Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#2021 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 15:03

Ceny ziemi @pawelol111 sam piszesz że w twojej okolicy nie ma nikogo kto ma 100ha a w mojej wsi jest takich dwuch do tego kilku od 50-100ha i każdy ma sprzęt i aspiracje żeby obrobić dużo więcej i w każdej okolicznej wsi jest podobnie a do tego pojawiają się ludzie którzy mają już kilkaset ha i szukają ziemi w promieniu powiedzmy 50km od domu. Dwa lata temu gość dał po 30tys za 6ha 4 klasy i wydawało się że jest to bardzo dużo a teraz cena do 40 dochodzi. Na przetargu na gminną dziełkę na dzierżawę na rok 14,5ha klasa 4-6 było kilkunastu chętnych nabili czynsz do 330 kwintali pszenicy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 19:37
  •  

#2022 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 16:18

Ceny ziemi

co innego jak ktoś na kredyt kupuje a co innego jak za gotówkę. 10lat temu niektórzy pukali się w głowę że że ktoś dał po 10tys. za ha. Trzeba pamiętać że ziemi nie przybędzie i jak kogoś stać to niech kupuje napewno nie straci.

Czy na pewno? Banki czy firmy nie kupują gruntów rolnych dlatego, że chcą nagle być rolnikami czy z zamiłowania do roli tylko dla inwestycji. Za kilka, kilkanaście lat ziemia ta znowu trafi do sprzedaży, bo trzeba w końcu wyjąć zainwestowane pieniądze i zysk. Do tego dodaj koniunkturę w rolnictwie, dopłaty i bijących się o każdy skrawek ziemi rolników i już masz obraz, który kieruje inwestorami w zakupie gruntów. Niech zabraknie jednego z tych czynników i hossa się skończy.
I nie wierz w bzdury, że ziemia jest na wagę złota. W Europie bardzo mało prawdopodobne, że zabraknie jedzenia a reszty głodującego świata nie stać na nasze zboże.

UE kombinuje jak tu ograniczyć produkcję aby utrzymać ceny, a rolnicy odwrotnie - ciągle chcą zwiększyć wydajność :) . Spójrzcie na programy unijne, temat zazieleniania w przyszłości.

UE ma gdzieś rolników. Przede wszystkim kieruje się tym aby zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe Europie czyli żeby było tanio i w miarę dużo. Dla tego są te subwencje, które mają zachęcić ludzi do pozostania na wsi i produkowania. Gdyby nie dopłaty, dotacje to wieś w Europie coraz bardziej by się wyludniała i prowadziłoby to do niebezpiecznej koncentracji rolnictwa w duże korporacje, które mogłoby regulować rynek żywnościowy. A każdy rząd boi się zamieszek w kraju z powodu głodu.

Dla niektórych kupienie ziemi po 40-50 tys/ha jest jedyną szansą na zwiększenie powierzchni gospodarstwa, w regionach silnie rolniczych na cenę po 25 tys/ha jest już za dużo chętnych którzy później i tak wywindują ceną na wiele większą... Pozdrawiam

Tylko gdzie jest granica opłacalności w zakupie ziemi? Czyżby gospodarstwa rolne działały wbrew zasadom ekonomicznym?

#2023 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 21:03

Ceny ziemi ahahahhaha :D 33 tony pszenicy za dzierżawę za 14,5ha. Banda debili. I ile im zostanie z hektara zysku??? Zeby mi kazali to bym takiej dzierżawy nie wziął bo wystarczy że ciut cena spadnie czy urodzaju nie będzie i koszty się mogą nie wrócić.
Tam gdzie ziemia jest po 50 tys i są wielkoobszarowcy mały rolnik nie ma szans na rozwój tak czy tak. Jak kupi 5 ha po 40 tys to go odsetki zjedzą i zablokuje sobie możliwośc kupna kolejnych gruntów bo nie wytrzyma finansowo. Dużemu wszystko jedno czy kupi za 30 czy za 60 tys.
U mnie nie jest lepiej bo po 1 nie ma komu sprzedawać - każdy trzyma swoje 5-10 ha i obrabia, po 2 ziemia jest strasznie nierówna pod względem klasy: od gliny do piachu rzut kamieniem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2024 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 21:51

Ceny ziemi Ja sie zastanawiam czy warto wydać 22tys/ha przy klasie IIIb, a wy tu o takich cenach.
Już wole mieć te swoje 30 ha i stać mnie na to co chcem niz mieć 60ha i płakać jak przychodzi czas spłaty kredytów. "Jedna łyzka też sie najem a dwoma chochlami to można sie zadławić".

#2025 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 22:22

Ceny ziemi U mnie agencja sprzedaje ziemie po byłym PGR, ziemia cały czas uprawiana przez dzierżawce, są budynki, gorzelnia, i takie tam różne. Cena niecałe 30 tys za ha wychodzi. Ale w koło jest tyle wielkoobszarowców że szkoda gadać.

#2026 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 23:32

Ceny ziemi dla mnie też te 33 tony to przegiencie bo jedyny atut tego pola jest taki że jest w jednym prostokontnym kawałku. Bo klasowo jest bardzo słabe. Ale taki kawałek przyciąga ludzi z daleka i dlatego taka walka o niego.

#2027 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 wrzesień 2012 - 06:24

Ceny ziemi q

Edytowany przez rmiecz8, 16 wrzesień 2013 - 15:48.

#2028 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 15:15

Ceny ziemi Niektórzy nie mają wyjścia i muszą kupować ziemię jak chcą utrzymać produkcję bo nie zapominajmy od 2014 roku zazielenienia uszczuplą powierzchnie nie jednego gospodarstwa... Pozdrawiam

#2029 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 15:58

Ceny ziemi Z jednej strony brak możliwości produkcji przez zazielenianie z drugiej potężny kredyt na kilka ha gruntu. Trzeba się poważnie zastanowić co dalej bo podejmując próby rozwoju można się nieźle wkopać.

#2030 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 20:18

Ceny ziemi Nie mają wyjścia? Jak nie kupią ziemi po 50, 60 czy 100 tys. za ha to zostaną wyrzuceni ze wsi, trafią do więzienia na dożywocie czy umrą z głodu? Bo nie rozumiem słowa muszę, nie mam wyjścia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2031 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 20:50

Ceny ziemi nie mają wyjścia w sensie że żeby się rozwijać trzeba kupować ziemię i płacić tyle po ile chodzi w danej okolicy.

#2032 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 21:13

Ceny ziemi Ale co to za rozwój skoro przez 15 czy 20 lat robię za darmo albo i jeszcze dłużej. Rmiecz za 700 tys. złotych kupuje 8ha ziemi. Gdyby te pieniądze odłożył na lokatę 6% zarobiłby 42tys zł. w ciągu roku. Teraz pytanie, ile wyciągnie pieniędzy z pola?

#2033 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 21:19

Ceny ziemi też mi się wydaje że interesu życia nie zrobił bo to jedna z najwyższych cen w kraju i jeszcze parę lat minie żeby średnia doszła do tego poziomu jeśli wogóle dojdzie.

#2034 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 wrzesień 2012 - 21:21

Ceny ziemi q

Edytowany przez rmiecz8, 16 wrzesień 2013 - 15:48.

#2035 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 22:44

Ceny ziemi W długiej perspektywie zakup ziemi na pewno jest opłacalny - ilość ziemi jest ściśle określona i nie zwiększa się, a ludzi przybywa. Ziemia nie może służyć nie tylko do uprawy roślin, ale na przykład pod elektrownię słoneczną - w Europie coraz częściej widać pola baterii słonecznych. Może służyć jako teren budowlany, jako tereny rekreacyjne, wydobywcze itd.Możliwości jest mnóstwo, ale pierwszy warunek - trzeba tą ziemię mieć. Może za 50 lat na ziemi kupionej przez @rmiecza powstanie osiedle albo autostrada a inwestor zapłaci wielokrotność dzisiejszej ceny ?
Wtedy wnuki powiedzą - ale miał dziadek przeczucie. :wub:

Niektórzy kupują dzieła sztuki, licząc na zysk po sprzedaży. To dopiero muszą być szaleńcy, żeby płacić kilkadziesiąt tysięcy, albo kilka milionów za obraz, gdzie koszt płótna, farby i ramy razem wynosi kilkaset złotych :D

#2036 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 14 wrzesień 2012 - 06:04

Ceny ziemi ja mam nowego sąsiada. Gość kupił od warszawiaków 24ha z dostępem do rzeki i prądem na polu po 17tyś/ha. A zdążyli na wiosnę posiać trawy ekologiczne. Już wszystko wyrandapowane bo gość to rolnik a nie cwaniak

