Polecane posty

Gość murtek   
Gość murtek

Jestem pewien, że cena była w euro. Postaram się znaleźć artykuł na potwierdzenie moich słów.

 

 

pamiętacie w którym numerze RPT było porównanie technologii oczyszczania spalin?

 

RPT styczeń 2011, nr 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

ale i tak chlopaki kupujcie puki mozecie bo od 2014 albo 2015 juz nie pamietam dokladnie ma wejsc jeszcze wieksza norma spalil tzn filtrer czastek stalych + adblue razem wiec to beda dopiero koszty :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richtik    0

Wiecie coś wam powiem jeśli chodzi o mój wybór to wziąłbym z serii 6030 ponieważ to sprawdzone i od lat produkowane ciągniki i z tego co wiem to mało kto na nie narzeka. Jeśli chodzi o nową konstrukcje to na pewno będzie ona mniej trwała i bardziej skomplikowana w naprawie i oczywiście droższa w naprawie. Rozmawiałem ostatnio z mechanikiem z serwisu JD w białej podlaskiej to mówił żeby cokolwiek naprawić w serii 6R to pół dnia z kompem trzeba biegać. seria 6R to ciągniki moim zdaniem zbyt mocno rozbudowane elektronicznie i te nafaszerowane pierdołami silniki... ale jeśli ktoś lubi takie zabawki to czemu nie ale też trzeba myśleć co będzie z nim za parę lat...(mam na myśli trwałość dzisiejszych samochodów osobowych a z ciągnikami pewnie będzie podobnie)

A jeśli chodzi o ceny JD to od 6 czerwca br. roku są liczone w złotówkach (przeliczone po kursie 4.4)

Edytowano przez richtik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

ale wydaje mi sie ze elektronika nie gryzie :P wszyscy sie boja tej elektroniki jak ognia :P

 

p.s w NH majcie jej znacznie wiecej :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
richtik    0
koper1990 wiesz jak się ją wspaniale naprawia a szczególnie jak naprawiasz sam i czasami nie możesz się pomylić bo możesz coś skopcić :) a elektroniki nie polecam szczególnie dla kogoś kto ma hodowle i będzie pracował ciągnikiem w oborze wiem sam po sobie po pary latkach styki sniedzieją i już coś nie działa... a w maszynach samobieżnych to jest ciekawe że zjedziesz z pola sprawnym kombajnem a po zimie instalacja poszarpana przez myszki:) Edytowano przez richtik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

ale 6R nie ejst az tak bardzo naszpikowany elektronika NH maja jej znacznie wiecej a fendt to juz w ogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja przeszedłem drogę od 5100 R, poprzez 6330, Fenda 312 Vario i ostatecznie zakończyłem na 6105 R z Autopower, TLS, TUZ i innym wypasem. Jak odbiorę napiszę swoje opinie. Na razie tylko się naczytałem i nasłuchałem :-). Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

Pawel73 6330 a 312 Vario podobne ciagniki, jak Twoje wrazenia co CI sie podobalo w JH a co nie i w 312 tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W Vario podobalo mi sie chyba wszystko, moze za wyjątkiem siedzenia pasażera. Nie będę ukrywał że chodziło głównie o skrzynię vario wlaśnie, łatwość obsługi (wszystko pod ręką) i traktor wielozadaniowy. Jedynie nie podobała mi się cena! :-) Po tym jak pojawił się JD 6 R w rozmiarze, który mi odpowiada i ze skrzynią autopower, dostalem wszystko to co w Vario i jeszcze dużo więcej za niższą cenę (m.in.: command arm, przestronną kabinę z wygodnym siedzeniem pasażera, zarządzanie na uwrociach, cały komputer z ekranem dotykowym, nieco większe rozmiary i możliwości ....) dla mnie optymalny wybór.

W JD 6330, balem się trochę silnika, że przestarzały, że może więcej palić niż Fend, że słabo wchodzi na obroty oraz nie odpowiadały mi oferowane skrzynie. W polu też wydawał mi się trochę taki siermiężny ale taki chyba miał być ? :-) Mimo wszystko to solidna maszyna ale nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

tylko ze dzisiaj znalezienie 6030P graniczy z cudem wiec po co ten temat...i w którym miejscu NHi Fendt ma tak duzo elektroniki w porównaniu do JD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Dobre... 6R na AP, CommandArm, dotykowym wyświetlaczu ma mniej elektroniki? W którym miejscu... porównywalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

to forum zeszło na psy i zrobiła sie dziecinada, brakuje tu konkretów pozostało tylko tak bo tak

może jednak posiadasz wiedze aby mnie uświadomić gdzie jest ta elektronika w NH i Fendtcie...nie bede złosliwy żebys mi porównał JD 5R do NH TD :D

 

@JD1052 co Ty sie tam znasz zaraz nam kolega wszystko wyjaśni i tak sie zastanawiam czy w JD jest w ogóle elektronika :D

Edytowano przez kamil41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

czy w JD ejst elektronika, owszem jest zapraszam do lekrtury www.deere.pl

Kamil miales kiedys u siebie na gospodarstwie JD ? :D jesli tak to musial wam duzo zycia uprzykrzyc xD ze taki anty JD jestes

 

JD1052 ma racje w nowej seri tej elektroniki jest duzo moze nawet za duzo ale przekonamy sie za pare lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja staram sie być konkretny i licze że mi odp gdzie jest ta elektronika w NH i Fendtcie której JD nie ma tylko prosiłbym tak do 150km

mam prase JD :D

w klasie 5R JD jest ciekawa oferta bo Fendt odpada z powodu ceny Axos jest jaki jest jedynie Agrofarm w moich oczach mógłby wygrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

kurde musze isc poszukac oferty NH t6070 i wtedy bym Ci wypisywal te nowinki a uwiesz mi jak czytalem ta oferte to z niektorymi rzeczami za ch*ja nie kumalem o co chodzi dopiero musialem sie poedukowac ale bylo w NH tego sporo

 

jak tylko znajde wypisze Ci te systemy ktore by byly w srednio wyposazonym NH

 

p.s co z ta prasa ? ;d

 

a jesli szukasz malego ciagnika majac na mysli 5r axos agrofarm to tylko z mojej strony powiem tak to tylko moje zdanie a wiadomo kazdy ma inne :) nie polecalbym tej noewj seri NH t5 liczylem na duzo wiecej od tego ciagnika wrecz sie zawiodlem na nim :)

a zaproponowal bym CI MF serie np 5435 cenowo w tych granicach co reszta a skrzynia dyna4 bezstopniowa ird. fajny traktorek jeszcze z ta nowa maska z ksenonami wyglada swietnie byle nie kupuj u korbankow bo oni tylko wiedza jak kase wziasc i tyle poszukaj innego dilera :) a co zamierzacie zakup takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

czekam na te info o NH i Fendtcie

 

a z prasa ciagle coś na gwarancji z elektryki wymienili co sie da a silownik od sznurka i sterownik 2x...nie zbija tak jak nalezy ale "ten typ tak ma" sznurek owija od boku co jest tragicznym rozwiazaniem, czasami jest problem z siatką ze nie poda dalej tylko owija na wałku a na dodatek wszystko jest calowe i z kluczami to jeszcze idzie przeżyć ale sasiadowi poszło małe łożysko i juz problem był zeby szyko dostac a jak sie dowiedział ze kosztuje 800zł to postanowił dorobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

nie wiem nie mam prasy JD bynajmniej na opolagrze 2012 prasa krone JD i bodajze wegler wypadly najlepiej (tej trzeciej nie jestem pewny) slabo co do moich oczekiwan wypadl variant prawie najgorzej zwijal

 

a o fendtcie duzo Ci nie powiem moze w Twojej seri jest mniej szczerze nigdy w tej seri nawet nie siedzialem wiec co mam zmyslac jak nie wiem, ale w seri 700 to juz widzialem duzo zabawek

 

a o NH to mowie poszukam oferty NH to Ci po przepisuje te systemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

NH nawet nie ogladałem i narazie nie myśle o zakupie bo wymrożenia itd a MFa ogladałem i mam propozycje zeby go wziać na testy

 

wiec gdzie 700vario ma ta dodatkowa porcje elektroniki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

chocby za pomoca jednego przycisku automatyczne zawracanie na owrociach + np wyprostowanie ramy plugu i oborcenie plugu jest ? jest.

 

duzo macie ha ? i czy duzo przesiewaliscie ? ;d

 

tego NH t5 nawet nie ma co ogladac szczerze Ci mowie a MF fajan maszynka byle nie kupuj u korbanka tzn moze u was lepiej dbaja o klienta ale w Kepnie dobrej opini nie maja

Edytowano przez koper1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

u nas nie jest tak źle mam 2 maszyny od nich a ziemi to zawsze jest za mało...przesiane było około 40-45ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

wiem ze malo ale tak dokladniej powiedz :P

40 45 wszystkiego ? a zostalo wam cos rzepaku ozimego albo pszenicy ozimej ?

 

Post nie na temat !

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

nic nie zostało a wszystkiego jest ok 100

 

Post nie na temat !

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj