yacenty

Bravo - zmiana koncówek

Polecane posty

yacenty    3883

Witam,

przy zakupie opryskiwacza Bravo 180 było skalibrowane na niebieskich końcówkach jakiejś średniej jakości.

Dziś założyłem podwójny zestaw eżektorów dwustrumieniowych (niebieskie i czerwone).

Rozumiem ze przepływ przez końcówkę dla niebieskich końcówek zawsze jest taki sam, niezależnie od tego czy to końcówki tradycyjne, eżektory, eżektory dwustrumieniowe. Przy czerwonych przepływ jest inny.

Co teraz robić? czy dla każdego zestawu końcówek trzeba na nowo kalibrować sterownik? Czy można jakoś wprowadzić informacje o dwóch zestawach rozpylaczy zamontowanych na belce? Czy Bravo samo się zaadoptuje do nowych rozpylaczy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Nie wiem jak jest w twoim opryskiwaczu - ale raczej on sam dobiera sobie parametry na podstawie tego ile cieczy roboczej uchodzi z niego w trakcie pracy - my w naszym nic nie kalibrujemy - przestawiasz głowiczki na belce i pryskasz - zawsze ciecz pasuje


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Również to potwierdzam. Nie ma u mnie różnicy czy pryskam żółtymi końcówkami, czy też czerwonymi. Zawsze jest dokładnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Panowie, a co jeśli chcę zmienić dysze z niebieskich 03 na również niebieskie tyle że eżektorowe?? Nie ma to chyba żadnego znaczenia?? A jeśli trzeba gdzieś wpisywać to gdzie. Komputer to Bravo 180.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Troszkę nie na temat a związane z tematem. Co zrobi komputer jeżeli przykładowo odkręci się/pęknie/urwie się końcówka czy komputer pokaże wzrost zużycia cieczy czy obniży ciśnienie w celu utrzymania stałej dawki l/ha ?????


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja mam Bravo 180 i nic nie zmieniam w nim jeżeli pryskam na 0,3 i 0,4 i 0,5. Zawszy wypryska tyle ile mu się zada. Na manometrze widać że czym "większa" końcówka tym ciśnienie mniejsze.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Panowie polecam instrukcję obsługi. Faktycznie dyszy nie trzeba kalibrować, będzie pryskać dobrze, ale nie do końca to dobre rozwiązanie, bo:

- ilość wypryskanej cieczy komputer oblicza z przepływomierza, natomiast ciśnienie oblicza z symulacji przepływu i wydatku ustawionych rozpylaczy (nie ma czujnika ciśnienia), więc jeśli myśli, że ma czerwone, a wy pryskacie niebieskimi to wyświetlanie ciśnienie jest przekłamane, przez co nie wiecie jaką kroplą pryskacie

- każdy rozpylacz ma swoje wydatki graniczne, komputer sygnalizuje jeśli je przekraczamy, jeśli nie ustawimy właściwych dysz może być tak, że komputer "pomyśli" sobie, że mam takie to a takie dysze, które dadzą radę wypryskać taką a taką ilość cieczy, jeśli mamy założone mniejsze rozpylacze może się zdarzyć, że ciśnienie w układzie wzrośnie (choć nam komputer tego nie pokaże) do tego stopnia, że zaczniecie głowice gonić po polu.

- bo potem rolnicy dzwonią, że im komputer pokazuje inne ciśnienie, manometr inne i "co to koorwa ma być, że taki sprzęt źle pokazuje!", a o przestawieniu dyszy nie pomyślą. - tą różnicę opisał MDSikor powyżej. Komputer myśli, że pryska małą dyszą więc kalkuluje, że ciśnienie jest np. 4 bar, tymczasem dysza jest większa, więcej wody ucieka i ciśnienie staje się mniejsze, co pokazuje manometr, ale komputer o tym nie wie.

Potwierdzam, że ilość wypryskanej cieczy na hektar będzie się zgadzać niezależnie od tego jakie dysze ustawicie, ale może zdarzyć się tak, że dysze zamiast pryskać będą lać, albo pryskać ekstremalnie drobną kroplą, bo pracować będą na niewłaściwym ciśnieniu. Dlatego kalibracja jest tak ważna i dysze ustawiać warto, sposób ustawiania jest na 100% w instrukcji, wystarczy ją przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

dzięki kolego - czy bravo 180 pozwala na zapisanie 2 kompletów rozpylaczy? 003 i 004? czy przy każdej zmianie trzeba przeprowadzać kalibracje?

Ciśnienie cieczy roboczej mam na niezależnym od komputera manometrze tak więc te wskazania nie są bardzo istotne z mojego punktu widzenia. Na komputerku mam tylko ustawiony wydatek cieczy. Prędkość pokazuje komputer pokładowy ciągnika, tak samo jak i obroty wałka.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jak ktoś potrzebuje by ciśnienie pokazywał i manometr i komputer to może się w to bawić, ale po to kupiłem kompa by mnie nie obchodziło pilnowanie ciśnienia. Manometr jest na opryskiwaczu tylko do kontroli czy wszystko jest ok. Na kompie ma pokazywac czy faktycznie tyle wylewa i tyle wystarcza. Cisnienie na kompie jest nie potrzebne a wręcz myślę że w symulacji i tak nie pokarze tego co na manometrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Jeśli będziesz pryskać 003 i 004 na przemian przy średnich ciśnieniach to nie musisz się bawić w zmianę ustawień w komputerze bo różnica w kroplistości jest tu nie wielka przy tym samym wydatku, zmieniać trzeba już jednak gdy się stosuje większe zróżnicowanie rozpylaczy i gdy pryskamy na granicach możliwości rozpylacza zarówno pod względem wydatku jak i ciśnienia. O ile dobrze pamiętam do Bravo 180 ma w pamięci ustawienia dla standardowych rozpylaczy, trzeba je chyba tylko wybrać, ale pewien nie jestem, trzeba by sprawdzić w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja tylko przemienie pryskam niebieską i rsm, ale przy nawozach przy tej samej kryzie mam dawki od 10 do 230l/ha także i tak nie da się ustawić tkich rzeczy na kompie. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

A jak z moim pytaniem?? Czy jeżeli założę dysze dwustrumieniowe eżektorowe 03 to będzię jakaś różnica między zwykłymi 03?? Czy też coś trzeba zmieniać?? A i jeszcze jedno gdzie w Bravo 180 znaleźć zmianę rodzaju dyszy?? Czy to nie trzeba wtedy pryskać w manualu??

 

Aaa i jeszcze jedno. Bo nie wiem czy to tak powinno być... Jak pryskam mniejszym biegiem to muszę jechać większym gazem i jade wtedy ok 6km/h a jak jade biegiem wyżej to jadę mniejszym gazem i mam wtedy prawie 7km/h i się wszystko zgadza to tak ma być?? Pryskałem 250l\ha ciśnienie wynosiło 5 amosfer na manometrze przy elektrozaworach.

Edytowano przez PanJoker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

@PanJoker - twoje pytanie o prędkość - tak to jest normalne, bo skrzynia biegów m. in. pozwala różnicować prędkość przy tych samych obrotach, więc jeśli chcesz jechać wyższym biegiem z tą samą prędkością co na niższym to musisz zmniejszyć obroty.

A ustawianie dyszy jest opisane w instrukcji - przeczytaj ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj