Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik jd 6R czy 6030 premium

75 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 19 kwiecień 2012 - 21:14

Ciągnik jd 6R czy 6030 premium Już w kilku gazetach były wypowiedzi przedstawicieli JD ile kosztuje i co ile trzeba wymieniać (regenerować) bo to jest cena po regeneracji przez JD a nie nowego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik jd 6R czy 6030 premium Dzisiaj, 08:57
  •  

#22 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 19:33

Ten filtr jest na bieżąco czyszczony. Specjalna kontrolka w kabinie traktora informuje o tym procesie, który polega na wtryskiwaniu paliwa do tego filtra aby zanieczyszczenia zostały wypalone. W ogóle nie wiem skąd już wiecie że trzeba go wymieniać co 5 tysięcy motogodzin i a już naprawdę dziwię się skąd wiecie, że to będzie kosztować 10 tysięcy zł??

No właśnie jest czyszczony i w dodatku paliwem to jakim cudem ciągnik spala mniej co niektórzy są naiwni na marketing ale cóż... Pozdrawiam ;)

#23 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 19:43

Ciągnik jd 6R czy 6030 premium Ten filtr sprawdza się kiedy ciągnik pracuje pod obciążeniem i na obrotach np orka, transport itp wtedy temperatura i ilość spalin jest korzystna dla wypalania tego filtra. Jeśli ciągnik będzie stał [gdzieś czytałem że dopuszcza się do 5min na obrotach jałowych] to filtr szybko się zapełni, tak samo w lekkich pracach i na wypalenie zużywane będzie to "zaoszczędzone" wcześniej paliwo, więc coś kosztem czegoś.

Do maratonu orki taka technologia nadaję się jak najbardziej, ale w obejściu już nie bardzo :)

#24 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 06:18

Ciągnik jd 6R czy 6030 premium Wygląda to tak, że pracuje się godzinę przy ładowaczu a po skończonej pracy ciągniki musi chodzi kilka minut na obrotach 2 tys. także to jest ten super oszczędny system..? Pozdrawiam ;)

#25 Share Jurand210

Jurand210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 22:43

Już w kilku gazetach były wypowiedzi przedstawicieli JD ile kosztuje i co ile trzeba wymieniać (regenerować) bo to jest cena po regeneracji przez JD a nie nowego

Bardzo chętnie przeczytam te artykuły, jeśli możesz to podaj gdzie to wyczytałeś. Mam jednak nadzieję, że z tą okresową wymianą filtra cząstek stałych będzie tak jak z amortyzatorami gazowymi w TLS, które też są okresowo do wymiany ale pokażcie kogoś kto to zrobił jeśli amortyzatory są jeszcze sprawne.

Wygląda to tak, że pracuje się godzinę przy ładowaczu a po skończonej pracy ciągniki musi chodzi kilka minut na obrotach 2 tys. także to jest ten super oszczędny system..? Pozdrawiam ;)

Kolego danield28 dużo się wypowiadasz w tym temacie, ale może już zacznij pisać coś konkretnego opierającego się na jakichś pewnych źródłach, a nie spekulacje i domysły, możesz kogoś wprowadzić w błąd.

Co do norm emisji spalin to niestety, ale wymuszają na rolnikach dodatkowe zużycie paliwa można popatrzyć na testy spalania kiedyś wynosiło ono średnio dla wszystkich ciągników około 200 g/kwh a dziś około 270 g/kwh. Więc można mówić że ciągnik będzie oszczędny w porównaniu do reszty stawki a nie w porównaniu do tego co było kiedyś.

#26 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 24 kwiecień 2012 - 09:05

Bardzo chętnie przeczytam te artykuły, jeśli możesz to podaj gdzie to wyczytałeś. Mam jednak nadzieję, że z tą okresową wymianą filtra cząstek stałych będzie tak jak z amortyzatorami gazowymi w TLS, które też są okresowo do wymiany ale pokażcie kogoś kto to zrobił jeśli amortyzatory są jeszcze sprawne.

Kolego danield28 dużo się wypowiadasz w tym temacie, ale może już zacznij pisać coś konkretnego opierającego się na jakichś pewnych źródłach, a nie spekulacje i domysły, możesz kogoś wprowadzić w błąd.

Co do norm emisji spalin to niestety, ale wymuszają na rolnikach dodatkowe zużycie paliwa można popatrzyć na testy spalania kiedyś wynosiło ono średnio dla wszystkich ciągników około 200 g/kwh a dziś około 270 g/kwh. Więc można mówić że ciągnik będzie oszczędny w porównaniu do reszty stawki a nie w porównaniu do tego co było kiedyś.

Ten artykół był w Rolniczy Przęgląd Teczniczny albo w Agromechanice
Nie porównój filtra do amortyzatora
w samochodach filtry są już od kilku lat i serwisy nie złą kasę tłuko na wypalaniu ich i na wymianie
W TOP TECHNIKA numer 01/2012 masz cały test JD z filtrem DPF
Wypalanie filtra trwa od 30 minut pod obciążeniem do prawie godziny bez obciążenia i w tym czasie zużywa od 3 do 6 litry paliwa na wypalenie filtra. Wypalanie filtra występuje co ok 25 godzin
Testy DLG

#27 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 19:58

Ciągnik jd 6R czy 6030 premium Kolego Jurand210 co to więcej można napisać na temat, który jest wałkowany od pewnego czasu a system SCR czy DPF nie są z korzyścią dla rolnika i obydwa mają swoje wady które na pewno będą kosztowne...

