Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#2061 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 15 wrzesień 2012 - 18:49

Ceny ziemi jak to czytam to plakac mi sie chce :( .rmiecz8 kto cie sponsoruje?
Zetor Team.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 06:14
  •  

#2062 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 wrzesień 2012 - 18:55

Ceny ziemi q

Edytowany przez rmiecz8, 16 wrzesień 2013 - 16:05.

#2063 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 19:21

Ceny ziemi Miecz musiał mieć kasę zanim zaczął produkować mleko. Nie da się w ciągu roku czy dwóch kupić kilkadziesiąt krów, kilkadziesiąt hektarów, nowe ciągniki i do tego budować obory z robotami itp. Chyba mafia u Ciebie pieniędzy nie pierze? :D

#2064 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 19:30

Ceny ziemi Może księdzem jest?

#2065 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 15 wrzesień 2012 - 20:12

Ceny ziemi

Miecz musiał mieć kasę zanim zaczął produkować mleko. Nie da się w ciągu roku czy dwóch kupić kilkadziesiąt krów, kilkadziesiąt hektarów, nowe ciągniki i do tego budować obory z robotami itp. Chyba mafia u Ciebie pieniędzy nie pierze? :D

Umiesz czytać? Zleć parę postów niżej i dowiesz się z kąt kolega miał kasę?
A WAM d*pĘ ŻAL ŚCISKA I SIĘ DO @MIECZA DOPIE***LACIE?

#2066 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 20:40

Ceny ziemi Czytać umiem całkiem dobrze ale widzę że kolega ma problem z pisaniem. "Z kąt" te nerwy?
Nikt miecza nie obraża. Wielu dziwi się jak można płacić taką kasę za hektar ziemi. Czytając te mieczowe posty nie jeden za głowę się łapie bo plany jakie miecz ma można realizować bez kredytu jedynie gdy jest się milionerem. Znam nie jednego kolesia co ma 200ha i dużo większą hodowlę niż miecz i jakoś nie widzę żeby tam było pieniędzy naukładane. Drogie samochody, piękne domy - tak ale i wydatków od groma.

#2067 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 21:03

Ceny ziemi każdy płaci ile chce:)
jednemu nie opłaci doić krów dojarką, drugiemu robotem opłaci :)

Edytowany przez piotrus19, 15 wrzesień 2012 - 21:06.

#2068 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 wrzesień 2012 - 21:03

Ceny ziemi q

Edytowany przez rmiecz8, 16 wrzesień 2013 - 16:06.

#2069 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 11:11

Ceny ziemi tak czytam koledzy... każdy ma swoje zdanie. ja się Mieczowi nie dziwię bo ma racje inwestuje dla wnuków, a poza tym nie jest pseudo rolasem jak jakiś cwaniaczki prezesy z warszawy ale prawdziwym rolnikiem z pasją wykonywójący swój fach. powiedzcie kto by inwestował w ziemię wiedząc że następca nie spyli kilkuset hektarowe gospodarstwo? nie sztuka dostać po babci 5 ha ziemi i opylić na działeczki a babcia na tej ziemi "nosem orała"... sztuka inwestować właśnie dla pokoleń. Miecz odważna i pewna decyzja-wielki szacun dla Ciebie.

#2070 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 16:49

Ceny ziemi Możesz inwestować dla pokoleń jeśli dziś masz dość pieniędzy na utrzymanie siebie i owe inwestycje. Nikt nie da więcej za ziemię niż miecz i o zyskach ze sprzedaży można zapomnieć. Ktoś napisał że pare lat temu śmieli się z tych co płacą po 10 tys za ha - policz inflację. Kiedyś za te 10 tys można było kupić trzy razy więcej niż teraz. Najpierw trzeba wziąć pod uwagę prawa ekonomii. Kiedy ta ziemia się zwróci? Za 50 lat? Nie przyjdą czasy gdy ziemia będzie się zwracała 100 czy 200 lat - o tym możecie zapomnieć.
Co z tego że jesteś pasjonatem rolnictwa skoro nie możesz wyżyć z gospodarstwa? Weźmiesz ziemię po 40 tys za ha podwajając obszar gospodarstwa, zadłużysz się i co dalej? Dalej pokolenia mają problem bo trzeba spłacać tatowe długi - często gospodarstwa brakuje na spłatę gdy tato robi "mądre interesy". Właśnie dlatego sprzedaje się 5 ha po babci. Chwała babci za to że ciężko pracowała ale sprzedając ów grunt dzieci czy wnuki - czyli przyszłe pokolenie - może pozwolić sobie na zakup tego czy tamtego, ogólnie na godne życie. Miecz chciał i kupił - nam nic do tego ale gdyby każdy z nas tak robił - kupował ziemię za wszelką cenę - nie jeden nie zostałby w butach.

Jeszcze jedna kwestia jaką chciałem poruszyć. Często jest tak że nie ma następców i to jest problem jeszcze większy niż cena ziemi. Co z tego że jest wszystko skoro dzieci nie chcą w stronę ziemi spojrzeć. Tak bywa. Nikomu nie życzę.

Edytowany przez pawelol111, 16 wrzesień 2012 - 16:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2071 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 17:50

Ceny ziemi Brak następców u jednych jest szansą na powiększenie gospodarstwa u innych.

#2072 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 10:08

Ceny ziemi Ale u naszego kolegi który jest głównym tematem właśnie pewnie chodzi o to że chociaż dał za ziemią 800tys czy iles tam to nadal ma za co zyć i jest mu dobrze :)
Więc nie czepiajcie się :)
Ale oczywiście gospodarstwo np.20 ha nie jest stać na coś takiego a nawet jakby było stać to raczej głupote w to się pchać..bo pewnie jakby było stać to albo kredyt albo odkładane pieniądze przez całe zycie.

Lecz np.jakby przyszedł do mojego taty sąsiad i chciał sprzedać dobrą ziemię jeszcze przy miedzy i powiedział że np.sprzedaje za 70tys.jedziemy odpisujemy umowę i jest Twoje to myślę że po 2 dniach zastanowienia od razu by tato wziął :) tylko pewnie nie więcej niż 5ha... co i tak wydaje mi się byłoby mało opłacalne..no ale co tam - dzieci by dostały (czyt.w moim wypadku brat:) ).
Mentalności rolników nie zmienimy w szczególności tych rozwijających się. Dzisiejsza gospodarka jest zabijająca dla małych,bo niestety mały nie pozwoli sobie na zakup tak drogiej ziemi..
Ale i kiedyś jak ktoś się chciał rozwijać to słono płacił za ziemię

#2073 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 16:16

Ceny ziemi Chyba jednak kiedyś się tak nie płaciło - 7-8 lat temu Agencja sprzedawała 2-3-4 klasa po 5-8 tys i to była śmieszna kwota .
Ktoś kto miał wtedy możliwości ,chęci oraz nie bał się ryzyka to teraz się śmieje .

#2074 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 16:40

Ceny ziemi Bo nie było dopłat to ziemia tania była, a teraz dopłaty to i ziemia podrożała. :) u mnie agencja wysprzedaje gospadarstwa po byłych PGR i ziemia po ok 30 tys wychodzi licząc z budynkami, ziemia od 3 do 6 klasy

#2075 Share mareoo

mareoo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 17:35

Ceny ziemi u mnie w województwie lubelskim, powiat bialski niedaleko granicy można kupić po 10tyś/ha, ale jak dla mnie to i tak sporo. Czesto cenna wyjściowa to nawet 15 tyś, ale negocjacje i zdarzenia losowe robią swoje. Płacąc tyle za orna w IV klasie powiedzmy wiem, że nie stracę chocby dopłaty miałby się skończyć nawet jutro.

#2076 Share macias611

macias611

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 09:59

Ceny ziemi to jest właśnie to że polak ma złożoną mentalność... zobaczycie co będzie po 2016 jak obcy kapitał wejdzie... ta kasa co mieczu dał to pikuś bedzie z tym co ma duńczyk czy holender w kieszeni... ja do tego podchodze tak, lepiej teraz kupić a jak już na prawde nie da rady gospodarzyć to na działeczki...ale z tego co gadają to lepiej inwestować w ziemię bo ludzkość chce jeść a jak wiadomo ziemi nie da się naprodukować a ludzi wręcz przeciwnie ;) niestety taki jest pokręcony ten świat co zrobić. miecza było stać kupił i ma i dajmy mu już spokój, niech mu teraz tam dużo i dobrze rośnie :)

#2077 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 23 wrzesień 2012 - 10:50

Ceny ziemi i co przyjedzie obcokrajowiec i będzie gospodarzył na 10 czy 20 ha? Być może i będą kupować ale od warszawiaków duże powierzchnie co pokupowali 10 lat temu za grosze

#2078 Share Cichy1925

Cichy1925

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 11:12

Ceny ziemi a ja mam możliwość kupna około 27 ha z czego 3,5 jest nieużytek przeliczając hektary użyteczne wychodzi po około 17 tyś za ha i niewiem co robić ceny zbóż jak naraie niezłe dopłaty są ale nie wiadomo jak ten trend sie utrzyma i niewiem co robić ziemia klasy 7 ha -3b reszta 4a

#2079 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 12:32

Ceny ziemi Ja bym brał. Jeśli nie jest to ziemia którą okresowo zalewa bądź kilka dni suszy i robi się beton to czemu nie. Jeśli ceny zbóż się utrzymają to możesz w miarę szybko grunt odrobić.
Co do tych Holendrów czy Duńczyków: większość rolników ma po 5-15 ha. Myślicie że Duńczyk będzie jeździł do 2 ha kilometr do kolejnych 3 ha 2 kilometry? Śmiech na sali. Oni jeśli już coś będą kupowali to duże działki tak żeby mieć przynajmniej te 1000-2000 ha niedaleko siebie. Kolejna sprawa - na Ukrainie jest pełno ziemi którą można kupić a jakoś się nikt z obcokrajowców nie rwie.
Wątpię żeby na moją 3-5 klasę w kawałkach od 1,5 do 4ha przyszedł jakiś Niemiec. Chyba żeby się ze mnie pośmiać....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2080 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 12:45

Ceny ziemi Z tego co wiem to na Ukrainie nie można kupić ziemi można jedynie wydzierżawić i to na krótkie okresy.