Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny ziemi

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2357 odpowiedzi na ten temat

#2001 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 21:30

Ceny ziemi Lub tak bogatych że im na pieniądzach przestało zależeć :P Liczy się że zaorane, posiane, rośnie. Nie ważne zyski :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny ziemi Dzisiaj, 08:37
  •  

#2002 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 wrzesień 2012 - 06:23

Ceny ziemi Zapewniam was że się zwróci. Potrwa to ponad 20 lat ale się zwróci i na pewno nie stracę.
Czyli z tego co wy piszecie wynika że mam nie kupować. To skąd ja wezmę ziemię?

#2003 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 06:52

Ceny ziemi Miecz - a kogo to z nas obchodzi Mnie to śmieszy - możesz sobie zapewniać że się zwróci - moze i tak po iluś tam latach się zwróci - ale od zwrotu do zysku daleka droga - a gdzie inflacja, gdzie masa innych rzeczy? A ja cię zapewnię ze jest masa innych rzeczy w które można zainwestować 800 tys zł i na pewno zyski będą większe i okres zwrotu krótszy Nawet w rolnictwie Ale każdy kalkuluje po swojemu i nie ma co się z tego tłumaczyć - chcesz to kupić to sobie kupuj tylko się nie dziw że większość ludzi na myśl o takiej "inwestycji" puknie się po prostu w głowę

Edytowany przez hatetusk, 11 wrzesień 2012 - 07:20.

#2004 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 08:27

Ceny ziemi JA np wolałbym te kase zajnwestować w działki budowlane gdzieś w mieście lub na obrzeżach za 20 lat byłyby warte dużo więcej, a pole bedzie tylko polem. U mnie za płotem 50 tyś ha gdzieś tam pod lasem 20tyś ha lubelskie. chore ceny.

#2005 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1885 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 10:27

Ceny ziemi a w internecie co chwile jakiś artykuł że ziemia w górę idzie i ceny 27-28tys a rzadko kto po tyle sprzedaje:/ jedynie po znajomości. A miastowy człowiek od razu jaki to rolnik bogaty itp. Facet raz przyjechał do mnie zapytać o obornik pod pomidorki bo na działce sobie zasadził. Powiedziałem mu 40zł za worek to się w czoło popukał i powiedział że myślał że to za darmo dostanie. To mu powiedziałem że jak dadzą mu w punkcie worek nawozu za darmo to mu też dam za darmo, obrucił się na pięcie i powiedział że chyba odurniałem że za g*** chcę kasować.

#2006 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 12:01

Ceny ziemi Miecz - mi nic do tego po ile dajesz za hektar ale.... nie pisz bzdur że zwróci Ci się 800 tys z 8 ha po dwudziestu kilku latach. Policzysz amortyzację, koszty obróbki, lata nieurodzajne, marną cenę i okaże się że lepiej 800 tys przeznaczyć na 2 mieszkania w wawie i kosić czynsz od studentów.

#2007 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 12:48

Ceny ziemi Po 20 latach następnego pokolenia o ile te pokolenie będzie (następcy) -trochę to smutne ale życie jest brutalne i tak też może być :(

#2008 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 wrzesień 2012 - 13:39

Ceny ziemi Bardzo dobrze kolega mówi. W okolicy jest rolnik który całe życie się dorabia i inwestuje. Ma ok 40 lat obecnie buduje duża nowoczesną oborę ale się zastanawiam po co, nie ma dzieci.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2009 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 13:58

Ceny ziemi Niestety takich przypadków jest coraz więcej a po za tym ja osobiście swoje dzieci trzymam z daleka od tej "kłopotarki" i będę robił wszystko aby się kształciły w innym kierunku .

#2010 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 14:03

Ceny ziemi To juz jest fanatyk....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2011 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 wrzesień 2012 - 14:09

Ceny ziemi A to jest moja pasja i cele które chcę zrealizować. Wiem że lepiej kupić mieszkanie ale mi nie chodzi o jak najszybszy zarobek. Ja to biorę trochę jako hobby. A 100%-go następcę już mam a nawet dwóch.

Edytowany przez rmiecz8, 11 wrzesień 2012 - 16:53.

#2012 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 19:55

Ceny ziemi To się chłopie nie tłumacz tylko bierz Nie rozumiem po cholerę piszesz o tym na forum Chwalisz się że cię stać na ziemię którą każdy rozsądny olałby ciepłym moczem? Nie ma czym się chwalić bo podejrzewam że nawet Bill Gates nie wywaliłby w ten sposób pieniędzy w błoto mimo że go na to stać ... Nie lepiej postawić jakiś kurnik, szklarnię czy coś w tym stylu?

#2013 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 20:44

Ceny ziemi a ja nie dziwię się koledze że chce tyle dać. U nas mleko ledwo po 1zł a ludzie o każda działkę walczą i cena do 40tys dochodzi za dużo gorsze kawałki niż pisze kolega u nas przeważa 4 i 5 klasa. Tam gdzie on mieszka płacą po 1.50 i więcej za litr mleka czyli ma ponad 50gr zysku na każdym litrze. Stąd te ceny za hektar ziemi.