Wypalanie filtra trwa od 30 minut pod obciążeniem do prawie godziny bez obciążenia i w tym czasie zużywa od 3 do 6 litry paliwa na wypalenie filtra. Wypalanie filtra występuje co ok 25 godzin
Testy DLG

Ciekawe dane ale u nas w kraju na pewno będzie to częściej i więcej paliwa... Pozdrawiam

#28 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 24 kwiecień 2012 - 21:56

Ciągnik jd 6R czy 6030 premium u którego dilera stoi 6030premium?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#29 Share JD1188

JD1188

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 12 maj 2012 - 11:58

Ciągnik jd 6R czy 6030 premium Najlepiej by było żeby na ten temat wypowiadała się osoba która posiada john deere z serii 6r

#30 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 12 maj 2012 - 13:44

Ciągnik jd 6R czy 6030 premium No to sobie jeszcze kilka miesięcy poczekasz, zresztą pytaj posiadaczy modeli 7R...

Druga sprawa porównanie modelu 6930 i 6130R ma się nie bardzo 6 cylindrów kontra 4 cylindry... Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share konrado343

konrado343

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo

Napisany 02 czerwiec 2012 - 20:32

No to sobie jeszcze kilka miesięcy poczekasz, zresztą pytaj posiadaczy modeli 7R...

Druga sprawa porównanie modelu 6930 i 6130R ma się nie bardzo 6 cylindrów kontra 4 cylindry... Pozdrawiam

Myślę, że masz rację ponieważ niewielu jest użytkowników tego typu traktorów. Ja mam 6930 premium i nie narzekam ale razem z bratem i tatą przymierzamy się do zakupu 7R tak więc najpierw trzeba wiele się o nim dowiedzieć zanim zacznie się o nim dyskutować. :D

#32 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 10:57

Wszystko ładnie pięknie tylko co zrobić z tym co zostaje w filtrze w końcu kiedyś się napełni...? Pozdrawiam

Nie napełni się, bo to jest filtr samoczyszczący, czytałem w gazecie, że przy wyższej temperaturze wszystko się wypala. B) A wymieniać to go chyba nie trzeba tylko regenerować jak dobrze pamiętam.

Edytowany przez rower56, 03 czerwiec 2012 - 11:03.

#33 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 11:37

Do 6R będzie droższy olej silnikowy.

Olej do 6R to Plus 50 II i zastępuje stary olej Plus 50, jest min droższy i można go stosować do starszych modeli.

#34 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 03 czerwiec 2012 - 18:47

Nie napełni się, bo to jest filtr samoczyszczący, czytałem w gazecie, że przy wyższej temperaturze wszystko się wypala. B) A wymieniać to go chyba nie trzeba tylko regenerować jak dobrze pamiętam.

Proponuję czytać więcej albo dokładniej... Napełniać się będzie napełniać szczególnie w lekkich pracach i wtedy aby się pozbyć sadzy trzeba wtłaczać ON przed DPF... W dodatku na dnie obudowy DPF będzie się zbierać popiół pozostałość ze spalania ON a że u nas w kraju jest wątpliwa jakość paliwa i dołączając do tego oszczędność rolników kłopot z DPF może być duży... Regenerować można tylko to też jest koszt a w dodatku nie każdy to potrafi robić dobrze... Pozdrawiam ;)

#35 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 04 czerwiec 2012 - 20:20

Ciągnik jd 6R czy 6030 premium Ma ktoś oficjalne cenniki 6R-ek i stare 6030? Seria 6030 schodzi z produkcji?

#36 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 04 czerwiec 2012 - 20:42

Ciągnik jd 6R czy 6030 premium Seria 6030 Premium jest już niedostępna. Zastępuje ją seria 6R

Seria 6030 Comfort teoretycznie również jest niedostępna (ostatki zamówień). Zastępuje ją seria 6M.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#37 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 czerwiec 2012 - 13:57

Ciągnik jd 6R czy 6030 premium A ta nowa seria 6M będzie wyglądała tak jak 6R?
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#38 Share wojo5620x

wojo5620x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Siatkówka
    Rolnictwo
    Grafika Komputerowa

Napisany 05 czerwiec 2012 - 15:40

Ciągnik jd 6R czy 6030 premium Prawda jest taka że o 6m jeszcze nic nie wiadomo, są to tylko domysły użytkowników forum
C330M
John Deere 5620
John Deere 6430

#39 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 16:12

Ciągnik jd 6R czy 6030 premium Mój "domysł" jest od kilku przedstawicieli JD. Zresztą zamawiałem niedawno ciągniczek i stwierdzili, że mam prawo wyboru- albo brać teraz Comforta, albo poczekać jeszcze trochę i wybrać 6M, więc ... ? ;)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Marcin1997

Marcin1997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    Hodowla bydła
    Muzyka
    Siłownia

Napisany 05 czerwiec 2012 - 19:25

Ciągnik jd 6R czy 6030 premium ja bym brał z seri 6030 sprawdzona i ceniona wersja przez uzytkowników ja sam mam jd z tej serii ale mam za mało nastukane na nim żeby powiedzieć coś o nim więcej.. jak na razie jestem bardzo zadowolony z niego.. jak dla mnie najlepsza marka ;D