#2037 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 07:02

Ceny ziemi "W długiej perspektywie zakup ziemi na pewno jest opłacalny - ilość ziemi jest ściśle określona i nie zwiększa się, a ludzi przybywa ..."
- czyli twoim zdaniem nikt nie umiera, nie zmienia planów i nie sprzedaje ziemi tylko trzyma ją już na wieczność? Otóż musze cię zmartwić - ziemia w obrocie była, jest i będzie zawsze - moze tylko zmniejszy się trochę ten obrót gdy ANR sprzeda to co ma w swoich zasobach ale patrząc na słowa Kalemby to prędko to się nie stanie W końcu to inkubator dla kolesi więc po co to likwidować?

"Ziemia nie może służyć nie tylko do uprawy roślin, ale na przykład pod elektrownię słoneczną - w Europie coraz częściej widać pola baterii słonecznych. Może służyć jako teren budowlany, jako tereny rekreacyjne, wydobywcze itd. Możliwości jest mnóstwo, ale pierwszy warunek - trzeba tą ziemię mieć. Może za 50 lat na ziemi kupionej przez @rmiecza...."
Istotne jest tu jedno słowo "może" - ale nie musi Poza tym gdyby kolega miecz kupił ziemię na zarobek to nie płaciłby na pewno takich cen i tyle Ma on swoje inne powody i już je wyjaśnił i po cholerę drażyć ten temat Jak znacie bardziej realne ceny ziemi to piszcie je dalej i nie zajmujcie się już tym odosobnionym przypadkiem Koniec kropka

#2038 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 07:31

Ceny ziemi Ilość ziemi na ŚWIECIE jest ograniczona powierzchnią kuli ziemskiej. I żadna ANR ani Kalemba tego nie zmieni. Chińczycy wykupują ziemię w Afryce, bo zdają sobie sprawę, że w przyszłości to będzie towar coraz bardziej deficytowy.
Ale trzeba mieć trochę szersze spojrzenie, żeby to zauważyć.

#2039 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 08:20

Ceny ziemi Ilośc ziemi jest ograniczona Ale tego ile ziemi będzie w obrocie i po jakich cenach tego nigdy nie przewidzisz Boom na ziemię rozpoczął się gdy okazało się że będą do niej dopłaty Czy wcześniej było tylu chętnych choćby po to aby dzierżawić z ANR? Nie Tak samo nie wiesz czy jeśli zabiorą dopłaty to nagle ten popyt nie spadnie Wiesz że sama Ukraina jest w stanie wyżywić całą Europę gdyby wprowadzić tam zachodnie technologie do ich rolnictwa? Co się stanie z cenami płodów rolnych jeśli Ukraina wejdzie do Unii? Dodam że POlska podejmuje starania w tym zakresie co dla mnie jest czystym idiotyzmem Co się stanie jeśli kiedyś w POlsce zostanie wprowadzony podatek katastralny? Cena ziemi jest zależna od zbyt wielu czynników aby oprzeć się na rozumowaniu że jest to towar ograniczony więc trzeba go nabywać za wszelką cenę bo kiedyś go będzie na rynku brakować Owszem - warto kupować ziemię tylko nie za wszelką cenę i tyle Mówię w tym momencie o ziemi rolniczej bez widoków na przeznaczenie jej w przyszłosci na inne cele - np budowlane - bo tu warto czasem przepłacic i to kilkakrotnie aby za kilka - kilkanaście lat zarobić Ale jest to forum rolników a nie deweloperów i rozmawiajmy o opłacalności z rolnictwa a nie z obrotu ziemią

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2040 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 18:33

Ceny ziemi Co ja tu czytam 100 tyś za ha?? chyba ktoś w lotka wygrał...

przecież zakładając średnią cenę zboża z kilku ostatnich lat na 600 zł/tona przy plonie 5,5 tony z ha to za 100 tyś ja mogę przez 30 lat kupować zboże i rąk sobie nie ubrudzic!!
A zakładając ze połowa z tych 600 zł to koszta które musimy ponieść na uprawę to ziemia zwróci się po 60 latach?!?!
Dodajmy do tego dopłaty to mamy około 40 lat zwrotu. ja dziekuję za taką inwestycję. Ja chcę robić dla siebie a nie dla wnuczków.
U nas średnio jest po 25-30 tyś a jak ktoś wyskoczy z 50 to pukają się w głowę. Każdy chce się powiekszać ale z głową...