#2014 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 wrzesień 2012 - 21:10

Ceny ziemi I wg Ciebie ta walka jest rzeczą normalną? U mnie też takie sytuacje są. I zawsze to komentuje, że jak ktoś głupi i chce "zap******ć za bezcen to proszę bardzo. Jak będzie już za późno to dojdą do odpowiednich wniosków. o tu nie chodzi kolego o to jaki masz zysk z ha żeby spłacić ziemie. Tu chodzi o to żeby ta ziemia na siebie zarobiła, bo jeżeli cena za ha jest astronomiczna, ziemia jest słaba i zapuszczona to w takim wypadku lepiej te ziarno czy słomę kupić.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2015 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 21:32

Ceny ziemi co innego jak ktoś na kredyt kupuje a co innego jak za gotówkę. 10lat temu niektórzy pukali się w głowę że że ktoś dał po 10tys. za ha. Trzeba pamiętać że ziemi nie przybędzie i jak kogoś stać to niech kupuje napewno nie straci.

#2016 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 07:40

Ceny ziemi Tak - tylko co to jest 8 ha? W dzisiejszych czasach całe nic.... . Pozostaną tylko gospodarstwa, które są w stanie produkować tanio, czyli te kilkuset hektarowe (no może ewentualnie zrzeszenia mniejszych rolników). UE kombinuje jak tu ograniczyć produkcję aby utrzymać ceny, a rolnicy odwrotnie - ciągle chcą zwiększyć wydajność :) . Spójrzcie na programy unijne, temat zazieleniania w przyszłości.
Jeżeli kolega ma kilkaset ha, to kupienie tych 8 za bardzo nie odczuje (pod warunkiem, że kupi za gotówkę, bo inaczej banki wyssą z niego krew :) ) Jeżeli ma kilka lub kilkanaście i kupi te 8 za taką cenę, to to będzie gwóźdź do trumny. Chyba, że ma odłożone 800 tys.
Ziemi nie przybędzie? Jak ktoś chce siedzieć całe życie tylko w swojej wiosce to faktycznie..... :)

#2017 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 08:11

Ceny ziemi Trzeba pamiętać że cena ziemi nie będzie ciągle rosła. Co z tego że będziesz ją miał jeśli zyski przyniesie za 30 lat? Damian jeśli dla spokojności własnego sumienia piszesz takie durnoty to bardzo mi przykro. Idiotyzmem jest płacenie 40 tys za 5 klasę bo tam przy suchszym roku nawet trawa nie urośnie, 2,5 t żyta może, w idealnym roku może 3,5.
Maniek - nawet jak ma odłożone a gospodarstwo jest niewielkie to lepiej zainwestować w nawet to przykładowe mieszkanie czy dwa. Dzieciom zapewnia się w ten sposób przyszłość a kasa z wynajmu zasila teraźniejszy budżet. Kilkusethektarowców nie ma zbyt wielu, na moim terenie nie ma nikogo kto by miał 100ha. Jest jeden człowiek który ma 60 i dwóch po 40-50. Cena max jaka została zapłacona to 27 tys zł za ha ziemia 3-6 klasy. Co ciekawe koleś który to zapłacił (kupił 5 ha a ma swoich 40) nie był potem w stanie za rok kupić 4 ha po 20 tys i to przez drogę.

#2018 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 08:31

Ceny ziemi zwróćcie uwagę co się dzieje na rynku działek budowlanych co prawda gminy zaczeły przekwalifikować ich nie określona ilość ale w czasie bumu budowlanego bynajmniej u mnie na wiosce budowało się po 10-15 domów w jednym roku a teraz 1-2..... i cena działek przedtem po 100-120 tys teraz można kupić za 40-50 tys

to samo może być z gruntami rolnymi wszędzie nas okładają podatkami itd ..... Unia też przymknie w 2014 kurek z kasa bo skąd mają ją brać.....
kolejna sprawa to jest to, że w tym roku znaczna część kraju przesiewała rzepaki i zboża, a w to miejsce zasadzony został ziemniak.... a co z ziemniakiem sie dzieje każdy wie...

#2019 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 08:41

Ceny ziemi Dla niektórych kupienie ziemi po 40-50 tys/ha jest jedyną szansą na zwiększenie powierzchni gospodarstwa, w regionach silnie rolniczych na cenę po 25 tys/ha jest już za dużo chętnych którzy później i tak wywindują ceną na wiele większą... Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2020 Share hatetusk

hatetusk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 09:17

Ceny ziemi Hmmm A ja i moi sąsiedzi zastanawiamy się i to mocno nad wykupieniem dzierżaw z ANR po ok 15 tys za hektar Jakby nie patrzeć to się jednak podpisuje cyrograf na 20 lat a w razie jakiejś np choroby ryzykuje się takze tą ziemią którą mamy na własność Co innego gdy ktoś ma gotówkę ale kredyt to kredyt - nigdy nic nie wiadomo co przyniesie czas i rządy Tuska i Pawlaka