regionie Niemiec czyli w Bawarii u nas to są chore ceny nie do odrobienia w produkcji rolnej , w moim rejonie 30-45 tys za ha III i IV klasa czyli 8000-12000 Euro na dzikim wschodzie Polski co również uważam za wariactwo bo po tyle jest ziemia dużo lepszej jakości w Niemczech ;) wiem coś o tym) rząd też to widzi i niedługo to opodatkuje przecież tam nie siedzą głupi głusi .. musi tylko wyciągnąć jak najwięcej na sprzedaży obecnej ziemi w celu polatania dziury budżetowej... pamiętam czasy gdy ludzie mówili "pole w d..pe kole" a teraz rzucają się na każdy najmniejszy kawałeczek Ci co tak mówili... co do oplacalności to spokojnie z 30-50 ha można wyżyć ale tak jak wszedzie trzeba pracować nie tylko rękami ale i głową nawet bez tych dotacji... ;) ... jeszcze tylko dodam że przed chwilą czytalem artykuł że najbardziej w budżecie unijnym mają być okrojone środki na rolnictwo cokolwiek miałoby to znaczyć... także pozyjemy zobaczymy...a historia kołem się toczy :)

Edytowany przez Marcin91, 13 listopad 2012 - 18:56.
literówki

#2175 Share yamaha134

yamaha134

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 18:09

Ceny ziemi mówicie o spekulantach a tak naprawde to w okolicach wrocławia jest głód na ziemie ostatnio zlicytowano zakłady rolne siecieborowice o których było głośno i tam ceny sięgały 110tyś za ha

Edytowany przez Marcin91, 13 listopad 2012 - 18:58.
ortografia

#2176 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 18:22

Ceny ziemi Są trzy mozliwości jesli chodzi o kupno ziemi po110 tys za ha. Nie znam miejsca ani tych działek ale kupł to ktoś pod kopalnię ;) lub działaność deweloperską, mógł to też kupić ktoś komu zbywa pieniędzy (znam takie osoby) ale jeśli to kupił rolnik to jest niespełna rozumu (zkaładając że jest to 1 klasa i urodzi się tu buraków 80 ton po 100zł/tona = 8000 zł ha rok minus koszty bezpośrednie czyli jakieś 4000-5000 zł (w zalezności od wyposażenia w maszyny, dostepnośc do tanich nawozów itp.) ma zysku 4000-5000 zł rok + dotacja 1000 zł prosty rachunek że na kawałek ziemi będzie pracowal 20 lat...czy to ma sens niech każdy odpowie sobie sam...

#2177 Share frooger

frooger

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 18:35

Ceny ziemi mogl kupic na kredyty preferencyjne i wyszedl z podobnego zalozenia, co kolega powyzej i ziemia bedzie mu splacac kredyt no ale gdzie jego praca, inwestycja, kredytu nie dadza na tyle czasu. ja jestem zdania ze ktos mogl kupic wlasnie pod inne wykorzystanie i sie zna sobie przeksztalci. ja nie znajduje innego wytlumaczenia zeby placic tyle za ziemie, zaden bank nie da kredytu na biznesplan 20 lat w przód z taka niska zyskownością. jak liczymy tak jak kolega wyzej (nie licze wzrostu wartosci ziemi, gdzie cena i tak jest duża i jak slusznie zauwazono to jest spekulacyjna) - to zysk można liczyć maksymalnie 5% rocznie. to juz lepiej postawic sobie mcdonalda, jesli ktos gotowki tyle wylozyl.

#2178 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 18:51

Ceny ziemi Z dużym prawdopodobieństwie kupił to ktoś kto ma tysiące ha..
Koło mnie (100km od wrocka) jakis czas temu poszły kawałki kawałki ziemi po 18 w cenie ok 80-95tys za ha.
Mnie nie stać na takie ziemie.. ale kupił to ktoś kto ma ok 3tys ha.. dla nich nie robi to aż tak dużej różnicy w kosztach.
A po co to kupują, cholera go wie.

#2179 Share malymiro

malymiro

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 listopad 2012 - 19:04

Ceny ziemi czy opłaca się kupić 3 ha za 12 tyś tylko to jest teren podmokły lecz mają brać rowy jakieś 50 cm w głąb 2 sprawa to są palny

Edytowany przez malymiro, 19 listopad 2012 - 21:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2180 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 19:47

Ceny ziemi po 12 to jeszcze można ryzykować w razie rowów ci nie pogłębią to sobie jakoś sam wodę tanim kosztem odprowadzisz, ale jak koledzy wyżej piszą to brać teraz ziemie po np 20 tyś bo dla mnie to jest drogo ( mówię o swoim rejonie gdzie ziemia jest od klasy III b wzwyż i na działce 4 ha potrafi być kilka klas ziemi łącznie z V ) i zaciągać na to kredyt na 20 lat to chyba będzie można się przejechać jak cały czas tylko wszyscy mówią o cięciu dotacji